Чт, 19.09.2019, 10:28
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

• Сторінка 7 з 8
  • «
  • 1
  • 2
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • »
Модератор форуму: НІКОЛЯ, Ktara, Bandalak, volevikt  
Форум інформатиків » РОЗДІЛ ІІІ: МЕТОДИКА, ЗАСОБИ ВИКЛАДАННЯ ІНФОРМАТИКИ » 3.4 Методика викладання інформатики в 11-річній школі » Відкритий урок (Що порадите цікавого?)
Відкритий урок
INKA Дата: Ср, 28.11.2007, 17:51 | Повідомлення № 1
Новий користувач
Нагороди: 0
Рейтинг: 0
Привіт.
Я тут новичок..як і новичок у викладацькій діяльності.
Тільки з вересня викладаю в ліцеї. Тільки но розібралась що і як, а тут відкритий урок намалювався.. surprised
Порадьте щось цікаве, що б можна було зробити на уроці, щоб і дітям цікаво та і всім присутнім.
Тема уроку буде, мабуть, комп'ютерна графіка, але можу й поміняти..
Спасибі ;)

Шановні форумчани!!!!!
Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!

Відредаговано: WWW - Ср, 04.06.2008, 00:54
mouse Дата: Сб, 25.04.2009, 13:55 | Повідомлення № 91
Ветеран спілкування
Нагороди: 4
Рейтинг: 62
До речі, колеги!

На вашу думку:
1. Чи варто з учнями попередньо проходити урок, який має бути відкритим?
2. Показувати слід таке-таке ну щоб все стрибало і танцювало? Або типовий урок, але сильний методично?

Newbie Дата: Сб, 25.04.2009, 14:06 | Повідомлення № 92
Хелпер
Нагороди: 9
Рейтинг: 91
1) не варто, діти потім не зможуть "зіграти" інтересу на уроці.
2) особисто мені стрибаючі і мигаючі шоу не подобаються. але іноді це потрібно :) зокрема для відкритого уроку. тільки головне - не переборщити.
думаю, що відкритий урок треба давати такий, щоб користь з нього була не лише вчителю (ну типу галочки перед адміністрацією, вразити колег чи ще щось), але й передусім дітям. тобто планувати його треба не виходячи із сценарію шоу, а з інтересів учнів
мені здається, що для відкритого уроку досить однієї родзинки, навколо якої побудувати сценарій. а далі, сама суть роботи, має бути звичайною, типовою, але звісно бажано методично сильною
shef100 Дата: Сб, 25.04.2009, 14:40 | Повідомлення № 93
Тут живе...
Рейтинг: 6
Quote (mouse)
1. Чи варто з учнями попередньо проходити урок, який має бути відкритим?

Це тоді буде не урок,а виступ "на біс". :o ,або згідно термінології урок-"шум" ;)
swetikccc Дата: Сб, 25.04.2009, 22:58 | Повідомлення № 94
Ветеран спілкування
Нагороди: 31
Рейтинг: 387
Quote (volevikt)
Єдина її порада, щоб я брала в дітей щоденники, перевіряла чи записали вони домашнє завдання; якщо учень не готовий - то слід робити відповідний запис.
Слушне зауваження, чи не так?

По аналогії, нераціонально використовуеться дошка ;)
r-mil Дата: Сб, 25.04.2009, 22:59 | Повідомлення № 95
Новий користувач
Quote (volevikt)
При обговоренні уроків директор говорить штампами на зразок "методично вірно", "дотримані всі етапи уроку" тощо. А останнім часом просто каже: підпишіться під аналізом уроку.

Якщо вам так говорить директор, то вважайте що ви щаслива людина. Вам не заважають працювати, не принижують. А відкриті уроки я проводжу не звертаючи увагу(хоча б зовні) ні на кого, а тих хто присутній, намагаюсь при закріпленні що - небудь спитати, за це отримую по повній програмі.
mouse Дата: Пт, 01.05.2009, 15:41 | Повідомлення № 96
Ветеран спілкування
Нагороди: 4
Рейтинг: 62
Quote (shef100)
Це тоді буде не урок,а виступ "на біс". ,або згідно термінології урок-"шум"

Особисто я вважаю, що проводити (читай проводити репетицію) урок напередодні відкритого уроку - це:
1. Нецікаво
2. Смішно перед дітьми
3.
Quote (Newbie)
не варто, діти потім не зможуть "зіграти" інтересу на уроці.

4. Який же Ви вчитель, що не можете провести урок без репетиції?

Для кожного уроку портрібно визначити мету та намагатись її реалізувати.
Саме цікаве, коли кажуть після уроку: "Урок проведений методично правильно", "Мені сподобалось, як Ви провели урок!" А цікавість в тому, що в них категорії і звання, а конкретні зауважання та пропозиції + сильний аналіз = просто відсутні.
:?

