Вт, 12.12.2017, 16:06
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Сторінка 2 з 9«123489»
Модератор форуму: НІКОЛЯ, Ktara, Bandalak, volevikt 
Форум інформатиків » РОЗДІЛ ІІІ: МЕТОДИКА, ЗАСОБИ ВИКЛАДАННЯ ІНФОРМАТИКИ » 3.4 Методика викладання інформатики в 11-річній школі » Що спільного між олімпіадами з інформатики і інформатикою? (про невідповідність олімпіад шкільним програмам)
Що спільного між олімпіадами з інформатики і інформатикою?
LVV Дата: Пн, 08.02.2010, 20:16 | Повідомлення № 1
Прописаний назавжди
Нагороди: 5
Рейтинг: 112
Доброго вечора! Пропоную тему для роздумів. У всякому разі на жодне з поставлених тут питань у мене після 25 років роботи в школі, відповідей немає.

Так вже склалось у нашій системі середньої освіти, що престиж педагога у більшій мірі визначається успіхами його учнів на конкурсах і олімпіадах аніж картиною загальної успішності дітей яких сумлінно і доброякісно навчає учитель. Кращим вважається той педагог, чий учень виборов вище призове місце на предметній олімпіаді. Може це і справедливо для багатьох предметів шкільного курсу. Та якщо олімпіади з більшості шкільних дисциплін охоплюють програмний матеріал, нехай і в поглибленому його вивченні, то олімпіади з інформатики лише частково, залежно від профілю навчального закладу, відповідають змісту програм.
Наприклад для для 10-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів універсального профілю (2009/10 навчальний рік) слідуючий розподіл годин:

Зверніть увагу: 12 годин на вивчення основ алгоритмізації і програмування за весь курс інформатики у школі !!!

А ось задача обласного рівня (Херсонська область 2010 рік)

І це лише одна з трьох задач, які учень повинен виконати за три години. Та тут хвилин двадцять лише з умовою задачі знайомитись доведеться.

Так є ж і математичні класи, скажете Ви, і класи з поглибленим вивченням інформатики, де програмуванню є змога приділити більше уваги. Є також і факультативи і індивідуальні заняття…
Та мова навіть не про брак часу при вивченні програмування, а про невиправдану громіздкість завдань на цих олімпіадах, і, що найголовніше, про невідповідність олімпіад програмам шкільного курсу інформатики.

А давайте розглянемо одне з завдань 1-го туру NetOI-2009 Всеукраїнського Центру олімпіад школярів в інтернеті.
http://www.olymp.vinnica.ua/index_ua.php?lng=ua&cid=856

Соромлюся запитати, для чого потрібно було заплутувати, ускладнювати завдання непотрібною «стародавньою традицією приписувати числу 7 значення «багато». Тобто, коли кількість спільних дотичних виявляться строго більшою 6, незалежно від справжньої кількості виводьте 7.» ???

Олімпіади з інформатики доречно було б назвати не олімпіадами з інформатики, а суто олімпіадами з математики та програмування мовою Паскаль. Адже успіх рішення кожної задачі залежить лише від математичних здібностей учня та навичок програмування мовою Pascal (у всякому разі – у нас на районному і обласному рівнях)

Дивними здаються рекомендації Міністерства освіти щодо проведення ІІІ та IV етапів Всеукраїнських учнівських олімпіад з інформатики поряд з рекомендаціями того ж Міністерства освіти щодо вивчення мов програмування у загальноосвітніх школах:

Вважаю, що олімпіад з інформатики у нас не існує, а є лише конкурси юних математиків-програмістів (тай й то, лише з певною мовою програмування)
А ви, шановні, якої думки?

