Сб, 18.11.2017, 14:10
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Сторінка 1 з 121231112»
Модератор форуму: Ktara, НІКОЛЯ, Bandalak, volevikt 
Форум інформатиків » АРХІВ » Архів форуму » Новітні стратегії розвитку інформатики. (Ідеї форумчан щодо розвитку інформатики в 12-річній школі)
Новітні стратегії розвитку інформатики.
Ковальчук_Олександр Дата: Чт, 27.11.2008, 21:29 | Повідомлення № 1
Ветеран спілкування
Нагороди: 17
Рейтинг: 192
До створення даної теми мене спонукали повідомлення в темі "Методика викладання інформатики", які не відповідають їй по змісту, але є занадто корисними, щоб їх видаляти, тому вони знаходяться нижче.

Висловлюємо свої думки щодо успішного розвитку інформатики в 12-річній школі: перспективи, ідеї, реалії.

Шановні форумчани!!! Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятися без попередження!!!

Відредаговано: WWW - Нд, 07.12.2008, 01:39
Bandalak Дата: Чт, 27.11.2008, 21:29 | Повідомлення № 2
Лідер форуму
Нагороди: 39
Рейтинг: 260
В інформатиці є вже всі необхідні та достатні умови для революції по Марксу!
Назріла ситуація, коли низи (вчителі інформатики) не хочуть працювати по старому, а верхи (МОН) не можуть працювати по новому!

МОНу вже давно потрібно було створити на основі побажань та досвіду діючих вчителів інформатики та досвіду цієї галузі в інших країнах світу - стабільну програму з інформатики, підкріплену добрими підручниками, веб-підтримкою та повним ліцензійним програмним забеспеченням від вінди до сходинок. Якість усього цього комплексу повинна бути вражаюча, щоб всі альтернативи залишилися лише альтернативами і не більше. Заради цього МОНу потрібно зняти шапку перед Шестопаловим, Глинським, Морзе, Каравановою та іншими. Об'єднати їх у одну взаємовигідну, з комерційної точки зору команду, дати їм гідний гонорар, щоб працювати самостійно вже не було ніякого смислу. І тоді настане воно, щастя: до шкільних програм у нас не буде ніяких зауважень, ми будемо лише хизуватися ними; до школи по державній програмі завезуть необхідну кількість підручників, методичної літератури, усьго можливого ліцензійного програмного забеспечення; з'явиться потрібна кількість годин інформатики від 1-го до 11-го класу з державного компоненту з розділенням інформатики на програмування та технології, як 2 окремі предмети; буде сайт підтримки вивчення інформатики, на якому враховуватимуться побажання учнів та вчителі щодо деталей викладу матеріалу з можливою корекцією у майбутньому. А вже років через 15 Ураїна стане процвітаючою Державою з новим поколінням професійних спеціалістів у всіх галузях!

Стоп, стоп, стоп! Спукаємося з неба на Землю.

Замість усього цього МОН проводить непрозорі тендери, головною метою яких є відмивання грошей, основні цілі на задньому плані.....
Тож гуртуємося панове, час революції в інформатиці не за горами!

Шестопалов Дата: Чт, 27.11.2008, 21:29 | Повідомлення № 3
Видавець посібників
Нагороди: 11
Рейтинг: 182
Quote (Bandalak)
Назріла ситуація, коли низи (вчителі інформатики) не хочуть працювати по старому, а верхи (МОН) не можуть працювати по новому!

Не все так однозначно "чорно-біле": ми не всі "білі" і "верхи" не всі чорні. Є програма Завадського для 9-12 класів і досить пристойна на відміну попередніх творінь. Є в ній окремі недоречності, але загальна стратегія зрозуміла і прийнятна. Якщо ми, вчителі, виявимо в ній "дурні" місця і підскажимо. як їх виправити, можна зробити досить ефективні і зручні засоби навчання інформатики. Ми з Ярославом Глинським намагаємось співпрацювати у цьому напрямку. Але всі мої заклики до колег на форумі приєднатися до цього проекту не викликають будь-якої реакції у відповідь. То на кого ображатись? Легко звинувачувати МОНУ ...і не подбати для самих себе.
Ось тест для початку: що можна підправити у програмах Завадського, щоб оптимізувати розробку засобів навчання інформатики. До цієї роботи вже підключились вчителі Харкова, Одеси, Львова...

