Пн, 20.05.2019, 19:09
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Модератор форуму: Ktara, Bandalak, НІКОЛЯ, volevikt  
Форум інформатиків » РОЗДІЛ I: ІНФОРМАТИКА, ПРОБЛЕМИ, ОБГОВОРЕННЯ, ВИРІШЕННЯ » 1.6 Юридично-правові аспекти » Правый зароботок учителя информатики (Из чего же, из чего же, из чего же сделана наша зарплата?)
Правый зароботок учителя информатики
Ogorodets Дата: Ср, 20.02.2008, 23:29 | Повідомлення № 1
Назавжди з нами
Нагороди: 1
Рейтинг: 42
Вечер добрый. Уважаемые, хотелось бы поговорить в этой ветке о начислениях заработной платы учителям в школах. В нашем регионе информация эта весьма туманна - в сверке, в статье доходов значится только одна статья. Иногда прибавляется вторая - премия или еще что-нибудь. Сколько раз пытались добиться в бухгалтерии ГОРОО полный расклад - в ответ тишина.
Итак, за что мы получаем зарплату? Сколько стоит один час специалиста, учителя 2-ой категории и т.д? Сколько доплачивают за кабинет? Платят ли, в частности, информатикам за проверку тетрадей, практических работ и т.д? Платят ли сейчас выслугу лет?

[admin]Шановні форумчани!!!!!
Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!

Відредаговано: W-w-W - Сб, 26.12.2015, 18:48
Varkan Дата: Ср, 19.03.2008, 09:24 | Повідомлення № 61
Викладач ВУЗу
Нагороди: 0
Рейтинг: 6
Quote (ssh)
Знаю трохи інакше, але смисл такий же: Як платять, так і працюєм.

Quote (Ogorodets)
Браво, уважаемый. Хорошо сказали. Мой респект.
Мы так и делаем. По началу, как пришел в школу - еще чего-то там пытался, а потом основной задачей стало выработать повинтизм.
С этой задачей справился успешно.

Quote (filnick)
Класична цитата:
Якщо держава думає, що вона платить - нехай думає, що я працюю.

Шановні перед тим як вас взяти на роботу ніхто не обіцяв золотих гір вас ніхто не тримає в школах, якщо вам не подобається оплата то шукайте іншу роботу, але якщо ж ви вже працюєте то виконуйте свої обовязки а не робіть вигляд шо шось робите.

До речі це все відхилення від теми і якшо хочете поговорити пр це створіть в бесідці тему "ЯК Я РОБЛЮ ВИГЛЯД ЩО ПРАЦЮЮ" або "ЯК НАМ МАЛО ПЛАТЯТЬ І ШО МИ ЗА ЦЕ РОБИМО"

ssh Дата: Ср, 19.03.2008, 14:51 | Повідомлення № 62
Проф. освоїв фото-від. монтаж
Рейтинг: 3
Quote (Varkan)
Шановні перед тим як вас взяти на роботу ніхто не обіцяв золотих гір вас ніхто не тримає в школах, якщо вам не подобається оплата то шукайте іншу роботу, але якщо ж ви вже працюєте то виконуйте свої обовязки а не робіть вигляд шо шось робите.

Як на вашу думку: 15 призових місць за 2007-2008 н. р. (олімпіади, конкурси різного рівня) - ми працюєм, чи нам шукати іншу роботу? Виконуєм ми свої обов'язки чи ні?
filnick Дата: Ср, 19.03.2008, 18:02 | Повідомлення № 63
Мудрий вчитель
Нагороди: 7
Рейтинг: 124
Quote (Varkan)
Шановні перед тим як вас взяти на роботу ніхто не обіцяв золотих гір

Про золоті гори тут не писалось - Ви перші.
Quote (Varkan)
вас ніхто не тримає в школах

Чиста правда!
Quote (Varkan)
якщо вам не подобається оплата то шукайте іншу роботу

Якщо Вам оплата подобається - хочеться щиро порадіти за Вас. На цьому форумі, на жаль, мало людей, яких все влаштовує. Вони щось пишуть, намагаються ставити питання і вирішувати проблеми, освітянські, навчальні, виховні, методичні, а також і матеріальні.
Quote (Varkan)
якщо ж ви вже працюєте то виконуйте свої обовязки

Про обв’язки Ви тонко підмітили - виконуй і все! Тільки, шановний, в будь-якому цивілізованому, демократичному суспільстві поняття ОБОВ’ЯЗКІВ нерозривно пов’язані з поняттям ПРАВ. А права громадян записані в документі, який називається Конституцією, де гарантається у ст 43 право на належну оплату праці.
Quote (Varkan)
не робіть вигляд шо шось робите.

