Вт, 18.06.2019, 15:13
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

• Сторінка 2 з 3
  • «
  • 1
  • 2
  • 3
  • »
Модератор форуму: НІКОЛЯ, Ktara, Bandalak, volevikt  
Форум інформатиків » РОЗДІЛ ІІІ: МЕТОДИКА, ЗАСОБИ ВИКЛАДАННЯ ІНФОРМАТИКИ » 3.4 Методика викладання інформатики в 11-річній школі » Програми з інформатики: державні та авторські. (Розмова про профільні курси, поглиблене вивчення інформатики)
Програми з інформатики: державні та авторські.
Ковальчук_Олександр Дата: Нд, 21.10.2007, 15:16 | Повідомлення № 1
Ветеран спілкування
Нагороди: 18
Рейтинг: 209
Шановні колеги! Давайте в цій темі обговорювати профільні курси, курси за вибором, поглиблене вивчення інформатики.
Обговорюємо недоліки діючої державної програми, аспекти використання авторських програм для 1-12 класів.

Примітка: повідомлення №№ 2-13 перенесені з теми "З якого класу потрібно обов'язково вивчати інформатику" в дану тему.

Шановні форумчани!!!!!
Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!

Відредаговано: WWW - Ср, 04.06.2008, 01:26
Ковшун Дата: Нд, 21.10.2007, 15:47 | Повідомлення № 16
Досвідчений учасник
Нагороди: 1
Рейтинг: 25
Quote (Ковальчук_Олександр)
Newbie, я майже на 100% згоден з вами. Існуючі програми не просто недосконалі, вони - неправильні. Діючу програму за 2003 рік, якою ми зараз керуємося, потрібно негайно змінювати. До кінця 2007 року всі школи будуть забезпечені комп'ютерною технікою, тому безмашинний варіант - взагалі потрібно викинути. Програму потрібно спланувати так, щоб враховувати той факт, що в чверті учнів зараз вдома є комп'ютери і це число з кожним днем зростатиме. Ну дійсно, хіба можна вивчати в 10-му класі Paint, коли учні вивчали інформатику з 5-го, чи взагалі з 1-го класу.
Якщо я навіть візьму своїх учнів, які зараз в 10-му класі. Відсотків 25 з них мають в дома комп'ютери і Paint знають повністю, так як його можна освоїти за 1 годину. Їм просто смішно буде його вивчати, і що саме головне - зовсім не цікаво. Якби дати їм якийсь інший, більш потужніший граф. редактор - було б просто супер. Але, нажаль, є такі учні, які про Paint нічого і не чули. Тому тут є свої нюанси.
Я думаю, ситуація більш менш стабілізується, якщо в 12-річній школі введуть обов'язкове вивчення інформатики з 5 класу і складуть хорошу програму для цього, яка, скажемо, передбачатиме вивчення елементарного Paint в 5-му класі кілька годин і все. Не потрібно буде до нього ще раз повертатись. Аналогічно з Word’ом. Його потрібно вивчати один раз в якомусь 7-8 класі в повному обсязі і все. У старших класах 9-12 вивчати візуальне програмування, веб-дизайн, векторну графіку тощо. Повторюю, ситуація зміниться лише за умови, коли інформатику введуть офіційно у всіх школах з 5-го класу. і складуть для цього відповідну програму, а також тоді, коли майже всі учні будуть забезпечені комп'ютерною технікою.

Так про це все я і толкую.
А поки що треба виходити із становища, яке створилось, нормальним цівілізованим шляхом, без самодіяльності!

Newbie Дата: Нд, 21.10.2007, 16:52 | Повідомлення № 17
Хелпер
Нагороди: 9
Рейтинг: 91
всі розуміють ситуацію, і це добре smile
просто так склалось, що у когось 25% до 10 класу опанували програму, а у мене 95%. я з цим стикнулась трошки раніше ніж інші вчителі, бо ініціативи в моїй школі були раніше за інших.
затверджувати програму, як Ви рекомендуєте, можливо. але це не може бути моєю роботою як вчителя. на то є посадовці, які за то зарплату отримують smile я намагаюсь той період поки треба перетерпіти, перечекати, поки прийде прозріння - пройти так, щоб якомога менше стикатись з формальностями.
Ковшун Дата: Нд, 21.10.2007, 16:58 | Повідомлення № 18
Досвідчений учасник
Quote (Newbie)
...затверджувати програму, як Ви рекомендуєте, можливо. але це не може бути моєю роботою як вчителя. на то є посадовці, які за то зарплату отримують я намагаюсь той період поки треба перетерпіти, перечекати, поки прийде прозріння - пройти так, щоб якомога менше стикатись з формальностями.

