Ср, 18.10.2017, 15:54
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Сторінка 1 з 3123»
Модератор форуму: Ktara, НІКОЛЯ, Bandalak, volevikt 
Форум інформатиків » АРХІВ » Архів форуму » Програма з інформатики для 9-го класу 12 річної школи. (Всі "за" та "проти".)
Програма з інформатики для 9-го класу 12 річної школи.
Ktara Дата: Чт, 24.09.2009, 21:30 | Повідомлення № 1
Перспективна вчителька
Нагороди: 36
Рейтинг: 285
Виникла необхідність у створенні даної теми.

Витяг із Інструктивно-методичного листа про вивчення інформатики у 2009-2010 навчальному році

Особливості навчальної програми для учнів 9 класу загальноосвітніх навчальних закладів
У 2009 – 2010 навчальному році учні 9-х класів вперше розпочнуть вивчення інформатики за новою програмою (автори І.О. Завадський, Ю.О. Дорошенко, Ж.В. Потапова) із розрахунку 1 година на тиждень.
Навчальна програма складається з:
• пояснювальної записки, де визначено мету та завдання навчання інформатики, охарактеризовано структуру навчальної програми, вказано особливості організації навчання інформатики у профільній школі, критерії оцінювання навчальних досягнень, а також наведено рекомендації щодо викладання навчального матеріалу за програмою;
• змісту навчального матеріалу та вимог щодо рівня навчальних досягнень учнів;
• додатків, де вказано перелік курсів за вибором, які можуть доповнювати даний курс, та перелік методичної літератури.
Програма, згідно з типовими навчальними планами, розрахована на учнів, які до 9 класу ще не вивчали інформатики.
Програма міститься в прикріпленні.

В даній темі пропонується обговорити всі переваги і недоліки діючої програми для 9-го класу. Маємо унікальну можливість випробовувати дану програму на нинішніх учнях 9-го класу. Всі відгуки спрямовуватимуться виключно на можливе покращення змісту програми в майбутньому.
Перші 18 повідомлень теми - це повідомлення, що переміщені з сусідньої вітки "Це цікаво - конкурс підручників", оскільки там розгорілась жвава дискусія щодо нової програми. Загалом теми тісно взаємопов’язані.

Шановні форумчани!!!!!
Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!

Прикріплення: inf_program_9.rar(32Kb)
alex Дата: Чт, 24.09.2009, 21:30 | Повідомлення № 2
Активний учасник
Нагороди: 1
Рейтинг: 17
Прохання до учасників форуму. Якщо у вивченні такого предмета як інформати в школі є якась система
то повинна вже існувати програма курсу для всіх класів. Не прожекти, а іменно скажемо календарне
планування для кожного класу до 12 включно. Якщо в когось є поділіться. Чому такий інтерес?
На мою думку підручники це наслідок програми. А програма явно не для учнв міра сего.
Чого тільки варта тема уроку №3.

Типова архітектура персонального комп’ютера. Класифікація та призначення апаратних засобів: пристроїв введення, виведення, зберігання та обробки інформації.
Класифікація та основні характеристики процесорів. Принцип дії та основні характеристики найбільш поширених видів запам’ятовуючих пристроїв: дискових накопичувачів, оперативної та флеш-пам’яті.
Класифікація та основні характеристики принтерів. Відеосистема комп’ютера, призначення та основні характеристики її складових: монітора, відеоадаптера та відеопам’яті. Мультимедійне обладнання. Комунікаційні пристрої.

Незнаю. Напевно я відстав від життя. Але пояснити таку уйму матеріалу за 25 хвилин часу, я не в змозі.
Хотілося б побачити як автори підручників, неважно якого, проведуть такий урок. Записали б на диск та і поширювали б серед вчителів як зразок.

Підручники це наслідок програми. А запропонована програма на мою точку зору погана.( Слово погана прошу сприймати як комплімент).

