Вт, 24.10.2017, 07:12
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Сторінка 7 з 7«12567
Модератор форуму: Ktara, Bandalak, НІКОЛЯ, volevikt 
Форум інформатиків » РОЗДІЛ ІІ: ЛІТЕРАТУРА З ІНФОРМАТИКИ » 2.7 Пропозиції видавництва "Аспект" » Помилки в навчальних посібниках видавництва "Аспект" (Допоможіть зробити посібники, якими ви користуєтесь, кращими)
Помилки в навчальних посібниках видавництва "Аспект"
Шестопалов Дата: Чт, 13.03.2008, 08:56 | Повідомлення № 1
Видавець посібників
Нагороди: 11
Рейтинг: 172
Видавництво "Аспект" звертається до вчителів інформатики з проханням зробити посібники, якими ви користуєтесь, кращими.
Ваші зауваження та пропозиції будуть із вдячністю прийняті, враховані при перевипуску книг і ВИНАГОРОДЖЕНІ.

Ось приклад зауважень і пропозицій, які я одержав від Олександра Пилипчука:
У посібнику "Базовий курс. 11 клас" учні помітили помилки:
- п.7.1 (с.110 внизу) написано: "прізвище "Перелазенко" записано у комірці А5, а число 193,20 у комірці D4". Має бути "прізвище
"Перелазенко" записане у комірці А4, а число 193,20 у комірці D5";
- у вправі 7.2, у таблиці має бути "Кирдяга Майкл", якщо правильно виконана вправа 7.1.
- в п.7.4 у таблиці - немає 10, 17 і 24 чисел в лютому.

Шановні форумчани!!!!!
Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!

Відредаговано: Махновець_Ігор - Ср, 31.12.2008, 08:20
Bandalak Дата: Ср, 20.09.2017, 11:09 | Повідомлення № 91
Лідер форуму
Нагороди: 37
Рейтинг: 247
До параметрів цифрового зображення відноситься кількість пікселів по довжині та ширині (піксельний розмір зображення). Наприклад, 3600х4800. В деяких джерелах ця характеристика помилково називається - "роздільною здатністю".
Параметр, роздільна здатність, означає кількість пікселів на одиницю довжини. Наприклад, для якісного відображення фото на папері достатньо отримати роздільну здатність 300 п/дюйм. Хоча сучасні лабораторії друкують фото у 350, навіть 400 пікселів на дюйм!
Так що, "роздільна здатність" - це характеристика друку на твердий носій, та сканування з твердого носія!
Пилипчук_О_П Дата: Ср, 20.09.2017, 17:10 | Повідомлення № 92
Ветеран спілкування
Нагороди: 28
Рейтинг: 329
Цитата swetikccc ()
Це не параметр цифрового зображення і крапка.

1) Ваше твердження не суперечить моєму попередньому повідомленню.
2) Не "крапка", а "крапка з комою". На даний час є люди (окрім мене), які думають інакше. Їх треба переконати, що вони неправі. Повірте мені, це іноді буває непросто зробити ;). Наприклад, тут:
http://eprints.kname.edu.ua/44281....%BE.pdf
на с.52 в пункті "Параметри цифрового зображення" за словом "розрізнення" ховається саме роздільна здатність (вона ж "роздільність").
swetikccc Дата: Ср, 20.09.2017, 17:20 | Повідомлення № 93
Ветеран спілкування
Нагороди: 25
Рейтинг: 355
Цитата Пилипчук_О_П ()
2) Не "крапка", а "крапка з комою". На даний час є люди (окрім мене), які думають інакше. Їх треба переконати, що вони неправі. Повірте мені, це іноді буває непросто зробити ;). Наприклад, тут:http://eprints.kname.edu.ua/44281....%BE.pdf
на с.52 в пункті "Параметри цифрового зображення" за словом "розрізнення" ховається саме роздільна здатність (вона ж "роздільність").
Чому купляють телевізори на 4к?

А файл і в Африці файл.
А от на чому будете дивитися той файл....... ;)

А ссилатися на людину для якого поняття цифрового зображення і оцифровка тотожні, ну і ну.
Чого варте  B) 

Відредаговано: swetikccc - Ср, 20.09.2017, 17:26
Пилипчук_О_П Дата: Ср, 20.09.2017, 17:58 | Повідомлення № 94
Ветеран спілкування
Цитата swetikccc ()
А ссилатися на людину для якого поняття цифрового зображення і оцифровка тотожні, ну і ну.