Шановні форумчани!!!!!
Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!

dpi Дата: Вт, 09.02.2010, 15:30 | Повідомлення № 16
Досвідчений вчитель
Нагороди: 1
Рейтинг: 39
В этом году и у нас перегнули со сложносnью, просто руки у детей опускаются после прочитанных условий. Да, облаcть хочет получить готовых международников, а мы пыжимся как дураки. Но наступает предел терпению (у меня в этом году). Хотел уже не посылать своих, рано еще им решать такие трудные задачи. Нет же, проверили в области, понавызывали, а то, что половина детей разочаруется в программировании, им все равно (даже семиклассницу не пожалели).

Quote (pasichov)
Чиновники "напрягають" олімпіадами незаконно, але вони мають абсолютні підставиробити інтерполяцію "якщо учмтель постійно дає переможців олімпіад - це гарний учитель". А ось зворотньої - ніяким чином.

Но это же совсем не трудно, подготовить призовиков и халтурить на уроках. Могу научить, пишите на личку. Правда совесть иногда мешает, но практически это возможно.
С другой стороны и ваши LVV, оценки в журнале меня не в чем не убеждают, я и их могу наставить сколько угодно. Благо никто в городе из начальства в этом не рубит.
Выход один: два предмета, две олимпиады. Но, я уже писал, что напоретесь в ИКТ на то же программирование (VBA).

Відредаговано: dpi - Вт, 09.02.2010, 15:32
pasichov Дата: Вт, 09.02.2010, 16:44 | Повідомлення № 17
Наполегливий учасник
Нагороди: 3
Рейтинг: 70
Quote (larisa2007)
Абсолютно правильно, но нужно же где-то встретиться ученику и учителю. Причем желательно пораньше. А где это сделать если не на уроке?

На уроке, конечно. И работать надо на уроке - МАМА НЕ ГОРЮЙ. Но научить для победы на уроке не выйдет.
dimanyaksys Дата: Вт, 09.02.2010, 23:22 | Повідомлення № 18
Новий користувач
Нагороди: 0
Рейтинг: 0
Разрешите ответить на ТРИ, выше описанных, вопроса так, как Я это вижу!
Quote (LVV)
1- Чому олімпіади з програмування називають олімпіадами з інформатики, коли вони охоплюють лише 10-20 % програмного матеріалу, адже з результатів олімпіад судять про фаховий рівень викладача інформатикеи в школі (І тут мова не про мене. В мене з року в рік учні є учасниками обласних олімпіад. А чому не республіканських... це вже інша річ...)

-> Да потому, что сидящие там... просто меняют маленькие фрагменты(называемые условиями задач) той документации которая относится к олимниаде по информатике с НЕЗАПАМЯТНЫХ времен. Когда-то это действительно было актуально и именно так и называлось!!! А сейчас, в силу их немерянной компетенции, им и в голову не приходит еще че нить менять!!! Школьных олимпиад по информатике НЕТ, есть по программированию. Да и то не всегда понятно для кого и какой частью тела они разработаны.
Quote (LVV)
2- Чому, при впровадженні VisualBasic.Net при вивченні основ візуального програмування, ця мова виключена міністерством з переліку мов, що допустимі на олімпіадах. Адже Visual Basic. як і рекомендований VisualС++ входять до VisualStudio.NET. Я декілька років впроваджую в школі і серед учителів району основи візуального програмування на Visual Basic.NET, викладав учням основи алгоритмізації та програмування на прикладах створення консольних додатків мовою Visual Basic.NET, створив сайт для підтримки бажаючих вивчати цю мову, і в той же час змушений готувати учнів до олімпіад на TurboPascal.

-> Скорее всего, там наверху, они просто понятия не имеют, что кроме мертвых языков типа pascal и basic, есть чето другое... B)
Quote (LVV)
3- Чому завдання на так званих олімпіадах з інформатики єдині для усіх категорій учнів з 8-го по 11 класи?

