Пт, 22.09.2017, 00:24
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Сторінка 1 з 3123»
Модератор форуму: НІКОЛЯ, Ktara, Bandalak, volevikt 
Форум інформатиків » РОЗДІЛ ІІІ: МЕТОДИКА, ЗАСОБИ ВИКЛАДАННЯ ІНФОРМАТИКИ » 3.4 Методика викладання інформатики в 11-річній школі » Перший урок в новому навчальному році (або про що говорити 1 вересня?)
Перший урок в новому навчальному році
Viktoriya Дата: Ср, 19.08.2009, 19:36 | Повідомлення № 1
Часто заходить...
Нагороди: 0
Рейтинг: 2
Скоро 1 вересня і мене хвилює, як краще провести перший урок в новому навчальному році...
Як у Вас проходять ці уроки? Які презентації показуєте? Що розповідаєте?
Які взагалі у Вас вимоги до учнів? До вивчення предмету? Зошити, підручники, диски???

Шановні форумчани!!!!!
Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!

Відредаговано: Махновець_Ігор - Ср, 19.08.2009, 20:39
Newbie Дата: Ср, 19.08.2009, 22:21 | Повідомлення № 2
Хелпер
Нагороди: 9
Рейтинг: 91
якщо дозволяє час, то перший урок такий:
1) "так-так-так, я теж рада вас всіх бачити" :)
2) техніка безпеки (без варіантів - записати на першу сторінку зошита!) + розписування у відповідному журналі
3) знайомство з новоприбулими в клас учнями (це не тільки мені цікаво, однокласникам теж)
4) короткий огляд "що нового у нашому комп*ютерному класі"
5) короткий огляд "що ми будемо робити/вчити цього року"
6) не обходиться без розповідей "а у мене вдома новий комп, і я на ньому літом ..." (особливо з меншими класами)
45 хвилин на це зазвичай не вистарчає :)

якщо в класу мало годин, і кожна хвилина дорога, то п.2 і тема "Інформація". на щастя таких класів мало, і ми можемо собі дозволити трошки неформальний початок навчального року :o а за комп*ютери ще встигнеться, незалежно від кількості годин :)

п.с. не люблю перші два тижні вересня - горло зриваю... хоч ніколи не підвищую голос, але постійне говоріння дається взнаки :(

PanPete Дата: Чт, 20.08.2009, 13:00 | Повідомлення № 3
Наполегливий учасник
Нагороди: 1
Рейтинг: 45
Презентації не використовую, надаю перевагу "живим"демонстраціям з використанням iTALC, так як в цьому випадку легше підігнати урок під рівень сприйняття учнів конкретного класу. Приклад плану майбутнього першого уроку в 9 класі (за новою програмою) в прикріпленні. Підручники - що є в бібліотечному фонді - обовязково, + рекомендації літератури для самостійної купівлі (не вимога, а рекомендація). Для тих, в кого є домашні ПК для обміну між мною та ними інформацією в електронному вигляді (домашні завдання, інструкції, конспекти, тощо) рекомендую зробити підключення до інтернет, або придбати флешку. Обовязкова умува - зошит для записів, ручка чи олівець, ось здається і все.
Прикріплення: L9_1.rar(8Kb)
Вчитель-з-Києва Дата: Чт, 20.08.2009, 13:52 | Повідомлення № 4
Прописаний назавжди
Рейтинг: 7
Quote (PanPete)
Презентації не використовую, надаю перевагу "живим"демонстраціям

Верной дорогой идёте, товарищ!
А как Вы относитесь к применению на уроке рабочих тетрадей? Сейчас это "модно"! И многие из авторов их предлагают. Какой Вы видите рабочую тетрадь? Такую, как у Володиных, многостраничную и обстоятельную?

Відредаговано: Вчитель-з-Києва - Чт, 20.08.2009, 13:55
PanPete Дата: Чт, 20.08.2009, 14:57 | Повідомлення № 5
Наполегливий учасник
Quote (Вчитель-з-Києва)
А как Вы относитесь к применению на уроке рабочих тетрадей? Сейчас это "модно"!