NatVovk Дата: Нд, 03.05.2009, 22:44 | Повідомлення № 97
Гол. ред. "Інформатики"
Рейтинг: 10
Урок — це вид мистецтва, це як виступ актора. Можна, зазвичай розкладати його на майменші частинки, аналізувати, пкритикувати, але тоді загальне враження від уроку зникне, а учні вдячні Вам за цю атмосферу не менше, ніж за набуті знання. Тож у всьому має бути злоровий глузд. А проводити репетиції недоречно, тому, що скільки б не було тих репетицій урок все одно буде іншим, а авторитет у учнів вже буде не той. А це головніше за зауваження комісій. Але моде у когось інша думка?
NataliyG Дата: Пн, 11.05.2009, 12:37 | Повідомлення № 98
Активний учасник
Нагороди: 2
Рейтинг: 37
Quote (NatVovk)
Тож у всьому має бути злоровий глузд. А проводити репетиції недоречно, тому, що скільки б не було тих репетицій урок все одно буде іншим

Цілком згодна.
А на рахунок репутації, інколи складається враження, шо та репутація в школі передається з покоління в покоління. Так само як і кличка.
filnick Дата: Пн, 11.05.2009, 12:52 | Повідомлення № 99
Мудрий вчитель
Нагороди: 7
Рейтинг: 124
Quote (NataliyG)
репутація в школі передається з покоління в покоління

Репутація вчителя породжується самим вчителем. Це той же авторитет, який можна накопичувати по краплині, з року в рік. А можна втратити однією необдуманою дією. Прикладом такої дії може якраз бути репетиція відкритого уроку.
shef100 Дата: Пн, 11.05.2009, 15:22 | Повідомлення № 100
Тут живе...
Рейтинг: 6
Репутація заробляється вчинками, діями, словами і т.д., а не передається поколіннями...
Ще хочу сказати щодо відкритих уроків: якщо в когось є страх пред ними в силу різних обставин, то просто треба їх частіше проводити (на шкільному рівні, запросити колегу, потім обговорити, зняти на відео, продивитись). ТОді боязнь пройде. І без тягару зажатості урок проходитиме набагато краще.

Відредаговано: shef100 - Пн, 11.05.2009, 15:24
laktionova Дата: Чт, 22.04.2010, 02:11 | Повідомлення № 101
Новий користувач
Вважаю неправильним проводити так звану репетицію відкритого уроку! З моєю колегою колись трапився такий казус - те, що учні мали зробити за 20 хвилин (як на репетиції) вони зробили за 3 хвилинки! Краще на 2-3 хвилини не встигнути, ніж незнати чим зайняти дітей ще пів уроку!
Маргарита Дата: Чт, 22.04.2010, 02:33 | Повідомлення № 102
Юний талант
Нагороди: 3
Рейтинг: 30
Я стараюся побудувати урок таким чином, щоб на останні 15 хв. залишити або багато рівневу практичну роботу, або велику кількість простеньких задач, або опитування на закріплення. Кількість питань потрібно підготувати у 4 рази більше, ніж це потрібно.
Лише пролунав дзвоник, все наступне питання не даю. Ніхто ж не знає наперед скільки пунктів потрібно було виконати.
Головне домашнє завдання дати заздалегідь, не залишати на кінець.
laktionova, бажаю Вам успіху!
Scorpion Дата: Чт, 10.03.2011, 09:42 | Повідомлення № 103
Часто заходить...
Рейтинг: 16
Я працюю уже другий рік, а на відкритому уроці у колег ще не була)))))))
І от мені випала нагода не просто побувати на уроці, а й провести його )))))
21 квітня у мене відкритий урок на тему "Розвиток мислення учнів початкової школи на уроках інформатики".
Планую проводити з учнями 3 класу!
Можливо хтось накине гарну ідею?????
swetikccc Дата: Чт, 10.03.2011, 12:37 | Повідомлення № 104
Ветеран спілкування
Нагороди: 31
Рейтинг: 387
Quote (Scorpion)
Розвиток мислення учнів початкової школи на уроках інформатики

Типи мислення і під них завдання
Nic-Nic Дата: Чт, 10.03.2011, 19:56 | Повідомлення № 105
Часто заходить...
можливо хтось має цікаву розробку уроку "Пошук інформації в мережі Інтернет".
17.03.2011 районний семінар вчителів інформатики Допоможіть. Буду щиро вдячний.
Форум інформатиків » РОЗДІЛ ІІІ: МЕТОДИКА, ЗАСОБИ ВИКЛАДАННЯ ІНФОРМАТИКИ » 3.4 Методика викладання інформатики в 11-річній школі » Відкритий урок (Що порадите цікавого?)
  • Сторінка 7 з 8
  • «
  • 1
  • 2
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • »
Пошук:

© Форум інформатиків України, 2007-2019.