Пн, 25.09.2017, 07:18
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Сторінка 3 з 5«12345»
Модератор форуму: НІКОЛЯ, Ktara, Bandalak, volevikt 
Форум інформатиків » РОЗДІЛ ІІІ: МЕТОДИКА, ЗАСОБИ ВИКЛАДАННЯ ІНФОРМАТИКИ » 3.4 Методика викладання інформатики в 11-річній школі » Методичне об'єднання вчителів інформатики (Ми вчимо інших, а хто навчить нас?)
Методичне об'єднання вчителів інформатики
VV Дата: Пн, 12.01.2009, 22:21 | Повідомлення № 1
Часто заходить...
Нагороди: 0
Рейтинг: 1
Чи допомагає Вам в роботі методоб'єднання? Що цікавого на Ваших засіданнях? Хто повинен допомагати молодим вчителям? І як? Як правильно провести МО та оформити документацію?
Давайте навчимо один одного допомагати тим, хто поряд з нами - нашим колегам!

Шановні форумчани!!! Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятися без попередження!!!

Ковальчук_Олександр Дата: Чт, 15.01.2009, 21:51 | Повідомлення № 31
Ветеран спілкування
Нагороди: 17
Рейтинг: 192
Quote (sacbara)
Якщо директор дибіл, ставайте на його місце

B)
Quote (filnick)
Директор теж може пояснити свою позицію (вчитель такий-сякий, на уроках діти грають в іграшки, увечері в комп'ютерному класі займається своїм бізнесом).

У випадку правди поведінка директора виправдана. Директору в цьому разі потрібно виголосити догану вчителю.
Але якщо цього всього не має, то це ще й наклеп... А мені чомусь здається, що у випадку, що описала Стифа такого й близько не має.
Та про що розмова? Підозрюю, що ви не стикалися з неадекватними в прямому смислі слова директорами.

P.S. По-моєму ми всі оффтопим. Або іншу тему треба створити і перенести туди ці цікаві повідомлення.

ppima Дата: Чт, 15.01.2009, 23:09 | Повідомлення № 32
Тут живе...
Нагороди: 1
Рейтинг: 11
Мені чомусь здалося, що дії директора були спрямовані до некомпетентного вчителя. Адміністрація школи в певній мірі залежна від вчителя інформатики і тому буде підтримувати його. Хто захоче проблеми класу вішати на себе? В середньому 1 год в день витрачається на обслуговування компів. У 8 годин клас відкриваю, у 15 - 17 годин дня закриваю, вхід в кабінет вільний, якщо там не проводиться урок - розклад біля входу в кабінет,потрібно попрацювати вчителю - занесете ключі мені додому ( живу недалеко від школи). Всі 11 машин працюють, на придбання фарби, принтера,CD-RW - скидаються вчителі із зарплати, папір свій. Бувають, звичайно, випадки нетактовного входу в кабінет - можу виставити, якщо зрозумію, що міг би і почекати (крім адміністрації).
filnick Дата: Пт, 16.01.2009, 00:11 | Повідомлення № 33
Мудрий вчитель
Нагороди: 7
Рейтинг: 124
Quote (sacbara)
Оптимальне рішення директор - вчитель інформатики.

Взагалі-то існує проста залежність: хороший директор - це не найкращий вчитель. З цим погоджується практично більшість знайомих мені директорів. І причина досить банальна - директор школи в нинішніх умовах змушений займатись на відсотків 80 діяльністю не пов'язаною з навчанням учнів (ремонт, опалення, вибивання коштів і т.д.).
GаrDArik Дата: Пт, 16.01.2009, 00:23 | Повідомлення № 34
Прописаний назавжди
Рейтинг: 9
Про попередні декілька постів...
Помоєму, багато залежить і від самого вчителя. Я коли прийшов в школу, в якій працюю зараз, дирктор теж і перевіряв і, можливо, недовіряв. Я їх розумію - директорів - спробуйте зараз достати норм клас і підтримати його в норм стані. Плюс діти не завжди нормально ставляться до обладнання. Так шо дирекцію теж можна зрозуміти. З боку вчителя треба довести, що ви нормальна людина, яка буде переживати за техніку і максимум робити для її збереження.
Якщо про мене - то директор зараз довіряє мені на всі 100 а може і більше. Ключі - в мене і в нього. Більше ні в кого. Робота в класі - без обмежень. Часто ухожу пізно за 12 ночі (клятий інет) :Q . А доступ я мая як до компів класу, але і всіх компів адміністрації, бугалтерії. Ну про ПЗ, тут і мови немає. "Саша, ставьте, что вы считаете нужным" - це про комп директора (нетсуппорт-кліент і на ньому %) Але, і всі компи в класі в мене працюють нормально. Коли треба, директор може і на своїй машині відвезти їх в сервіс-центр на ремонт.
Так що, я вважаю, що при відносно нормальній адміністрації і вчителі завжди можна домовитись :*
VV Дата: Пт, 16.01.2009, 23:20 | Повідомлення № 35
Часто заходить...
Рейтинг: 1
Ktara
Quote (Ktara)
Теперь ждут пока придет кто-то из нас четверых (три преподавателя и один лаборант), чтоб поубирать можно было