Пробачте, але Ви помиляєтесь!
Це і є якраз робота вчителів.
Бо посадовці можуть настворювати. І ми це вже бачимо.
Newbie Дата: Нд, 21.10.2007, 17:04 | Повідомлення № 19
Хелпер
Quote (Ковшун)
Бо посадовці можуть настворювати. І ми це вже бачимо.

хм, от власне і проблема в тому, що в нас такі посадовці!
система не працює, і я не бачу змісту працювати за правилами цієї системи - адже це шлях в нікуди!

Вашу позицію я теж розумію - інакше буде хаос. Так, але ж хіба зараз - не хаос? wink Краще нехай буде корисний хаос ніж безкорисний smile

Ковшун Дата: Нд, 21.10.2007, 17:47 | Повідомлення № 20
Досвідчений учасник
Quote (Newbie)
...система не працює, і я не бачу змісту працювати за правилами цієї системи - адже це шлях в нікуди!

Так Ви ж живете в цій системі. І будете жити!

Quote (Newbie)
...Вашу позицію я теж розумію - інакше буде хаос. Так, але ж хіба зараз - не хаос? Краще нехай буде корисний хаос ніж безкорисний

Тоді буде не хаос, а беззаконня!
Newbie Дата: Нд, 21.10.2007, 18:10 | Повідомлення № 21
Хелпер
Quote (Ковшун)
І будете жити!

дякую, сподіваюсь не буду smile

я не знаю (справді не знаю) чи може бути більший хаос і беззаконня, ніж є зараз у цій країні, але це лиш значить, що далі буде краще smile
і змінювати це мають ті, кого ми зараз навчаємо. і чим краще навчимо не діяти в межах цієї системи, а виходячи з більш глобальних міркувань власної освіченості - тим швидше це зміниться.

KulAlex Дата: Сб, 03.11.2007, 18:44 | Повідомлення № 22
Знаток програмування
Нагороди: 6
Рейтинг: 19
Щоб задовільнити кожного вчителя інформатики і всі школи, потрібно самому писати програми, або адаптовувати існуючі. Отримати гриф на авторську програму не так просто (повірте мені). А тепер щодо адаптованої, що називається "адаптована" і хто її затверджує, може хтось знає, дайте почитати.
Newbie Дата: Нд, 04.11.2007, 14:13 | Повідомлення № 23
Хелпер
Quote (KulAlex)
Щоб задовільнити кожного вчителя інформатики і всі школи, потрібно самому писати програми, або адаптовувати існуючі.

або не регулювати програми, про що я казала вище.
я вважаю, що цілком достатньо виписаного Державного Стандарту галузі Технології (хоч там більше про працю йдеться ніж про інформатику). на нього слід працювати, а от ЯК - це вже вчитель має вирішувати виходячи з того, що має перед собою: підручники, посібники, техніка, учні, батьки і т.д. І перевіряти знання і вміння треба не за вимогами програми, а Державного Стандарту.
а то ми маємо Стандарт, відповідно до нього затверджені Програми, потім ще адаптовані програми, авторські і т.д. рекомендації, поширення досвіду, допоміжні матеріали - це чудово! але не має бути регулювання такої швидкозмінної галузі як інформатика! поки ми вчимо Пейнт в 10 класі, бо так хтось вирішив ен років тому, конкуренти наших учнів здобувать реальні знання - от про що слід думати!
Sasyk Дата: Чт, 08.11.2007, 08:35 | Повідомлення № 24
знаток тестуючих систем
Нагороди: 0
Рейтинг: 9
В даному форумі ведеться безглузда розмова... На мою думку, програми Міністерства абсурдні до жаху... (принаймі деякі розділи). Графічний редактор - 3 заняття (серед них робота з анімацією). Скажіть будь-ласка, я так розумію, що Міністерство розміміє під графічним редактором Paint, тоді яка ж там анімація. Якщо програми пакету Corel, що порівняно не складні для вивчення (вони включають різні програми: векторний редактор, растровий редактор і т. д.), то про які три заняття йде мова? Там і в 10 не вберешся... В наш час графіка - дуже поширена галузь інформаційних технологій, чому ж лише 3 уроки?
Newbie Дата: Чт, 08.11.2007, 15:47 | Повідомлення № 25
Хелпер
http://www.ciit.zp.ua/menu_r2/programs/sbornik_program_2007.html збірка програм - цікавий ресурс
Ковальчук_Олександр Дата: Чт, 08.11.2007, 17:09 | Повідомлення № 26
Ветеран спілкування
Нагороди: 18
Рейтинг: 209
Quote (Sasyk)
В наш час графіка - дуже поширена галузь інформаційних технологій, чому ж лише 3 уроки?

