Вт, 12.12.2017, 16:02
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Сторінка 3 з 4«1234»
Модератор форуму: НІКОЛЯ, Ktara, Bandalak, volevikt 
Форум інформатиків » РОЗДІЛ ІІІ: МЕТОДИКА, ЗАСОБИ ВИКЛАДАННЯ ІНФОРМАТИКИ » 3.4 Методика викладання інформатики в 11-річній школі » Методика оцінювання в 2008/2009 н.р. (Обговорюємо нововведення.)
Методика оцінювання в 2008/2009 н.р.
Ktara Дата: Ср, 27.05.2009, 09:30 | Повідомлення № 31
Перспективна вчителька
Нагороди: 36
Рейтинг: 295
у нас если студент болел, то должен закрыть все н/б. К тому же существует норма пропущенных занятий, что может основанием для невыдачи дипломов. если долго болел. то все документы про студента мы отправляем в Министерство, они смотрят кол-во пропусков, все документы, которые есть по пропускам (болел или прогулял) и только Министерство принимает решение выдавать диплом или нет. Так как если студент пропустил занятий больше ечм положено, то о каком дипломе специалиста может идти речь. Так как эти знания отсутствуют, и даже если он выучил и пересдал, то он пересдал только в ВУЗе, а вот МОН будет решать может он быть специалистом или нет.
А по поводу спора видать все же болонская система в этом случае удобнее. тут ученику надо набрать достаточно балов. А то что болел, не должно освобождать от изучения материала.
Я всегда привожу такой пример: пришли к врачу и жалуетесь на определённые симптомы в организме и спрашиваете "Что со мной, доктор". А доктор отвечает "Не знаю, я когда изучали эту тему, болел"
Скажете абсурдно, как же он может - он ВРАЧ. Но он же болел во ремя темы, зачем же пересдавать :)
Я всегда работа в ВУЗе и у нас нет таких проблем. Есть нб, есть месяц времени его пересдать, но если кол/--во нб будет превышать 50% занятий. то какаю оценку выставлять за семестр будет решать пед рада или будет выносится как академзадолженность. так так нельзя объективно оценить знания студента если он отсутствовал такое долгое время
Andrey123q Дата: Ср, 27.05.2009, 16:15 | Повідомлення № 32
Досвідчений учасник
Нагороди: 3
Рейтинг: 84
Я когда учился у нас в пед. ВУЗе, то у нас с пропусками очень жестко было, 30 часов пропусков по неуважительной причине - выгоняли моментально (ясно с возможностью восстановления).

Сейчас работаю в колледже, с этим у нас очень тяжело. Например, если студенту не исполнилось 18 лет, то никакого права мы даже исключать не имеем (разве что другими путями).

Есть вообще какие-то нормативные документы, которые регулируют пропуски в ВНЗ?

filnick Дата: Ср, 27.05.2009, 16:25 | Повідомлення № 33
Мудрий вчитель
Нагороди: 7
Рейтинг: 124
Все вірно. У ВНЗ процедура відпрацювань чітко прописана в Правилах розпорядку чи, можливо, й у Статуті. Для переважної більшості загальноосвітніх шкіл цей пункт у їх Статуті відсутній.
Ktara Дата: Ср, 27.05.2009, 16:43 | Повідомлення № 34
Перспективна вчителька
Quote (Andrey123q)
Сейчас работаю в колледже, с этим у нас очень тяжело. Например, если студенту не исполнилось 18 лет, то никакого права мы даже исключать не имеем (разве что другими путями).

Кто вам такое сказал. Имеете полное право. если студенту не исполнилось 16-ти лет, за документами должны приехать родители. Если уже исполнилось 16 лет, можно отдавать документы на руки студенту. основанием к отчислению может быть, к примеру, двойки по трем предметам
Andrey123q Дата: Ср, 27.05.2009, 17:17 | Повідомлення № 35
Досвідчений учасник
Ktara, а если речь идет не о документах, а о простом отчислении, без разницы кому выдывать. По-моему есть такой нормативный документ, который как раз и говорит о таком 18и летнем пределе, что контроллируется социальными службами.

Т.е. что фактически устанавливает контроль за прогулами (по неуважит причине; выдача доган, и самое главное отчисление) - нормативные документы министерства или Статут нашего учебного заведения???

