Ср, 22.11.2017, 14:49
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Сторінка 7 з 10«125678910»
Модератор форуму: Ktara, НІКОЛЯ, Bandalak, volevikt 
Форум інформатиків » АРХІВ » Архів форуму » Російська чи українська? (ТЕМА ЗАКРИТА)
Російська чи українська?
Ktara Дата: Чт, 25.06.2009, 19:36 | Повідомлення № 1
Перспективна вчителька
Нагороди: 36
Рейтинг: 285
З останніх дописів зрозуміла, що необхідно створити нову тему.

Але не перетворюємо цю тему в політичну дискусію. Маючи досвід "політичного" життя, можу сказати, що політика - це дуже "брудна" гра

Шановні форумчани!!!!!
Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!

Ogorodets Дата: Нд, 28.06.2009, 00:23 | Повідомлення № 91
Назавжди з нами
Нагороди: 1
Рейтинг: 42
Не, это не демократично.. Мы заставим ее лялякать на мове...
Для начала через Прагму..

Відредаговано: Ogorodets - Нд, 28.06.2009, 00:23
Ktara Дата: Нд, 28.06.2009, 04:14 | Повідомлення № 92
Перспективна вчителька
Нагороди: 36
Рейтинг: 285
Quote (Махновець_Ігор)
Ktara, хочете поб'єм???

Какой вы добрый, однако
Quote (Ogorodets)
Не, это не демократично.. Мы заставим ее лялякать на мове...
Для начала через Прагму..

А у меня не установлена Прагма - это раз! А во вторых - я говорю на украинском

Тоже мне, демократы, а им тему создала, а они меня бить собираются. Все. Ухожу от вас, злые Вы и нехорошие

gry Дата: Нд, 28.06.2009, 10:56 | Повідомлення № 93
Досвідчений учасник
Нагороди: 3
Рейтинг: 120
Quote (Ktara)
Але не перетворюємо цю тему в політичну дискусію.

Ну що? Підводимо риску? Бо перетвориться не тільки в політичну...
W-w-W Дата: Нд, 28.06.2009, 11:31 | Повідомлення № 94

Ktara, такого точно не буде , я ж думаю ви мене зрозуміли?

Quote (Ktara)
Тоже мне, демократы, я им тему создала, а они меня бить собираются.

Ні, бить вас не будем

Quote (Ktara)
Ухожу от вас, злые Вы и нехорошие

Я знаю, що тільки на 2 тижні ви йдете

Quote (gry)
Ну що? Підводимо риску?

Ні, тема цікава, думаю до драки не дійде!
Bandalak Дата: Нд, 28.06.2009, 13:20 | Повідомлення № 95
Лідер форуму
Нагороди: 39
Рейтинг: 260
Махновець_Ігор, Ktara, я прошу вас видалити цю тему, так як її не місце на даному форумі!
Форум інформатиків повинен консолідувати усіх інформатиків України, якою мовою вони б не розмовляли. А дана тема лише вносить тертя між російськомовними та україномовними громадянами!!!
:*
W-w-W Дата: Нд, 28.06.2009, 13:46 | Повідомлення № 96

Quote (Bandalak)
Махновець_Ігор, Ktara, я прошу вас видалити цю тему, так як її не місце на даному форумі! Форум інформатиків повинен консолідувати усіх інформатиків України, якою мовою вони б не розмовляли. А дана тема лише вносить тертя між російськомовними та україномовними громадянами!!!

В нас народ любить гарячі теми, хай наговоряться, буде ця тема там де й ЕКОНОМІЧНА КРИЗА!
pasichov Дата: Нд, 28.06.2009, 13:52 | Повідомлення № 97
Наполегливий учасник
Рейтинг: 70
Я спровокував (без бажання, повірте) цю тему, написавши про наказ Вакарчука щодо ЗНО з наступного року лише українською та про реакцію на нього в Угорщині, Румунії та російськомовних регіонах України, то, мабуть, маю підстави "зняти рефлексію", як говорять психологи. Ще раз уважно перечитав всі повідомлення, одне за одним...
Де-які висновки (заперечте).
Активність на форумі низька. Однак ця тема за короткий час має майже 100 повідомлень. Одже, питання достатньо актуальне в середовищі громадян з активною життєвою позицією, не дивлячись на те, що воно створене політиками ШТУЧНО, і з певною усвідомленою метою (ІХМО).
Небезпечність загострення питання мови очевидна навідь в цій дискусіїї - ведуть її люди, що складають найбільш цивілізовану, виховану і толерантну частину суспільства - вчителі, та й стримуються жорсткими правилами форуму, але при цьому всі відчули "слизький грунт" продовження, звели до жартів (а це ЧУДОВО!)
Ніхто з учасників не заперечує пріоритетність української мови в українській державі. (це НАДважливо!!!!)

