Вт, 24.10.2017, 01:35
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Сторінка 1 з 3123»
Модератор форуму: Ktara, НІКОЛЯ, Bandalak, volevikt 
Форум інформатиків » АРХІВ » Архів форуму » ДПА 2010 Варіант2
ДПА 2010 Варіант2
Леена Дата: Чт, 15.04.2010, 00:53 | Повідомлення № 1
Часто заходить...
Нагороди: 5
Рейтинг: 17
Для тих, у кого немає збірника завдань з диском та відповідями, тут можна скачати:
Перша та друга частина, усі варіанти (12,95 Mb);
Третя частина, усі варіанти (6,59 Mb);
Додаткові фали до третьої частини, усі варіанти (16,38 Mb);
Відповіді авторів до 1-ї та 2-ї частин, усі варіанти. Бланк відповідей та протокол ДПА (272 kb).
Дякуємо за сканування - yanasklyar, за відповіді - Ktara, за упорядкування матеріалів - volodschool2 та bandalak.

Шановні форумчани!!!!!
Повідомлення, які не відповідають темі, або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!

Відредаговано: Ktara - Ср, 21.04.2010, 16:05
yanasklyar Дата: Чт, 15.04.2010, 01:46 | Повідомлення № 2
Тут живе...
Рейтинг: 24
Я вважаю питання 12 відповідь С(7);
питання 15 - BIOS;
питання 18 у мене вийшло ADCEB? про версію згодна цілком
Bandalak Дата: Чт, 15.04.2010, 02:18 | Повідомлення № 3
Лідер форуму
Нагороди: 37
Рейтинг: 247
Quote (Леена)
Питання 12
відповідь В

Будьте уважні!!!
Quote (yanasklyar)
Я вважаю питання 12 відповідь С(7);

Чому так не впевнено, Яна?
Тут однозначно 7, все очевидно!
Quote (Леена)
Питання 15
ми не дійшли згоди, може в кого є версії?

Хто ми?
Quote (yanasklyar)
питання 15 - BIOS;

Звичайно! BIOS - набір базових команд, що завантажується раніше ОС, тому від неї не залежить.
Quote (yanasklyar)
питання 18 у мене вийшло ADCEB? про версію згодна цілком

Про це питання дуже чітко пише у паралельній гілці форуму:
Дибілізм чистої води, це ж треба до такого додуматися?
Поперше, кнопки не вибираються, а натискаються.
Подруге, А - має бути "ОБРАНЕ" замість "ДОДАТИ ДО ОБРАНОГО".
Потретє, D - у 6-верії ІЕ буде список, у 7-ій кнопка, а у 8-ій кнопка із списком. На який саме ІЕ орієнтований даний тест?
Послідовність може бути такою: ADEBC
yanasklyar, я пробував практично на 8-й версії. А Ви на якій пробували?
Quote (svbor)
А ще мене цікавить, що перевіряють подібні завданя, коли їх виконують в тестовому режимі? Чи багато вчителів тут знайдеться, які зможуть відповісти на подібні питання не включаючи комп`ютер?

Таких завдань є у збірнику багато. Перевіряють вони здатність дітей зазубрювати кожну свою дію. Такими питаннями учні відучуються думати. З них виростуть слухняні споживачі буржуйського софту.
yanasklyar Дата: Чт, 15.04.2010, 02:27 | Повідомлення № 4
Тут живе...
Рейтинг: 24
Quote (Bandalak)
я пробував практично на 8-й версії. А Ви на якій пробували?

Я на 7 версіі.
Bandalak Дата: Чт, 15.04.2010, 02:35 | Повідомлення № 5
Лідер форуму
Завдання 8 мені не подобається, які будуть думки?
Завдання 14
А яка пам'ять більш швидкодіюча, оперативна чи CMOS?
Завдання 16
(про нього вже тут писали)
Я би написав так: "Як у програмі PowerPoint називається візуальний ефект переміщення вибраного об'єкту?".
Завдання 21
Учні не забов'язані знати розбаловку рівнів досягнень, можна було б і навести відповідну табличку.
А говорити про це на ДПА не буде часу і комісія не правильно зрозуміє.
swetikccc Дата: Чт, 15.04.2010, 02:35 | Повідомлення № 6
Ветеран спілкування
Нагороди: 25
Рейтинг: 355
Quote (Bandalak)
А яка пам'ять більш швидкодіюча, оперативна чи CMOS?

тут і задумуватися непотрібно-оперативна

Додано (13.04.2010, 17:49)
---------------------------------------------

Quote (Bandalak)
Для ADSL використовується дільки дроти від аналогових ліній, а всі інші елементи цифрові.

Після поясненя тепер Вам зрозуміло що це дійсно модем ;)
svbor Дата: Чт, 15.04.2010, 02:36 | Повідомлення № 7
Прописаний назавжди
Рейтинг: 21
Quote (Bandalak)
авдання 8 мені не подобається, які будуть думки?

