Пт, 24.05.2019, 02:56
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

• Сторінка 1 з 2
  • 1
  • 2
  • »
Модератор форуму: Ktara, НІКОЛЯ, Bandalak, volevikt  
Форум інформатиків » АРХІВ » Архів форуму » Підбір і послідовність вивчення тем у курсі шкільної інформ. (Що за чим вивчати в 12-річній школі.)
Підбір і послідовність вивчення тем у курсі шкільної інформ.
Ковальчук_Олександр Дата: Нд, 04.11.2007, 19:35 | Повідомлення № 1
Ветеран спілкування
Нагороди: 18
Рейтинг: 209
Для початку рекомендую прочитати статтю Я.М. Глинського: http://hlynsky.lviv.ua/index/st4.htm Отож, що за чим вивчати в структурі 12-річної школи? Які теми викинути взагалі, а які додати? Проблемних питань багато. Я думаю, що діюча програма з інформатики для 11-річної школи побудована, м'яко кажучи, не правильно. І боюсь, що з 12-річною школою буде теж саме. По-перше, проблема в тому, що послідовність вивчення тем далека від ідеалу. По-друге, деякі теми взагалі потрібно викинути або скоротити до мінімуму, а деякі додати. Хочеться почути ваші думки з цього приводу.

Шановні форумчани!!!!!
Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!

Відредаговано: WWW - Ср, 04.06.2008, 01:36
Ковшун Дата: Сб, 10.11.2007, 10:25 | Повідомлення № 2
Досвідчений учасник
Нагороди: 1
Рейтинг: 25
Quote (Ковальчук_Олександр)
Хочеться почути ваші думки з цього приводу.

Почитайте програму курсу інформатики для 12-річної школи.
Вона в Шестопалова є.
Тоді деякі питання у Вас відпадуть.
Користувацький курс це не лише Corel Draw та Photoshop!

Щодо програмування:
Мабуть все таки буде перехід на ООП.
Але воно без ПОП буде не ефективним.
Спробуйте написати програмку в Делфі без знання мови Паскаль.
Нічого не вийде.
Так щоб у старшій школі перейти на ООП, мабуть у базовій школі треба вивчити ПОП.

Ну, а взагалі, досконала програма стане не зразу. Для цього потрібен час і не малий!

Ковальчук_Олександр Дата: Сб, 10.11.2007, 13:19 | Повідомлення № 3
Ветеран спілкування
Я за Паскаль перед ООП, але в скороченому вигляді, щоб викинути лишні теми і вивчити лише необхідні для того, щоб розумітися в Делфі.
Quote (Ковшун)
Користувацький курс це не лише Corel Draw та Photoshop!

Звичайно, але я маю наувазі, що було б дуже добре, якби ці популярні програми також включили в програму.
Quote (Ковшун)
Так щоб у старшій школі перейти на ООП, мабуть у базовій школі треба вивчити ПОП.

Логічні міркування.
Quote (Ковшун)
Ну, а взагалі, досконала програма стане не зразу. Для цього потрібен час і не малий!

Знову ж таки, перед тим, як затвердити програму, в міністерстві мають все чітко продумати і апробувати її. І ще буде дуже прикро, якщо інформатику не введуть з 5-го чи з 7-го класу по всіх школах України як обов'язковий предмет, а не зарахунок факультативних годин чи варіативної частини.
Бо з 9-го класу в кількості 1 год. на тиждень - це буде теж саме, що зараз з 10-го по дві години на тиждень.
Ковшун Дата: Сб, 10.11.2007, 14:46 | Повідомлення № 4
Досвідчений учасник
... І ще буде дуже прикро, якщо інформатику не введуть з 5-го чи з 7-го класу по всіх школах України як обов'язковий предмет, а не зарахунок факультативних годин чи варіативної частини.
Бо з 9-го класу в кількості 1 год. на тиждень - це буде теж саме, що зараз з 10-го по дві години на тиждень.

Введуть обов’язково.
А в 9 класі 1 год. то мається на увазі скорочений курс.
Бо ніде взяти годин.
Поки що!
Ковальчук_Олександр Дата: Сб, 17.11.2007, 19:33 | Повідомлення № 5
Ветеран спілкування
Випадково натрапив на цікаву статтю "ІНФОРМАТИКА У СТРУКТУРІ 12-РІЧНОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ".
В ній розповідається якою бачиться шкільна інформатика в структурі 12-річної загальної середньої освіти.
Читайте: http://edu.ukrsat.com/labconf/tezy/3/inf-in-12.html
Newbie Дата: Нд, 18.11.2007, 13:32 | Повідомлення № 6
Хелпер
Нагороди: 9
Рейтинг: 91
Зважаючи на все зазначене вище, беручи до уваги необхідність фундаменталізації знань, практичної значущості умінь і навичок та враховуючи наявний досвід навчання шкільної інформатики, на часі, мабуть, виділити із загального курсу інформатики три його складові:
* загальну (фундаментальну) інформатику (7-9 класи);
* інструментальну (знаряддєву) інформатику (8-9 класи);
* прикладну інформатику (10-12 класи).