Пропонується. на загал, ДВА ШЛЯХИ ОТРИМАННЯ цієї пріоритетності:
- "жорсткий" - той, який використовує влада сьогодні. Без урахування бажання та запитів громадян "винести за дужки" мови нац. меншин з освіти, культури, державного життя (наказ Вакарчука - приклад), а отже, через покоління досягти ситуаціїї, коли ці мови залишаться "на кухні", а ще через покоління зникнуть в Україні, як явище. При цьому, на думку ідеологів такого руху, в Україні буде зліквідовано російську "п"яту колону", що в свою чергу, слугуватиме чудовим підсилювачем процесу "руху України в цивілізовану Європу та НАТО" і буде вітатися традиційним опонентом Росії - США. Те, що значна частина України не погоджується з таким варіантом розвитку подій, "ідеологів процесу" не турбує. При цьому основні механізми отримання бажаного результату - "трансформація" української історії в потрібному напрямку, постійний "погляд назад" та фіксація цього погляду на колишніх образах та приниженнях українського народу (не всіх, а потрібних), тобто мобілізація в підсвідомості "бажання помсти". Супротив незгодних при цьому трактується як "рука Москви" ( не тут, взагалі...)
-"м"який" - розвивати українську освіту (культуру, науку..етс), підвищувати її ЯКІСТЬ, не вводячи НІЯКИХ штучних перешкод для розвитку всього цього мовами нац.меншин. Враховувати думку громади при виборі мови викладання в тій чи іншій школі/ВУЗІ. Створити об"єктивні УМОВИ ВИБОРУ НА КОРИСТЬ УКРАЇНСЬКОЇ ОСВІТИ (при цьому НІЯКИХ других державних мов!!!!). Витіснення російськомовного друкованого, телевізійного, освітнього продукту ШЛЯХОМ СТВОРЕННЯ ЯКІСНІШОГО УКРАЇНОМОВНОГО. Встановлення додаткової оплати праці (суттєвої) для викладачів, що викладають українською в російськомовних регіонах в порівнянні з загальнодержавною.
Симатики першого шляху не вірять в можливість другого, хоча й не заперечували б, щоб такий сценарій відбувся миттєво, сам по собі. Процесу бояться. Симпатики другого шляху розуміють згубність першого, налоштовуються на боротьбу до кінця. В першу чегу - проти тієї влади, що його впроваджує.

Кожен, звичайно, йтиме своїм шляхом.... :'( А до чого дійде Україна?

Відредаговано: pasichov - Нд, 28.06.2009, 13:58
ISV Дата: Вт, 30.06.2009, 17:38 | Повідомлення № 98
Я тут недавно...
Нагороди: 0
Рейтинг: 4
Quote (salal)
А Ви були коли-небудь у Харкові, чи Донецьку?

:$ БУУУЛАААА! B) У мене син навчається в Донецьку.... Сама навчалась в Дніпропетровську та Одесі. Це аспірантура - в Києві, а от виші у мене - наскрізь російськомовні. Знаєте, мене особисто ще в дитинстві дивувало ставлення дорослих до російської мови - шанобливе, і до української, рідної - з презирством... Синдром меншовартості - так це зараз називається. А от коли я йшла до школи, мої батьки пишались тим, що навчаюсь я в російській, а сусідська дівчинка соромилась того, що навчається в українській - 2 школи було в мікрорайоні. Дві школи - мов два світи. Кращі вчителі - в російській, кращі діти - в російській... Кращі здобутки на олімпіадах, і т.д. Може, саме звідти - така неповага/несприйняття україської? Згадайте - на початку 80-х - якщо дитина не мала помітних, скажемо м"яко, успіхів у навчанні - єдиний шлях - українська філологія. Там конкурсу не було... Всі ми родом з дитинства, а тому часто наше ставлення - це ставлення нашого оточення до цієї проблеми за багато років до сьогодні.
І ще одне - я не ділю моїх друзів за мовною ознакою. І не хочу, щоб володіння/не володіння якоюсь із мов було основним критерієм професійоналізму. Не це ж головне, правда? Але донеччани в масі своїй - переселенці з Росії, і хоча б в третьому поколінні могли б вивчити мову країни, громадянами якої їм судилось стати. Це не боляче, правда. :Q
gry Дата: Вт, 30.06.2009, 23:45 | Повідомлення № 99
Досвідчений учасник
Рейтинг: 120
Quote (ISV)
Дві школи - мов два світи. Кращі вчителі - в російській, кращі діти - в російській... Кращі здобутки на олімпіадах, і т.д.

