Нд, 19.11.2017, 23:35
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Сторінка 4 з 10«123456910»
Модератор форуму: Ktara, НІКОЛЯ, Bandalak, volevikt 
Форум інформатиків » АРХІВ » Архів форуму » Російська чи українська? (ТЕМА ЗАКРИТА)
Російська чи українська?
Ktara Дата: Чт, 25.06.2009, 19:36 | Повідомлення № 1
Перспективна вчителька
Нагороди: 36
Рейтинг: 285
З останніх дописів зрозуміла, що необхідно створити нову тему.

Але не перетворюємо цю тему в політичну дискусію. Маючи досвід "політичного" життя, можу сказати, що політика - це дуже "брудна" гра

Шановні форумчани!!!!!
Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!

Шестопалов Дата: Пт, 26.06.2009, 15:26 | Повідомлення № 46
Видавець посібників
Нагороди: 11
Рейтинг: 182
Quote (Ogorodets)
Ну ни для кого секрета нет, что у нас америкосы правят балом...

та їх пРезидент!
У мене така пропозиція, давайте порахуємо, де нас вже наша влада посварила на два непримеренні табори і де ще має посварити. Починаю список:
українська мова - російська мова;
українець - неукраїнець;
хохол - кацап;
ОУН УПА - не ОУН УПА;
Голодомор - не Голодомор;
наш Крим - не наш Крим;
Севастополь - не Севастополь;
Львів- Донбас;
Лівобережжя - Правобережжя;
Мазепа - не Мазепа;
Бандера - не Бандера;
Шухевич герой України - не герой;
герої України - фашистські найманці;
Росія - Америка;
Катерина ІІ - не Катерина ІІ;
Запорізька Січ - не Запорізька Січ;
Батурін - не Батурін;
Карл ХІІ - не Карл ХІІ...
Ogorodets Дата: Пт, 26.06.2009, 15:30 | Повідомлення № 47
Назавжди з нами
Нагороди: 1
Рейтинг: 42
НАТО - НАТО не пройдет...
pasichov Дата: Пт, 26.06.2009, 17:08 | Повідомлення № 48
Наполегливий учасник
Нагороди: 3
Рейтинг: 70
Quote (sgrecords)
Цитата (Ogorodets )
а у нас его убивают с младшей школы...

Неужели все так плачевно. По нашему региону не сказал бы. Надо читать на рідній мові, а читаем на русском, и ниче.

Да, ПЛАЧЕВНО! Вас заставили нарушать ЗАКОН! Для того, чтобы вы могли работать, выполнять свою функцию - УЧИТЬ (так, чтоб и вы могли это делать лучше, и дети учились лучше, на понятном для них языке) вы вынуждены НАРУШАТЬ ЗАКОН! Остается только дождаться момента, когда вас за это ... возьмут за одно место (сорри).
Мы вырастили поколение, не умеющее говорить на украинском и писать на русском; дети из рускоязычных семей плохо говорят на украинском, а на русском НЕ УМЕЮТ писать - не изучают. Это одна из причин галопирующей дебилизации нынешнего школьника.
Даже то, как все повелись на эту дискуссию, говорит о серьезности на самом деле НЕ СУЩЕСТУЮЩЕЙ проблемы.

Точнее - ИСКУССТВЕННО СОЗДАННОЙ проблемы.

У меня вопрос ко всем, кто тут высказывался. А как бы вы отнеслись к такому развитию событий (к сожалению, ИХМО, гипотетическому):

1. Государственный язык один - украинский. Он ОБЯЗАТЕЛЕН для изучения всеми, по нему проводится ОБЯЗАТЕЛЬНОЕ внешнее незавсимое оценивание. Оценивания по другим предметам - на языке преподавания.
2. Преподавание в школе ведется на том языке, за который высказалось большинство родителей даной школы.
3. Язык преподавания в ВУЗе выбирает ВУЗ. В ВУЗе ОБЯЗАТЕЛЬНОЕ изучение делового украинского языка (с учетом специальности). Научные публикации в украинских изданиях - только на украинском или английском.
4. Не существует языковых квот на телевизионных каналах.
5. При приеме на госслужбу ОБЯЗАТЕЛЬНЫЙ ЕКЗАМЕН по украинскому языку. Для госслужащего обязательное владение (кроме украинского) языками нац.меньшинств, компактно проживающих в регионе, с правом его служебного использования по просьбе граждан в общении с ними, но не в документах.

