Пн, 23.10.2017, 10:55
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Сторінка 1 з 41234»
Модератор форуму: Ktara, НІКОЛЯ, Bandalak, volevikt 
Форум інформатиків » АРХІВ » Архів форуму » ФАКУЛЬТАТИВ 5,6,7,8 клас. Допоможіть! (відмінність годин варіативної частини та факультативу)
ФАКУЛЬТАТИВ 5,6,7,8 клас. Допоможіть!
IDN Дата: Пт, 27.08.2010, 18:38 | Повідомлення № 1
Новий користувач
Нагороди: 0
Рейтинг: 0
В моїй школі вже декілька років інформатика вивчалась у 5, 6, 7, 8 класах (по 1 год.) за рахунок варіативної частини. Я користувався програмами рекомендованими МОН, ставив оцінки в класний журнал (жодної відмінності від 9, 10 ,11 класу).
Аж раптом у цьому році дізнаюсь, що інформатика у 5, 6, 7, 8 класах у 2010 - 2011 році буде викладатися як факультатив :'( .
Завуч говорить, що факультатив не можна ставити у розклад - санстанція не дозволить. Тому ці уроки (факультативи) повинні бути останніми (6,7). Крім цього оцінки за факультативи я не ставлю у класний журнал, а заповнюю інший (спеціальний) журнал для факультативів.

На форумі знайшов повідомлення:
Варіативна частина може містити:
- поглиблене вивчення предметів
- індивідуальні заняття
- факультативи
- КУРСИ ЗА ВИБОРОМ

І тепер зовсім нічого НЕ РОЗУМІЮ :'( !

1.Допоможіть, будь-ласка, розібратися чим відрізняється факультатив (який буде проводитись як останній урок) від звичайних уроків , які я вів раніше?
2. Якщо факультатив входить до варіативної частини - то навіщо адміністрація змінила звичайний урок на факультатив?(Адже від цього годин нікому не добавилось)
3. Якими програмами мені користуватись??? (можна рекомендованими МОН чи якимись факультативними)
4. Як це вплине на навантаження та заробітну плату????

Відредаговано: IDN - Пт, 27.08.2010, 18:42
Arim Дата: Пт, 27.08.2010, 19:41 | Повідомлення № 2
Тут живе...
Нагороди: 1
Рейтинг: 16
Факультатив не є обов'язковим для відвідування всіма учнями класу. Мінімальна кількість учні, при якій будуть оплачувати факультатив - 8. Оплачується як звичайний урок.
dpi Дата: Пт, 27.08.2010, 19:52 | Повідомлення № 3
Досвідчений вчитель
Рейтинг: 39
Quote (IDN)
1.Допоможіть, будь-ласка, розібратися чим відрізняється факультатив (який буде проводитись як останній урок) від звичайних уроків , які я вів раніше?

Вы сами ответили + Arim.

Quote (IDN)
2. Якщо факультатив входить до варіативної частини - то навіщо адміністрація змінила звичайний урок на факультатив?(Адже від цього годин нікому не добавилось)

Меньше головной боли для администрации.

Quote (IDN)
3. Якими програмами мені користуватись??? (можна рекомендованими МОН чи якимись факультативними)

Берете Володиных и на их основе пишите факультативную.

Quote (IDN)
4. Як це вплине на навантаження та заробітну плату????

Quote (Arim)
Оплачується як звичайний урок.
IDN Дата: Пт, 27.08.2010, 21:14 | Повідомлення № 4
Новий користувач
Arim та dpi спасибі велике, значно зменшили моє хвилювання.
Єдине що залишилось незрозумілим - це програми факультативів.
Quote (dpi)
Цитата (IDN )

Берете Володиных и на их основе пишите факультативную.