PS. Для 11 річної школи на таку ж тему виділялось як мінімум в 2 - 2,5 рази бульше часу.(і це в 10 класі, а не в 9 )

Відредаговано: alex - Ср, 23.09.2009, 09:46
Newbie Дата: Чт, 24.09.2009, 21:30 | Повідомлення № 3
Хелпер
Нагороди: 9
Рейтинг: 91
Типова архітектура персонального комп’ютера. Класифікація та призначення апаратних засобів: пристроїв введення, виведення, зберігання та обробки інформації.
Класифікація та основні характеристики процесорів. Принцип дії та основні характеристики найбільш поширених видів запам’ятовуючих пристроїв: дискових накопичувачів, оперативної та флеш-пам’яті.
Класифікація та основні характеристики принтерів. Відеосистема комп’ютера, призначення та основні характеристики її складових: монітора, відеоадаптера та відеопам’яті. Мультимедійне обладнання. Комунікаційні пристрої.

Quote (Ковальчук_Олександр)
А за скільки?

читаю програму - на цей матеріал , плюс
Історія розвитку обчислювальної техніки. Покоління ЕОМ.
Правила техніки безпеки під час роботи на комп’ютері.
Практична робота № 1. Робота з клавіатурним тренажером.

у темі Апаратне забезпечення інформаційних систем відведено 3 години. навіть якщо на практичну відвести 25 хвилин (типу максимум за занітарними нормами), то на викладання матеріалу залишається 2,5 уроку. не фонтан, але головні моменти роз*яснити можна. але звісно, якщо на історію розвитку відводити цілий урок, то щось інше можна і не встигнути...
хоча очевидно глибина пояснень залежить як від рівня знань учнів, так і тих матеріалів, які має у розпорядженні вчитель (і як він ними розпорядиться).

щодо 30 сторінок на урок - цього звісно ніхто читати не буде. так само, як і носити до школи ці талмуди

Quote (filnick)
Фактичні дані по 9 класу:

я теж це рахувала, і просто не знаю хто і як (і чи) це враховував при розрахунках навантаження на дітей :(
Newbie Дата: Чт, 24.09.2009, 21:30 | Повідомлення № 4
Хелпер
от з тезою про те, що курс інформатики варто виводити в раніші класи я погоджуюсь. і до 9 класу завершати вивчення (і вже чую заперечення, що мол неможливо ексель вивчати раніше, бо логічного мислення нема у 6-класників... видно мені справді дуже щастить з учнями :) ). а на старші класи залишати лише курси за вибором (причому як програмістського, так і технологічного спрямування).

і все-таки залишаюсь при своїй думці - залежно від рівня підготовки класу можна з різною глибиною пояснювати матеріал. якщо "перший раз у перший клас", то оглядово-поверхово. якщо вже "стріляні горобці" - можна й глибше.
ну ті ж принтери наприклад: можна говорити по годині про кожен з видів, а можна назвати лише основні характеристики (основні - як і просить програма) за 2 хвилини. не треба викладати все, що ви знаєте. досить дати основу, а хто зацікавиться - прочитає більше (в підручнику вдома). а хто не зацікавиться, чи не матиме часу - не страшно, основне вони почули. знання в головах не появляться від того, що ми більше часу будемо розповідати про ті принтери?
щодо оцінок - якщо організувати ВСЕ пояснення у формі питань-відповідей, то і тестування не потрібно: хто активний, хто не дуже . але знову ж - очевидно мені щастить з учнями... :)

але я не розумію що ви порівнюєте? у вас в 10-11 класах було по 1 годині? невже при тій 1 годині ви встигали більше? у мене постійно були і є філологічні класи з 1 годиною на тиждень протягом 10-11 класу - і з ними я більше мінімуму ніяк не встигаю. і в тому нема нічого страшного - для них програма передбачає лише основи. більше часу - більше матеріалу, глибше вивчення, більше закріплення і т.д.
і ця програма для 9 класу при 1 годині - це дуже й дуже поверхово. але це саме те, що вона і має забезпечити, я так розумію

Newbie Дата: Чт, 24.09.2009, 21:31 | Повідомлення № 5
Хелпер
Quote (alex)
Але пояснити таку уйму матеріалу за 25 хвилин часу

а чому за 25? як мінімум це два чи три уроки (стандартно). не істина в останній інстанції, але конспекти уроків
alex Дата: Чт, 24.09.2009, 21:31 | Повідомлення № 6
Активний учасник
Для чого видавати бажане за дійсне.
Тема.Пристрої введення виведення. Правила техніки безпеки.Практична робота "Робота з клавіатурним тренажером."