Я думаю, что при таком сценарии языковый вопрос отпал бы сам собой. Украинский стал бы НЕОБХОДИМОСТЬЮ, и им бы владели ВСЕ. Тот, для кого он родной - пользовался бы только им. Тем, для кого не родной - пользовался украинским и родным. А дальше пошел бы известный экономистам процесс -"слабая" валюта вытесняет "сильную" (если, например, у нас легализована и "сильная" мировая валюта и малопризнаная в мире неконвертируемая гривна, но во всех официальных платежах в обороте гривна, то владелец "сильной" валюты бежит в банк и покупает гривну...). - так же и с языком. Украинский вытеснил бы русский лет за 10-15. ЭТО ПОНИМАЮТ ВСЕ, И В ПЕРВУЮ ОЧЕРЕДЬ, ТЕ КТО ОБОСТРЯЕТ ПРОБЛЕМУ (уверен, знает это и наш министр). НО ПРОДОЛЖАЮТ ОБОСТРЯТЬ, порождая раздрай в обществе (и нашу дискуссию в том числе). Для чего?
Ответ прост. Украину пытаются оградить от информационного пространства Росии.
А вот зачем...и какова цена... Каждый волен сам найти удобный ему ответ.

Мой - НУЖНО ОГРАЖДАТЬ. Есть на то причины, и ОЧЕНЬ серьезные. НО ОГРАЖДАТЬ НЕ ОГРАНИЧЕНИЯМИ НА ИСПОЛЬЗОВАНИЕ РУССКОГО ЯЗЫКА!
- нужно делать телевизионные программы на украинском КРУЧЕ, чем на русском
- нужно украинские газеты делать ЛУЧШЕ русских
- нужно фильмы на украинском снимть лучше, чем на русском
- писать украинские книги и переводить на украинский мировую классику лучше, чем пишут на русском и переводят на русский...
- в конце концов украинский учебник по информатике ДОЛЖЕН БЫТЬ ЛУЧЩЕ русского!!!!!
Но это сделать трудно. Значительно проще делть так, как делают. И в этом, как раз проявляется столь ненавстный всем комплекс "меньшовартості".

Відредаговано: pasichov - Пт, 26.06.2009, 17:24
filnick Дата: Пт, 26.06.2009, 17:25 | Повідомлення № 49
Мудрий вчитель
Нагороди: 7
Рейтинг: 124
Я писав, що тема мови набагато більш політична, ніж думаємо.
Але залишаюся на своєму.
Шановний, Ogorodets, ми з Вами пройшли не одну дискусію, але порівняння України з швейцарським конгломератом не є коректним. Також ні до чого тут Канада. Це - елементарний лохотрон. Зрозумійте одне, ми воюємо не проти російської мови і не проти жодної іншої, ми хочемо, щоб не кривдили українську мову. Про яких 50% Ви говорите на Східній Україні? Чи на Привозі, чи на Озерці - це така ж російська, як у Львові - шведська.
Питання мови було, є, і залишатиметься політичним. Згадайте Путіна, який висловився досить конкректно "Интересы России идут до тех мест, где говорят по-русски". А це значить, що все називається Східною Україною - це "інтерес Россії". А всю ненеависть до українців чи українського, яку розмножують "КПУ (СС) та нуворишів різних партій (типу ригіонів, БЮТ, вітренків, грачів і т.д.) зрозуміла. Все, що робиться в Україні не так, як хочеться "старшому брату" через політтехнологів підхвачується миттєво. Виникають Союзи, Об'єдінєнія, згадуються ОУН, Мазепа, Бандера, паплюжиться пам'ять про мільйони жертв Голодомору. Народ все спокійно хаває і виступає за черговим месією.
А ми робимо суперінтелектуальні фізіономії і розповідаємо, ну як же перекласти українською "кощей бессмертный"? Правильно, за зразком Д.Табачника (до речі, автора всіх освітніх реформ) - "Чахлик невмерущий", і продовжуємо тішитись з безмозглих "вчених", які шукають проблеми в перекладі наукових текстів чи підручників. Бач, яка ситуація "чарунка", "комірка" чи інша форма перекладу робить українців придурками через рідну мову. Шановні, заспокойтеся, українська мова була, є і буде. Ніякі революції суржикантів її не відмінять.
dpi Дата: Пт, 26.06.2009, 19:50 | Повідомлення № 50
Досвідчений вчитель
Рейтинг: 39
Чихал я на Путина, защищал (сейчас в запасе) и буду защищать Украину, если понадобится. Вы о восточной Украине судите со слов Путина.
Ogorodets Дата: Пт, 26.06.2009, 20:15 | Повідомлення № 51
Назавжди з нами
Quote (dpi)
Про яких 50% Ви говорите на Східній Україні?

