Нд, 22.10.2017, 07:20
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Сторінка 8 з 9«126789»
Модератор форуму: Ktara, НІКОЛЯ, Bandalak, volevikt 
Форум інформатиків » АРХІВ » Архів форуму » Пропозиції від форумчан до кругого столу 17.02.2010 (Що б ви хотіли, що там від нас почули)
Пропозиції від форумчан до кругого столу 17.02.2010
pasichov Дата: Вт, 12.01.2010, 00:16 | Повідомлення № 1
Наполегливий учасник
Нагороди: 3
Рейтинг: 70
Я отримав запрошення до участі в круглому столі з проблем сучасного стану вивчення інформатики в школі та пошуків шляхів його покращення. Захід проводиться АПН України (інститут іноваційних тхнологій, інші інститути, журнал "Комп'ютер в школі і сім'ї"). Знаю точно, що там будуть, крім мене, інші учасники форуму. Буде ГАРНТОВАНА можливість виступити всім учасникам. Без МОН, звичайно, не обійдеться.
Я знаю, що я маю сказати. І скажу, і думаю, достатньо гостро. Але було б цікаво висловити консолідовану позицію такої великої спільноти, як форум (авторство, звичайно, зберігається!).
Запропонуйте форму (заява? звернення? меморандум?)
Свої міркування викладу для обговорення через 2-3 дні - фізично не встигаю зібратися з думками, але час ще є
.
vitali4 Дата: Пн, 22.02.2010, 01:10 | Повідомлення № 106
Часто заходить...
Нагороди: 0
Рейтинг: 5
Думаю, що комп*ютерна грамотність потрібна молодшим учням. Інформаційне суспільство однако. Вже елктронні підручники з*являються. Незабаром будуть електронні зошити та щоденники. Так що учням вже треба опановувати друкування та малювання на комп*ютері.
larisa2007 Дата: Пн, 22.02.2010, 12:09 | Повідомлення № 107
Часто заходить...
Рейтинг: 9
Quote (pasichov)
Кто-то (Морзе, например) отстаивала правильность превращения школьной информатитки в курсы машинисток.... мол запросы общества таковы.

А она практикующий учитель?
Ковальчук_Олександр Дата: Пн, 22.02.2010, 12:47 | Повідомлення № 108
Ветеран спілкування
Нагороди: 17
Рейтинг: 192
Курс інформаційних технологій потрібен би був в молодших класах, якби школи були забезпеченні в потрібній кількості комп’ютерною технікою, наприклад, 1 комп’ютерний клас окремо тільки для молодшої школи, скажімо 25 ноутбуків (вони зараз на рівні настільних ПК коштують). Тоді вчителі могли б спланувати роботу з використанням ІТ в навчальному процесі і діти б вміли користуватися ПК як сучасним засобом навчання. Програм для початкової школи вистачає, ті ж Сходинки, Скарбниця знань, Gcompris, програми для підтримки вивчення укр. мови, математики, логіки + Інтернет (існують спеціалізовані сайти). Та тільки не для нашої України. Це ж де взяти щонайменше 100 тис. грн. на школу (а при тому, що на цьому відмивають не погані гроші, то помножити на коефіцієнт корупції 1.5-3.0). В країні, яка зараз в прірві і невідомо коли з неї вийде мої міркування залишаться нездійсненною мрією.

Мені здається, що великою помилкою було в 12 річній школі вводити курс інформатики тільки з 9-го класу. На форумі були спроби обговорення цього, які чомусь швидко обривались. На мою думку, варто створити цілий розділ, присвячений 9-му класі, в якому висувати конструктивні пропозиції. Програма явно розрахована на дітей, які вже прийдуть в 9-й клас добре підготовленими, з хорошими практичними навиками, на уроках вони можуть закріпити свої знання, в тому числі теоретичні. А ті діти, які з різних причин не мали змоги освоїти комп’ютер не зможуть отримати достатніх вмінь і навичок в межах уроку, як би не старався вчитель. Візьмемо тему "Комп’ютерні мережі", яку зараз проходять мої учні, там стільки термінів в межах одного параграфу, що тільки їх назвати урок займе, а пояснити, продемонструвати, дати можливість самим спробувати, 45 хвилин явно мало. Не секрет, що автори програми втулили в 1 годину матеріал, який розрахований на 2 години, а вчителя лишили сам на сам з його проблемами. Ми то переживемо, але ж дітей шкода, школа повинна бути джерелом отримання знань, умінь і навичок. Тому у дітей 2 варіанти, або здобувати їх поза межами уроків, звертаючись до репетиторів, відвідуючи різні курси, самостійно працюючи вдома, або залишатись комп’ютерно неграмотними, бо на уроках стійкі уміння і навички отримати практично не реально. В черговий раз познущалась влада над підростаючим поколінням і в мене вже не має сумніву, що їм так потрібно.

novachok Дата: Ср, 24.02.2010, 19:05 | Повідомлення № 109
Прописаний назавжди
Круглий стіл мав відбутися 17.02. Які його результати?
Bandalak Дата: Ср, 24.02.2010, 20:10 | Повідомлення № 110
Лідер форуму
Нагороди: 37
Рейтинг: 247
Quote (novachok)
Круглий стіл мав відбутися 17.02. Які його результати?

