Сб, 18.11.2017, 13:59
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Сторінка 1 з 212»
Модератор форуму: Ktara, НІКОЛЯ, Bandalak, volevikt 
Форум інформатиків » АРХІВ » Архів форуму » Допоможіть українізувати програму "Девятка"? (Неймовірна вдячність тому, хто допоможе.)
Допоможіть українізувати програму "Девятка"?
Ковальчук_Олександр Дата: Ср, 24.09.2008, 19:37 | Повідомлення № 1
Ветеран спілкування
Нагороди: 17
Рейтинг: 192
Є така програма "Девятка". Я її використовую цього року при вивченні теми "Інформаційна модель. Алгоритми". Учні просто в захваті. В даній програмі про поняття "Алгоритм", "Базові структури алгоритмів" прекрасно розповідають мультиплікаційні герої Тимон, Сімба і Пумба. Очевидно, що автори програми вчителі інформатики, так як все дуже методично правильно зроблено. Особливо мені сподобалось за допомогою даної програми пояснювати поняття "Лінійний, розгалужений та циклічний алгоритми". При цьому циклічний поділяється на 3 типи: цикл з передумовою "Доки"; цикл з після умовою "До", та цикл з параметром "для". Сьогодні пояснював на уроці і учні стверджують, що цілком зрозуміли дану тему і це підтвердили при складанні алгоритмів, в яких використовуються цикли.
Суть проблеми: програма на російській мові і мені просто необхідно перекласти її на укр. мову. Чи є така можливість? Гадаю, що є.
Я спробую, звичайно, зв’язатися з авторами програми, але якщо цей варіант не підійде, то чи можна перекласти програму, відредагувавши dll-файл, в якому міститься текст?
Ось які файли забезпечують роботу програми:
Devyatka.exe та

Чи знаєте ви якісь програми для редагування dll-файлів?

P.S. Вважаю цю програму просто незамінною при вивченні теми "Алгоритми".
Завантажити російськомовну програму можна Звідси (4,7 Мб)

Шановні форумчани!!! Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятися без попередження!!!
argun Дата: Ср, 24.09.2008, 19:43 | Повідомлення № 2
Прописаний назавжди
Нагороди: 1
Рейтинг: 32
Quote (Ковальчук_Олександр)
Чи знаєте ви якісь програми для редагування dll-файлів?

Restorator.
Є і інші, їх можна знайти в Інтернеті.
Ковальчук_Олександр Дата: Ср, 24.09.2008, 20:03 | Повідомлення № 3
Ветеран спілкування
Судячи з опису, Restorator дійсно може допомогти, але я не можу знайти посилання на програму з таблеткою.
Якщо у вас є, завантажте, будь-ласка, на файл-обмінник.
Newbie Дата: Ср, 24.09.2008, 20:34 | Повідомлення № 4
Хелпер
Нагороди: 9
Рейтинг: 91
Судячи з опису, Restorator дійсно може допомогти, але я не можу знайти посилання на програму з таблеткою.
Якщо у вас є, завантажте, будь-ласка, на файл-обмінник.

Restorator її не "взяв" :(

Ковальчук_Олександр Дата: Ср, 24.09.2008, 21:00 | Повідомлення № 5
Ветеран спілкування
Newbie, сумно.
Будемо шукати інші, це дуже потрібно.

Я щойно також спробував Restorator, нажаль.
Відсилаю лист автору.

Newbie Дата: Ср, 24.09.2008, 21:51 | Повідомлення № 6
Хелпер
стосовно перекладу: була тут на форумі програма симуляції встановлення Windows XP_Setup, так я її переклала, правда не повністю, але пояснення до слайдів тепер українською. викладаю в приваті
volodschool2 Дата: Ср, 24.09.2008, 22:03 | Повідомлення № 7
Досвідчений учасник
Нагороди: 12
Рейтинг: 277
Для редагування DLL а також EXE найкраще використовувати Resource Hacker
Ця програма типу Restorator, але простіша у використанні, русифікована, я працюю з нею давно, навіть колись займався українізацією Windows'98 :) .
Пробував редагувати Вашу дев'ятку, файли запаковані спецупаковщиком. Тут ResHacker i Restorator безсилі.

Відредаговано: volodschool2 - Чт, 25.09.2008, 12:12
Nevirkovets Дата: Чт, 25.09.2008, 14:00 | Повідомлення № 8
Написав MifTests
Нагороди: 0
Рейтинг: 12
Quote (volodschool2)
Пробував редагувати Вашу дев'ятку, файли запаковані спецупаковщиком. Тут ResHacker i Restorator безсилі.

Можна попробувати допомогти!!! Але чи варто, адже на дану програму мо має хтось авторські права ... Дайте зсилку на сайт даної програми ...
Newbie Дата: Чт, 25.09.2008, 17:24 | Повідомлення № 9
Хелпер
Quote (Nevirkovets)
Але чи варто, адже на дану програму мо має хтось авторські права ... Дайте зсилку на сайт даної програми ...