Відредаговано: Шестопалов - Чт, 27.11.2008, 11:47
Bandalak Дата: Чт, 27.11.2008, 21:29 | Повідомлення № 4
Лідер форуму
Нагороди: 39
Рейтинг: 260
Quote (Шестопалов)
Ось тест для початку: що можна підправити у програмах Завадського, щоб оптимізувати розробку засобів навчання інформатики. До цієї роботи вже підключились вчителі Харкова, Одеси, Львова...

Скиньте мені цю програму, я подивлюся. Раніше не звернув увагу.

Шестопалов Дата: Чт, 27.11.2008, 21:29 | Повідомлення № 5
Видавець посібників
Quote (Bandalak)
Скиньте мені цю програму, я подивлюся. Раніше не звернув увагу.

941. Навчальна програма з інформатики для 9-12 класів загальноосвітніх навчальних закладів. Академічний рівень. (авт.: Завадський І.О., Потапова Ж.В., Дорошенко Ю.О.)10-12 Ж-л "Інформатика та інформаційні технології в навчальних закладах", №2, 2008
942. Навчальна програма з інформатики для 9-12 класів загальноосвітніх навчальних закладів. Рівень стандарту. (авт.: Завадський І.О., Потапова Ж.В., Дорошенко Ю.О.) 10-12 Ж-л "Інформатика та інформаційні технології в навчальних закладах", №2, 2008
Аба зверніться до мене aspekt@sh.km.ua і я Вам вишлю архівний файл.
Naumovec Дата: Чт, 27.11.2008, 21:29 | Повідомлення № 6
Новий користувач
Нагороди: 0
Рейтинг: 0
Но не забывайте, что есть еще и санитарные нормы, и дети НЕ ДОЛЖНЫ весь урок сидеь за ПК.
В компьютерном классе должны быть еще и простые парты. Полурока за партой, полурока за компом.
dpi Дата: Чт, 27.11.2008, 21:30 | Повідомлення № 7
Досвідчений вчитель
Нагороди: 1
Рейтинг: 39
Quote (Шестопалов)
авт.: Завадський І.О., Потапова Ж.В., Дорошенко Ю.О.

Это не та ли программа в которой первая тема в 10 классе звучит так:
1. Основи програмування. Візуальне середовище програмування (7 год.)?
А вот третий и пяты изучаемый вопрос:
3. Електронна пошта (4 год.)
5. Векторна комп’ютерна графіка (4 год.)
Одно из двух или у меня старый (не тот) вариант их программы или скажите, что мы говорим об одном и том же.
gry Дата: Чт, 27.11.2008, 21:30 | Повідомлення № 8
Досвідчений учасник
Нагороди: 3
Рейтинг: 120
Quote (Bandalak)

Думаю, що до класичної революційної ситуації в галузі інформатики, в класичному її вигляді, в наших бюрократичних умовах, ще ду...у...у...же далеко.
Чи потрібні нашому суспільству освіччені люди? Однозначно - ні. Класична формула : ЗАМОВЛЕННЯ - РЕЗУЛЬТАТ. На жаль немає замовлення, то що ж ми говоримо про якісь результати?
dpi Дата: Чт, 27.11.2008, 21:30 | Повідомлення № 9
Досвідчений вчитель
Quote (gry)
Чи потрібні нашому суспільству освіччені люди?

