Вт, 12.12.2017, 16:09
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Сторінка 2 з 4«1234»
Модератор форуму: НІКОЛЯ, Ktara, Bandalak, volevikt 
Форум інформатиків » РОЗДІЛ ІІІ: МЕТОДИКА, ЗАСОБИ ВИКЛАДАННЯ ІНФОРМАТИКИ » 3.4 Методика викладання інформатики в 11-річній школі » Назви файлів і папок (якою мовою?)
Назви файлів і папок
Viktoriya Дата: Пт, 04.04.2008, 20:18 | Повідомлення № 1
Часто заходить...
Нагороди: 0
Рейтинг: 2
У мене таке запитання, якою мовою у вас "школа-класи-прізвища учнів-папок-назви файлів"?
Чи доцільно привчати, щоб писали латинницею?
І взагалі, навіщо дітям трансліт, особливо в молодшій школі?

Шановні форумчани!!!!!
Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!

Відредаговано: WWW - Ср, 04.06.2008, 00:57
W-w-W Дата: Сб, 03.05.2008, 03:44 | Повідомлення № 16

"школа-класи-прізвища учнів-папок-назви файлів" ми називаєм в основному кирилицею, але і від латиниці теж не відмовляємось
Jokerz Дата: Сб, 03.05.2008, 07:43 | Повідомлення № 17
Хостер
Нагороди: 4
Рейтинг: 102
как сисадмин скажу что правельней будет называть все латинией потому как потом в дальнейшем это не будет вызывать трудностей в работе с другими ОС или программами. Потому как система изначально расчинана под трайслит
Anatoli Дата: Сб, 03.05.2008, 09:40 | Повідомлення № 18
Прописаний назавжди
Рейтинг: 15
Звичайний користувач назве файл так, як йому зручно і зрозуміло. Саме для цього операційні системи і навчили розуміти назви усілякими мовами. Пропозицію писати завжди латиницею учні сприймуть як примху, так само, як і пропозицію обмежувати довжину імені 8-ма літерами. Переважна більшсть на практиці цього застосовувати не буде. Втім, коли справа доходить до паскаля, легко пояснити причини і мати розуміння з боку учнів. (Сам я даю назви англійською, хаха)
Jokerz Дата: Сб, 03.05.2008, 10:00 | Повідомлення № 19
Хостер
Quote (Anatoli)
Звичайний користувач назве файл так, як йому зручно і зрозуміло. Саме для цього операційні системи і навчили розуміти назви усілякими мовами.

Все ОС работают коректно только с латиницей, вы мне еще тут попробуйте докажите обратное
Quote (Anatoli)
Пропозицію писати завжди латиницею учні сприймуть як примху

Необходимо не заставлять а объяснить зачем это делается.
Quote (Anatoli)
так само, як і пропозицію обмежувати довжину імені 8-ма літерами

У Вас что DOS ?
Quote (Anatoli)
Переважна більшсть на практиці цього застосовувати не буде

Будут в том случае если есть необходимость в этом, если они будут писать сайт к примеру на html и когда он у них не будет работать smile
Quote (Anatoli)
хаха)

веселый однако smile
Quote (Anatoli)
Втім, коли справа доходить до паскаля,

Вероятно Вы кроме Windows со стороны юзера и паскаля ничего не видели, потому и утверждаете такое.
nadya_hontar Дата: Сб, 03.05.2008, 10:47 | Повідомлення № 20
Я тут недавно...
Рейтинг: 0
Я теж стараюся привчати дітей до латиниці. Сама так роблю і іншим рекомендую. Але якщо пишуть робочі документи кирилецею не заперечую. Головне, щоб діти орієтувалися, де, як і коли потрібно писати. Оскільки, в мене ще не супер комп'ютери (OC Windows-98 більше не витягує), то приходиться писати більшість латинецею.
Jokerz Дата: Сб, 03.05.2008, 10:55 | Повідомлення № 21
Хостер
Дело даже не в мощности комьютера, латиница есть латиница ее понимает любая ОС, а русский тут уже кодирока основная проблема, например для пользователя он видит одно а система может видеть другое потому все окнфиги пишут на латинице.
Anatoli Дата: Сб, 03.05.2008, 11:57 | Повідомлення № 22
Прописаний назавжди
Quote (Jokerz)
Вероятно Вы кроме Windows со стороны юзера и паскаля ничего не видели, потому и утверждаете такое.

Я і їх бачив тільки здаля.
Quote (Jokerz)
, а русский тут уже кодирока основная проблема

Русскої в мене в класі навіть розкладки клавіатури немає.