це однозначно серйозне питання (і я не жартую!). сайт програми Девятка не оновлювався кілька років, навіть гостьова. якщо Ковальчук_Олександр, зуміє з ним зв*язатись, то це було би супер!
Ковальчук_Олександр Дата: Чт, 25.09.2008, 18:57 | Повідомлення № 10
Ветеран спілкування
А відповідь автор дав оперативно. Але... Читайте самі:
Моє звернення:
[spoiler]Здравствуйте, Кирин А.П.
Извените, я не знаю вашего имени и отчества. Я, Ковальчук Александр Михайлович - учитель информатики из Винницкой области (Украина), выражаю вам глубочайшую благодарность за созданную программу "Девятка". Это одна из немногих программ, которая действительно методически правильно описывает понятия "Алгоритм" и "Базовые конструкции алгоритмов" и дает ученикам возможность понять и выработать умения составлять алгоритмы. Мои ученики просто в восторге от этой программы. Я прошу Вас от своего имени и имени очень многих учителей информатики Украины
помочь нам локализировать "Девятку" (перевести на украинский язык). Это нужно не для того, что наши дети не понимают русского - массового языка СНГ, а для того, что нам не разрешают использовать программу на уроках, так как у нас в стране государственный язык украинский.
Я совместно с коллегами создал форум http://informatics.at.ua/forum для учителей информатики Украины, где обменюются опытом сотни учителей. Очень хочется помочь себе и им повысить методический уровень.
Главный вопрос: как мне перевести программу "Девятка" на украинский язык? Пожалуйста, не оставляйте нашей просьбы без рассмотрения. Мы очень надеемся на вашу помощь.
С уважением Ковальчук Александр и все учителя "Форума информатиков Украины".[/spoiler]
Відповідь автора:
[spoiler]Добрый день, Александр Михайлович.
Спасибо за благодарность.
К сожалению, исходники программы у меня не сохранились.
dll с ресурсами я паковал программой для сжатия подобных файлов. Названия сейчас не помню, но какая то популярная программа.
В файлах *.dx, кажется, сохранил, смещения в данных с репликами героев.
Исходя их этого попробуйте чтонибудь сотворить с этим.
Если не получится распаковать dll, то можно попробовать обратиться с просьбой на какой нибудь околохакерский форум ))
Всего хорошего[/spoiler]
Робимо висновок, що з дозволу автора ми можемо не хвилюватися про
Quote (Nevirkovets)
на дану програму мо має хтось авторські права

Nevirkovets, спробуйте допомогти. Гадаю спільними зусиллями ми розпакуємо дані файли і відредагуємо їх.
zverok Дата: Чт, 25.09.2008, 20:33 | Повідомлення № 11
Креативний вчитель
Нагороди: 0
Рейтинг: 8
Упаковщик ASPack. Распаковщик здесь -- проверено, работает на этих DLL-ках
Ковальчук_Олександр Дата: Чт, 25.09.2008, 22:33 | Повідомлення № 12
Ветеран спілкування
zverok, огромнейшее спасибо.
Здорово выручили. Уважение не имеет границ.
На днях займусь переводом, надеюсь, получится.
volodschool2 Дата: Чт, 25.09.2008, 22:44 | Повідомлення № 13
Досвідчений учасник
а для того, что нам не разрешают использовать программу на уроках, так как у нас в стране государственный язык украинский

Програма дійсно хороша і те, що вона російськомовна не повинно бути перешкодою для її використання. Головне, щоб діти зрозуміли суть, навчились алгоритмічно мислити, змогли використовувати ці знання. Цікаво, а якби програма була англомовна, її також не можна було б використовувати в школах?
Я спробував українізувати програму. Розпакував парочку DLL-ок, відредагував текстові ресурси, запакував (незапакована одна DLL займає більше 2 Мб). Все працює нормально, тексти відображаються українською. Але самі блок-схеми заховані в графічних ресурсах. Мені здається, що витрачати час на витягування кожного малюнка з бібліотеки, підправляти його в графічному редакторі, втягувати знову в DLL може тільки той, кому дійсно більше нічим зайнятись. Я буду використовувати програму по принципу "як є". Яле якщо знайдеться фанат і зробить цю роботу та ще й подарує її НАШОМУ форуму - низький уклін цьому герою.

Відредаговано: volodschool2 - Пт, 26.09.2008, 00:02
Ковальчук_Олександр Дата: Пт, 26.09.2008, 22:00 | Повідомлення № 14
Ветеран спілкування
volodschool2, я такий фанат і все планую зробити. Я уявляю, скільки мороки (особливо для редагування графічних файлів). Головне, щоб все працювало. Коли цим займусь навіть не знаю, адже на мені керівництво методоб’єднанням, 32 години навантаження (18 школа + 14 РКШ), можлива участь в конкурсі "Вчитель року" і т.д. Але мабуть не в одного мене багато роботи. Тобто фанатство це одне, а фізичні можливості - інше.
А може розподілити обов’язки: хтось править текст, а хтось - малюнки? До того ж я бачу, що правити малюнки буде важко, так як там блоки залиті градієнтом. Чи може краще малювати нові?
volodschool2 Дата: Пт, 26.09.2008, 23:25 | Повідомлення № 15
Досвідчений учасник
А може розподілити обов’язки: хтось править текст

Текст я вже почав правити, закінчу - кину на форум. За малюнки також можна взятися, але коли все це робити?
Годин в 2 школах маю не менше, та ще й по суботах читаю лекції в місцевому філіалі одного відомого вузу. Окрім цього доводиться, як і всім, займатися "лівим заробітком учителя" (чи як там його називають на форумі?). Але рано чи пізно цю роботу виконаю.
Форум інформатиків » АРХІВ » Архів форуму » Допоможіть українізувати програму "Девятка"? (Неймовірна вдячність тому, хто допоможе.)
Сторінка 1 з 212»
Пошук:

© Форум інформатиків України, 2007-2017.