Пн, 22.07.2019, 05:29
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

 
зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Модератор форуму: Ktara, НІКОЛЯ, Bandalak, volevikt  
Форум інформатиків » АРХІВ » Архів форуму » Методичні рекомендації щодо вивчення інформатики у 09/10 р.
Методичні рекомендації щодо вивчення інформатики у 09/10 р.
W-w-W Дата: Пн, 27.07.2009, 23:41 | Повідомлення № 1

В Інформаційно-методичному збірнику, що надходять в школи, розміщено програму за якою потрібно вивчати інформатику у 9 кл. за 12 річною системою.

Методичні рекомендації щодо вивчення інформатики у 2009/2010 н.р.

Все розміщенно в прикріпленні!

Ваші думки стосовно програми та рекомендацій!

Шановні форумчани!!!!!
Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!

Прикріплення: 2009.rar(63.0 Kb)
zava Дата: Ср, 05.08.2009, 10:26 | Повідомлення № 61
Тут живе...
Повідомлень: 120
Нагороди: 2
Рейтинг: 23
Quote (Ковшун)
Хотілось би почути з цього приводу думку самого Завадського І.О.
Він зареєстрований на форумі. Але чомусь відмовчується.

Я на відпочинку :)

Додано (05.08.2009, 10:26)
---------------------------------------------

Quote (dpi)
Не понял. Что здесь хорошего? Нам больше подошла бы из всего перечисленного 2-х часовая программа. И что мы имеем. Из 66-ти часов 27 компьютерная графика! Ну ни бред ли это?

А в чому проблема? Якщо у вас є 2 години на інформатику, то за 9-12 класи ви встигнете і 27 годин графіки дати, і 17 Інтернету і всі інші курси за вибором у повному обсязі. Крім того, у рекомендаціях до 2-годинного курсу пропонується повністю вичитати всю основну програму, але графіку давати не 7 годин, а 27. Де "бред"?!

Ковшун Дата: Ср, 05.08.2009, 10:40 | Повідомлення № 62
Досвідчений учасник
Повідомлень: 1462
Нагороди: 1
Рейтинг: 25
Quote (zava)
Я на відпочинку

Бажаю гарно відпочити ;)
zava Дата: Ср, 05.08.2009, 10:56 | Повідомлення № 63
Тут живе...
Повідомлень: 120
Нагороди: 2
Рейтинг: 23
Quote (Вчитель-з-Києва)
А вот как быть тем, кто начал изучать информатику раньше, причём, по программам МОНУ, позиция Завадского "это читать, а это не читать" вызывает недоумение. Всех нас хотят без лишней аргументации вогнать в стойло "под Завадского"?

Quote (Ковшун)
Добре було б якби сам Ігор Олександрович представив себе в ролі вчителя, який буде працювати за програмою Завадського І.О. і інформатика вивчалась у 5-8 класах

Мені менш за все хочеться, щоб "під мене" когось вганяли (на фік така радість?). Але у нас система освіти така, що МОН регламентує обсяги і зміст навчання. Тому завжди будемо "під кимось". Добре це чи погано - можна обговорювати до зелених віників.

Ситуацію з тими, хто вивчав інформатику до 9 класу вирішити задовільно неможливо в принципі, оскільки всі вчилися по-різному. В інструктивно-методичному листі запропоновано 2 найбільш поширені і мабуть, найбільш прийнятні варіанти.