Нехай 10 хв на орг моменти, перевірку дом завдання і т.д.
Нехай 5 хв на підведення підсумків,домашнє завдання, наведення порядку на робочому місці.

За 30 хв Ви поясните коротко але зрозуміло всі пристрої введення- виведення, правила техніки безпеки,
призначення та правила роботи з клавіатурою, і проведете практичну роботу (20 хв роботи за комп'ютером).

В принципі Ваша позиція мені зрозуміла.

Ковальчук_Олександр Дата: Чт, 24.09.2009, 21:31 | Повідомлення № 7
Ветеран спілкування
Нагороди: 17
Рейтинг: 192
Quote (alex)
Незнаю. Напевно я відстав від життя. Але пояснити таку уйму матеріалу за 25 хвилин часу, я не в змозі.

Аналогічно. Колеги - це щось.
Quote (alex)
PS. Для 11 річної школи на таку ж тему виділялось як мінімум в 2 - 2,5 рази бульше часу.(і це в 10 класі, а не в 9 )

Просто складена програма розрахована на 2 години (68 на рік). Тоді можна було б в спокійному темпі навчати дітей. Після 3-х тижнів навчання я побачив, що ситуація в 9-х класах м’яко кажучи важка. Встигаю пояснювати матеріал бігло, поверхнево. Діти не в змозі якісно сприймати такі порції матеріалу, ну зовсім не враховані вікові особливості і максимальне навантаження. А за підручником Володіних (інших не маємо) на один урок до 30 сторінок! приходиться давати опрацьовувати. Ладно ми то викрутимось, а от діти ж страждають...
Quote (Newbie)
а чому за 25? як мінімум це два чи три уроки (стандартно)

А за скільки? Два чи три уроки це в 11-річній школі в 10-му класі. Припустимо, ми розтягнемо цю тему на 2-3 уроки і далі матимемо кашу ще більшу, бо насиченість програми в деяких розділах зашкалює. Знаю добре, бо недавно проходив курси і складав з колегою презентацію до теми "Комп’ютерні мережі".
Quote (alex)
Типова архітектура персонального комп’ютера. Класифікація та призначення апаратних засобів: пристроїв введення, виведення, зберігання та обробки інформації. Класифікація та основні характеристики процесорів. Принцип дії та основні характеристики найбільш поширених видів запам’ятовуючих пристроїв: дискових накопичувачів, оперативної та флеш-пам’яті. Класифікація та основні характеристики принтерів. Відеосистема комп’ютера, призначення та основні характеристики її складових: монітора, відеоадаптера та відеопам’яті. Мультимедійне обладнання. Комунікаційні пристрої.

Це матеріал одного уроку. Фактично все апаратне забезпечення пояснити за 25 хвилин - не реальне завдання. Мені така кількість часу вистачає для пристроїв введення-виведення. І це ще треба постаратись.
P.S. На роботу з комп’ютером з великим трудом находжу щоуроку по 10 хвилин. Навчитись друкувати не встигають. Пропоную залишатись після уроків і працювати стільки, скільки є часу. Боюсь якби у дітей не склалось негативне враження, що уроки інформатики будуть зводидитись до вивчення теорії, що знизить інтерес до предмету як такого.
filnick Дата: Чт, 24.09.2009, 21:31 | Повідомлення № 8
Мудрий вчитель
Нагороди: 7
Рейтинг: 124
Quote (Ковальчук_Олександр)
що ситуація в 9-х класах м’яко кажучи важка.

Мені імпонує саме фраза м'яко кажучи. Бо виходячи з уроку в 9 класі, хочеться сказати значно жорсткіше і автору підручника, і авторам програми...
alex Дата: Чт, 24.09.2009, 21:31 | Повідомлення № 9
Активний учасник
Quote (Newbie)
у темі Апаратне забезпечення інформаційних систем відведено 3 години.

