Ср, 22.11.2017, 21:58
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Сторінка 1 з 712367»
Модератор форуму: Ktara, НІКОЛЯ, Bandalak, volevikt 
Форум інформатиків » АРХІВ » Архів форуму » Інформатика, 10-й клас (Обговорюємо програму та планування на 2010-11 н.р.)
Інформатика, 10-й клас
Ковальчук_Олександр Дата: Ср, 25.08.2010, 20:02 | Повідомлення № 1
Ветеран спілкування
Нагороди: 17
Рейтинг: 192
Шановні колеги! Почав складати планування для 10-го класу і не зрозумілим постало питання, що робити з темою "Програмні засоби навчального призначення (4 год.)". По суті її потрібно викинути з програми, вже не раз говорилося, що ми не повинні жертвувати і без того малою кількістю годин, щоб продемонструвати як працює навчальна програма з фізики, біології чи іноземної мови, це мають робити вчителі-предметники в рамках своїх уроків. Виходить, що вивільняється 4 години, але куди їх можна використати?
Мій проект календарного планування (незавершеного) дивіться у прикріплені. Задача постає скласти якісне планування для 10-го класу. Прошу в цій темі обговорювати програму для 10-го класу та календарне планування.

Отож, щодо моєї версії календарного планування. Як і більшість авторів підручників я за перенесення теми "Текстовий процесор" на початок 10-го класу. Аргументи вже озвучені в кількох вітках. Далі, потрібно врахувати, що за перший семестр наврят чи вийде вичитати більше 16 годин, тому після текстового процесора я пропоную вивчати тему "Комп’ютерні презентації і публікації", а тему "Обробка мультимедійних даних перенести на початок ІІ семетру. Якщо скоротити тему "Програмні засоби навчального призначення" до 1 години, залишивши "Навчання в Інтернеті", то вивільниться деяка кількість годин, враховуючи резерв залишиться 5-6 годин, які можна використати на вивчення першої частини теми "Електронні таблиці", а закінчити цю тему в 11 класі.
скачати календарний план 10 клас, стандарт
Прикріплення: 10kl.rar(11Kb)
TetyanaT Дата: Ср, 25.08.2010, 20:46 | Повідомлення № 2
Тут живе...
Нагороди: 1
Рейтинг: 12
Quote (Ковальчук_Олександр)
робити з темою "Програмні засоби навчального призначення (4 год.)"

Я не буду її викидати з плану. А читати буди той матеріал, що може не зовсім зрозуміли учні.
Нічого переставляти не буду. Бо коли прийшла в минулому році перевірка, тести давали згідно програми державної.
svbor Дата: Ср, 25.08.2010, 21:07 | Повідомлення № 3
Прописаний назавжди
Нагороди: 5
Рейтинг: 21
Ковальчук_Олександр,
я так зрозуміла, що мова йде про ріваень стандарт, оскільки в академічному рівні Електронні таблиці є в програмі.

Ми йдемо по підручнику Ривкінда, і в його підручнику тема Текстовий процесор стоїть на першому місці, перед електронними презентаціями, тому автор підручника вже сам вирішив нашу проблему.

Відредаговано: svbor - Ср, 25.08.2010, 21:15
swetikccc Дата: Ср, 25.08.2010, 21:21 | Повідомлення № 4
Ветеран спілкування
Нагороди: 28
Рейтинг: 370
що робити з темою "Програмні засоби навчального призначення (4 год.)".

Кому ж тоді вчити вчитися, як не вчителям інформатики.
Пане Ковальчук Ви берете дуже вузько, а потрібно брати маштабно.
PanPete Дата: Ср, 25.08.2010, 21:21 | Повідомлення № 5
Наполегливий учасник
Нагороди: 1
Рейтинг: 45
Давайте по порядку, зауваження до Теми 1.
  • Якщо вже ламати черговість, запропоновану підрічником, то винесення поняття шаблонів в перший урок недоречне, їх місце десь в кінці, коли будуть розглянуті основні об’єкти, які можуть бути включені в документ. Тобто місце розгляду використання шаблонів – після макросів.
  • Для уроку 6 (Настроювання параметрів сторінок. Друк документа) явно велика розкіш - виділення цілого уроку, тоді як для уроку 4 (Вставлення зображень у текстовий документ і настроювання їхніх властивостей. Вставка формул. Об’єкти WordArt.) в вас явно буде відчуватись брак часу для практичного закріплення учнями пройденого. Доречно було б розмістити цих два уроки поряд і використати лишок часу першого на потреби другого.
svbor Дата: Ср, 25.08.2010, 21:35 | Повідомлення № 6
Прописаний назавжди
Ковальчук_Олександр,
А по якому підручнику ви будете йти? в мене така думка, що календарне планування треба прив"язувати до підручника.
Ковальчук_Олександр Дата: Ср, 25.08.2010, 22:06 | Повідомлення № 7
Ветеран спілкування
svbor, уявлення не маю, який підручник нам дістанеться. Спробую з’ясувати. Але я чомусь думав, що календарне планування прив’язується до програми і складається на основі неї. Тай підручник невідомо коли надійде, а плани потрібно здавати на початку вересня
serbor Дата: Ср, 25.08.2010, 22:56 | Повідомлення № 8
Наполегливий учасник
Нагороди: 2
Рейтинг: 46
Quote (svbor)
в мене така думка, що календарне планування треба прив"язувати до підручника