Додано (05.08.2009, 10:56)
---------------------------------------------
На ноуті залишилось 5 хв. Тому швидко щодо практичних: так, саме для того, щоб якось контролювати навчальний процес, їх обов*язково виконувати. 12 годин витрачати не треба, оскільки в середньому практична займатиме не більше півуроку. Отже, 6 годин на всі практичні - небагато

Ковшун Дата: Ср, 05.08.2009, 11:21 | Повідомлення № 64
Досвідчений учасник
Повідомлень: 1462
Нагороди: 1
Рейтинг: 25
Quote (zava)
Тому швидко щодо практичних: так, саме для того, щоб якось контролювати навчальний процес, їх обов*язково виконувати. 12 годин витрачати не треба, оскільки в середньому практична займатиме не більше півуроку. Отже, 6 годин на всі практичні - небагато

Коротко і зрозуміло!
microsoft Дата: Ср, 05.08.2009, 17:30 | Повідомлення № 65
Я тут недавно...
Повідомлень: 49
Нагороди: 0
Рейтинг: 9
Підтримую zava - як на мене, це одна з найкращих програм (з 9 по 12 клас). Якщо вчасно отримаємо підручник, то все буде Ок.
У збірнику програм 2009 року (видавництво BHV), я не знайшов програм для 5-6 та інших класів (крім Караванової). Нам говорили, що програми 2003 року вже втратили чинність, і їх можна використовувати лише для 10-11 класів, а як бути з іншими?
PanPete Дата: Ср, 05.08.2009, 23:42 | Повідомлення № 66
Наполегливий учасник
Повідомлень: 797
Нагороди: 1
Рейтинг: 45
Quote (zava)
саме для того, щоб якось контролювати навчальний процес, їх обов*язково виконувати

Було б цікаво почути думку про наповнення однієї з обовязкових практичних робіт - ПР№5 - "Захист комп. від вірусів". Що давати - час на дрімання під час сканування чистої системи, розгляд інтерфейсу встановленого антивірусника? Можливо, враховуючи обмежений до оглядового час на вивчення теми, різношерстість інтерфейсів навіть широкопоширеного ПЗ, потенційну небезпеку для системи при умисному інфікуванні (для відпрацювання дій при виявленні гада) було б доречно цю практичну винести з рангу обовязкових а обмежитись наприклад тестовим контролем загальних понять боротьби з вірусами?


Відредаговано: PanPete - Ср, 05.08.2009, 23:43
Вчитель-з-Києва Дата: Чт, 06.08.2009, 09:05 | Повідомлення № 67
Прописаний назавжди
Повідомлень: 360
Нагороди: 0
Рейтинг: 7
Quote (PanPete)
Було б цікаво почути думку про наповнення однієї з обовязкових практичних робіт - ПР№5 - "Захист комп. від вірусів". Що давати - час на дрімання під час сканування чистої системи, розгляд інтерфейсу встановленого антивірусника?

Мне прислали на рецензию файл "Робочого зошита" издательства "Аспект", цитирую фрагмент предисловия:
Робочий зошит призначений для документованого оцінювання знань та навичок учнів, отриманих при вивченні курсу інформатики у 9-му класі (перший рік навчання).
Робочі зошити зберігаються у кабінеті інформатики і видаються учням тільки під час уроку. Робочий зошит має 34 практичні і тематичні роботи, розрахованих на індивідуальне виконання під час уроку. Практичні роботи призначені для закріплення теоретичного матеріалу уроку та відпрацювання відповідних практичних навичок. Тематичні роботи розроблені для формування і закріплення теоретичних знань та практичних навичок, здобутих протягом кількох уроків, які складають тему (розділ). Рівневість практичних і тематичних робіт визначається кількістю виконаних завдань. Практична робота тривалістю до 25 хв. виконується за комп’ютером на кожному уроці. Для тематичної роботи відводиться окремий урок.
Виконуючи практичну або тематичну роботу, учень може заробити оцінку 12 балів: 6 балів за знання теорії + 6 балів за практичні навички.
Знання теорії оцінюються за допомогою контрольно-діагностичної системи Test-W2, налаштованої на 6-бальну шкалу. Параметри тестування: 15 запитань за 8 хв. з діагностикою відповідей для практичної роботи; 30 запитань за 15 хв. без діагностики відповідей для тематичної роботи.
Для оцінювання практичних навичок пропонується 6 завдань, що вимагають від учня виконання певних дій та запису, за потреби, відповідей у місця, позначені «________». В кінці кожного завдання є поле результату у вигляді «___», у якому вчитель за виконане завдання вписує «1», за невиконане – «0». Учень не повинен вносити свої позначки у ці поля.
Загальну оцінку, тобто, суму балів, одержаних за тестування, та кількості виконаних практичних завдань, вчитель виставляє у відповідному полі. Наприклад, якщо учень здав тестування на 4 бали і виконав 5 практичних завдань, то загальна оцінка буде 4 + 5 = 9 балів.
Під час виконання практичної роботи дозволяється користуватися підручником або посібником.
Назва, нумерація, зміст практичних і тематичних робіт відповідає навчальному посібнику «Інформатика. Перший рік – єдиний курс. 9 клас» (Шестопалов Є.А., Пилипчук О.П., Табарчук І.В. – «Аспект», 2009).