2. Апаратне забезпечення інформаційних систем (3 години).
2.1 Типова архітектура персонального комп'ютера. Класифікація та призначення апаратних засобів: пристроїв введення, виведення, зберігання та обробки інформації. Класифікація та основні характеристики процесорів. Принцип дії та основні характеристики найбільш поширених видів запам'ятовуючих пристроїв: дискових накопичувачів, оперативної та флеш-пам'яті. Класифікація та основні характеристики принтерів. Відеосистема комп'ютера, призначення та основні характеристики її складових: монітора, відеоадаптера та відеопам'яті. Мультимедійне обладнання. Комунікаційні пристрої.
2.2 Історія розвитку обчислювальної техніки. Покоління ЕОМ. Правила техніки безпеки під час роботи на комп'ютері.
2.3 Практична робота №І. Робота з клавіатурним тренажером.

В 11 річні школі на чей матеріал передбачено 6 годин. Що у нас учні 9 класів на порядок мають кращу підготовку
і т.д. ніж учні 10 класу.
На мою думку замість того щоб виправдовувати ситуацію потрібно її змінити
або збільшити кількість годин до 2 ( уже неможливо)
АБО змінити програму (об'єм матеріалу, вимоги о знаннь та вмінь учнів, МОЖЛИВО ДЕЯКІ ТЕМИ ПЕРЕНЕСТИ
ДО 10 КЛАСУ, ПРОГРАМ З ІНФОРМАТИКИ ДЛЯ 10 КЛАСУ 12 РІЧНОЇ ШКОЛИ ТАК НІХТО
НЕ ЗАПРОПОНУВАВ ДЛЯ ОЗНАЙОМЛЕННЯ)

Newbie Дата: Чт, 24.09.2009, 21:31 | Повідомлення № 10
Хелпер
приклад планування:
2.1 Історія розвитку обчислювальної техніки. Типова архітектура персонального комп’ютера.
Класифікація та призначення апаратних засобів: пристроїв введення, виведення, зберігання та обробки інформації.
2.2 Пристрої обробки та зберігання даних. Класифікація та основні характеристики процесорів. Принцип дії та основні характеристики найбільш поширених видів запам'ятовуючих пристроїв: дискових накопичувачів, оперативної та флеш-пам'яті.
2.3 Пристрої введення та виведення даних. Правила техніки безпеки під час роботи на комп’ютері. Практична робота № 1. Робота з клавіатурним тренажером.
Класифікація та основні характеристики принтерів. Відеосистема комп'ютера, призначення та основні характеристики її складових: монітора, відеоадаптера та відеопам'яті. Мультимедійне обладнання. Комунікаційні пристрої.

згодна, що програма дуже насичена. якщо 1 година, то часу на "розкачку" немає, постійно нова тема.
але в 9му класі навчальний план передбачає лиш 1 годину на інформатику. яку тему можна перенести до 10 класу, так щоб після 9 класу учні виходили з мінімальними навичками і знаннями з інформатики (власне якщо мова про тих, хто вперше почав інформатику в 9 класі)? ті ж, хто починали вивчати інформатику раніше - почуваються більш ніж комфортно з цими темами, маючи змогу узагальнити та систематизувати свої знання. (маю і класи і одні і другі)

і програми для 10-12 класів є, вже давно, рівень стандарту та академічний рівень

alex Дата: Чт, 24.09.2009, 21:32 | Повідомлення № 11
Активний учасник
Quote (Newbie)
якщо 1 година, то часу на "розкачку" немає, постійно нова тема.

А якже закріплення, повторення, і т.д.
Звідки слідує, що основна маса не буде вспівати, а значить і розуміти та знати. Я то вспію виговорити,
а от чи зможуть вони зрозуміти. В Підсумку основна маса мало що вміє та знає. Іде ще більше "оболванивание"
учнів.
Quote (Newbie)
ті ж, хто починали вивчати інформатику раніше - почуваються більш ніж комфортно з цими темами

А ті хто в спеціалізованих навчальних закладах ще комфортніше. 5 процентів учнів еліта, а інші "бидло"
Це така ціль програми?