це з наведеного лінку.
у 7 класі, який власне і йде за новими 12-річними програмами, годин на інформатику не передбачено.
висновок - багато букв, а толку - ноль sad чим займаються шановні панове у АПН і МОН - залишиться загадкою.
Ковшун Дата: Нд, 18.11.2007, 16:46 | Повідомлення № 7
Досвідчений учасник
Quote (Newbie)
це з наведеного лінку.
у 7 класі, який власне і йде за новими 12-річними програмами, годин на інформатику не передбачено.
висновок - багато букв, а толку - ноль чим займаються шановні панове у АПН і МОН - залишиться загадкою.

Години на інформатику передбачено, але за рахунок шкільного компоненту.
Інакше й бути не може.
Адже 7-8 класи це пропедевтичний курс.
І не всі школи України мають комп’ютерні класи.
Тому МОНУ не може взяти на себе відповідальність одночасно ввести інформатику з 7 чи 5 класу.
Ковальчук_Олександр Дата: Нд, 18.11.2007, 17:23 | Повідомлення № 8
Ветеран спілкування
Quote (Ковшун)
Години на інформатику передбачено, але за рахунок шлільного компоненту.Інакше й бути не може.Адже 7-8 класи це пропедевтичний курс.І не всі школи України мають комп’ютерні класи.Тому МОНУ не може взяти на себе відповідальність одночасно ввести інформатику з 7 чи 5 класу.

2007 рік закінчується. Я не можу повірити, що ви говорите істину:
Quote (Ковшун)
І не всі школи України мають комп’ютерні класи.

Хоча знаю, що це правда. Як таке може бути? Коли ж влада подумає про інформатику всерйоз? Потрібно вже давно забезпечити школи комп'ютерною технікою.
Мені цікаво, чи в сусідній нам Росії на даний момент також не всі школи забезпечені комп'ютерами?
Причина хаосу у розвитку інформатики насамперед в тому, що ще не всі школи мають комп'ютерні класи і доки не матимуть, ситуація не зміниться.
Я так думаю, що в 12 річній школі, інформатика буде введена з 9 класу.
Принаймі, зараз все про це говорить. Матимемо надію на краще майбутнє. roll
Newbie Дата: Нд, 18.11.2007, 18:52 | Повідомлення № 9
Хелпер
Quote (Ковшун)
Години на інформатику передбачено, але за рахунок шкільного компоненту.

surprised правда? це як? граничне навантаження при цьому як рахувати? я говорю конкретно про 7 клас.
чи то вивчення передбачили, а навантаження на це вивчення - ні?

Quote (ІНФОРМАТИКА У СТРУКТУРІ 12-РІЧНОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ)
Отже, пропонується:
за рахунок державного компонента:
7-й клас - "Основи інформатики (пропедевтичний курс)" 1 год/тиж-день;
8-9-й класи - "Основи інформатики" - 2 год/тиждень;
- " Інструментальні програмні засоби" - 1 год/тиждень;
10-12-й класи - "Прикладна інформатика" - 4 год/тиждень;
за рахунок шкільного компонента:
8-9-й класи - "Інструментальні програмні засоби" - 1 год/тиждень;
10-12-й класи - "Прикладна інформатика" - 2 год/тиждень.
Таким чином, загальна річна кількість годин становитиме:
за рахунок державного компонента:
7-й клас - 34 години;
8-9-й класи - 102 години;
10-12-й класи - 136 годин;
за рахунок шкільного компонента:
8-9-й класи - 34 години;
10-12-й класи - 68-102 години.

Quote (Ковшун)
Тому МОНУ не може взяти на себе відповідальність одночасно ввести інформатику з 7 чи 5 класу.

а хто ж як не МОН? wacko

Мені цікаво, чи в сусідній нам Росії на даний момент також не всі школи забезпечені комп'ютерами?

нещодавно була інформація, що в Росії всі школи забезпечені доступом до мережі Інтернет. Знаючи як формується статистика, припускаю що далеко не всі. Але при цьому переконана, що в Україні відсоток менший.
KulAlex Дата: Нд, 18.11.2007, 18:52 | Повідомлення № 10
Знаток програмування
Нагороди: 6
Рейтинг: 19
Ще раз про 7 клас і інформатику (я вже розповідав)

Якщо взяти навчальний план з двома іноземними мовами (навчається наш ліцей), то там в 7 класі 31 година інваріантної частини у якій немає інформатики, і крім того гранично допустиме навантаження у 7 класі 31 година. А це означає, що варіантна частина (шкільний компонент) = 0.