Відредаговано: Вчитель-з-Києва - Чт, 06.08.2009, 09:12
PanPete Дата: Чт, 06.08.2009, 09:38 | Повідомлення № 68
Наполегливий учасник
Повідомлень: 797
Нагороди: 1
Рейтинг: 45
Вчитель-з-Києва, спасибі за приведену анотацію до зошита, та в пов.№75 йшлося про доцільність проведення конкретної обовязкової практично їроботи - ПР№5 (за програмою Завадський ...). Яка ж ваша думка, поясніть дохідливіше

Відредаговано: PanPete - Чт, 06.08.2009, 09:38
Вчитель-з-Києва Дата: Чт, 06.08.2009, 10:00 | Повідомлення № 69
Прописаний назавжди
Повідомлень: 360
Нагороди: 0
Рейтинг: 7
Quote (PanPete)
Яка ж ваша думка, поясніть дохідливіше

Мне разрешили показать образец одной из работ, ВЫПОЛНЯЕМЫХ НА КАЖДОМ УРОКЕ!
4.2. Практична робота «Збереження файлів і папок»
Комп’ютер № ___ ___. ___. 20___
Інструктаж з техніки безпеки пройшов(ла) Підпис ___________
Займи робоче місце. Підготуй комп’ютер до роботи. Завантаж програму TEST-W2, у папці «9кл-Перший» вибери тест ТЕМА-4-1 («Задано додому»). Відповідай на питання тесту до одержання оцінки. Повідом оцінку вчителю.
Оцінка за теоретичні знання __________
1. У текстовому редакторі Блокнот набери назву практичної роботи, власні прізвище та ім’я, введи поточні дату й час. Збережи файл з ім’ям Робота-4-2.txt у власну папку. ___
2. Скопіюй з власної папки на дискету або пристрій флеш-пам’яті файл Робота-4-2.txt. З власної папки файл вилучи. Опиши послідовність дій.
_____________________________________________________
_____________________________________________________
________________________ ____ _________________________
_____________________________________________________
3. Віднови вилучений файл. Опиши послідовність дій.
_____________________________________________________
_____________________________________________________
________________________ ____ _________________________
4. Скопіюй з власної папки на дискету або пристрій флеш-пам’яті одночасно декілька файлів.
5. У власній папці скопійовані файли вилучи. Опиши, як виділити і вилучити одночасно кілька файлів.
_____________________________________________________
_____________________________________________________
_____________________ _______ _________________________
6. Віднови вилучені файли з дискети або пристрою флеш-пам’яті. Опиши послідовність дій. За вказівкою вчителя закрий всі вікна та заверши роботу на комп’ютері.
_____________________________________________________
_____________________________________________________
_________________ ___________ _________________________
_____________________________________________________
(*) Додаткове завдання вчителя.
Загальна оцінка: _____ _____________
(підпис вчителя)

Такова же работа "Компьютерные вирусы". РАБОТЫ НЕ НОМЕРУЮТСЯ! Всего их 34 ДЛЯ КАЖДОГО УРОКА!