Ktara Дата: Ср, 27.05.2009, 17:46 | Повідомлення № 36
Перспективна вчителька
Основанием об отчислении есть оценки в журнале. Если студент отчислен за неуспеваемость, то какие еще документы надо. мы отчисляем с первого курса минимум 5 человек каждый год и ничего. Если студент не ходит на пары, имеет академзадолженности по 5-ти предметам, то что поставить хорошие оценки и все? так по-моему это вышеизложенная ситуация с н/а
и почему именно 18 лет? В 16 лет это совершеннолетний гражданин, который может сам принимать решения и нести ответственность. откуда возникла цифра 18? Я тоже работаю в колледже, но о таком узнала впервые. Согласно нормативным документам, студент, не достигший 16-лет не может сам забирать документы и отчисление производится с письменным согласием родителей (они пишут что согласны на отчисление). Но чтобы были основания - это и пишутся письма родителям, и вызываются в учебную часть и студент идет на учебно-воспитательную комиссии. То есть принимаются все меря, которые должны приниматься. И если после всего все остается по-прежнему, то студент отчисляется
Andrey123q Дата: Ср, 27.05.2009, 18:49 | Повідомлення № 37
Досвідчений учасник
Спасибо, нужно будет поговорить с коллегами по поводу предела 16 или 18 лет.
PanPete Дата: Ср, 27.05.2009, 22:18 | Повідомлення № 38
Наполегливий учасник
Нагороди: 1
Рейтинг: 45
Quote (Andrey123q)
30 часов пропусков по неуважительной причине - выгоняли моментально

Біда - з школи гнати то нікуди, не атестувати - додаткові заморочки з навчанням за індивідуальною програмою на наступний рік (для таких учнів що індивідуальна, що загальна - один болт)
salal Дата: Чт, 28.05.2009, 06:43 | Повідомлення № 39
Прописаний назавжди
Нагороди: 2
Рейтинг: 18
Quote (PanPete)
для таких учнів що індивідуальна, що загальна - один болт

Для чого взагалі навчати того, хто цього не бажає? Він все-одно не навчиться.
Ми живемо за якимись хибними стереотипами, що сформувалися в епоху комуністичних ідей і продовжуємо "робити людей щасливими" проти їх волі.

Необхідно створювати таку обстановку в державі, коли учні самі свідомо потребуватимуть знань. А для цього необхідно, перш за все, ліквідувати "уравніловку" і зробити так, щоб кваліфікований спеціаліст заробляв на порядок більше некваліфікованого.

І обов'яково людина повинна мати можливість навчатися і фіксувати свій рівень кваліфікації незалежно від місця навчання за принципом "неважливо, де ти вчився, а важливо, який ти, що знаєш та вмієш". Це важливо для тих, хто освіту отримує самостійно, а не в офіційних навчальних установах.

NatVovk Дата: Чт, 28.05.2009, 09:00 | Повідомлення № 40
Гол. ред. "Інформатики"
Нагороди: 0
Рейтинг: 10
Не все так однозначно, як здається на перший погляд.
Так, дійсно є діти, які не засвоюють програму шкільного курсу. Але не завжди це відбувається через їхнє бажання чи небажання вчитися. На проблему слід поглянути ширше: чому так відбувається?
По-перше, у них занижена мотивація до навчання, адже оточуюче середовище демонструє приклади того, що навчання — це не головне у житті (те саме пропогується й у медіапродукції, яка спрямована на молодь).
По-друге, не завжди вчитель сумлінно виконує свої обов’язки (тут пригадую приклад з життя: одна знайома розказала, що її син мріє стати лікарем, але ж знань бракує як з хімії, так і з біології, математики. Хлопчина життєрадісний, спортивний, але вчитися не прагне). Запросили репетиторів, вони підготували дитину за два роки так, що у нього з біології та хімії було 12, з математики 11, навіть інші предмети самі підтягнулися. Без проблем вступив до ВНЗ, зараз вже закінчує 1 курс, там теж лише гарні оцінки.
По-третє, важливу роль має харчування, наявність йододефіциту, адже це впливає на мозкову діяльність. Чи задумуються батьки, що дітям потрібно давати натуральну просту їжу, а не усякі хімічні напої та фаст-фуди, яких повно в кожній крамниці?
А ви кажете, що тільки діти винні.
salal Дата: Чт, 28.05.2009, 17:42 | Повідомлення № 41
Прописаний назавжди
Quote (NatVovk)
А ви кажете, що тільки діти винні.

Я такого не казав. І учнів, які не проявляють бажання вчитися, я не обвинувачую. Я мав на увазі те, що повинні бути створені умови, коли учень сам прагне знань, а якщо він їх не прагне, то не потрібно його вчити насильно - це тільки марна трата часу.
А те, що Ви написали, то все правильно. З першим та третім я згоден на всі 100%, а ось з другим - це коли як. У нас, як правило, якщо учень не бажає вчитися, пропускає заняття, то це з усіх предметів. Значить усі вчителі недобросовісно працюють? Сумніваюся. Я працюю виключно із старшими класами. Тому про середні та молодші мову не веду. А в старшокласників світогляд вже сформувався достатньо для того, щоб свідомо обирати: вчитися, чи не вчитися.
Звісно, що є вчителі, які працюють не на достатньому рівні. Але, щодо Вашої знайомої, то це може бути з причини того, що її син був не спроможній ефективно навчатися в режимі колективного навчання, йому потрібен був режим індивідуального. Можливо він до цього мав якісь прогалини у знаннях, та не встигав за програмою, або інша причина особистого характеру. А Ви в неї запитайте, чи були в його класі учні, що навчалися на хорошо та відмінно, хоча б з указаних предметів. Думаю, що були. Так хто винуватий?
А, взагалі, наша система освіти недопрацьовує в плані профорієнтації. Це часто в учнів створює ситуаціюю невизначенності і, як наслідок, відсутність мотивації до навчання.