-> А это есть ОЧЕНЬ ХОРОШАЯ тема для творческой, дипломной, кндидатской и др. работ о КОМПЕТЕНТНОСТИ... начиная с тех, кто в МИНИСТЕРСТВЕ ну и заканчивая рядовыми учителями информатики, некоторые из которых называют системники ПРОЦЕССОРАМИ... B) B) B)
pasichov Дата: Ср, 10.02.2010, 00:21 | Повідомлення № 19
Наполегливий учасник
Нагороди: 3
Рейтинг: 70
Quote (dimanyaksys)
Разрешите ответить на ТРИ, выше описанных, вопроса так, как Я это вижу!

ИМХО - неверно видите....
1. Нет олимпиад с тем содержанием которое у нас назвали ИНФОРМАТИКОЙ. НО ЭТО НЕ ИНФОРМАТИКА!!!!!!!!!!!!!!!
Информатика (во всем мире!!!!) - это как раз то, что чем является содержательная часть существующих олимпиад!!!!
2. Набор языков, используемых на олимпиадах, определен правилами IOI, и в Украине он ВЕСЬМА ШИРОК!!!. А языков метрвых не бывает. Бывают "мертвые" программисты...
К сожалению, тут Вы правы....о компетентности. Правда ИМХО она (компетентность) бывает поверхностной. Можно обозвать системный блок правильно.... и быть некомптентным.....сталкивался.
GаrDArik Дата: Ср, 10.02.2010, 01:10 | Повідомлення № 20
Прописаний назавжди
Рейтинг: 9
Незнаю як в інших регіонах, а в Києві проходять олімпіади з...
1. Інформатики (програмування).
2. Веб-дизайну (створити сайт певної тематики з поданих матеріалів).
3. Комп. графіки (створити малюнок на певну тему - цей рік тема "До 65-річчя визволення Києва від німецько-фашистських загарбників" - в будь-якому редакторів, якщо я не плутаю).
Але... маючи 1-2 год\тиждень - не дуже "розвернешся" - вся надія на талановитих дітей... А про програмуванню - я навіть умови перестав читати цих завдань останнім часом... щоб настрій не падав)
vitali4 Дата: Ср, 10.02.2010, 07:47 | Повідомлення № 21
Часто заходить...
Рейтинг: 5
Quote (GаrDArik)
Незнаю як в інших регіонах, а в Києві проходять олімпіади з...

Ще одна київська олімпіада з комп*ютерної анімаціїї. Іноді буваю в районному журі. Діти такі цікаві роліки створюють, хоча теми "Анімація" в стандартній програмі з інформатики зовсім немає. Беруть участь ті, для кого 3DS та Macromedia Flash - хоббі. Правда, хочу зауважити, що таких дітей все менше і менше. Споживацькі настрої дітей беруть верх над креативними. Багато спокуси: ігри, соц.мережі, фільми, музика.
alex Дата: Ср, 10.02.2010, 08:19 | Повідомлення № 22
Активний учасник
Рейтинг: 17
Quote (dimanyaksys)
Школьных олимпиад по информатике НЕТ, есть по программированию.

Читая Ваш пост, убеждаясь в вашей компетентности, прошу разместить пару тройку заданий,
которые вы бы предложили на олимпиаду по информатике. Может действительно
весь мир ошибается, а вы правы?
dimanyaksys Дата: Ср, 10.02.2010, 09:50 | Повідомлення № 23
Новий користувач
УПС... приплыли :$
ИМХО у нас вещи называют НЕ своими именами!!! И тут дело не в том, согласны со мной или нет. Элементарно и логично взять то определение информатики какое, если хотите, у нас фигурирует... и вопросы наших олимпиад по так называемой информатике. Весь МИР говорите?!?!?!? А почему в международных рейтингах по математике, физике, информатике (школьных) мы на последних местах? По поводу мЁртвых языков: звыняйте, просто неправильно выразился, согласен про мертвых программистов которые даже в вузах пичкают студентов бейсиками и паскалями до посинения и заметьте БЕЗ обьектного ориентирования.
И мы раньше работали под ФОДОС-ом на УКНЦ и писали на бейсике игрушки с псевдографическим интерфейсом, так че оставаться ТАМ?!?!?!?!?!?!?!? :'(
Приведу в пример фестиваль компьютерной графики, где сама работа ПЛЮС сопроводительная документация не должна превышать 1 метра. Я согласен, что если подадут коллаж из фотографий весом в 200 метров!!!, то и я б его "зарубал" понятно, тут имеет место и сжатие и оптимизация и т.д. но... нормальная работа, например в PhotoShop, нормального размера(не для мобилок ;)) в нормальном ФЕСТИВАЛЬНОМ качестве, с достаточно глубокой глубиной цвета весит ну КАК ни крути больше метра!!! Ну пусть 4 метра. Ну не поганить же её из-за того, что организаторы за 8 лет (я специально проверял, условия за последние годы - НЕ ИЗМЕНИЛИСЬ) даже не потрудились пересмотреть.
Ну а по поводу:
Quote (pasichov)
К сожалению, тут Вы правы....о компетентности. Правда ИМХО она (компетентность) бывает поверхностной. Можно обозвать системный блок правильно.... и быть некомптентным.....сталкивался.