Відредаговано: Вчитель-з-Києва - Чт, 06.08.2009, 10:03
filnick Дата: Чт, 06.08.2009, 11:15 | Повідомлення № 70
Мудрий вчитель
Повідомлень: 2238
Нагороди: 7
Рейтинг: 124
Quote (Вчитель-з-Києва)
Опиши послідовність дій.

Quote (Вчитель-з-Києва)
Опиши, як виділити і вилучити одночасно кілька файлів.

Quote (Вчитель-з-Києва)
Опиши послідовність дій.

Шановний Є.Шестопалов критикував вчителів за те, "що діти царапають ручкою під час уроку інформатики". А у виданому зошиті пропонується займатися "письмовими переказами".
Вчитель-з-Києва Дата: Чт, 06.08.2009, 11:49 | Повідомлення № 71
Прописаний назавжди
Повідомлень: 360
Нагороди: 0
Рейтинг: 7
Quote (awpriss17)
Втім, як писав Г.С.Сковорда, "каждый имеет свой ум-голова..."

Quote (filnick)
Шановний Є.Шестопалов критикував вчителів за те, "що діти царапають ручкою під час уроку інформатики". А у виданому зошиті пропонується займатися "письмовими переказами".

Очевидно, что Шестопалов не догматик. Есть потребность, он выставил новый товар. Кстати, об экономических показателях: "Тетрадь" имеет 56 с., будет стоить 4 грн. 50 коп. в розницу. Преимущества очевидные: каждая оценка документирована и ни одна "мама-папа" не сможет опротестовать "виртуальную", как предлагается, оценку. Царапать же бумагу придётся изредка. Мне разрешили показать ещё одну работу.
2.4. Тематична робота «Робота з клавіатурою»
Комп’ютер № ___ ___. ___. 20___
Інструктаж з техніки безпеки пройшов(ла) Підпис ___________
Займи робоче місце. Підготуй комп’ютер до роботи. Завантаж програму TEST-W2, у папці «9кл-Перший» вибери тест РОЗДІЛ-1-2 («Задано додому»). Відповідай на питання тесту до одержання оцінки. Повідом оцінку вчителю.
Оцінка за теоретичні знання __________

Завантаж тренажер миші WMouse. Пройди тренування у режимі «Професіонал». Запиши результат: ______ секунд. Заверши роботу з тренажером.
Оцінка за роботу з тренажером __________

Завантаж клавіатурний тренажер Key. Пройди тренування у режимі «Професіонал». Запиши результат: ______ симв./хв. Заверши роботу з тренажером.
Оцінка за роботу з тренажером __________
Загальна оцінка: _____ _____________
(підпис вчителя)

Примітка: За роботу з тренажерами максимальна оцінка по 3 бали. Тренажери можна скачать з сайту "Аспект".

filnick Дата: Чт, 06.08.2009, 12:32 | Повідомлення № 72
Мудрий вчитель
Повідомлень: 2238
Нагороди: 7
Рейтинг: 124
Quote (Вчитель-з-Києва)
Преимущества очевидные: каждая оценка документирована и ни одна "мама-папа" не сможет опротестовать "виртуальную", как предлагается, оценку.

Невже "документування оцінки" є головним критерієм? В такому випадку чому не використати електронний документообіг?
gromko Дата: Чт, 06.08.2009, 18:07 | Повідомлення № 73
Лінуксоїд
Повідомлень: 3209
Нагороди: 33
Рейтинг: 401
Прекрасні новини від МОНУ -

До обласних книжкових баз направлено 6 назв підручників для шкіл з українською мовою навчання та 9 - для шкіл з навчанням мовами національних меншин.

Попередньо міністерство провело оновлення та вдосконалення навчальних програм та друкованої продукції. На Всеукраїнському конкурсі рукописів 105 підручникам надано гриф "Рекомендовано Міністерством освіти і науки України". З них: 82 підручники для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням українською мовою і 23 - з навчанням мовами національних меншин. Мовами національних меншин всього буде видруковано 42 назви підручників для 9 класу із 7 начальних предметів.