А можна поцікавитися. Хто відповідає за справність ПК? Хто сидить налагоджує там ОС, ППЗ тощо. І чи є у Вас спільні вимоги до учнів.
Я, наприклад, завела правило, перерва – це мій час і в кабінеті ніяких учнів не повинно бути. Якщо комусь дуже щось треба – це один чи два, а не весь клас. Зайвих – геть за двері. Бувають ситуації, що учні з інших класів під час мого уроку сідають працювати за ПК – наприклад, вчителька якась щось терміново попросила зробити. Я тільки за! І взагалі, виховую собі надійну заміну! Минулого року на базі нашої гімназії проходив обласний Учитель року «Початкові класи», а я вдома з температурою. Ну, самі розумієте, комп’ютери треба та ще й проектор. А адміністрація в нас "бояться трохи техніки", так дякуючи 11-класникам все пройшло на ура. Я пишаюсь своїми учнями (мабуть як і кожен).

Відредаговано: VV - Пт, 16.01.2009, 23:22
Ковальчук_Олександр Дата: Пт, 16.01.2009, 23:45 | Повідомлення № 36
Ветеран спілкування
Quote (VV)
(мабуть як і кожен).

Є в мене один 10-й клас, точніше група. 9 хлопців. От тими б ви "пишалися". Просто ви ще не зустрічалися із звірами. Можете думати що завгодно, але я знаю, що я говорю. Такі здатні на все у прямому смислі слова. І провели б ви в них кілька уроків, наполягаючи на абсолютній тиші чи увазі. В кращому випадку б обійшлося корвалолом. Звісно, якщо "грати під їх дудку", то все буде добре. Але ж тоді урок інформатики перетвориться в урок їхніх розваг. Пробував різні методи зацікавлення. Ще прикладне програмне забезпечення більш менш можна терпіти, а програмування... До речі, у двох з них батечки дуууже заможні, от і виховали синочків. Звісно, вони ще не розуміють, як їхні ж синочки заставлять їх страждати. Отак тих двоє настроюють всю групу, а інші їм підкоряються, адже вони не хочуть бути ворогами лідерів. Ще й класна керівничка розумно зробила - написала поділ на дівчат і хлопців. Вибачте за флуд.
Ktara Дата: Сб, 17.01.2009, 16:05 | Повідомлення № 37
Перспективна вчителька
Нагороди: 36
Рейтинг: 285
Quote (VV)
А можна поцікавитися. Хто відповідає за справність ПК? Хто сидить налагоджує там ОС, ППЗ тощо. І чи є у Вас спільні вимоги до учнів.

У нас є завкабінетом, він все налагоджує. За справність несе відповідальність кожен викладач на своїй парі. Є журнал обліку роботи компів. Якщо я прийшла і щось не працює, дивлюся в журналі, якщо у попереднього викладача все працювало, то з нього і питаю. під час пар інші учні не сидять (по перше вони мають бути на своїх парах, і є наказ, який забороняє використовувати учнів для виконання не тієї роботи) , так як є певна кількість компів - і за ними сидить одень учень. Садити по двоє, що комусь в цей час робили роботу не варто. Є ще інші аудиторії (як мінімум 3) де можна виконувати роботу (за умови якщо там теж немає пар)