Чи можу я користуватись наступними програмами (як я це планував):

- для учнів 5-6 класів «ІНФОмандри» (автор — О.П. Казанцева, учитель інформатики Херсонського ліцею журналістики, бізнесу та правознавства, переможець конкурсу «Учитель року – 2009»)

- «Основи програмування мовою Лого» 5-6;

- «Шукачі скарбів. ІІ рівень», автор Коршунова О.В. 5-8 клас;

- «Основи інформатики, 7- 9 класи» (автори: В.В.Володін, І.Л.Володіна, Ю.О.Дорошенко, Ю.О.Столяров

Чи обов'язково необхідно змінювати програму??? ^_^

Відредаговано: IDN - Пт, 27.08.2010, 21:16
tana256 Дата: Пт, 27.08.2010, 23:12 | Повідомлення № 5
Часто заходить...
Нагороди: 3
Рейтинг: 7
Вперше чую про програму - «Шукачі скарбів. ІІ рівень», автор Коршунова О.В. 5-8 клас; де ви її взяли?
dpi Дата: Пт, 27.08.2010, 23:29 | Повідомлення № 6
Досвідчений вчитель
Quote (IDN)
для учнів 5-6 класів «ІНФОмандри» (автор — О.П. Казанцева, учитель інформатики Херсонського ліцею журналістики, бізнесу та правознавства, переможець конкурсу «Учитель року – 2009»)

Если Вы с Херсона и в области она разрешена

Quote (IDN)
«Основи програмування мовою Лого» 5-6;

- «Шукачі скарбів. ІІ рівень», автор Коршунова О.В. 5-8 клас;

- «Основи інформатики, 7- 9 класи» (автори: В.В.Володін, І.Л.Володіна, Ю.О.Дорошенко, Ю.О.Столяров

Да, кроме Володиных 9 класс.
И, если можно прикрепите 2 уровень посмотреть, еще не видел. Есть ли гриф МОН?

Додано (27.08.2010, 22:17)
---------------------------------------------

Quote (tana256)
Вперше чую про програму - «Шукачі скарбів. ІІ рівень», автор Коршунова О.В. 5-8 клас; де ви її взяли?

Харьковчане через неделю обещали выложить на своем сайте ПО к этой программе, вот только не спросил, утверждена ли в Киеве?

Додано (27.08.2010, 22:29)
Нашел только что в инете, ничего хорошего.
http://www.vesna-books.at.ua/news/2010-08-04-141

IDN Дата: Сб, 28.08.2010, 07:40 | Повідомлення № 7
Новий користувач
Quote (dpi)

Тут є зміст програми та тематичне планування http://www.vesna-books.at.ua/news/2010-08-04-141

Додано (28.08.2010, 06:40)
Отже, наскільки я зрозумів факультатив з інформатики у 5, 6, 7, 8 класах практично нічим не відрізняється від курсів за вибором (звичайного уроку) варіативної частини.

Відмінність лише у тому, що вчитель не ставить оцінки до класного журналу, а лише відмічає відсутніх у спец. журналі.
І факультативні уроки повинні проводитись останніми - тому що не всі учні можуть на них ходити...
Програмами можна користуватись всіма, що є в рекомендаціях МОН або на їх основі створити факультативну!

Якщо все вірно, то в мене виникає наступне логічне питання!
Для успішного навчання в школі більшості учнів вистачає мотивації у вигляді ОЦІНКИ. Тобто якщо факультатив з інформатики не оцінюється , то як же мотивувати учнів виконувати д/з, заохочувати і т.д.?

Quote (dpi)
Меньше головной боли для администрации.

Ви не могли б, будь-ласка, пояснити у чому саме полягає головний біль? Адже раніше інформатика у 5,6,7,8 класах була як курси за вибором і всі були довольні.

Відредаговано: IDN - Сб, 28.08.2010, 07:42
dpi Дата: Сб, 28.08.2010, 08:42 | Повідомлення № 8
Досвідчений вчитель
Уроки это серьезное мероприятие со всеми вытекающими, а факультатив - шаляй-валяй. Посещаемость и мативация соответственная.
Но второе и для вас проще, а ЗП та же.

Додано (28.08.2010, 07:42)

Quote (IDN)
и не могли б, будь-ласка, пояснити у чому саме полягає головний біль?