Про всяк випадок уточню: згадане джерело шукав нашвидкуруч, щоб переконатись, що термінологія ще не повністю стабілізувалась.
Наприклад, в англомовній Вікіпедії термін "цифрове зображення" подають як синонім "растрового" і протиставляють "векторному":
Цитата
the term "digital image" usually refers to raster images or bitmapped images (as opposed to vector images).

А в україномовній:
Цитата
Цифрові зображення за способом дискретизації оригіналу поділяються на растрові, векторні та змішаного типу.

Як бачимо, навіть з більш загальними термінами немає єдності, тому складно очікувати однозначності в деталях.
Не домовившись однозначно, що таке "цифрове зображення", не можна сперечатись про його властивості.
Bandalak Дата: Ср, 20.09.2017, 20:21 | Повідомлення № 95
Лідер форуму
Як на мене, зображення у вигляді растрового файлу не може характеризуватися геометричними розмірами. Геометричні розміри можна легко змінити, не змінюючи властивості самого файлу. А стабілізуватись вони можуть тільки після друку на папір.
Пилипчук_О_П Дата: Чт, 21.09.2017, 00:12 | Повідомлення № 96
Ветеран спілкування
Цитата Bandalak ()
Як на мене, зображення у вигляді растрового файлу не може характеризуватися геометричними розмірами

З одного боку так. З іншого, якщо потрібно відтворити зображення на папері зі збереженням початкових розмірів, обов'язковим стає значення роздільної здатності (або навіть двох - горизонтальної і вертикальної), бо без нього початкові розміри відновити неможливо. Щойно переглянув властивості випадкових jpg-файлів (малюнок з Інтернету, фото з цифровика): на вкладці "Подробно" ці значення є.
Bandalak Дата: Чт, 21.09.2017, 09:24 | Повідомлення № 97
Лідер форуму
Так, дійсно у графічних файлах прописуються параметри геометричних розмірів та роздільної здатності. Але, мабуть, не всі параметри що прописуються у файлах можна відносити саме до властивостей власне зображення. Якщо глянути на EXIF, то там є десятки різних параметрів, думаю що не всі з них відносяться до властивості зображення!

Не знаю, як правильно і куди їх віднести!
swetikccc Дата: Чт, 21.09.2017, 13:43 | Повідомлення № 98
Ветеран спілкування
Цитата Пилипчук_О_П ()
Щойно переглянув властивості випадкових jpg-файлів (малюнок з Інтернету, фото з цифровика): на вкладці "Подробно" ці значення є.
Добре, я змінив роздільну здатність на цій владці, що змінилося?
Bandalak Дата: Чт, 21.09.2017, 14:26 | Повідомлення № 99
Лідер форуму
Із зображенням нічого не зробилося, але змінилася додаткові відомості в інформаційному блоці файлу зображення!
Пилипчук_О_П Дата: Пт, 22.09.2017, 02:01 | Повідомлення № 100
Ветеран спілкування
Цитата swetikccc ()
Добре, я змінив роздільну здатність на цій владці, що змінилося?

Роздільна здатність змінилася.
swetikccc Дата: Пт, 22.09.2017, 21:05 | Повідомлення № 101
Ветеран спілкування
Цитата Пилипчук_О_П ()
Роздільна здатність змінилася

Ну змінилася, і що це дало?
Пилипчук_О_П Дата: Сб, 23.09.2017, 22:18 | Повідомлення № 102
Ветеран спілкування
Цитата swetikccc ()
Ну змінилася, і що це дало?

Нічого. Просто змінилась. А що це мало дати? Є такі параметри, зміна яких дає ефект не зразу, а лише в певний момент.
Форум інформатиків » РОЗДІЛ ІІ: ЛІТЕРАТУРА З ІНФОРМАТИКИ » 2.7 Пропозиції видавництва "Аспект" » Помилки в навчальних посібниках видавництва "Аспект" (Допоможіть зробити посібники, якими ви користуєтесь, кращими)
Сторінка 7 з 7«12567
Пошук:

© Форум інформатиків України, 2007-2017.