Відредаговано: Ktara - Сб, 17.01.2009, 16:08
Olga_2008 Дата: Сб, 17.01.2009, 18:09 | Повідомлення № 38
Я тут недавно...
Рейтинг: 4
Побачила назву теми--методоб*єднання, зацікавилась, бо подумала, що мається на увазі шкільне, хотіла дізнатись: а що робити, якщо ти--єдиний вчитель інформатики на всю школу? розумію, що таке не лише в моїй школі, але у мене ситуація справді неординарна: я ще на 4 курсі, прийшла в школу ледь не вимушено (бо зі школи звільнився попередній вчитель, а по району в сімох школах не вистачає подібних кадрів, тому директор звернувся до мене.. райвідділ пручався, але все-таки дозволив) тому знайомих, які могли б поділитися досвідом, немає.. "зануритись" з головою у роботу також не вдається, бо потрібно ще вчитися, закінчувати університет.. потроху сама набираюсь досвіду, вчуся на власних помилках, інколи звертаюся до вашого форуму, хоча ще не звикла до способу представлення тут інформації, як-от: починалась тема з РМО, а закінчилась наріканнями на дирекцію і розпорядком роботи в комп_класах у різних вчителів..
ще щодо семінарів (чи це вже інша тема?), якщо вони стосуються МО. я була на одному з них: нічого нового не дізналась, лише здивувалась: спочатку розказували програму 12річної школи, а потім рекламували книжки.. ВСЕ. ані відкритих уроків, ані "поділу" досвідом... на наст тижні знову відряджають--не поїхати не можу, бо школу треба представити..
Newbie Дата: Сб, 17.01.2009, 21:23 | Повідомлення № 39
Хелпер
Нагороди: 9
Рейтинг: 91
Quote (Olga_2008)
єдиний вчитель інформатики на всю школу?

питання до всіх: у вас в школі вчителі інформатики до якого методоб'єднання відносяться?
ми (два вчителі зараз у школі) "приписані" до математиків. хоча на їхні "тусовки" не ходимо, бо який зміст слухати про "викладання математики в 7 класі"?! але наприклад календарне планування мусить затверджувати голова шкільного МО, то нам математичка затверджує... якось воно так неправильно, але цікаво як в інших?
filnick Дата: Сб, 17.01.2009, 22:02 | Повідомлення № 40
Мудрий вчитель
Quote (Newbie)
питання до всіх: у вас в школі вчителі інформатики до якого методоб'єднання відносяться?

Взагалі існує Положення про шкільні методичні об'єднання. Залежно від кількості вчителів у закладі може варіюватись і кількість предметних ШМО. В невеликих школах відсутня мінімальна кількість вчителів одного фаху (4-5 педагогів). Тому там об'єднуються вчителі суміжних предметів. У нашому районі це вчителі початкових класів та вихователів, вчителі природничо-математичного циклу (сюди входять і вчителі інформатики), вчителі гуманітарного циклу. Також існує методоб'єднання класних керівників.
Ковальчук_Олександр Дата: Сб, 17.01.2009, 23:45 | Повідомлення № 41
Ветеран спілкування
Цитата (Newbie)

В нас до МО вчителів фізики, математики, інформатики. Цього року я голова МО, в грудні мав пройти тиждень математики, фізики та інформатики. Його перенесли на початок лютого. Суть в тому, що план тижня мушу скласти я (включаючи заходи по фізиці і математиці). Але сміх в тому, що вчителі не подають своїх планів і не зовсім зрозуміло, як його можна скласти. Коротше, вже пів-року виконую роботу за фізиків і математиків.
Цитата (Newbie)
але наприклад календарне планування мусить затверджувати голова шкільного МО

У нас директор і завуч.
Цитата (Olga_2008)
Побачила назву теми--методоб*єднання, зацікавилась, бо подумала, що мається на увазі шкільне, хотіла дізнатись: а що робити, якщо ти--єдиний вчитель інформатики на всю школу?

Отже, ви прикріплені до якогось МО.
Цитата (Olga_2008)
, хоча ще не звикла до способу представлення тут інформації, як-от: починалась тема з РМО, а закінчилась наріканнями на дирекцію і розпорядком роботи в комп_класах у різних вчителів..

Флуд розрісся. Будемо переміщувати. І видаляти.
W-w-W Дата: Нд, 18.01.2009, 02:44 | Повідомлення № 42
Ветеран спілкування
Нагороди: 10
Рейтинг: 202
Quote (VV)
Чи допомагає Вам в роботі методоб'єднання?

Тема ніби так називається, тож питання затронулись різні і тут нічого поганого нема!!!