Я говорил в общем по Украине. 50% людей, живущих в Украине говорят на русском языке...Этого не видит либо слепой, либо тот кто не хочет этого видеть...А сравнение со Швейцарией очень корректное. Три национальности живут в стране и язык каждой национальности является государственным...(Имеются ввиду наиболее многочисленные национальности. А то прицепитесь к тунгусам, эвенкам и т.д.). В Украине 2 основных национальности. Почему не сделать русский язык вторым государственным? Что от этого изменится? Те, кто писал и говорил на украинском - продолжат писать и говорить на нем, а те кому удобнее писать и говорить на русском - почему бы нет? Вот тогда бы языковой проблемы не было бы вообще...Мы ж, типа, в демократию играем, а не в национализм...
Комарик Дата: Пт, 26.06.2009, 20:59 | Повідомлення № 52
Прописаний назавжди
Нагороди: 0
Рейтинг: 14
Quote (Ogorodets)
В Украине 2 основных национальности. Почему не сделать русский язык вторым государственным? Что от этого изменится?

ну шановний. спробую вам пояснити.
отож для початку скажіть мені відкіля ви взяли що 50% населення України російськомовне??? російськомовне в нас переважно міське населення, а в селі досі розмовляють українською. (принаймні можу посилатись на свідчення мого батька, який колись часом бував у селах у Луганській області і чув там виключно українську). тож ні про яких 50% більш не згадуйте. це не правда. (також якщо не вірите, то 100(усе населення) - 50(російськомовного) - 10(якогось іншого) = 40(україномовного) :* щось не те....)

далі. чому ж не зробити російську другою мовою. це означає, що її вивчення обов'язкове. тоді цю мову почнуть нав'язувати іншій(більшій) частині населення. для чого? я б образився. багато хто б образився.

і ще. раз без політики не обійтись. то відразу почнеться фінансування розвитку російської мови в Україні східними сусідами. а так, як ті сусіди мають великі капітали і вплив на нашу державу, то російська, поступово, витіснить українську.

також, сам факт прийняття другої державної, жах як сколихне україномовне населення. ви просто не уявляєте що буде творитися на вулиця того самого Львова. це зовсім не підвищить авторитет України, як держави. який і так мізерний, зовсім мізерний.

Ogorodets Дата: Пт, 26.06.2009, 21:42 | Повідомлення № 53
Назавжди з нами
Quote (Комарик)
я б образився. багато хто б образився.

У нас похоже разговор глухого с немым... Я еще раз повторю,как можно язык, который родился на территории Украины считать иностранным и до боли обидным?
Quote (Комарик)
іншій(більшій) частині населення

Откуда вы взяли, что большая часть населения?
Quote (Комарик)
фінансування розвитку російської мови в Україні

Т.е. финансирование америкосами украинской мовы - это положняк?
Quote (Комарик)
авторитет України, як держави. який і так мізерний, зовсім мізерний.