Згоден повністю. Вивчати Paint в десятому класі - це абсурд. Програма наскільки примітивна, що її можна освоїти за 30 хвилин. Для створення малюнків у Paint потрібно мати задатки до малювання. І той, хто їх не має, нічого путнього створити не може.
Програму для 11-річної школи вже мабуть ніхто переробляти не збирається.
А от програма для 12-річної школи має бути чітко продумана і створена з врахуванням вимог сучасності. Дійсно - комп’ютерна графіка та ВЕБ-дизайн - дуже перспективні галузі сьогодення. Потрібно в програму для 12-річної школи включити вивчення як Corel Drow так і Photoshop. Але ліцензії до програм коштують дуже не дешево. А в нашого міністерства як завжди немає грошей. Це Україна - держава, в якій кожен високопосадовець впершу чергу думає про свій карман (безрозмірний) happy І які зараз прогнози щодо інформатики в 12-річній школі - вони невітшні. В 12-річній школі інформатика може вивчатись взагалі з 9 класу (4 роки), в кількості 1 год. на тиждень. І я боюсь, що так і буде. Це буде така сама програма, лише розтягнута на 4 роки (бо вивчатиметься по 1 год. на тиждень). Думаю, сильних змін не буде. Прикро. Прикро за те, що інформатику до цих пір наші "шановні" міністри не вважають наукою №1. Нема такого хаосу і безпорядку в жодному шкільному предмету. І діюча програма з інформатики - якскравий приклад.
Ковшун Дата: Пн, 24.12.2007, 15:26 | Повідомлення № 27
Досвідчений учасник
Шановні колеги!!!
МОНУ пропонує обговорити проект програм для 12-річної школи!
Давайте приймемо пропозицію і обговоримо їх на нашому форумі!

Архів даного проекту можна завантажити звідси: http://www.info-privat.at.ua/load/0-0-0-17-20 (280 Кб).

Varkan Дата: Ср, 13.02.2008, 13:17 | Повідомлення № 28
Викладач ВУЗу
Рейтинг: 6
Quote (Ковальчук_Олександр)
Для створення малюнків у Paint потрібно мати задатки до малювання. І той, хто їх не має, нічого путнього створити не може.

Тут я з вами не погоджусь. за допомогою стандартих інструментів та функцій паінта можна створити дуже навіть непогані малюнки і без задатків.
svetik Дата: Вт, 18.03.2008, 22:01 | Повідомлення № 29
Я тут недавно...
Рейтинг: 1
1 час в неделю - это совсем мало. Когда школьники становятся студентами, в ВУЗах спрашивают "Чему вас в школе учили?" Как можно изучить тему "Основи програмування. Візуальне середовище програмування" за 7 часов? "Електронні таблиці. Табличний процесор" - за 6 часов? Это из программы Стандарт. Это даже хуже чем сейчас. Хорошо что существуют индивидуально-групповые занятия. Но туда ходит не весь класс.Потом огромные пробелы в знаниях учеников.
dpi Дата: Пн, 24.03.2008, 12:37 | Повідомлення № 30
Досвідчений вчитель
Рейтинг: 39
Quote (Ковшун)
проект програм для 12-річної школи!

Наказ МОН №122 від 22,02,08 Про надання навчальнім програмам гриф "Затверджено Міністерством освіти і науки України"
Не поздно ли обсуждать? В этом приказе все три программы.
Мнение: стандарт и академ не понятны по содержанию и криминальны по ПО.
Информационно-технологический профиль - есть пару замечаний, а в общем хороша.
Форум інформатиків » РОЗДІЛ ІІІ: МЕТОДИКА, ЗАСОБИ ВИКЛАДАННЯ ІНФОРМАТИКИ » 3.4 Методика викладання інформатики в 11-річній школі » Програми з інформатики: державні та авторські. (Розмова про профільні курси, поглиблене вивчення інформатики)
  • Сторінка 2 з 3
  • «
  • 1
  • 2
  • 3
  • »
Пошук:

© Форум інформатиків України, 2007-2019.