Пт, 27.01.2023, 09:26
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

 
зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Модератор форуму: НІКОЛЯ, Ktara, Bandalak, volevikt  
Форум інформатиків » РОЗДІЛ ІІІ: МЕТОДИКА, ЗАСОБИ ВИКЛАДАННЯ ІНФОРМАТИКИ » 3.4 Методика викладання інформатики в 11-річній школі » Година коду (Запровадження у школярів програмування ігровими методами)
Година коду
E_L Дата: Ср, 10.12.2014, 21:30 | Повідомлення № 1
Тут живе...
Повідомлень: 115
Нагороди: 2
Рейтинг: 31
Днями отримала наказ по школі (який був написаний за наказом по міськво та вище) - прийняти участь у конкурсі "Година коду". Ознайомилася з умовами. Дійсно, цікаво! Отримати приз - не мета, тому що лише один, а ось донести до дітей необхідність програмування здалося мені дуже привабливим. http://code.org - безпосередньо сайт, на якому в режимі он-лайн можна спробувати себе у ролі справжнього програміста, та ще й отримати за це справжній сертифікат. Учні з 5-го по 11 клас у захваті керували мультяшними героями, а я чекала ЙОГО - показовий урок з програмування від самої компанії Майкрософт Україна!!! Повідомила учнів 8-11 класів, отримала згоду адміністрації на проведення такого заходу (бо у цей час ідуть же інші уроки), розставила стільці, підготувала проектор (виводити на великий екран, бо зібралося чимало дітлахів). Одним словом, ЧЕКАЄМО. За усіма наказами та повідомленнями на сайтах та у мережі "Партнерство у навчанні" початок 10 грудня об 11 годині.
11-10.... 11-30.... 11-50... Перше неприємне враження - захід розпочався о 12-45. Я не буду розповідати, що саме ми робили, чекаючи 1 годину 45 хвилин - ви самі здогадуєтесь, мабуть. Але розходитись теж не стали, бо чекали ПОКАЗОВОГО УРОКУ З ПРОГРАМУВАННЯ ВІД САМОЇ МАЙКРОСОФТ УКРАЇНА!!!!!! Другий випадок, на який не можна було не звернути увагу - це діти, у яких мав проводитись цей урок. Їх впустили до кабінету хвилин за 25 до початку. Дехто, побачивши веб-камеру, підійшов та почав просто кривлятися. На всю країну... Цікаво, а якийсь інструктаж цим учнім проводився перед заходом? Да ладно, забудемо, бо ж діти...  І, нарешті, третє неприємне враження, яке і змусило мене на створення цієї теми та роздумів - це сам УРОК. Звісно, розпочався він з привітання поважних осіб. Хто вони були, що говорили - зовсім не було чути за клацанням фотоаппаратів. А сам ПОКАЗОВИЙ урок був проведений наступним чином: діти, ось сайт, ось так перетягувати блок до алгоритму, виконуйте. І весь останній час діти просто сиділи та виконували завдання за комп`ютерами, а ми сиділи та дивилися на це он-лайн, до того ж зі сторони їх сенсорних моніторів, тобто у нас перед очима були обличчя учнів. Після 15 хвилин такого перегляду мої учні потихеньку повставали та пішли на свої уроки... А я залишилася у кабінеті з роздумами.. Вибачте, це був ПОКАЗОВИЙ урок з програмування??? Це був точно УРОК??? Якби Я так проводила свої уроки, навіть не відкриті, а звичайні, то моя б адміністрація мене б звільнила давно і надовго!!! Де хоч який-небудь ЕТАП уроку? Де дотримання санітарно-гігієнічних норм? (маю на увазі відстань до очей, фізкультхвилинка та час перебування учнів 6-7го класу за комп`ютерами?) Де підсумок? Майкрософт Україна, я дуже розчарована у такому заході!!!
Шановні колеги, дуже цікава Ваша думка про "Годину коду".


Відредаговано: E_L - Ср, 10.12.2014, 21:31
W-w-W Дата: Ср, 10.12.2014, 23:19 | Повідомлення № 2

Цитата E_L ()
Шановні колеги, дуже цікава Ваша думка про "Годину коду".
минулої п'ятниці я брав участь в цьому заході як ознайомлювальному, нас за півгодини до нього повідомили про участь в ньому з району, це такий був початок, по адресі я перейшов на сайт проекту даного ресурсу і почав реєстрацію, вхід здійснив з 7 разу, постійно повідомлялось, що сеанс закінчений через надмірну кількість користувачів. якось туди зайшов ледь, потім почав розглядати що до чого, ніби й непогано, але були такі моменти, що вже нічого не хотілось. Відбувалась демонстрація спочатку завдань, потім якісь вставки "ліві", потім знову спочатку, потім в чаті всі перепитують, що далі, видно чи невидно, хоча нічого такого не показували і т.д.

якось потім теж відлягло всіх багато в проекті, умови нечіткі, організація слабувата вийшла, а сам урок я не дочекався, в нас досить часто на день вимикають світло.
vinohodov Дата: Чт, 11.12.2014, 07:03 | Повідомлення № 3
Прописаний назавжди
Повідомлень: 337
Нагороди: 1
Рейтинг: 29
Как по мне то Майкрософту не стоило тянуть свои грязные ручонки к этому мероприятию, и устраивать с добровольного часа кода, продвигаемого общественной организацией конкурс. При чем тут конкурс и показательные уроки вообще? Цель то преследуется иная, заинтересовать детей программированием. Неважно как ребенок будет работать на этом сайте, дома, на переменке, на уроке, главное привить интерес к программированию. Вот люди пишут организация слабая в проекте, а не нужна тут никакая организация. На сайте много интересных курсов программирования, кому интересно тот будет работать. А то развели конкурс, письма с гороно и области, тьфу.
Pentiume Дата: Ср, 21.01.2015, 08:40 | Повідомлення № 4
Тут живе...
Повідомлень: 198
Нагороди: 2
Рейтинг: 33
Цікаво, а дипломи чи якість сертефікати за таку участь будуть школам?
Пилипчук_О_П Дата: Ср, 21.01.2015, 11:57 | Повідомлення № 5
Ветеран спілкування
Повідомлень: 4332
Нагороди: 38
Рейтинг: 406
Кожен учасник, що пройшов Годину коду, отримує на сайті сертифікат.
volevikt Дата: Ср, 21.01.2015, 20:49 | Повідомлення № 6
Перспективна вчителька
Повідомлень: 1912
Нагороди: 25
Рейтинг: 267
На одному з останніх у І семестрі уроків інформатики у 6 класі вирішила провести для дітей "Годину коду".
Кожен, хто пройшов Годину коду, отримав сертифікат.
Можливо, тому що мультфільм "Холодное сердце" є одним з моїх улюблених, на "одному диханні" пройшла всі 20 завдань і теж отримала сертифікат))):

Форум інформатиків » РОЗДІЛ ІІІ: МЕТОДИКА, ЗАСОБИ ВИКЛАДАННЯ ІНФОРМАТИКИ » 3.4 Методика викладання інформатики в 11-річній школі » Година коду (Запровадження у школярів програмування ігровими методами)
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:


© Форум інформатиків України, 2007-2023.