Вт, 07.04.2020, 04:46
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

• Сторінка 1 з 1
  • 1
Модератор форуму: Ktara, Bandalak, НІКОЛЯ, volevikt  
Форум інформатиків » РОЗДІЛ I: ІНФОРМАТИКА, ПРОБЛЕМИ, ОБГОВОРЕННЯ, ВИРІШЕННЯ » 1.6 Юридично-правові аспекти » Відповідальність за розбитий монітор
Відповідальність за розбитий монітор
Ковальчук_Олександр Дата: Сб, 29.02.2020, 20:34 | Повідомлення № 1
Ветеран спілкування
Нагороди: 19
Рейтинг: 217
Ситуація наступна: минулого понеділка через сильний вітер не було світла цілий день. Залишається 2 хв. до кінця уроку. Попросив дітей почекати ці дві хвилини, потім йти на перерву. Сів заповнити журнал. Кабінет в мене досить великий. Чую через деякий час діти закричали, дивлюсь, монітор впав з підвищення (20 см) вниз екраном. Сталося це не біля мене, а в другому кутку кабінету. Підхожу, питаю, як це сталося. Виявляється дівчинка передала хлопчику якусь естафету, той якимось макаром відбіг назад крок і гупнув об парту. Очевидно гупнув добряче, що монітор не втримався на підставці. В той день не перевірив через відсутність світла. Перевірив на другий: матриця розбита. Монітор дорогий IPS, 22", 3600 грн. проходить по накладні.
Хто має нести відповідальність в такому випадку? Батьків викликали в школу, пропонують скидатися на трьох: батьки дівчинки, хлопчика і вчитель інформатики, що не догледів. Отака неприємна ситуація сталася. Діти з 5 класу.
Ktara Дата: Сб, 29.02.2020, 20:45 | Повідомлення № 2
Перспективна вчителька
Нагороди: 38
Рейтинг: 376
Cаша, огорчу, но таки учитель. По сути есть административная ответственность. Виновный возмещает ущерб в троекратном объеме. Но при одном условии - если есть доказательство. Слова детей в 5-м классе не имеют юридической силы. Поэтому в кабинете у меня никому не позволено бегать, толкаться и т.д. Один раз попала в аналогичную ситуацию - но у нас было видеонаблюдение. Родители сейчас легко обвинят тебя в том, что это это твоя вина, что создалась такая ситуация. Родители не возмещают ущерб даже если разбивают телефоны и планшеты другим детям в классе
Jokerz Дата: Сб, 29.02.2020, 21:00 | Повідомлення № 3
Хостер
Нагороди: 8
Рейтинг: 153
Я так же думаю что в данном случае могут вообще повесить на учителя, мол кто ответственный за инвентарь. А вам скажут "хочешь с родителей спроси денег но платить тебе".
Если раскидали сумму на троих, может стоит на эту схему согласиться, если родители согласны.

Так как если целиком давить на них .... то они в отказ могут вообще пойти и сказать докажите сперва
Ковальчук_Олександр Дата: Сб, 29.02.2020, 21:20 | Повідомлення № 4
Ветеран спілкування
Нагороди: 19
Рейтинг: 217
Цитата Ktara ()
дин раз попала в аналогичную ситуацию - но у нас было видеонаблюдение.
В мене є ІР камера, але цілий день був без електрики. Я чомусь думав, що якщо пошкодить дитина майно шкільне, то відповідальність повинні нести батьки і відшкодовувати матеріальні збитки. В іншому разі дитина може навмисно кинути монітор чи зробити іншу шкоду (наприклад, вчитель не угодив оцінкою), а за все розрахується вчитель. Логічно, виходить так?

Діти вини своєї не заперечують. Ті, хто до цього причетний, зразу признались і позиції не змінили.
Jokerz Дата: Сб, 29.02.2020, 21:45 | Повідомлення № 5
Хостер
Рейтинг: 153
Цитата Ковальчук_Олександр ()
Діти вини своєї не заперечують. Ті, хто до цього причетний, зразу признались і позиції не змінили.
Тогда держите свою позицию пусть родители и платят. Если они адекватные.
gu2in Дата: Сб, 29.02.2020, 22:07 | Повідомлення № 6
Досвідчений учасник
Рейтинг: 308
Кожен з нас міг бути в подібній ситуації.
Ось посилання на Рішення Верховного суду України з якого можна зробити висновок:

Цитата
Якщо малолітня особа завдала шкоди під час перебування під наглядом навчального закладу, закладу охорони здоров’я чи іншого закладу, що зобов’язаний здійснювати нагляд за нею, а також під наглядом особи, яка здійснює нагляд за малолітньою особою на підставі договору, ці заклади та особа зобов’язані відшкодувати шкоду, якщо вони не доведуть, що шкоди було завдано не з їхньої вини.

Відредаговано: gu2in - Сб, 29.02.2020, 22:08
fox11 Дата: Нд, 01.03.2020, 12:07 | Повідомлення № 7
Прописаний назавжди
Нагороди: 4
Рейтинг: 86
Цитата gu2in ()
якщо вони не доведуть, що шкоди було завдано не з їхньої вини.
А где презумпция невиновности? Т.е. мы заранее виноваты.
Ktara Дата: Нд, 01.03.2020, 14:48 | Повідомлення № 8
Перспективна вчителька
Цитата fox11 ()
А где презумпция невиновности? Т.е. мы заранее виноваты.
Увы. На учителе лежит определенная ответственность. Либо ты добиваешься железной дисциплины в классе, либо.....
Я некоторое время (года 3) отвечала за технику безопасности. 
Что такое 40 травм за год я знаю не по наслышке. и как сложно учителя записать всего лишь в свидетели тоже знаю. И как бы я не доказывала что в спортивном зале учитель никак не может оказаться одновременно возле каждого ученика. который играет в мяч (и этим же мячом схлопотал не хило, а учитель в другой части зала) - это стоило кучу моих нервов и моей крови. Но я ни разу не наказала ни одного учителя. Хоты ой как вынуждали сделать "виновным" и наказать. Просила писать родителей, что не имеют претензий к учителю. Не всегда соглашались сразу, если честно. Но старалась. Поэтому все подводные камни знаю на своей шкуре
gu2in Дата: Нд, 01.03.2020, 15:48 | Повідомлення № 9
Досвідчений учасник
Цитата fox11 ()
Т.е. мы заранее виноваты.

Вчитель несе відповідальність під час навчально-виховного процесу на підставі покладених на нього посадових обов'язків. Презумпція така, що спочатку він доводить, що не порушив свої посадові обов'язки - тобто не з його вини.
Загляньте в ОП - скинув посилання, яке тут видалили(((.
Ktara Дата: Нд, 01.03.2020, 17:55 | Повідомлення № 10
Перспективна вчителька
Цитата gu2in ()
Загляньте в ОП - скинув посилання, яке тут видалили(((.
ничего не удаляли. ссылка в спойлере есть. Или еще какая-то?
gu2in Дата: Нд, 01.03.2020, 19:22 | Повідомлення № 11
Досвідчений учасник
Вибачте, через блокувальника реклами в мене не відображається спойлер, а коли заходив писати повідомлення - не звернув уваги, що відображається.

Відредаговано: gu2in - Нд, 01.03.2020, 19:37
Форум інформатиків » РОЗДІЛ I: ІНФОРМАТИКА, ПРОБЛЕМИ, ОБГОВОРЕННЯ, ВИРІШЕННЯ » 1.6 Юридично-правові аспекти » Відповідальність за розбитий монітор
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

© Форум інформатиків України, 2007-2020.