Відредаговано: Anatoli - Сб, 03.05.2008, 12:01
Jokerz Дата: Сб, 03.05.2008, 16:13 | Повідомлення № 23
Хостер
Quote (Anatoli)
Русскої в мене в класі навіть розкладки клавіатури немає.

я имею ввиду любую отличную от латиници
Quote (Anatoli)
Я і їх бачив тільки здаля.

тогда как Вы утверждаете что :
Quote (Anatoli)
Саме для цього операційні системи і навчили розуміти назви усілякими мовами

Не пойму я Вас, как пожно говорить про то с чем не работал
Anatoli Дата: Сб, 03.05.2008, 17:15 | Повідомлення № 24
Прописаний назавжди
Я про те, що звичайний користувач назве свою папку "Документи", а свій файл "Звіт за 3 квартал". І я запевняю, що звичайний користувач, який, звісно, "нічого не бачив крім Windows", а паскаля і в страшному сні ніколи і не побачить, - так і робить. От і все. Тому на дітей давити в цьому сенсі не варто. Звичайно, як тільки мова дійде до програмування, все буде трохи по-іншому. Дооооооо речі. мене бісять русифіковані функції в Excel. СУММ, СРДЗНЧ, КОРЕНЬ, хаха.Отут я б просто заборонив оті покручі. В україномовному Office все нормально - латиниця і функції як у людей. SUM. AVG, SQRT. Хай живе латиниця!
argun Дата: Сб, 03.05.2008, 17:40 | Повідомлення № 25
Прописаний назавжди
Нагороди: 1
Рейтинг: 32
Quote (Varkan)
Сам називаю латиницею (напевне пережитки того, що починав з досу)

Подібна ситуація.
Але згоден з тими, хто вважає - що назва файлу може бути любою мовою, крім тих файлів, які можуть
використовуватись на межнародному рівні. Тобто - Веб-сторінки, програмні файли та ін.
Важливо, щоб учні розуміли - коли можливо використовувати кирилицю, а коли - тільки латиницю.

Jokerz Дата: Сб, 03.05.2008, 17:48 | Повідомлення № 26
Хостер
Quote (argun)
Важливо, щоб учні розуміли - коли можливо використовувати кирилицю, а коли - тільки латиницю.

вот тут на все 100% согласен
W-w-W Дата: Вт, 03.06.2008, 10:41 | Повідомлення № 27

правильно, треба дітей привчати набирати назви папок та файлів як латиницею так і кирилицею, а там вони використають дані знання про назви файлів та папок
dpi Дата: Вт, 03.06.2008, 13:30 | Повідомлення № 28
Досвідчений вчитель
Нагороди: 1
Рейтинг: 39
Одна из модных профессий - системный администратор.
И вам будет не легко объяснить детям, почему они не знают ДОС и транслит.
Morpheuz Дата: Вт, 03.06.2008, 21:16 | Повідомлення № 29
Я тут недавно...
Рейтинг: 3
Вообще-то сейчас вовсю внедряеться юникод и глубоко плавно как писать, сейчас даже в интеренете можно использовать кирилицу. Тут больше вопрос привычки. Я б поэтому вопросу не заморачивался. Если у вас nt, или никс системы которые поддерживают юникод пускай дети называют как хотят. А почему при программированиии нельзя использовать не анси символы? можно, даже в паскале( с маленькой оговоркой, что среда будет делфи 8 и више). Опять же это дело привички милионов программистов.
Lviza Дата: Вт, 03.06.2008, 23:25 | Повідомлення № 30
Тут живе...
Рейтинг: 3
Quote (Anatoli)
Дооооооо речі. мене бісять русифіковані функції в Excel. СУММ, СРДЗНЧ, КОРЕНЬ, хаха.Отут я б просто заборонив оті покручі.

Да ви - русофоб, батенька!
Не можна зациклюватися на чомусь одному! В початкових класах для папок - кирилиця, в старших - латинниця. Украінська версія офіса, звичайно краща для навчального процесу. На уроці пояснюєш українською, як діло доходить до практичних прикладів - іде "суржик", тому що команди - російські. Правильно казав один мій учень: "Треба працювати з англійською версією Windows", але ж тут питання якості освіти з іноземних мов. Тому залишаємося з російськомовним офісом і транслітерацією для папок (поки що wink
Форум інформатиків » РОЗДІЛ ІІІ: МЕТОДИКА, ЗАСОБИ ВИКЛАДАННЯ ІНФОРМАТИКИ » 3.4 Методика викладання інформатики в 11-річній школі » Назви файлів і папок (якою мовою?)
Сторінка 2 з 4«1234»
Пошук:

© Форум інформатиків України, 2007-2017.