Допустим нагрузили детей (перегрузили), а санстанция не пропускает. Переделали вашу информатику на факультатив и сразу все довольны.
IDN Дата: Сб, 28.08.2010, 10:23 | Повідомлення № 9
Новий користувач
DPI дякую за пояснення.
Ковшун Дата: Сб, 28.08.2010, 10:58 | Повідомлення № 10
Досвідчений учасник
Рейтинг: 25
Quote (IDN)
Чи можу я користуватись наступними програмами (як я це планував):
- «Основи програмування мовою Лого» 5-6;
Чи обов'язково необхідно змінювати програму???

Користуйтесь "Основами програмування мовою Лого" у 5-6 класах.
Цікавий дуже курс.
Ковальчук_Олександр Дата: Сб, 28.08.2010, 12:49 | Повідомлення № 11
Ветеран спілкування
Нагороди: 17
Рейтинг: 192
Quote (IDN)
Отже, наскільки я зрозумів факультатив з інформатики у 5, 6, 7, 8 класах практично нічим не відрізняється від курсів за вибором (звичайного уроку) варіативної частини.

Як на мене, то сильно відрізняється, деякі відмінності ви назвали, спробую узагальнити, на мою думку:
1. Факульатив може взагалі не входити в шкільний розклад і бути, наприклад, після 7-го уроку або в суботу.
2. На факультатив можуть ходити не всі учні класу, а тільки ті, що виявили бажання і записались, звідси не повинно виникати проблем з мотивацією: ходять ті, кому це потрібно, а завдання вчителя робити уроки максимально цікавими.
3. Як ви вже сказали - уроки записуються в спеціальний журнал.
4. Можна створити факультатив з кількох класів, наприклад, я планую з 10-11.
5. Програма курсів за вибором підходить для факультативу, я планую створити на основі якоїсь з них, з деякою корекцією.
Сподіваюсь, що правильно розумію, оскільки перший рік виділили факультативні години, раніше основних годин вистачало на ставку, а зараз, в момент чи не найбільшого падіння інформатики, приходиться адаптуватись.
Newbie Дата: Сб, 28.08.2010, 13:06 | Повідомлення № 12
Хелпер
Нагороди: 9
Рейтинг: 91
мені завуч казала, що факультативи це особливість "старої" 11-річки, у "новій" вони замінені варіативною складовою навчальних планів, тобто на даний рік факультативи є лише в 11 класі. отож це не так?
dpi Дата: Сб, 28.08.2010, 17:00 | Повідомлення № 13
Досвідчений вчитель
Quote (Newbie)
отож це не так?

Не так.

Quote (Ковальчук_Олександр)
. Як ви вже сказали - уроки записуються в спеціальний журнал.

Второй раз читаю эту фразу. Здесь что то не так. Это вариативка. Стоит в расписании. Записывается во вкладыши. А вы говорите отдельные журналы.
Мы все записываем в один журнал.
KulAlex Дата: Нд, 29.08.2010, 06:48 | Повідомлення № 14
Знаток програмування
Нагороди: 6
Рейтинг: 19
Quote (dpi)
Мы все записываем в один журнал

Для факультативів, індивідуальних годин, годин наукової роботи і навчання на дому заводяться окремі журнали.

IDN Дата: Вт, 31.08.2010, 07:35 | Повідомлення № 15
Новий користувач
Шановні колеги!
У мене в цьому році у 7-му класі 0,5 год. інформатики (факультатив, приблизно 14-15 уроків за рік).
Чи можу я створити власну факультативну програму, наприклад, за темою "Комп'ютерна графіка" чи обов'язково необхідно використовувати програми рекомендовані МОН?
Форум інформатиків » АРХІВ » Архів форуму » ФАКУЛЬТАТИВ 5,6,7,8 клас. Допоможіть! (відмінність годин варіативної частини та факультативу)
Сторінка 1 з 41234»
Пошук:

© Форум інформатиків України, 2007-2017.