Таких подібнх завдань є багато в збірнику. Тому хочемо чи ни хочемо, а змушені будемо їх "вподобати".
Правильну відповідь тут можна вибрати лише шляхом виключенням неправильної.

Quote (Bandalak)
Завдання 18
(про нього я писав на попередній сторінці)
Запропонований набір команд залежить від версії ІЕ. У вас яка версія? А автори якою користувалися?

А ще мене цікавить, що перевіряють подібні завданя, коли їх виконують в тестовому режимі? Чи багато вчителів тут знайдеться, які зможуть відповісти на подібні питання не включаючи комп`ютер?

Відредаговано: svbor - Вт, 13.04.2010, 20:21
valia1 Дата: Чт, 15.04.2010, 02:36 | Повідомлення № 8
Я тут недавно...
Нагороди: 1
Рейтинг: 3
Quote (svbor)
В-2 п-16
Як у програмі MS PowerPoint називається візуальний ефект, призначений для створення ефекту переміщення вибраного об"єкта?

Я вважаю, що це може бути Додати ефект-->Шляхи переміщення
KulAlex Дата: Чт, 15.04.2010, 06:45 | Повідомлення № 9
Знаток програмування
Нагороди: 6
Рейтинг: 19
Quote (Леена)
Питання 15
ми не дійшли згоди, може в кого є версії?

Quote (Леена)
питання 15 - BIOS

А на мою думку, це командна мова

swetikccc Дата: Чт, 15.04.2010, 09:38 | Повідомлення № 10
Ветеран спілкування
Нагороди: 25
Рейтинг: 355
питання 15
Так як деякі включили BIOS до складу ОС то хай буде BIOS
Правда ну ніяк BIOS неможливо включити до складу ОС :)
Главна,я функция BIOS материнской платы — инициализация устройств, подключённых к материнской плате, сразу после включения питания компьютера. BIOS проверяет работоспособность устройств (т. н. самотестирование, англ. POST — Power-On Self Test), задаёт низкоуровневые параметры их работы (например, частоту шины центрального микропроцессора), и после этого ищет загрузчик операционной системы (англ. Boot Loader) на доступных носителях информации и передаёт управление операционной системе.

Додано (15.04.2010, 08:38)

Quote (Bandalak)
Завдання 8 мені не подобається, які будуть думки?

Що таке видозміна? :)

Відредаговано: swetikccc - Чт, 15.04.2010, 09:27
svbor Дата: Чт, 15.04.2010, 09:42 | Повідомлення № 11
Прописаний назавжди
Рейтинг: 21
Quote (swetikccc)
питання 15

За підручником Ривкінд "Інформатика 9 кл", який рекомендовано Міністерством освіти стор. 77. - Базова система введення/виведення -BIOS- незалежний від конкретної ОС набір базових команд, які використовуються для забезпечення обміну даними між пристроями

Додано (15.04.2010, 08:41)

Quote (Леена)
Питання 12
відповідь В

відповідь С

Додано (15.04.2010, 08:42)

Quote (Леена)
Питання 16
Може мається на увазі шляхи переміщення? Мені і це питання не дуже подобається.

Анімація.
Чи в когось інша думка?
НІКОЛЯ Дата: Чт, 15.04.2010, 09:43 | Повідомлення № 12
Знавець вірусів
Нагороди: 17
Рейтинг: 201

Щось я не дожену до чого тут БІОС, Шановні не путайте грішне з праведним. Ви забули про мікропроц а що з себе уявляє біос? ;) Як відомо; Сукупність команд, що можуть бути виконані конкретним мікропроцесором, називається системою команд мікропроцесора.

Quote (Bandalak)
Звичайно! BIOS - набір базових команд, що завантажується раніше ОС, тому від неї не залежить

А точніше зовсім не залежить.
Усі процеси в машині на найнижчому, апаратному рівні приводяться в дію тільки командами (інструкціями) машинної мови. Сукупність команд, що можуть бути виконані конкретним мікропроцесором, називається системою команд мікропроцесора.
Мікропроцесори, що належать до різних сімейств, мають, відповідно, свої, що істотно розрізняються системи команд. Система команд МП ІA 32 передбачає 11 режимів адресації, у більшості з яких зсув є лише одним з компонентів, використовуваних для обчислення ефективної адреси.
При цьому тільки в двох випадках операнди не зв'язані з пам'яттю. Це операнд - вміст регістра, що береться з будь-якого регістра процесора і безпосередній операнд, що утримується в самій команді. Інші дев'ять режимів так чи інакше звертаються до пам'яті.

Машинний код процесора
Програма - логічно впорядкована послідовність команд процесора, необхідних для керування комп'ютером. Тому програмування зводиться до створення послідовності команд, необхідних для розв'язування поставленої задачі.