Серед підручників-переможців є такі, що раніше не видавались: "Інформатика", "Правознавство (практичний курс)", "Художня культура" та "Основи здоров'я".

Також надрукований підручник з історії України. До книжки внесено нові теми: "Формування модерної української нації. Теорія та суспільні виклики першої половини ХІХ століття", "Національна ідея і заходи для досягнення державної окремішності в другій половині ХІХ століття. Українофільський культурницький і політичний етапи визвольного руху".

Список надрукованих станом на 05.08.2009 підручників:
"Правознавство (практичний курс). 9 клас" (авт. Наровлянський О.Д.), видавництво "Грамота";
"Інформатика. 9 клас" (авт. Володіна І.Л., Володін В.В.), видавництво "Гімназія";
"Російська мова. 9 клас (для ЗНЗ з навчанням українською мовою) (авт. Рудяков О.М., Фролова Т.Я.), видавництво "Грамота";
"Українська мова. 9 клас (для ЗНЗ з навчанням румунською та молдовською мовами)" (авт. Гуйванюк Н.В.), видавництво "Світ";
"Українська мова. 9 клас (для ЗНЗ з навчанням угорською мовою)" (авт. Скаканді В.М., Осадча Н.М., Олексій С.М., Добушовська О.І.), видавництво "Світ";
"Українська література. 9 клас (для ЗНЗ з навчанням мовами національних меншин)" (авт. Авраменко О.М., Дмитренко Г.К.), видавництво "Грамота";
"Українська література. 9 клас (для ЗНЗ з навчанням мовами національних меншин)" (авт. Івасюк О.М., Гуйванюк Н.В., Бузинська В.Є., Тодорюк С.С.), видавництво "Світ";
"Угорська мова. 9 клас (для ЗНЗ з навчанням угорською мовою)" (авт. Лотор-Пердук О.К., Браун Є.Л.), видавництво "Світ";
"Польська мова. 9 клас (для ЗНЗ з навчанням польською мовою)" (авт. Іванова М.С.), видавництво "Світ";
"Література. 9 клас (інтегрований курс, румунська та зарубіжна)" (авт. Чернова О.Г., Лучак І.В.), видавництво "Світ";
"Література. 9 клас (інтегрований курс, угорська та зарубіжна)" (авт. Дебрецені О.О.), видавництво "Світ";
"Література. 9 клас (інтегрований курс, польська та зарубіжна)" (авт. Лебедь Р.К.), видавництво "Світ";
"Англійська мова. 9 клас (8-й рік навчання) (авт. Калініна Л.В., Самойлюкевич І.В.), видавництво "Наш час";
"Інформатика. 9 клас" (авт. Завадський І.О., Стеценко І.В., Левченко О.М.), видавництво "Видавнича група BHV";
"Історія України. 9 клас" (авт. Струкевич О.К.), видавництво "Грамота".

Ktara Дата: Чт, 06.08.2009, 18:15 | Повідомлення № 74
Перспективна вчителька
Повідомлень: 4130
Нагороди: 38
Рейтинг: 371
но на сайте "Видавнича група BHV" нет информации об этом учебнике, значит они его не печатали, иначе его можно было бы у них купить
gromko Дата: Чт, 06.08.2009, 18:55 | Повідомлення № 75
Лінуксоїд
Повідомлень: 3209
Нагороди: 33
Рейтинг: 401
Quote (Ktara)
но на сайте "Видавнича група BHV" нет информации об этом учебнике, значит они его не печатали, иначе его можно было бы у них купить

Если учебник печатался за бюджетные деньги, то он не поступает в свободную продажу (вспомните ситуацию с учебниками для "двенадцатилеток" в предыдущих годах - там был гриф "Не для продажу")
Форум інформатиків » АРХІВ » Архів форуму » Методичні рекомендації щодо вивчення інформатики у 09/10 р.
Пошук:


© Форум інформатиків України, 2007-2019.