Вы все усложняете. Обществу образованные люди нужны. Просто у нас страна непрофессионалов, в том числе и в МОНе сидят случайные люди, а что поделаешь, всем нужна зарплата да побольше.
Они там все нормальные парни и девчата, но непрофессионалы своего дела. <_<
Ковальчук_Олександр Дата: Чт, 27.11.2008, 21:44 | Повідомлення № 10
Ветеран спілкування
Нагороди: 17
Рейтинг: 192
Quote (Шестопалов)
941. Навчальна програма з інформатики для 9-12 класів загальноосвітніх навчальних закладів. Академічний рівень. (авт.: Завадський І.О., Потапова Ж.В., Дорошенко Ю.О.)10-12 Ж-л "Інформатика та інформаційні технології в навчальних закладах", №2, 2008
...

Quote (Шестопалов)
Аба зверніться до мене aspekt@sh.km.ua і я Вам вишлю архівний файл.

Євгеній Анатолійович, зайдіть, будь-ласка, на популярний файл-обмінник http://rapidshare.com і завантажте туди програми, а в повідомленні залиште адресу файлу.
Якщо архів невеликий, можна прикріпити (як видно внизу до 300 Кб) або поділити на томи по 300к і прикріпити послідовно в кількох повідомленнях.
Якщо два способи вище занадто трудоємні, закиньте і мені на informatics@ukr.net, щоб я розмістив для широкого загалу. Мені здається, що не один Анатолій Бандалак і я хочуть познайомитись з новими програмами.
Дякую.
Quote (dpi)
Они там все нормальные парни и девчата, но непрофессионалы своего дела.

На основі чого такі міркування (про нормальних)?
Quote (dpi)
Вы все усложняете. Обществу образованные люди нужны. Просто у нас страна непрофессионалов, в том числе и в МОНе сидят случайные люди, а что поделаешь, всем нужна зарплата да побольше.

Ну да. І так буде завжди (керувати країною будуть бездарні люди, яким плювати на народ і зовсім не плювати на прокляті $).
Quote (Bandalak)
Стоп, стоп, стоп! Спукаємося з неба на Землю.

Добре ви все описали. Теоретично так може бути. А практично реалізуватись в Україні? Ніколи.
PanPete Дата: Чт, 27.11.2008, 22:28 | Повідомлення № 11
Наполегливий учасник
Рейтинг: 45
Quote (Naumovec)
Но не забывайте, что есть еще и санитарные нормы, и дети НЕ ДОЛЖНЫ весь урок сидеь за ПК.
В компьютерном классе должны быть еще и простые парты. Полурока за партой, полурока за компом.

Де ви таке прочитали? В санітарних нормах говориться про "норми тривалості безперервної праці молодших школярів на комп`ютері, організація роботи враховуючи слово "БЕЗПЕРЕРВНОЇ" може і не передбачати біганини від стола до парти. Крім того раджу почитати "Валеологічно доцільна регламентація уроку" на http://osvita-ua.net/school/technol/768
gry Дата: Пт, 28.11.2008, 05:41 | Повідомлення № 12
Досвідчений учасник
Нагороди: 3
Рейтинг: 120
Quote (dpi)
Вы все усложняете. Обществу образованные люди нужны. Просто у нас страна непрофессионалов, в том числе и в МОНе сидят случайные люди, а что поделаешь, всем нужна зарплата да побольше. Они там все нормальные парни и девчата, но непрофессионалы своего дела.

Мушу з вами погодитися. Може це дійсно так.
Шестопалов Дата: Пт, 28.11.2008, 07:59 | Повідомлення № 13
Видавець посібників
Quote (Ковальчук_Олександр)
Євгеній Анатолійович, зайдіть, будь-ласка, на популярний файл-обмінник http://rapidshare.com і завантажте туди програми, а в повідомленні залиште адресу файлу.