Quote (Olga_2008)
не звикла до способу представлення тут інформації, як-от: починалась тема з РМО, а закінчилась наріканнями на дирекцію і розпорядком роботи в комп_класах у різних вчителів

та ніхто проти дирекції немає нічого поганого, виникла ситуація як писав
Quote (filnick)
Якщо дирекція школи не прислухається до рекомендацій РМО (скажемо, не всього РМО, а керівника РМО), вона матиме ряд проблем технічного характеру. Якщо Ви вважаєте, що дирекція сільської школи в разі несправності ПК буде шукати фірму для обслуговування, то це не так. Вони телефонують або до керівника РМО, або до мене і настійно просять допомогти ліквідувати
і ми її аналізували!!! Це що флуд?????

Quote (Olga_2008)
а що робити, якщо ти--єдиний вчитель інформатики на всю школу?

таких як ви багато, до якогось МО приклеять і все!!!
Я в МО математиків, фізиків, математиків та хіміків-

Quote (Olga_2008)
ще щодо семінарів (чи це вже інша тема?),

Цікава ваша позиція!!!

Quote (Olga_2008)
я була на одному з них: нічого нового не дізналась, лише здивувалась:

Чому дивуватись, давно пора привикнути до такої роботи РМО
Чи ви чекали, що вас навчать чогось нового???? Як правило методисти не інформатики!!!!!!!!!!!
Quote (Olga_2008)
спочатку розказували програму 12річної школи, а потім рекламували книжки.. ВСЕ.

А що ви ще думали??? Когось ваші проблеми чи наші цікавлять??? !!!!!

Quote (Olga_2008)
ані відкритих уроків, ані "поділу" досвідом

З ким хочете ділитись??? Ще трохи нами помарудять, так будемо самі собі цирк робити!!!!!!!!

Quote (Olga_2008)
на наст тижні знову відряджають--не поїхати не можу, бо школу треба представити..

Перед ким???????!!!! Реально на все дивіться!!!! Колись і я так думав, а зараз вже не думаю!!!!

Quote (Ковальчук_Олександр)
Флуд розрісся. Будемо переміщувати. І видаляти

Ну дещо можна, але якщо так зацепитись, то протягом 5 днів я перелопачу весь форум і зроблю повну корзину і що далі від форуму буде???? Ми ж не писали про всяке всіляке, акцентували увагу на РМО.

filnick Дата: Нд, 18.01.2009, 11:15 | Повідомлення № 43
Мудрий вчитель
Quote (Newbie)
календарне планування мусить затверджувати голова шкільного МО,

Затвердження календарних планів не входить в обов'язки керівника ШМО. Це безпосередня функція директора школи або заступника з навчально-виховної роботи.
Newbie Дата: Нд, 18.01.2009, 11:24 | Повідомлення № 44
Хелпер
Нагороди: 9
Рейтинг: 91
Quote (filnick)
Затвердження календарних планів не входить в обов'язки керівника ШМО. Це безпосередня функція директора школи або заступника з навчально-виховної роботи.

знайшла те, що нам давали на засіданні РМО :)
на календарному плануванні написати:
"Обговорено і схвалено на засіданні МО вчителів математики та інформатики
дата, підпис голови МО"
filnick Дата: Нд, 18.01.2009, 11:45 | Повідомлення № 45
Мудрий вчитель
Quote (Newbie)
на календарному плануванні написати: "Обговорено і схвалено на засіданні МО вчителів математики та інформатики дата, підпис голови МО"

Така форма застосовувалась при підготовці завдань до білетів для проведення екзамену(ПДА). Це обумовлювалося інструктивно-методичним листом МОНУ про проведення ПДА в даному навчальному році.
Календарне планування передбачає розбиття навчального матеріалу відповідно до програми за затвердженим у школі розкладом занять. Адміністрація школи перевіряє цю відповідність при затвердженні календарного плану (кількість практичних, лабораторних, контрольних робіт і т.д.). Тому роль ШМО тут абсолютно формальна.
Форум інформатиків » РОЗДІЛ ІІІ: МЕТОДИКА, ЗАСОБИ ВИКЛАДАННЯ ІНФОРМАТИКИ » 3.4 Методика викладання інформатики в 11-річній школі » Методичне об'єднання вчителів інформатики (Ми вчимо інших, а хто навчить нас?)
Сторінка 3 з 5«12345»
Пошук:

© Форум інформатиків України, 2007-2017.