Пн, 19.11.2018, 09:40
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Модератор форуму: Ktara, НІКОЛЯ, Bandalak, volevikt  
Форум інформатиків » АРХІВ » Архів форуму » Чи можна вважати комп’ютерно неграмотного вчителя сучасним? (Переміщено до архіву)
Чи можна вважати комп’ютерно неграмотного вчителя сучасним?
Чи можна вважати вчителя, який є комп’ютерно неграмотним, сучасним та перспективним педагогом?
1.Так.[ 8 ][10.13%]
2.Ні.[ 47 ][59.49%]
3.Питання задано не коректно.[ 24 ][30.38%]
Усього відповідей: 79
Ковальчук_Олександр Дата: Чт, 28.02.2008, 00:09 | Повідомлення № 1
Ветеран спілкування
Нагороди: 18
Рейтинг: 209
Прохання проголосувати та залишити свої аргументи.

[admin]Шановні форумчани!!!!!
Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!
[/admin]

Відредаговано: WWW - Сб, 07.06.2008, 17:20
ihor_hontar Дата: Чт, 27.03.2008, 12:12 | Повідомлення № 61
Досвідчений вчитель
Нагороди: 0
Рейтинг: 13
Quote (Ковальчук_Олександр)
В нашій державі можна все. Деякі вчителі, не вміють ні ввімкнути комп’ютер, ні вимкнути, ні мишки в руках тримати і тим мають вищу категорію, ще й доводять, що вони й без володіння роботою на ПК є сучасними і перспективними. І попробуй їм щось скажи - з’являється море емоцій і обіди. Пробував довести, краще б не намагався (див. нову тему в приватному форумі).

Цілком з Вами згоден. А ще краще, якщо це відноситься до адміністрації, яка доказує свою старовинну методику вчителю інформатики, то це же, на мою думку, не вкладується ні в які "рамки".
Я б ще відніс сюда бухгалтерів, які на рахівницях зарплату рахують, і комп'ютера боїться, як вогню.

Додано (27.03.2008, 11:42)
---------------------------------------------

Quote (Varkan)
навіщо вчителю фізкультури знання ПК?

Уроки фізкультури, як і інших предметів, поділяються на різні розділи, візмено скажім шашки, шахмати, це входить в програму фізкультури, прекрасно вчитель може провести на комп'ютері, чи скажімо футбол чи баскетбол, теоритично показати дітям на кмп'ютері, а потім на спортивні площадці і т. д.

Додано (27.03.2008, 12:01)

Quote (filnick)
говорячи про перспективу - потрібен не тільки лаборант чи адміністратор, а й інженер з експлуатації, й цілком доцільно у великих школах ввести посаду заступника директора з ІКТ, який би відповідав і займався тими питаннями, які зараз намагаються спихнути на вчителя інформатики.

Цілком з Вами згоден, Микола Аркадійовичу. Практика доводить, що це дійсно потрібно. І розумні директори і начальники відділів освіти цю ідею вже давно ввели в практику. Наскільки мені відомо в багатьох школах Львова є заступник директора з ІТК, зокрема школа №80.

Додано (27.03.2008, 12:12)

Quote (ssh)
За 3 осіб + вчитель інформатики вводити посаду заступника. Думаю це лишнє.

Ось з цим пане Олекмандр з Вами не згідний. Зарас в багатьох школах по 2-3 і більше комп'ютерних класів + робоче місце секретаря + робоче місце директора + робоче місце завуча + робоче місце бібліотекаря. І все це адмініструвати кому? Правильно вчителю інформатики за "дякую". Кожен спеціаліст оцінює свою працю, але чомусь не вчитель інформатики.
filnick Дата: Чт, 27.03.2008, 13:34 | Повідомлення № 62
Мудрий вчитель
Нагороди: 7
Рейтинг: 124
Quote (ssh)
За 3 осіб + вчитель інформатики вводити посаду заступника. Думаю це лишнє.