Якщо не робити вигляд, то про що Ви б тут написали?

P.S. Шановний, Varkan, все таки вчитель інформатики повинен вміти трохи абстрагуватися від буквально написаного.

Newbie Дата: Ср, 19.03.2008, 21:53 | Повідомлення № 64
Хелпер
Нагороди: 9
Рейтинг: 91
насправді якраз ті, хто тут дописує - явно роблять більше, ніж їм за це платять wink
ті, хто працює лише за оклад, не стануть тратити час ні на додаткові конкурси, ні на прибирання кабінетів, ні на обговорення програм, ні на спілкування з колегами (віртуальне чи реальне)!
Varkan Дата: Чт, 20.03.2008, 11:36 | Повідомлення № 65
Викладач ВУЗу
Quote (ssh)
Як на вашу думку: 15 призових місць за 2007-2008 н. р. (олімпіади, конкурси різного рівня) - ми працюєм, чи нам шукати іншу роботу? Виконуєм ми свої обов'язки чи ні?

Виконуєте ще і як, але питання чого тоді було це як "платять так і працюємо"
За призові місця респект і уважуха (без жартів)

Quote (filnick)
Якщо Вам оплата подобається - хочеться щиро порадіти за Вас. На цьому форумі, на жаль, мало людей, яких все влаштовує. Вони щось пишуть, намагаються ставити питання і вирішувати проблеми, освітянські, навчальні, виховні, методичні, а також і матеріальні.

Мене теж не все влаштовує інакше мене тут не булоб.

Quote (filnick)
Про обв’язки Ви тонко підмітили - виконуй і все! Тільки, шановний, в будь-якому цивілізованому, демократичному суспільстві поняття ОБОВ’ЯЗКІВ нерозривно пов’язані з поняттям ПРАВ.

Що стосується оплати праці то є такий принцип: тра вимагати те шо тобі належить і саме право на правильне нарахування з/п ми тут і відстоюємо, але на ПРАВИЛЬНЕ а не на БІЛЬШЕ.

Quote (filnick)
А права громадян записані в документі, який називається Конституцією, де гарантається у ст 43 право на належну оплату праці.

Поняття належної оплати праці кожного різна. особливо це поняття відрізняється у роботодавця (не залежно чи це ДЕРЖАВА чи це приватник) і у працівника.

І що стосується

Мы так и делаем. По началу, как пришел в школу - еще чего-то там пытался, а потом основной задачей стало выработать повинтизм.
С этой задачей справился успешно.

Ви вважаєте що це правильно написано?
bochik Дата: Чт, 20.03.2008, 13:40 | Повідомлення № 66
Часто заходить...
Рейтинг: 5
Quote (Varkan)
выработать повинтизм.

Объясните значение этого термина, не то же это самое, что "пофигизи?"
Bandalak Дата: Пт, 21.03.2008, 16:05 | Повідомлення № 67
Лідер форуму
Нагороди: 43
Рейтинг: 285
Quote (Varkan)
Виконуєте ще і як, але питання чого тоді було це як "платять так і працюємо"
За призові місця респект і уважуха (без жартів)

Так і за це дали винагороду - купу грамот!
А як платили - так і платять!
Я знайшов у одній газеті (ЕКСПРЕС), що за останніми рейтингами роботу вчителя прирівнюють до роботи двірника по престижу. Точніше двірник на одну сходинку вище.
Varkan Дата: Пт, 21.03.2008, 16:33 | Повідомлення № 68
Викладач ВУЗу
Quote (Bandalak)
Я знайшов у одній газеті (ЕКСПРЕС), що за останніми рейтингами роботу вчителя прирівнюють до роботи двірника по престижу. Точніше двірник на одну сходинку вище.

Це глобальна проблема держави і виховання молоді. Я також читав цю статтю і респондентами були випускники.
Також можу добавити, що в тому є і вина вчителів. Показую на прикладі. Моїм класним керівником була вчитель біології. Майже кожного уроку в нас замість біології було парибирання класної кімнати а якшо ми і вивчали новий матеріал то це було раз в пятирічку. А ще вона кожен раз казала - "Мені платять малу зарплату і я не зобовязана багато вам розказувати".
А у вчительки фізики оцінки ставились за таким принципом: по прізвищу і по статі (всі хлобці в неї були двієчники).
І з нею був такий казус за першу чверть я ледь-ледь заробив трійку, а коли мої батьки домовились з нею про репетиторство за гроші то здав екзамен на відмінно.
Вчитель фізкультури завжди пив на уроках оковиту разом з вчителем музики
.......
Саме такі люди і "піднімають" престиж професії. І після цього ви говорите про якійсь престиж.