Своє відношення до друкованих робочих зошитів висловив раніше, коли обговорювалась доцільність використання РЗ від "Аспект", але можу й повторити - використовую лише роздатки з завданням, підібраним під потенціал конкретного учня, або групи учнів
Viktoriya Дата: Чт, 20.08.2009, 16:56 | Повідомлення № 6
Часто заходить...
Newbie, а зошити у вас на скільки листочків? :)

Quote (awpriss17)
Вибачаюсь, мова йде про ПЕРШИЙ УРОК ВЗАГАЛІ, чи ПЕРШИЙ УРОК З ІНФОРМАТИКИ ?

Мені цікаво як ви починаєте навчальний рік і в нових класах і в тих, що раніше викладали.

PanPete, де можна докладніше про "живі"демонстрації з використанням iTALC почитати?

dpi Дата: Чт, 20.08.2009, 17:11 | Повідомлення № 7
Досвідчений вчитель
Рейтинг: 39
http://www.shatalovschools.ru/video.php?v=1&n=13
PanPete Дата: Чт, 20.08.2009, 18:48 | Повідомлення № 8
Наполегливий учасник
Quote (Viktoriya)
де можна докладніше про "живі"демонстрації з використанням iTALC почитати?

Незнаю, але чи потрібно це? iTALC демонструє в реальному часі картинку з екрану монітора вчительського ПК на екрани учнівських моніторів. Паралельно з поясненням вчитель проводить відповідні практичні дії на свому ПК (демонструє картинки, вказує на об'єкти, демонструє порядок проведення операції, тощо). Учні спостерігають за всім тим, що при цьому відбувається на екрані вчительського монітора, на екранах моніторів своїх робочих місць. В прикріпленні до П.№4 знайдете план уроку, де така демонстпація використовується для ознайомлення учнів з інтерфейсом тренажера миші (вчитель з свого ПК проводить запуск програми, вибір режиму роботи, показує проходження етапів роботи з тренажером і одночасно коментує порядок проведення цих дій).
Newbie Дата: Чт, 20.08.2009, 19:08 | Повідомлення № 9
Хелпер
Viktoriya, зрите в корень! ;)
останні роки, до речі, не виникає такого питання, бо є зошити, які одразу підписані "інформатика", такі білі з рожевим (симпотишно!) і мінімальною інформацією одразу вдрукованою. це звичайний учнівський зошит в клітинку, сторінок 48 мабуть. з тим, як ми пишемо - вистарчає років на 2-3 (пізніше зошит перетворюється на щось таке неозначено-безособове, що ним стидно користуватись).
пару років назад зробила перший урок профорієнтаційним з фільмами на 20 хвилин про інформатичні професії. але вирішила, що краще це показувати пізніше - скажімо підсумковий урок 9 класу, або 10го.
nadvornuj Дата: Пт, 21.08.2009, 12:04 | Повідомлення № 10
Новий користувач
Рейтинг: 0
Quote (Newbie)
пару років назад зробила перший урок профорієнтаційним з фільмами на 20 хвилин про інформатичні професії.

Newbie, а Ви можете поділитись такими уроками? Я гадаю, що і на першому уроці було б досить корисно учням показати такі відеофільми. Будь ласка, якщо це можливо, викладіть на будь який файл-обмінник.
Viktoriya Дата: Пт, 21.08.2009, 12:49 | Повідомлення № 11
Часто заходить...
Quote (Newbie)
є зошити, які одразу підписані "інформатика", такі білі з рожевим (симпотишно!) і мінімальною інформацією одразу вдрукованою. це звичайний учнівський зошит в клітинку, сторінок 48

Cупер! Де такі є??? Як ви організовуєте купівлю зошитів? Теж питаннячко :) Ще весь час проблеми з папером, де його взяти? Роздруковувати приходиться ДУЖЕ багато.

Додано (21.08.2009, 11:49)
---------------------------------------------
PanPete, а що показувати? Тренажер мишки?

Newbie Дата: Пт, 21.08.2009, 14:09 | Повідомлення № 12
Хелпер
nadvornuj, вже викладались лінки http://informatic.org.ua/forum/1-278-4#21183 , робіть пошту на укр.неті, дам доступ до е-диску з фільмами (ще раз заливати на файлобмінник не маю наснаги)

Quote (Viktoriya)
Де такі є??? Як ви організовуєте купівлю зошитів?