По-перше, говоримо про перспективу.
По-друге, заступник директора з ІКТ не для вчителя інформатики та лаборанта, а для всіх вчителів і учнів, і керуватиме та відповідатиме за організацію, впровадження, використання тих технологій проякі говоримо на цій гілці.

Quote (Varkan)
ніодин пілот формули 1 не міняє собі шини на пітстопі правда? і не заправляє сам буліт, і не ремонтує його, і не налаштовує там всякі клапани. і даже не вибирає шини для тієї чи іншої траси (для цього в штаті є відповідні спеціалісти)

Факт очевидний - на впровадження інформаційних технологій повинна працювати вся КОМАНДА, в нашому випадку весь колектив школи.
Varkan Дата: Чт, 27.03.2008, 13:41 | Повідомлення № 63
Викладач ВУЗу
Рейтинг: 6
Quote (filnick)
Факт очевидний - на впровадження інформаційних технологій повинна працювати вся КОМАНДА, в нашому випадку весь колектив школи.

так але на мою думку мають виконуватись 3 умови:
1. Бажання колективу
2. Компетентнісь команди
3. Кожен має виконувати свою роботу а не один вчитель інформатики працювати за всіх

filnick Дата: Чт, 27.03.2008, 14:05 | Повідомлення № 64
Мудрий вчитель
Quote (Varkan)
так але на мою думку мають виконуватись 3 умови:
1. Бажання колективу
2. Компетентнісь команди
3. Кожен має виконувати свою роботу а не один вчитель інформатики працювати за всіх

Для цього й потрібна посада заступника директора з ІКТ
Sasyk Дата: Чт, 27.03.2008, 16:01 | Повідомлення № 65
знаток тестуючих систем
Рейтинг: 9
Навряд чи... декому він (компютер) ще й 100 літ не треба буде smile
filnick Дата: Чт, 27.03.2008, 22:29 | Повідомлення № 66
Мудрий вчитель
Quote (Sasyk)
Навряд чи... декому він (компютер) ще й 100 літ не треба буде

Якщо інформаційно-технологічні зміни в освіті набудуть не разового чи хаотичного характеру, то дехто змушений буде пристосовуватись. А хіба не можливий варіант, наприклад, що вся шкільна документація перейде у електронний вигляд - класні журнали, журнали обліку та відвідування тощо?
svetik Дата: Чт, 27.03.2008, 22:33 | Повідомлення № 67
Я тут недавно...
Рейтинг: 1
Это конечно хорошо, но в школах много учителей предпенсионного возраста, они с трудом хотят что-то менять в своей работе.
А про электронные журналы: это очень удобно, давно веду такой.
filnick Дата: Пт, 28.03.2008, 23:38 | Повідомлення № 68
Мудрий вчитель
Quote (svetik)
А про электронные журналы: это очень удобно, давно веду такой

Багато наших колег ведуть електронні журнали. Але я мав на увазі офіційний перехід на електронну документацію.
Quote (svetik)
но в школах много учителей предпенсионного возраста, они с трудом хотят что-то менять в своей работе.

Я знаю не тільки пенсіонерів, але й молодих спеціалістів, яким вже нічого не потрібно.
ssh Дата: Пн, 31.03.2008, 00:04 | Повідомлення № 69
Проф. освоїв фото-від. монтаж
Рейтинг: 3
Quote (filnick)
По-перше, говоримо про перспективу.
По-друге, заступник директора з ІКТ не для вчителя інформатики та лаборанта, а для всіх вчителів і учнів, і керуватиме та відповідатиме за організацію, впровадження, використання тих технологій проякі говоримо на цій гілці.

Якщо на перспективу, визнаю , що не правий. Тепер я більш чітко уявив його функції.
Quote (ihor_hontar)
Зарас в багатьох школах по 2-3 і більше комп'ютерних класів + робоче місце секретаря + робоче місце директора + робоче місце завуча + робоче місце бібліотекаря. І все це адмініструвати кому?