Але я ще раз наголошую якщо вам не подобається ваша професія то обирайте іншу, слава богу у нас демократична держава і ніхто нікому не наказує - іди працюй вчителем.
Якщо ж вам подобається професія то ні на які рейтинги ви не будете звертати увагу, і будете працювати з душею а не виробляти повинтизм.
Кожен сам собі встановлює рейтинг.

Шановні адміністратори знаю що це флуд створіть будь ласка відповідну тему і перемістіть ці всі повідомлення туди.
Прошу вибачення якщо когось образив.

filnick Дата: Пт, 21.03.2008, 20:06 | Повідомлення № 69
Мудрий вчитель
Quote (Varkan)
Також можу добавити, що в тому є і вина вчителів...Саме такі люди і "піднімають" престиж професії. І після цього ви говорите про якійсь престиж.

Дійсно, наведені приклади в нашому житті мають місце і вони не красять професію. Але давайте спробуємо хоча б трохи розібратися в причинно-наслідкових зв'язках.
Колись професія вчителя була дійсно самою шанованою. Вчителя та священника поважали найбільше не тільки у селі, а й у місті. Модне нині слово "престиж" визначався не лише розміром заробітної плати, а й потребою в освіті, знаннях, а, отже, й тих високих завданнях, що покладалися на вчителя. На мою думку, процес падіння розпочався ще в радянський період, коли функцію вчителя взяли на себе партійні та державні органи (КПСС, комсомол, профспілки). Роль вчителя поступово зводилася не до сіяння розумного, доброго, вічного. Його примушували ставати провідником тих ідей та цінностей, які не сприймалися суспільством. Діти і батьки бачили, що в школі говорять одне, а в реальному житті - зовсім інше. На жаль, після утворення української держави система освіти залишилася такою ж по своїй суті. Змінилися лише ідеї та цінності. Але становище вчителя кращим не стало. Саме на початку і в середині 90-х громадяни України побачили масові страйки освітян з лозунгами на кшталт "Міняю класне керівництво на пачку прального порошку". В цей період почався масовий відтік вчителів, школи в буквальному розумінні порожніли. Пригадую, як на зустрічі з активом Дніпропетровщини тодішній Президент України Л.М.Кравчук гнівно говорив "забагато вони (педагоги) хочуть - за зошити їм дай, за кабінети їм дай - нехай беруть землю і йдуть працюють". Ось у цій фразі і вся ідеологія влади. Працювати, це з їхньої точки зору, виробляти конкретний продукт - в полі, на заводі, в бізнесі. А освіта, медицина, культура - для них утриманці, лишня ноша. Пам'ятаєте, скільки державного бюджету повинно виділятися на освіту згідно "Закону про освіту"? Правильно, 10%. А назвете хоча б один рік, коли ця норма була виконана? Я, теж не назву. Зате на кожних виборах лунають гучні обіцянки.
Коли в 2005 році освітянам надбавили заробітну плату, то про це так часто говорили ЗМІ, що люди, які не працюють в освіті стали задавати питання "Чи бува ви вже не мільйонери? А то вам щомісяця зарплату підіймають".
А матеріальна база шкіл, яка поповнюється на спонсорські чи батьківські кошти. 95% батьків вважає, що це звичайний рекет з боку вчителів чи дирекції. І поясніть батькам, що грошей, які виділяються державою на ремонт і підготовку до навчального року вистачить хіба на фарбу для коридорів. А ще ж є класи, навчальні кабінети, майстерні, спортзал, ідальня. В райво пропонують школі шукати спонсорів, заробляти самим. Це держане відношення до освіти?
Уважно почитайте паралельну гілку "Про левый заработок...". Та хіба займалися б вчителі городами, помідорами, шабашками, халтурами, якби держава реально, а не декларативно, дбала про освіту? Кожний з дописувачів цієї гілки - це справжні таланти в різних галузях, але хіба вони не потратили б цей час для роботи з дітьми, для сім'ї, для своєї методичної чи професійної кваліфікації.
А повертаючись до бюджету, звернуся ще до одного історичного факту. Коли в 1945 році Японія підписала капітуляцію в ІІ світовій війні, коли в країни панували голод та розруха, не осів ще весь радіоактивний пил від атомних вибухів у Хіросімі та Нагасакі - японці вклали 50%(!) свого бюджету саме в розвиток освіти і науки. Через двадцять п'ять років ця країна стала лідером в розвитку технологій. В цій країні вища освіта є обов'язковою і, між іншим, слово УЧИТЕЛЬ там завжди пишеться з великої літери, як і назва самої країни.
dpi Дата: Сб, 22.03.2008, 12:01 | Повідомлення № 70
Досвідчений вчитель
Рейтинг: 39
Посмотрел парочку последних страниц. Мрачновато. Учитель со стажем это 1500-2500.
На не элитных участках шахтеры получают столько же.
А среди нас некоторые имеют свой огород, хозяйство и все мало?
filnick Дата: Сб, 22.03.2008, 15:35 | Повідомлення № 71
Мудрий вчитель
Quote (dpi)
На не элитных участках шахтеры получают столько же.