Вибачте, дурня це все. Головне, що зараз забезпечує держава - право говорити на рідній мові!!!! /без записів у закони, Конституцїю і т.д./ Нагадаю - рідна мова це мова на якій людина ДУМАЄ!!! Мав дуже великий досвід викладання математики на російській мові /1-7 років після ВУЗу/ і нічого, живий. Вдома мова спілкування виключно українська, без примусу, законів, Конституції - ВОНА РІДНА. може тохи пафосно

Додано (30.06.2009, 23:45)
---------------------------------------------
Але лізти в це питання "брудними руками"

Quote (pasichov)
Без урахування бажання та запитів громадян "винести за дужки" мови нац. меншин з освіти, культури, державного життя (наказ Вакарчука - приклад), а отже, через покоління досягти ситуаціїї, коли ці мови залишаться "на кухні", а ще через покоління зникнуть в Україні, як явище.

вважаю вершиною некомпетентності, непрофесіоналізму наших ідеологів /в лапках/ політиків, керманичів. БАТЬКІВЩИНА, МОВА, ДОЛЯ,РОДИНА - все від Бога. /знову пафос/ Вибачте.
pasichov Дата: Ср, 01.07.2009, 00:10 | Повідомлення № 100
Наполегливий учасник
Рейтинг: 70
Quote (gry)
вважаю вершиною некомпетентності, непрофесіоналізму наших ідеологів /в лапках/ політиків, керманичів. БАТЬКІВЩИНА, МОВА, ДОЛЯ,РОДИНА - все від Бога. /знову пафос/ Вибачте.

100%
Я повністю підтримую. І вибачати Вас, ІХМО, нема за що...
ISV Дата: Ср, 01.07.2009, 08:44 | Повідомлення № 101
Я тут недавно...
Рейтинг: 4
Quote (gry)
Цитата (ISV )
Дві школи - мов два світи. Кращі вчителі - в російській, кращі діти - в російській... Кращі здобутки на олімпіадах, і т.д.

Вибачте, дурня це все.

Любий мій, перечитайте мій пост уважніше - я ж школу закінчила в давно забутому 1985!!!! Чи дурня, чи ні - не знаю, але це БУЛО! Та й зараз подекуди є! Але ж давайте разом згадаємо - в ті часи молода людина, виравшись з села, насамперед починала розмовляти "по-городському", тобто російською, нехай і ламанаю... У нас на Кіровоградщині провідна мова - суржик. Ви колись чули справжній кіровоградський суржик??? До нього білоруська ближче, аніж російська чи українська. А область - аграрна. А "городськими" було модно бути. І люди на суржику думають.... Та ж чи мова це?

Цілком з Вами згодна в тому, що стосується

Quote (gry)
БАТЬКІВЩИНА, МОВА, ДОЛЯ,РОДИНА - все від Бога.
IhorT Дата: Чт, 02.07.2009, 03:04 | Повідомлення № 102
Новий користувач
Рейтинг: 0
Українська. Поза межами заняття хоч китайська.
dpi Дата: Чт, 02.07.2009, 07:21 | Повідомлення № 103
Досвідчений вчитель
Нагороди: 1
Рейтинг: 39
Quote (IhorT)
Українська. Поза межами заняття хоч китайська.

Даже если в классе и во всем городе русскоязычные, начхать все равно украинский.
Я уже предупреждал, не испытывайте терпение жителей юго-восточной Украины. Пока им не до дебатов, работать надо.
Шестопалов Дата: Чт, 02.07.2009, 08:20 | Повідомлення № 104
Видавець посібників
Нагороди: 11
Рейтинг: 182
Quote (Bandalak)
Махновець_Ігор, Ktara, я прошу вас видалити цю тему, так як її не місце на даному форумі!
Форум інформатиків повинен консолідувати усіх інформатиків України, якою мовою вони б не розмовляли. А дана тема лише вносить тертя між російськомовними та україномовними громадянами!!!

Підтримую! Ще трохи і воювати почнемо. Влада все робить для того, щоб нацькувати нас один на одного. Не будемо їм у цьому допомогати. Список наших штучних "розбіжностей" все більшає:
Мазепа - не Мазепа;
Полтава - не Полтава;
Ленін - не Ленін;
Як на мене, то мені відверто начхати на ці "проблеми". Адже все це нас роз’єднує.
А може ми пошукаємо такі проблеми, які нас об’єднують?!
IhorT Дата: Чт, 02.07.2009, 11:21 | Повідомлення № 105
Новий користувач
Рейтинг: 0
Quote (dpi)
Я уже предупреждал, не испытывайте терпение жителей юго-восточной Украины. Пока им не до дебатов, работать надо.

Треба працювати над побудовою незалежної та міцної держави.

Немає чого так сильно боятись вивчення української мови. Якщо ви українець в душі - це не має бути проблемою.

Проти українства завжди воювали, і воюють, і будуть воювати - але це така доля, яка спасає наші душі.

Відредаговано: IhorT - Чт, 02.07.2009, 11:21
Форум інформатиків » АРХІВ » Архів форуму » Російська чи українська? (ТЕМА ЗАКРИТА)
Сторінка 7 з 10«125678910»
Пошук:

© Форум інформатиків України, 2007-2017.