У нас 2 класи і плюс все те що Ви описали. Є 3 вчителя інформатики. Надаєм допомогу іншим при бажанні. Вчителі проводять уроки з використанням ППЗ у той період коли той чи інший клас вільний (дуже мало вікон). Про відкриті уроки, РМО, обласні семінари я вже писав (їх у нашій школі чимало). Це при тому, що не має жодної посади із зазначених вище 3-ох(лаборант, адміністратор чи інженер з експлуатації ). А як би був хоча б один, то на даному етапі він би спокійно справлявся сам. Я би точно справився сам, причому без напрягу. Тому на даному етапі не бачу сенсу у посаді заступника (хіба, що він виконує функції когось із зазначених вище посад), в малих школах тим більше.
Розкажіть, що робить Ваш заступник? А лаборант, адміністратор чи інженер з експлуатації у вас є?

Додано (31.03.2008, 00:04)

Quote (filnick)
Я знаю не тільки пенсіонерів, але й молодих спеціалістів, яким вже нічого не потрібно.

Це точно. Причому їх не мало.
NAW1977 Дата: Ср, 10.09.2008, 15:46 | Повідомлення № 70
Я тут недавно...
Рейтинг: 2
Не розумію, чого всі вріпилися саме у фізкультуру, невже в школах тільки її викладають, ну не хоче фізрук працювати з компом і не треба, хоча навіть набір вправ та ігор можна знайти в мережі. Насправді, інформаційні технології не стоять на місці, і вчителям не треба залишатися у минулому, а йти вперед. І, як казав великий Ленін, -Учиться, учиться и еще раз учиться :)
romius Дата: Чт, 18.09.2008, 21:31 | Повідомлення № 71
Новий користувач
Рейтинг: 1
вчителю фізкультури знання ПК потрібне. Без ПК вчитель в наш час не може існувати
Varkan Дата: Пт, 19.09.2008, 07:57 | Повідомлення № 72
Викладач ВУЗу
Рейтинг: 6
Quote (romius)
вчителю фізкультури знання ПК потрібне. Без ПК вчитель в наш час не може існувати

тому, що ...

Я знаю багато вчителів які існують і навчають (причому непогано навчають) без знання ПК.

InformGRU Дата: Пт, 19.09.2008, 08:48 | Повідомлення № 73
Часто заходить...
Рейтинг: 3
Сучасним педагогом, вчителя, який комп’ютерно безграмотний, можна вважати, якщо в нього є певні залуги на педагогічній ниві, але перспектив в нього на розвиток дуже мало так як він ізольований від сучасного інформаційного джерела.
Ковальчук_Олександр Дата: Пт, 19.09.2008, 16:54 | Повідомлення № 74
Ветеран спілкування
Нагороди: 18
Рейтинг: 209
Quote (InformGRU)
Сучасним педагогом, вчителя, який комп’ютерно безграмотний, можна вважати, якщо в нього є певні залуги на педагогічній ниві, але перспектив в нього на розвиток дуже мало так як він ізольований від сучасного інформаційного джерела.

Я б сказав, навпаки. Перспективний - тому що добився цих заслуг і ще може добитися.
Не сучасний - тому що не вміє працювати з ПК.
filnick Дата: Пт, 19.09.2008, 20:21 | Повідомлення № 75
Мудрий вчитель
Шановні колеги, а чи не переоцінюємо ми роль комп'ютера для оцінки вчителя? По-моєму, уміння працювати з ПК є важливою (необхідною) умовою, але не достатньою, щоб бути сучасним вчителем.
Форум інформатиків » АРХІВ » Архів форуму » Чи можна вважати комп’ютерно неграмотного вчителя сучасним? (Переміщено до архіву)
Пошук:

© Форум інформатиків України, 2007-2018.