Вт, 19.09.2017, 18:16
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Сторінка 3 з 4«1234»
Модератор форуму: НІКОЛЯ, Ktara, Bandalak, volevikt 
Форум інформатиків » РОЗДІЛ ІІІ: МЕТОДИКА, ЗАСОБИ ВИКЛАДАННЯ ІНФОРМАТИКИ » 3.4 Методика викладання інформатики в 11-річній школі » Назви файлів і папок (якою мовою?)
Назви файлів і папок
Viktoriya Дата: Пт, 04.04.2008, 21:18 | Повідомлення № 1
Часто заходить...
Нагороди: 0
Рейтинг: 2
У мене таке запитання, якою мовою у вас "школа-класи-прізвища учнів-папок-назви файлів"?
Чи доцільно привчати, щоб писали латинницею?
І взагалі, навіщо дітям трансліт, особливо в молодшій школі?

Шановні форумчани!!!!!
Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!

Відредаговано: WWW - Ср, 04.06.2008, 01:57
NAW1977 Дата: Вт, 09.09.2008, 19:40 | Повідомлення № 31
Я тут недавно...
чесно говоря никогда не акцентировал на этом внимания, сам пользуюсь транслитом, мне так удобнее
mouse Дата: Сб, 25.04.2009, 15:05 | Повідомлення № 32
Ветеран спілкування
Нагороди: 4
Рейтинг: 62
Підтримую такі варіанти:
1. Працюємо в ОС - пишіть як хочете, але так, щоб за назвою --- зміст.
2. Працюємо в мовах програмування, веб-дизайн і т.д. - привчаємо до трансліта, для тих в кого англ = 0, для інших англ. назви.
Тобто, яка мета - такі і букви.
:?
swetikccc Дата: Сб, 25.04.2009, 15:21 | Повідомлення № 33
Ветеран спілкування
Нагороди: 24
Рейтинг: 341
Quote (Anatoli)
Дооооооо речі. мене бісять русифіковані функції в Excel. СУММ, СРДЗНЧ, КОРЕНЬ, хаха.Отут я б просто заборонив оті покручі.

Росіянам заборонити російську ;)
Круто
NatVovk Дата: Вт, 28.04.2009, 11:13 | Повідомлення № 34
Гол. ред. "Інформатики"
Рейтинг: 10
Quote (mouse)
1. Працюємо в ОС - пишіть як хочете, але так, щоб за назвою --- зміст.
2. Працюємо в мовах програмування, веб-дизайн і т.д. - привчаємо до трансліта, для тих в кого англ = 0, для інших англ. назви.
Тобто, яка мета - такі і букви.

Люди, ви ж усі вчили інформатику, зокрема, організацію файлової системи. Тому маєте іншим пояснити чому саме слід користуватися лат.трансл. у назвах файлів і директорій. Тут слід пояснювати, що є багато версій ASCI-таблиць (на сьогодні їх вже дуже багато (історично так склалося)), а в цих таблицях тільки лат.літери закодовані однаково, а літери нац.мов мають дуже багато різновидів кодувань. Ми, користувачі, можемо називати файли як завгодно (тільки на своєму локальному комп’ютері, тільки для файлів особистого користування), але коли користувач створює файл він не завджи може знати подальшу долю цього файлу, а тому раціональніше привчатися до називання файлів лат.літерами, причому намагатися надавати файлам найкоротші імена. Адже, коли файл відкривається на іншому комп’ютері, то не факт, що той комп’ютер матиме таку саму таблицю кодувань, таку саму версію програми, таку саму ОС.
З практики роботи над газетою скажу відверто, що НЕ ВСІ ФАЙЛИ названі кирилицею відкриваються (адже у нас немає Віндовсів). Тому дуже прошу шановних авторів надсилати нам файли які названі ЛИШЕ латинськими літерами, це прискорить роботу над матеріалом. ДУЖЕ ПРОШУ!
Newbie Дата: Вт, 28.04.2009, 12:13 | Повідомлення № 35
Хелпер
Нагороди: 9
Рейтинг: 91
мені здається, що чимдалі, тим менш це питання є важливим. от наприклад я використовую систему дистанційного навчання - там теж звісно все, що завантажується на сервер має бути латинкою. так от - в останній версії системи файли перейменовуються автоматично. зручно неймовірно! наприклад "Файл.doc" -->"Fajl.doc" перетворюється автоматично. я вже так звикла, що дивуюсь, коли гмейл такого не робить :)
filnick Дата: Вт, 28.04.2009, 19:48 | Повідомлення № 36
Мудрий вчитель
Нагороди: 7
Рейтинг: 124
Майже як у Врунгеля - как Вы файлик назовёте ...
NatVovk Дата: Вт, 28.04.2009, 23:29 | Повідомлення № 37
Гол. ред. "Інформатики"
Quote (filnick)
Майже як у Врунгеля - как Вы файлик назовёте ...

Влучне порівняння.
Quote (Newbie)
ак от - в останній версії системи файли перейменовуються автоматично. зручно неймовірно!