да власне діти самі купують, я не вимагаю саме таких зошитів. прикріпила обкладинку і одну із сторінок інформаційних (таких ще чотири в зошиті)

а щодо паперу... я не знаю, мені пачки на рік вистарчає :) для себе практично не друкую. для учнів глобальні роздруковки накопичились за пару років, а на дріб*язок вистарчає. але в школі ВСІ знають, що в мене ні паперу, ні принтера нема ;)

п.с. значків $ на зошиті нема, це моя програмка сканування накладає :)
п.п.с. подивилась - це в-во Школярик, Тернопіль. дано і сайт їхній, але він не працює www.schoolboy.com.ua

Прикріплення: zoshyt.zip(139Kb)

Відредаговано: Newbie - Пт, 21.08.2009, 14:29
PanPete Дата: Пт, 21.08.2009, 16:03 | Повідомлення № 13
Наполегливий учасник
Quote (Viktoriya)
PanPete, а що показувати? Тренажер мишки?

Від подвійного кліка по ярлику програми до закриття вікна, і не забудьте при цьому пояснити як працювати з елементами інтерфейсу програми. Швидкість показу та деталізація пояснень - від сприйняття класом.
Чому?
Повернувшись до повідомлення, відносно якого ви поставили запитання стає зрозуміло, що мова йде про перший урок в 9 класі (інформатика до цього не вивчалась). Цілком логічно припустити, що в класі є частина учнів, що ще немає ніких навиків роботи з ПК. Крім того є кілька учнів, які спробують на першому ж уроці працювати за своїм планом, а не тим, що буде запрпоновано вами. На зроблене зауваження від них отримаєте - "ШУКАЮ ЯК ЗРОБИТИ ТЕ, ЩО ЗАДАНО" . Щоб забезпечити виконання плану уроку й використано принцип " показав - полвторіть". Пізніше, по мірі знайомства з можливостями учнів класу, в покази можна буде вносити спрощення відкидаючи елементарне, але прогнозувати сприйняття пояснень "без елементарщини" на першому уроці в групі з невідомою для вас підготовкою - справа неперспективна.

Відредаговано: PanPete - Пт, 21.08.2009, 16:06
Viktoriya Дата: Пт, 21.08.2009, 17:11 | Повідомлення № 14
Часто заходить...
Newbie, спасибі :) Ще б хотіла почути, чому горло зриваєте, що ж такого від учнів вимагаєте? ;)
А письмові перевірки є у вас? Якщо так, то в яких зошитах?
З папером у мене все складніше, наробки кожен рік "устарівають", та й хочеться, щось нове, навіть тексти для Ворду :)
PanPete, у нас в школі інформатика з 1-го класу, тому тренажер для мишки не дуже актуально :)

Відредаговано: Viktoriya - Пт, 21.08.2009, 17:12
Newbie Дата: Пт, 21.08.2009, 17:26 | Повідомлення № 15
Хелпер
Quote (Viktoriya)
Ще б хотіла почути, чому горло зриваєте, що ж такого від учнів вимагаєте?

та ні, нічого такого :) просто доводиться всі 45 хвилин щось говорити. і враховуючи, що в мене в районі 30 годин на тиждень, то це після літньої "мовчанки" досить відчутно... вже як робочий режим, то і учні щось відповідають, і за компом сидять, та й я не просто розказую щось, а презентації/демонстрації - тобто чистого часу на говоріння значно менше буде.

Quote (Viktoriya)
А письмові перевірки є у вас? Якщо так, то в яких зошитах?

таке не в зошитах, на листочках, якщо вже паперовий варіант (потім типу рік зберігаю...), а взагалі - краще електронно. і паперу не треба, і перевірка автоматична, і дітям більше подобається.
Форум інформатиків » РОЗДІЛ ІІІ: МЕТОДИКА, ЗАСОБИ ВИКЛАДАННЯ ІНФОРМАТИКИ » 3.4 Методика викладання інформатики в 11-річній школі » Перший урок в новому навчальному році (або про що говорити 1 вересня?)
Сторінка 1 з 3123»
Пошук:

© Форум інформатиків України, 2007-2017.