А який вихід:
1. Використовувати інший навчальний план, але зараз практично у всіх школах вивчають 2 іноземні мови.
2. В кінці навчального плану є примітка.
а) До 15% часу інваріантної складової може перерозподілятись між навчальними предметами.
б) У спеціалізованих школах, гімназіях, ліцеях, колегіумах дозволяється за рахунок загального навчального навантаження збільшувати гранично допустиме навантаження учнів до меж, що не перевищують санітарно-гігієнічних норм. (санітарно-гігієнічні норми для сьомого класу 32 години)

Але щоб добитися 2.б. це треба добре походити по різних кабінетах, спочатку ви до директора (це саме легше), а потім директор по кабінетах управління освіти (в нас це заняло біля 1,5 місяця)

Newbie Дата: Нд, 18.11.2007, 18:57 | Повідомлення № 11
Хелпер
Quote (KulAlex)
Але щоб добитися 2.б. це треба добре походити по різних кабінетах, спочатку ви до директора (це саме легше), а потім директор по кабінетах управління освіти (в нас це заняло біля 1,5 місяця)

можливо якби ми раніше почали, то і получилося б... але завуч побачила, що нема годин числа 20 серпня. тоді про такий спосіб на жаль (2б) не знали. тому зараз 7 клас не має уроків інформатики
адміністрація зі шкіри лізе щоб мати інформатику для малих (від 5 класу) - бо це престиж школи (гімназія), але з такими перешкодами боротись - то несерйозна робота
W-w-W Дата: Пн, 28.01.2008, 03:04 | Повідомлення № 12

дійсно подивитись на програму 12 річну то там недоліків чимало, а редагувати МОН не дуже хочеться, а зря, бо багато проблем лягає на плечі вчителів інформатики: як підготувати учнів з високим рівнем інформаційної культури, що записано в багатьох законах і паперах, можливо державі вигідно щоб майбутні покоління були несильно освідчені, хочеться помилятись.
Yura_Shrol Дата: Пн, 28.01.2008, 22:23 | Повідомлення № 13
Знаток супутникового інету
Нагороди: 7
Рейтинг: 98
І взагалі складається думка, що державні мужі в міністерських кріслах навіть приблизно не знають, що таке школа. Вони мабуть, як закінчили самі школу, то більше там і не були.
Писати програми ПОВИННІ вчителі практики з велиииииииким досвідом роботи. Які "на своїй шкурі" вивчили шкільну науку.
Я маю з чим порівняти, так як сам викладаю фізику в 7 класі (дурдом) і син мій учиться в 7 класі (майже кожен предмет - дурдом).
W-w-W Дата: Сб, 03.05.2008, 02:44 | Повідомлення № 14

теми по програмі розміщені хаотично без дотримання послідовності вивчення, тому треба спочатку розмістити правильно структуру тем, а потім їх викладання. а в нас як, спочатку вчать офіс, та схоже, а потім вертаються до поняття робочого столу, основних обєктів ОС. І що погано, що вчитель не може багато змінювати програму
Ковальчук_Олександр Дата: Сб, 03.05.2008, 17:34 | Повідомлення № 15
Ветеран спілкування
Quote (WWW)
а в нас як, спочатку вчать офіс, та схоже, а потім вертаються до поняття робочого столу, основних обєктів ОС.

Такого не замічав. По програмі 10 класу спочатку йде Віндовс, а потім офіс.
А от щодо вивчення прорамування в 11 класі, то тут мабуть варто перенести з 11 в 10, як робить багато колег по Україні. Я особисто такий спосіб не практикував. Виходить як: в 10-му класі учні вчать віндовс+офіс і в них складається враження, що інформатика досить легкий і цікавий предмет. В 11-му, коли переходять до вивчення програмування, таке враження в 80% учнів змінюється на протилежне - інформатика найскладніший предмет в школі. Звичайно, це їхнє враження суб’єктивне і базується на не вмінні логічно мислити та не бажанні напрягати свій мозок.
Нову програму з інформатики для 12 річної школи потрібно будувати щонайменше з 5 класу, дотримуючись принципів доступності та послідовності. І важливо не повторюватись (наприклад, вивчати Paint в 5-му класі в 7-му). Також потрібно виділяти більше годин для вивчення тієї чи іншої теми. Адже для повного засвоєння деяких офісних тем явно мало 10-12 годин, які на них виділяють. Так, діюча програма для 10-11 класів м’яко кажучи, не досконала. Але чи буде кращою програма для 12-річної школи? І чи введуть інформатику раніше 9 класу? Потрібно вже зараз турбуватись про вирішення цих проблем.
Форум інформатиків » АРХІВ » Архів форуму » Підбір і послідовність вивчення тем у курсі шкільної інформ. (Що за чим вивчати в 12-річній школі.)
  • Сторінка 1 з 2
  • 1
  • 2
  • »
Пошук:

© Форум інформатиків України, 2007-2019.