Сперечатися не буду. Може й зручно. Але чому я маю купувати ще одну програму (лише для того, щоб перейменовувати файли?!), якщо файл зразу кожний користувач може назвати правильно. Звісно, можна й на шоколадній обгортці написати заяву (адже вона туди вміститься), але чомусь всі пишуть на папері формату А4 (це я про культуру діловодства (назв файлів це також стосується)).
А вінчестер не слід забивати зайвими програмами, слід намагатися якнайменшим набором програм виконувати свою роботу (це я про вартість володіння). Американці, наприклад, не мають у широкому вжитку Віндовс ? (вони вміють рахувати свої гроші).
Newbie Дата: Вт, 28.04.2009, 23:43 | Повідомлення № 38
Хелпер
NatVovk, я не до того веду, що треба спеціальну програму ставити. просто ті програми, для яких важлива саме латиниця мають (з часом) мати функцію автоматичного перетворення назви під свої потреби. а користувач в свою чергу - не повинен забивати собі голову такими нюансами, а називати так, як йому зручно
Nevirkovets Дата: Ср, 29.04.2009, 19:31 | Повідомлення № 39
Написав MifTests
Рейтинг: 12
Quote (Newbie)
NatVovk, я не до того веду, що треба спеціальну програму ставити. просто ті програми, для яких важлива саме латиниця мають (з часом) мати функцію автоматичного перетворення назви під свої потреби. а користувач в свою чергу - не повинен забивати собі голову такими нюансами, а називати так, як йому зручно

Повністю не погоджуюся ... представте собі ви захотіли відкрити той файл, що ви створили (мав назву наприклад привіт.doc). Тоді вам необхідно його півдня шукати ... адже його назва буде hellow.doc (або pruvit. doc ....). Коли звичайно ви користуєтеся при відкритті файлу не назвою, а якоюсь інформацією (наприклад темою теста при проходженні в MIFTests)... то тут без заперечень впринципі автоматичне перейменування можливе .... Але все ж таки ...
Newbie Дата: Ср, 29.04.2009, 22:00 | Повідомлення № 40
Хелпер
Nevirkovets, в тій системі буде звісно ж варіант pruvit. doc чи pryvit. doc. поки що скарг не було на те, що не можуть вчителі знайти файли (вчителі інших предметів, очевидно не продвинуті користувачі).
просто я думаю, що не люди мають пристосовуватись під техніку, а навпаки. якщо є можливість не забивати собі голову дивними правилами, то чому нею не скористатись
NatVovk Дата: Ср, 29.04.2009, 23:25 | Повідомлення № 41
Гол. ред. "Інформатики"
Quote (Newbie)
якщо є можливість не забивати собі голову дивними правилами

Правила зовсім не дивні, а нормальні. До речі це елемент інформаційної культури. Погодьтеся, що це так.
А хто написав цю програмку (програмний модуль)? Де її можна побачити? В яких продуктах вона вже застосовується?
Nevirkovets Дата: Чт, 30.04.2009, 14:19 | Повідомлення № 42
Написав MifTests
Рейтинг: 12
Quote (Newbie)
що не люди мають пристосовуватись під техніку, а навпаки

Якраз то і під час перейменування програмою файла, з однієї сторони, користувач має підлаштовуватися під комп коли він має здогадатися що відкривати... залишаюся при своїй думці. (може ви не прочитали детально в моєму повідомленні коли мають право перейменовуватися назви файлів)
anton_k Дата: Чт, 30.04.2009, 14:45 | Повідомлення № 43
Часто заходить...
Шановні Newbie і mouse Вам по -1 за те, що Ви не дослухаєтеся до пояснень. Вам дві людини (Nevirkovets та
NatVovk) по-людському пояснили чому саме у дім слід входити через двері, а не через кватирку, а Ви не розумієте раціональних пояснень.
Файли потрібно називати англійськими літерами
filnick Дата: Чт, 30.04.2009, 15:58 | Повідомлення № 44
Мудрий вчитель
Нагороди: 7
Рейтинг: 124
Quote (anton_k)
по-людському пояснили чому саме у дім слід входити через двері, а не через кватирку, а Ви не розумієте раціональних пояснень. Файли потрібно називати англійськими літерами

Будь-яка категоричність у судженнях і некоректність у порівняннях, з моєї точки зору, не сприяє взаєморозумінню учасників форуму. Як на мене, і Newbie, і mouse, цілком мають право на свою точку зору, і успішно її пояснюють. Інші учасники NatVovk та Nevirkovets мають протилежну, або відмінну від згаданих свою позицію у даному питанні. Але в жодному разі цей факт не може служити причиною зниження репутації.
PS. Лобачевському не менше сотні разів розказували, що через точку поза прямою можна провести лише одну пряму паралельну даній. Але це не помішало йому довести протилежне, коли створив неевклідову геометрію.

Відредаговано: filnick - Чт, 30.04.2009, 15:58
Newbie Дата: Чт, 30.04.2009, 16:19 | Повідомлення № 45
Хелпер
ото мабуть справді вперта :)
дивіться: Віндовс дозволяє називати кирилицею (чи з цим теж сперечаємось?). проблема з назвами виникає лише в програмуванні, і в веб-дизайні. так от - з часом і ці обмеження пропадають (наприклад http://www.osvita.org.ua/news/40785.html , хоча думаю то все-рівно не в 2009 станеться).
користувач може називати файли так, як йому того хочеться. якщо якійсь програмі критично найменування файлів іншим чином - то нехай собі перейменовує, а не морочить голову користувачам.

Quote (NatVovk)
А хто написав цю програмку (програмний модуль)? Де її можна побачити? В яких продуктах вона вже застосовується?

стандартна функція системи дистанційного навчання moodle (в мене версія 1.9.3), побачити можна тут http://194.44.190.132/ (поки цифрова адреса, чекаю на домен українською ;) )

і до речі, перевага найменування змішаним способом - легкий пошук папок і файлів: латиниця на початку каталогу, кирилиця в кінці. так що категоричність тут зайва ;)

Форум інформатиків » РОЗДІЛ ІІІ: МЕТОДИКА, ЗАСОБИ ВИКЛАДАННЯ ІНФОРМАТИКИ » 3.4 Методика викладання інформатики в 11-річній школі » Назви файлів і папок (якою мовою?)
Сторінка 3 з 4«1234»
Пошук:

© Форум інформатиків України, 2007-2017.