Хочу підкреслити кілька обставин і думок:
- Програми Завадського - це офіційна програма МОНУ, шукайте її на офіційних сайтах;
- На форумі крім стогонів і лайки МОНУ мало конструктивних думок і пропозицій;
- На відміну від багатьох на форумі я не ображаюсь на владу, а роблю, що можу;
- "Делай своё дело хорошо - и пусть будет, что будет" Л.Н.Толстой;
- Чи не пора обмежити дискусії розумних і професійних людей і щось зробити для себе;
- Потрібно дотримуватись директив МОНУ, покращувати їх, а не займатися "махновщиною";
- Повторюю пропозицію приєднатися до проекту створення "народного підручника для 9 класу";
- Потрібно дати зауваження до програми Завадського для 9-го класу з метою її покращення;
- Буде програма - можна приступити до створення підручника для 9-го класу;
- Якщо наш проект виявиться успішним - продовжити роботу над 10-12 класами.
Ну то що? Слабо?

Відредаговано: Шестопалов - Пт, 28.11.2008, 08:03
dpi Дата: Сб, 29.11.2008, 16:19 | Повідомлення № 14
Досвідчений вчитель
Quote (Шестопалов)
"Делай своё дело хорошо - и пусть будет, что будет" Л.Н.Толстой;

Cпасибо за цитату. Последние лет 10 живу по этому принципу.

Quote (Шестопалов)
На відміну від багатьох на форумі я не ображаюсь на владу, а роблю, що можу;

Я тоже на власть не обижаюсь, на какой то ветке писал уже, что они все нормальные люди. Но считаю, что все должны делать свое дело хорошо (профессионально).

Quote (Шестопалов)
Чи не пора обмежити дискусії розумних і професійних людей і щось зробити для себе;

Как раз многие из нас очень много делают на своих местах и для себя и для свои учебных заведений. (Хорошие знания учеников, научная работа, работа замом). Вы думаете у меня есть хоть малейшая мотивация заниматься "народним підручником для 9 класу", ошибаетесь.

Quote (Шестопалов)
Ну то що? Слабо?

Нет. Мне не слабо, но "Делай [color=re[b]d]своё дело[/color] хорошо - и пусть будет, что будет".

А еще надо думать о своем здоровье, отдыхе и т.д. и т.п.

Шестопалов Дата: Сб, 29.11.2008, 16:37 | Повідомлення № 15
Видавець посібників
Quote (dpi)
А еще надо думать о своем здоровье, отдыхе и т.д. и т.п.

Не понял, к чему эта страстная филиппика? Кто Вам мешает думать о чём угодно и заботиться о своём здоровье? Один учитель зовёт к сотрудничеству другого. Что тут может вызвать праведный гнев? Нет желания работать - сидите молча. Найдутся другие! И без Вас форум полон пустопорожней болтовни.

Обращаюсь к остальным. Кто желает прокоментировать раздел 1 (из 7) программы Завадского?
1. Інформація. Інформаційні процеси та системи (2 год.)
Поняття про інформацію та способи її подання. Дані. Різновиди інформаційних повідомлень. Вимірювання обсягу даних. Поняття про інформаційну надлишковість повідомлень. Способи подання і кодування повідомлень, двійкове кодування. Вимірювання довжини двійкового коду. Інформаційні процеси: отримання, збирання, зберігання, пошук, обробка і передавання інформації.
Об’єкти та їх властивості.
Поняття про інформаційні системи та технології. Види інформаційних систем. Поняття про апаратне та програмне забезпечення інформаційної системи. Етапи розвитку та сфери застосування інформаційних технологій. Поняття про інформаційну культуру та інформатичну компетентність. Інформатика як наука та галузь діяльності людини.

Відредаговано: Шестопалов - Сб, 29.11.2008, 16:46
Форум інформатиків » АРХІВ » Архів форуму » Новітні стратегії розвитку інформатики. (Ідеї форумчан щодо розвитку інформатики в 12-річній школі)
Сторінка 1 з 121231112»
Пошук:

© Форум інформатиків України, 2007-2017.