Відредаговано: salal - Чт, 28.05.2009, 17:59
filnick Дата: Чт, 28.05.2009, 17:58 | Повідомлення № 42
Мудрий вчитель
Цікаво відбувається дискусія на форумі. Яка б тема не була, все у кінцевому випадку, як в анекдоті, зводиться чи до розмови про жінок, чи про політику (у нашому випадку - про проблеми освіти).
Quote (salal)
Для чого взагалі навчати того, хто цього не бажає? Він все-одно не навчиться. Ми живемо за якимись хибними стереотипами, що сформувалися в епоху комуністичних ідей і продовжуємо "робити людей щасливими" проти їх волі.

Ця теза стосується навчання дітей чи дорослих? І де можна поставити межу?
Quote (salal)
Необхідно створювати таку обстановку в державі, коли учні самі свідомо потребуватимуть знань. А для цього необхідно, перш за все, ліквідувати "уравніловку" і зробити так, щоб кваліфікований спеціаліст заробляв на порядок більше некваліфікованого.

Навіть якщо ця ідея буде зреалізована в державі, то матиме надзвичайно великі проблеми в середовищі "некваліфікованих". А це знову - класова боротьба, комуністична ідеологія, і відома всім спіраль в розвитку.
Quote (salal)
І обов'яково людина повинна мати можливість навчатися і фіксувати свій рівень кваліфікації незалежно від місця навчання за принципом "неважливо, де ти вчився, а важливо, який ти, що знаєш та вмієш".

Знову - прекрасна теза. Лише буде перефразована "неважливо, де ти вчився, а важливо, ХТО прийматиме, що знаєш та вмієш".
На мою думку, освіта у державі така, якою її хоче мати влада... І хоча я на 95% погоджуюсь з тим, що написав salal, але я не бачу механізму реалізаціїїцих ідей, скажімо так, еволюційним шляхом.
salal Дата: Чт, 28.05.2009, 18:22 | Повідомлення № 43
Прописаний назавжди
Quote (filnick)
Навіть якщо ця ідея буде зреалізована в державі, то матиме надзвичайно великі проблеми в середовищі "некваліфікованих". А це знову - класова боротьба, комуністична ідеологія, і відома всім спіраль в розвитку.

Ця ідея реалізована в усіх розвинених країнаї. Так, громадянські тертя є (я не можу їх назвати класовими з певних причин), але без них неможливо. Проте, така ситуація сприяє більш інтенсивному розвитку економіки та інших галузей суспільства, що в свою чергу робить заможнішими і некваліфікованих правцівників. А при "уравнілівці" результат один - всі будуть бідними, звісно, крім еліти.

Quote (filnick)
Знову - прекрасна теза. Лише буде перефразована "неважливо, де ти вчився, а важливо, ХТО прийматиме, що знаєш та вмієш".

Людина своїй професії вчиться все життя. І навчання у ВУЗі - це 5 років із 40 стажевих. За своє життя я часто зустрічав людей, які не маючи вищої освіти (документально), мали реальний фах значно вищий за своїх дипломованих колег (я не маю на увазі школу). А приймати іспити повинен той, хто в цьому зацікавлений - держава. За кордоном пункти, аналогічні нашим по ЗНО, працюють періодично цілий рік і надають сертифікати про освіту.
А, взалі, про людину слід судити не по її документах, а по її справах. Чому бізнесмени на фірму в першу чергу беруть спеціалістів з досвідом роботи і не обов'язково з дипломом, а не хочуть брати молодих дипломованих?

Відредаговано: salal - Чт, 28.05.2009, 18:31
filnick Дата: Чт, 28.05.2009, 18:39 | Повідомлення № 44
Мудрий вчитель
Повторю ще раз, я не сперечаюся з Вами, шановний salal. Я не можу знайти шляхів вирішення цих питань стосовно України еволюційним способом.
salal Дата: Чт, 28.05.2009, 19:05 | Повідомлення № 45
Прописаний назавжди
Quote (filnick)
Повторю ще раз, я не сперечаюся з Вами, шановний salal.

Вибачте, я просто полюбляю дискусії, і, не тому, щоб нав'язати свою думку, хоча, можливо, це іноді так і виглядає. Просто дискусія дозволяє мені впевнитися в своїх переконаннях та поглядах або переглянути їх, що я нерідко роблю.
На мою думку, це одна із задач форуму. А якщо ми будемо з усім погоджуватися, то це буди просто світська розмова.
Чи Ви згодні зі мною?

Форум інформатиків » РОЗДІЛ ІІІ: МЕТОДИКА, ЗАСОБИ ВИКЛАДАННЯ ІНФОРМАТИКИ » 3.4 Методика викладання інформатики в 11-річній школі » Методика оцінювання в 2008/2009 н.р. (Обговорюємо нововведення.)
Сторінка 3 з 4«1234»
Пошук:

© Форум інформатиків України, 2007-2017.