Вот из этого все проблемы и лезут. Если бы поднять экономику Украины, социальную сферу и т.д. чтобы можно было гордиться своей страной, тогда и разговоров бы не было... Любой захотел бы выучить язык этой великой страны... Да только не будет этого никогда...
dpi Дата: Пт, 26.06.2009, 22:08 | Повідомлення № 54
Досвідчений вчитель
Рейтинг: 39
Мне вообще кажется что нашим правителям пороблено.
Подымают вопросы, которые позорят Украину вместо того что бы заниматься экономикой.
Начиная с 2004-го стало процветать хамство и оскорбление друг друга. (Сперва своих политических противников потом и друг друга) Ведь раньше такого не было. Демократия.
Комарик Дата: Пт, 26.06.2009, 22:43 | Повідомлення № 55
Прописаний назавжди
Quote (Ogorodets)
который родился на территории Украины считать иностранным и до боли обидным?

мені вас не збагнуть.

Quote (Ogorodets)
Откуда вы взяли, что большая часть населения?

ну я ж вам пояснюю, як би ви того не хотіли, а україномовного населення більше в Україні.

Quote (Ogorodets)
Т.е. финансирование америкосами украинской мовы - это положняк?

перепрошую. а що ви до тих америкосів причепились? що? що вони фінансують????
розвиток мови? який резон? яка вигода? насолити комусь??... не впадайте в крайності.

Quote (Ogorodets)
Да только не будет этого никогда...

песимізм. необґрунтований факт. не вірю.
Ogorodets Дата: Пт, 26.06.2009, 22:51 | Повідомлення № 56
Назавжди з нами
Quote (Комарик)
не впадайте в крайності.

да я как бы и не впадаю... Я очки розовые просто разбил давно...
Комарик Дата: Пт, 26.06.2009, 23:04 | Повідомлення № 57
Прописаний назавжди
Quote (Ogorodets)
да я как бы и не впадаю... Я очки розовые просто разбил давно...

ну, ясно. а я тут утопіст і простофіля.
пропоную більш не вести нам з вами дикусії, бо вони доходять до банальності. сумніваюсь що ми з вами дійдемо до якогось компромісу. в занадто різних середовищах ми виховувались.

Ogorodets Дата: Пт, 26.06.2009, 23:26 | Повідомлення № 58
Назавжди з нами
Согласен.... Я ж сразу сказал, что мы живем в разных странах...
Шестопалов Дата: Сб, 27.06.2009, 07:53 | Повідомлення № 59
Видавець посібників
Нагороди: 11
Рейтинг: 182
Quote (Ogorodets)
Согласен.... Я ж сразу сказал, что мы живем в разных странах...

А как вам такой фактик: вчера супруга купила мини-косу, чтобы траву возле забора сбить. И где эта коса (три безхитростные железяки) была сделана? СВЕРДЛОВСКАЯ ОБЛ., НА УРАЛЕ! Можна навести ще багато фактів і фактиків про вироби промисловості Турції, Китаю, Польші... тільки не України.
А ми все про мову переймаємся! Наведений фактик нібито примітивний, але багато про що каже!

Відредаговано: Шестопалов - Сб, 27.06.2009, 07:57
Ktara Дата: Сб, 27.06.2009, 07:57 | Повідомлення № 60
Перспективна вчителька
Нагороди: 36
Рейтинг: 285
Quote (Комарик)
також, сам факт прийняття другої державної, жах як сколихне україномовне населення. ви просто не уявляєте що буде творитися на вулиця того самого Львова.

Во Львове многие говорят на русском и что? И на суржике не меньше. так что давайте не будем говорить о том, что не знаем, не будем строить догадки и фантазировать о том, чего не представляем :)
Форум інформатиків » АРХІВ » Архів форуму » Російська чи українська? (ТЕМА ЗАКРИТА)
Сторінка 4 з 10«123456910»
Пошук:

© Форум інформатиків України, 2007-2017.