Процесор комп'ютера - це складна електронна схема. Усі команди і дані він отримує у вигляді електричних сигналів. Фактично процесор можна розглядати як сукупність досить простих електронних елементів - транзисторів. У процесорі комп'ютера транзистори згруповані у мікроелементи, які називають тригерами і вентилями. Тригери мають два стійких стани (відкритий - закритий) і переходить він з одного стану в інший електричними сигналами. Команди, які поступають у процесор по його шинам, насправді є електричними сигналами, але їх можна представити як сукупність нулів і одиниць, тобто кодами. Різним командам відповідають різні коди. Тому реально програма, з якою працює процесор, представляє собою послідовність двійкових кодів, яку називають машинним кодом програми.

Алгоритм і програма

Управляти комп'ютером можна за певним алгоритмом.

Алгоритм - це опис способу розв'язування задачі у вигляді скінченої (за часом) послідовності дій (формальний опис).

Для представлення алгоритму у вигляді, зрозумілому комп'ютеру, служать мови програмування.

Спочатку завжди розробляється алгоритм, а потім він записується на одній із таких мов. Таким чином створюється вихідний текст програми - повний, закінчений і детальний опис алгоритму. Потім цей текст програми спеціальними службовими додатками (програмами), які називаються трансляторами, або перекладається в машинний код, або виконується

Думааю щодо БІОСА зрозуміло все.

larisa2007 Дата: Чт, 15.04.2010, 10:16 | Повідомлення № 13
Часто заходить...
Нагороди: 0
Рейтинг: 9
Quote (Леена)
Питання 18
Дуже сильно залежить від версії, можна скласти так АDEBC.

Действия В и Е можно смело переставлять так как это не влияет на результат
Bandalak Дата: Чт, 15.04.2010, 10:45 | Повідомлення № 14
Лідер форуму
Quote (KulAlex)
А на мою думку, це командна мова

Quote (НІКОЛЯ)
Щось я не дожену до чого тут БІОС

Quote (swetikccc)

Прошу пробачення у шановного товариства. Я неуважно читав умову цього питання. :?
Звичайно БІОС не може бути складовою ОС, як описано у деяких "умних" книжках. Просто я слова "ОС" в умові прошляпив. :Q
Саме питання сформульовано не логічно.
Я би його сформулював так:
"Як називається набір базових команд, які забезпечують обмін даними між стандартними пристроями комп'ютера, незалежно від ОС?
Тоді відповіддю би було - БІОС.
НІКОЛЯ Дата: Чт, 15.04.2010, 11:28 | Повідомлення № 15
Знавець вірусів
Нагороди: 17
Рейтинг: 201
Quote (Bandalak)
Як називається набір базових команд, які забезпечують обмін даними між стандартними пристроями комп'ютера, незалежно від ОС?
Тоді відповіддю би було - БІОС.

А чому тільки стандартними?
Підемо дальші і визначимось що таке Енергонезалежна пам'ять CMOS по народному БІОС простішими визначеннями.
Енергонезалежна пам'ять CMOS

Робота таких стандартних пристроїв, як клавіатура, може обслуговуватися програмами BIOS, але такими засобами неможливо забезпечити роботу з усіма можливими пристроями (у зв'язку з їх величезною різноманітністю та наявністю великої кількості різних параметрів). Але для своєї роботи програми BIOS вимагають всю інформацію про поточну конфігурацію системи. З очевидних причин цю інформацію не можна зберігати ні в оперативній пам'яті, ні в постійній.

Спеціально для цих цілей на материнській платі є мікросхема енергонезалежної пам'яті, яка по технології виготовлення називається CMOS. Від оперативної пам'яті вона відрізняється тим, що її вміст не зникає при вимкненні комп'ютера, а від постійної пам'яті вона відрізняється тим, що дані можна заносити туди і змінювати самостійно, у відповідності з тим, яке обладнання входить до складу системи. Мікросхема пам'яті CMOS постійно живиться від невеликої батарейки, що розташована на материнській платі. У цій пам'яті зберігаються дані про гнучкі та жорсткі диски, процесори і т.д. Той факт, що комп'ютер чітко відслідковує дату і час, також пов'язаний з тим, що ця інформація постійно зберігається (і обновлюється) у пам'яті CMOS. Таким чином, програми BIOS зчитують дані про склад комп'ютерної системи з мікросхеми CMOS, після чого вони можуть здійснювати звертання до жорсткого диска та інших пристроїв. Оце вже трохи ближче до суті але всерівно визначення розпливчасте як на мене і потребує більш конретного опису.

Форум інформатиків » АРХІВ » Архів форуму » ДПА 2010 Варіант2
Сторінка 1 з 3123»
Пошук:

© Форум інформатиків України, 2007-2017.