Не цепляйтесь к словам!!!!!!!!!!! <_< Вы знаете о чем я говорю!!! И это действительно ТРАБЛ!!! :$

Додано (10.02.2010, 09:50)
---------------------------------------------

Quote (alex)
Читая Ваш пост, убеждаясь в вашей компетентности, прошу разместить пару тройку заданий,
которые вы бы предложили на олимпиаду по информатике. Может действительно
весь мир ошибается, а вы правы?

Я думаю, что "ПРОПИСАНИЙ НАЗАВЖДЫ" не просто так получают, да и рейтингом Вы повыше, смотрю. Не могли бы Вы, как СТАРШИЙ товарищ, разместить сначала свои?!?!?!?!? :) Ну, а я обязятельно сделаю для себя выводы. Может и не весь мир неправ <_<
:? Я НЕ сомневаюсь в Вашей компетентности.
Ktara Дата: Ср, 10.02.2010, 09:57 | Повідомлення № 24
Перспективна вчителька
Нагороди: 36
Рейтинг: 295
dimanyaksys, относитесь уважительно к другим участникам форума. Что сделал alex, и где все знают, а вот Вы даже не потрудились форум перечитать а уже ярлыки вешаете. Нехорошо
К тому же, как информатик, Вы нарушили правило - указали при регистрации в строке сайт, которого не существует. И как же информатику не знать правила форумов и то, "Прописанный насовсем" исходит от количества сообщений на форуме (стандарт) :)
Не переходите к оскорблениям - для этого у нас есть группа по изучениям правил :)
dimanyaksys Дата: Ср, 10.02.2010, 10:55 | Повідомлення № 25
Новий користувач
Ktara, процитируйте пожалуйста мои оскорбления...
а сообщения по ходу дела все пустые и не придают опыта?!?!?!?!? (не форумовского, реального)
И то, что я попросил его поделиться опытом - оскорбление??????
и в конце я написал:
Quote (dimanyaksys)
:? Я НЕ сомневаюсь в Вашей компетентности.