Читайте на 7-й сторінці ;)
dpi Дата: Чт, 25.02.2010, 07:03 | Повідомлення № 111
Досвідчений вчитель
Нагороди: 1
Рейтинг: 39
Прочитал последние две странищы и бросается в газа отсутствие инициативы снизу (городских отделов образования, школ и учителей).
Такое впечатление, что нет школ где предмет информатики уже разделен на АП и ИКТ. А ведь есть!
Или вы считаете, везде изучают информатику с 9 класса? Отнють.
Может быть у всех информатика по часу в неделю? То же нет.
Ну и на счет учителей. Есть такие, что хорошо знают и АП и ИКТ.
Это программировать хорошо сверху - вниз, а в нашей работе, скоее всего, снизу - вверх единственный выход.
Можно сидеть и ждать еще лет десять, а там и на пенсию отправят. Не плохой вариант, между прочим, на зарплату не влияет... <_<
larisa2007 Дата: Чт, 25.02.2010, 09:09 | Повідомлення № 112
Часто заходить...
Quote (dpi)
Такое впечатление, что нет школ где предмет информатики уже разделен на АП и ИКТ.
У вас уже разделен? За счет каких часов учебного плана? Только за счет вариативности? Наш директор на это не идет. Ей нужны часі на углубленку других предметов тоже. И она права. Если за счет трудового обучения, объясните на основании каких нормативных документов. Поделитесь опытом!!!
PanPete Дата: Чт, 25.02.2010, 11:31 | Повідомлення № 113
Наполегливий учасник
Рейтинг: 45
Quote (larisa2007)
нужны часі на углубленку других предметов

Якщо при роботі в 11-річні мав добавок з варіатиної в 10 - 11, то перехід на 12 річну повністю зрізає його. Аргумент - профіль, а варіатив - для профільних. Спроба роботи в режимі 1 год. за діючою програмою в 9 класі чомусь тільки підштовхує до думки - чи не час змінити місце роботи.

Відредаговано: PanPete - Чт, 25.02.2010, 11:32
larisa2007 Дата: Чт, 25.02.2010, 12:40 | Повідомлення № 114
Часто заходить...
Quote (PanPete)
а варіатив - для профільних.
и у нас так. Информационно-технологический профиль не вводят аргументируя тем, что информатика не сдается на ЗНО и лучше уделять внимание математике и истории. В этом очень легко убеждают родителей
gromko Дата: Чт, 25.02.2010, 18:08 | Повідомлення № 115
Лінуксоїд
Нагороди: 26
Рейтинг: 333
Прохання до модераторів закрити цю тему - "круглий стіл" вже пройшов.
PanPete Дата: Чт, 25.02.2010, 18:32 | Повідомлення № 116
Наполегливий учасник
Рейтинг: 45
Quote (gromko)
Прохання до модераторів закрити цю тему - "круглий стіл" вже пройшов

Проте проблеми залишилися....
pasichov Дата: Чт, 25.02.2010, 19:25 | Повідомлення № 117
Наполегливий учасник
Нагороди: 3
Рейтинг: 70
Quote (gromko)
Прохання до модераторів закрити цю тему - "круглий стіл" вже пройшов.

А чому закрити? Корсить від обговорення певна є. І проблеми всі дійсно залишаються, а це означає, що їх варто обговорювати. Чекайте 2-й номер журналу "Комп'ютер в школы та сім"ї" з виступами всіх учасників. буде добре видно, хто по що говорив - багато цікавого можна дізнатися...:-)
gromko Дата: Чт, 25.02.2010, 22:07 | Повідомлення № 118
Лінуксоїд
Нагороди: 26
Рейтинг: 333
Quote (pasichov)
Користь від обговорення певна є. І проблеми всі дійсно залишаються, а це означає, що їх варто обговорювати.

Я не заперечую користі від обговорення, і дуже вдячний Юрію Яковичу за "озвучення" голосу вчителів-практиків на "круглому столі"
Вчитель Дата: Сб, 10.04.2010, 19:29 | Повідомлення № 119
Прописаний назавжди
Рейтинг: 13
Quote (larisa2007)
А она практикующий учитель?

Відредаговано: Вчитель - Сб, 10.04.2010, 19:29
Bandalak Дата: Нд, 11.04.2010, 14:16 | Повідомлення № 120
Лідер форуму
Нагороди: 37
Рейтинг: 247
Quote (pasichov)
(все выступления - во 2-м номере журнала "Комп"ютер в школі і сім'ї" ).

У кого є цей журнал, велике прохання відсканувати сторінки з виступами на круглому столі і викласти тут. Я вже був у 4-х бібліотеках, чомусь саме цей номер скрізь пропадає із підшивки!!! ;)
Форум інформатиків » АРХІВ » Архів форуму » Пропозиції від форумчан до кругого столу 17.02.2010 (Що б ви хотіли, що там від нас почули)
Сторінка 8 з 9«126789»
Пошук:

© Форум інформатиків України, 2007-2017.