Да! Я уверен, что надо делать так, и я уже эту думку на форуме высказывал.
По учебнику среднему ученику будет учиться значительно легче, а продвинутому ученику одинаково, он учебник заранеее перечитает.
Bandalak Дата: Ср, 25.08.2010, 23:36 | Повідомлення № 9
Лідер форуму
Нагороди: 39
Рейтинг: 260
Quote (svbor)
в мене така думка, що календарне планування треба прив"язувати до підручника.

Інакше нафіга потрібний той календарний план! B)

я чомусь думав, що календарне планування прив’язується до програми і складається на основі неї

Теоретично так, але практично деякі наші підручники не відповідають програмі ні по порядку, ні по змісту.
Виходить парадокс, що календарний план потрібно скласти по невідомому підручнику.
Піди туди не знаю куди, принеси то не знаю що! :o
volevikt Дата: Чт, 26.08.2010, 09:37 | Повідомлення № 10
Перспективна вчителька
Нагороди: 24
Рейтинг: 214
В прикріпленні моє календарне планування для 10 класу. (Академічний рівень, 1 год на тиждень). Можливо комусь знадобиться, хоча писала зі своєї точки зору. (кому не подобається - коректуйте)
Прикріплення: 10_.rar(12Kb)
Шестопалов Дата: Чт, 26.08.2010, 11:01 | Повідомлення № 11
Видавець посібників
Нагороди: 11
Рейтинг: 182
З сайту видавництва "Аспект" http://aspekt-edu.kiev.ua можна безкоштовно скачать:
• Календарний план для 9 класу. Перший рік
• Календарний план для 10 класу. Другий рік
а також:
• 9 клас - перший рік. Засоби навчання
• 10 клас - другий рік. Засоби навчання
• Компакт-диск з навчальними матеріалами (зміст)
• Тести для 9 класу "під Test-W2" - 2 Мб
• Тести для 10 класу "під Test-W2" - 0,5 Мб
• Навчальний посібник для 9-го класу - 4,1 Мб
• Навчальний посібник для 10-го класу - 1,7 Мб

Відредаговано: Шестопалов - Чт, 26.08.2010, 11:04
filnick Дата: Чт, 26.08.2010, 18:09 | Повідомлення № 12
Мудрий вчитель
Нагороди: 7
Рейтинг: 124
Quote (volevikt)
Зараз працюю над плануванням по академічному рівню (2 год. на тиждень), саме по ньому йтиму. При потребі пізніше викладу.

Теж працюю над даним питанням. А чи не варто включити розділи алгоритмізації та програмування саме в 10 класі (при наявності 2-х годин)?
Ковальчук_Олександр Дата: Чт, 26.08.2010, 18:27 | Повідомлення № 13
Ветеран спілкування
Quote (Bandalak)
Виходить парадокс, що календарний план потрібно скласти по невідомому підручнику.

В тому то й діло, що календарний план маємо скласти по програмі, оскільки програма однозначно трактує виклад матеріалу, а підручник кожен має свої особливості, а поскільки не знаємо, який кому дістанеться, то й маємо брати програму за основу.

Фінальну версію мого варіанту планування див. в прикріпленні. Деякі ідеї позичив у volevikt, за що її вдячний. Кому підходить - використовуйте на здоров’я, редагуйте під свої потреби як завгодно.

P.S. Програма 10-го класу в порівнянні з 9-м виглядає вміру навантаженою.

Прикріплення: 10klas_standart.rar(13Kb)
svbor Дата: Чт, 26.08.2010, 20:28 | Повідомлення № 14
Прописаний назавжди
Орієнтовне календарне планування рівень стандарт за підручником Ривкінда ( не моє, автора)

[admin]Всі файли, незалежно від об'єму мають бути в архіві[/admin]

Прикріплення: __10___.doc(26Kb)
volevikt Дата: Чт, 26.08.2010, 21:15 | Повідомлення № 15
Перспективна вчителька
Нагороди: 24
Рейтинг: 214
Quote (filnick)
А чи не варто включити розділи алгоритмізації та програмування саме в 10 класі (при наявності 2-х годин)?

Думаю, що не варто; але вирішувати Вам. Ці теми присутні в 11 класі; якщо Вам недостатньо годин для вивчення цих тем, можна збільшити кількість годин на вивчення за рахунок скорочення інших тем, наприклад, тем "Растрова комп'ютерна графіка" та "Розробка Flash-презентацій" (ІМХО).
Форум інформатиків » АРХІВ » Архів форуму » Інформатика, 10-й клас (Обговорюємо програму та планування на 2010-11 н.р.)
Сторінка 1 з 712367»
Пошук:

© Форум інформатиків України, 2007-2017.