В чем Вы меня обвиняете?????
и продублилуйте в ответе плз тот адрес, что НЕДЕЙСТВИТЕЛЬНЫЙ. может ачепятка... я исправлюсь. >:)
Ktara Дата: Ср, 10.02.2010, 11:03 | Повідомлення № 26
Перспективна вчителька
Нагороди: 36
Рейтинг: 295
Вы невнимательно читаете сообщения. Во-первых, я написала - "не переходите к оскорблениям", а не - "Вы оскорбили"
Думаю временные формы объяснять не стоит :)
Во-вторых, откуда в имени сайта может стоять знак "эт". Я убрала Ваш адрес, так ак при переходе на него было предупреждение что "Адреса не существует"
Напишите адрес интернет странички без ошибок
ну а по поводу Вашей последний фразы, Вы хорошо учили психологию - "плюс" всегда должен идти после "минуса" :)
Все остальные вопросы ко мне - в личку. Не нарушайте правила
dimanyaksys Дата: Ср, 10.02.2010, 11:34 | Повідомлення № 27
Новий користувач
Ktara,
Quote (Ktara)
Думаю временные формы объяснять не стоит :)
вы филолог?!?!?!
Остальное я в личку отправил.
дальше, чтоб другие видели
http://<тут_типа_имя>.at.ua/ вводил копипастом из адресной строки
так вот собачки там и близко НЕТ!!! А то что оно наверное у вас заменило "at" на собачку так я не удивляюсь и не обижаюсь. Настройки форума... (молчу...молчу...)
LVV Дата: Ср, 10.02.2010, 11:53 | Повідомлення № 28
Прописаний назавжди
Нагороди: 5
Рейтинг: 112
Я 12 років викладав в школі фізику (1984-1996) і такого "бардаку" (вибачте) з оліміадами по фізиці не було. Та, здається, і зараз немає. Зміст олімпіадних завдань відповідав змісту шкільних програм, ясна річ, в більш поглибленому вивченні. Я не знаю жодного предмета окрім інформатики, де б олімпіади лише на 10-20% відповідали шкільним програмам і не залежали від віку учасників олімпіад.
Я не проти самих олімпіад, але нехай вони не збивають з пантелику адміністрації шкіл, районів і областей. Це не олімпіади з курсу інформатики, це олімпіади з основ алгоритмізації і ПРОГРАМУВАННЯ !!!

Quote (pasichov)
ОЛІМПІАДНІ РЕЗУЛЬТАТИ НЕ МАЮТЬ НІЧОГО СПІЛЬНОГО З УРОЧНОЮ ДІЯЛЬНІСТЮ І ОРГАНІЗАЦІЄЮ ВИКОНАННЯ ТІЄЇ ЧИ ІНШОЇ ДЕРЖАВНОЇ ПРОГРАМИ.

Золоті слова.

Додано (10.02.2010, 11:53)
---------------------------------------------

Quote (dpi)
Выход один: два предмета, две олимпиады.

Конечно же.
Только почему ТАМ этого не понимают?
dimanyaksys Дата: Ср, 10.02.2010, 11:54 | Повідомлення № 29
Новий користувач
LVV, В ТОЧКУ!!! Умничка!!!
А я об этом и говорил и уже получил по шапке :)
alex Дата: Ср, 10.02.2010, 12:06 | Повідомлення № 30
Активний учасник
Рейтинг: 17
Quote (dimanyaksys)
Я думаю, что "ПРОПИСАНИЙ НАЗАВЖДЫ" не просто так получают, да и рейтингом Вы повыше, смотрю. Не могли бы Вы, как СТАРШИЙ товарищ, разместить сначала свои?!?!?!?!?

Не вопрос. Но я говорил не о Ваших задачах лично, а о тех которые Вы бы предложыли на олимпиаду по информатике. А мои предложения, подчеркиваю не авторство, предлагаю прочесть на сайте
Olymp.vinnica.ua. 95 % из них я бы предложил на олимпиады по информатике.

По питанню конкурсу з компютерної графіки. На мою думку, якщо ви написали алгоритм стискання
графічної інформації з реалізацією його при домопозі деякого інструменту ( на Ваш вибір) то це інформатика,
а якщо ви використовуєте для стискання можливості програми, в якій створюєте малюнок, то це
професіональне володіння деякою технологією, навіть якщо вона дуже складна.

Щоб не піаритись на форумі інші посилання на мої розробки в ОП

Форум інформатиків » РОЗДІЛ ІІІ: МЕТОДИКА, ЗАСОБИ ВИКЛАДАННЯ ІНФОРМАТИКИ » 3.4 Методика викладання інформатики в 11-річній школі » Що спільного між олімпіадами з інформатики і інформатикою? (про невідповідність олімпіад шкільним програмам)
Сторінка 2 з 9«123489»
Пошук:

© Форум інформатиків України, 2007-2017.