PS Прегляньте Верлань А.Ф. п1.3,1.4 (2 години). А хіба такого об'єму матеріалу мало для учня 9 класу?

Відредаговано: alex - Чт, 24.09.2009, 15:01
Ktara Дата: Чт, 24.09.2009, 21:32 | Повідомлення № 12
Перспективна вчителька
Нагороди: 36
Рейтинг: 285
вот читаю все и думаю. В следующем году мне придет новая министерская программа. Так я понимаю что начинать ужасаться можно уже сегодня. Дети как не знали так и знать не будут (и виноваты в этом не учителя). А у меня программа будет рассчитана на то, что они уже все за 9-й класс знают. А в реальности буду я читать все так и раньше, только голова будет болеть как успеть дать свое + то, что не знают
И по поводу учебников, уже есть учебники №2, 4, 5, 6 Пока изучаю
alex Дата: Чт, 24.09.2009, 21:32 | Повідомлення № 13
Активний учасник
Quote (Ktara)
Дети как не знали так и знать не будут

Цілком можливо, що такий підхід є свідомим, але публічно не задекларованим з сторони наших високх керівників.
Такий підхід підштовхне до відкриття приватних шкіл , так як державні будуть не вчити а калічати,що в свою чергу
дасть можливість зменшити витрати бюджету та збільшити дохід тих, хто має відношення до його розподілу.
Картина явно мрачна.

Додано (24.09.2009, 14:13)
---------------------------------------------

Quote (Newbie)
2.3 Пристрої введення та виведення даних. Правила техніки безпеки під час роботи на комп’ютері. Практична робота № 1. Робота з клавіатурним тренажером.
Класифікація та основні характеристики принтерів. Відеосистема комп'ютера, призначення та основні характеристики її складових: монітора, відеоадаптера та відеопам'яті. Мультимедійне обладнання. Комунікаційні пристрої.

І це ви все вспієте за 20-25 хвилин?

Newbie Дата: Чт, 24.09.2009, 21:32 | Повідомлення № 14
Хелпер
встигання залежить від того, що саме намагатись встигнути. детальне заглиблення в технічні особливості пристроїв і т.д - однозначно не вийде. але навіщо воно? мова ж (я так розумію) йде про тих учнів, які вперше вивчають тему. отже цілком досить загальних речей (гляньте на програми для 5-6 класів - там теж тема Операційні система, але ж викладається вона на іншому рівні, ніж в 10-11 класах, правда?)
якщо намагатись втиснути в 9й клас, та ще й в одну годину, матеріал, який раніше вивчав 10й клас, та ще й за 2 години - то звісно цього забагато :)

Quote (alex)
І це ви все вспієте за 20-25 хвилин?

наведене у цитаті встигнути треба за 45 хвилин. з них 20-25 на практичну роботу, 25-20 на пояснення. планую встигнути :) через тиждень скажу як вийшло (уроки в понеділок-вівторок)

складно звести до спільного знаменника учнів, які вільно володіють комп*ютером і просто байдикуватимуть, якщо розжовувати їм те, що вони вже знають, а також учнів які вперше заходять в кабінет і бачать комп*ютер. а їх власне треба звести до спільного знаменника, бо після 9 класу частина з них піде з школи, і вони всі повинні мати якусь спільну основу, щоб Ktara могла виконувати свою програму :)

і в будь-якому разі все це обговорення не підручників, а програми ;)

alex Дата: Чт, 24.09.2009, 21:32 | Повідомлення № 15
Активний учасник
Quote (Newbie)
з них 20-25 на практичну роботу, 25-20 на пояснення. планую встигнути :)

А коли опитування.

Quote (Newbie)
і в будь-якому разі все це обговорення не підручників, а програми ;)

Підручник є наслідком програми. Я і пропоную, щоб ті хто запропонував таку програму
тепер запропонували її зміну.
Форум інформатиків » АРХІВ » Архів форуму » Програма з інформатики для 9-го класу 12 річної школи. (Всі "за" та "проти".)
Сторінка 1 з 3123»
Пошук:

© Форум інформатиків України, 2007-2017.