На мою думку порівняння не коректне.
Quote (dpi)
А среди нас некоторые имеют свой огород, хозяйство и все мало?

А також деякі мають малих дітей та старих батьків. Чималі тарифи за компослуги та безробітніх дружин. Так, що майже як говорив класик - "Огород и хозяйство - это не роскошь, а средство к существованию".
argun Дата: Сб, 22.03.2008, 21:23 | Повідомлення № 72
Прописаний назавжди
Рейтинг: 42
Судя по цитате DPI он далек от работе в школе.
То filnick: дійсно, становище освіти потребує допомоги батьків. Але, на жаль, деякі класні керівники та керівники школи вважають, що за все повинні платити батьки учнів. Навіть за низьку зарплату вчителя. Дійсно владі начхати на систему освіти в державі. Але якщо я прийшов працювати вчителем - треба працювати чесно. А не влаштовує - то міняти професію - якщо ще щось вміємо. Що і змусило мене протягом 1994-2005 робити у приватній структурі (пед.стаж з 1978 по 1994, потім з 2005 до теперішнього часу).
Можу додати про оплату в інших державах: донька була у Франції на запрошення французької вчительки.
При зарплаті приблизно у 2000 євро - 40% йде у них на оплату комунальних послуг та харчування(все це набагато якісніше, ніж у нас). Немає ніякої позакласної роботи, та іншого, що потребують працівникі відділів освіти, щоб показати свою необхідність у керуванні освітою(порівняйте їх результати праці вчителями, та вимого до колег при атестації(при цьому вони атестуються списком(принаймі у нашому управлінні освітою))).
Тому я вважаю, що вчителі самі повинні вимагати від влади виконання законів про освіту, оплату праці, соціальний захист та інше, а не чікати "манни небесної". Бо як ми можемо казати учням, що живемо в правовій державі, якщо з нами, вчителями, поступають безправно. А прикладів безліч: і платять не відповідно закону, і при атестації вимагагають непотрібні документи, та інше.
Але ми самі винні - бо мовчимо, або висказуємо образу один одному.
Мабуть треба протестувати проти існуючочи системи, але цивільними засобами, і не в рамках форуму.
Як - я ще не знаю, але нас багато. І ми повинні відстоювати ефективні форми інформаційної освіти.
Може це звучить пафосно - але це моя думка.(ображає відношення колег та учнів, що комп’ютерний клас призначений для набору текстів, пошуку рефератів. (Ігр у мене в классі немає, навіть стандартних)).
filnick Дата: Сб, 22.03.2008, 23:01 | Повідомлення № 73
Мудрий вчитель
Quote (argun)
Але ми самі винні - бо мовчимо, або висказуємо образу один одному.
Мабуть треба протестувати проти існуючочи системи, але цивільними засобами, і не в рамках форуму.

Все вірно. Мудрі говорили - раб ніколи не виростить вільну людину, раб виростить тільки раба.
Bandalak Дата: Пн, 24.03.2008, 13:04 | Повідомлення № 74
Лідер форуму
Нагороди: 43
Рейтинг: 285
Quote (dpi)
Мрачновато. Учитель со стажем это 1500-2500.

Це де так є? У нас 1000-1300 при вищій категорій, повному навантаженні і стажу!
dpi Дата: Пн, 24.03.2008, 13:58 | Повідомлення № 75
Досвідчений вчитель
Рейтинг: 39
Quote (Bandalak)
У нас 1000-1300 при вищій категорій, повному навантаженні і стажу!

+ полторы ставки, кл. рук., факультативы
требовать, если не дают, активная позиция - это и есть "борьба с рабством".
Это тоже мало, я имел в виду, что другие в таком же положении.
4 года страну рашатум, ударились в политику, на экономику чехать.
А в жизни за все надо платить, доже за игру в демократию.
Мне немного легче - дети взрослые уже, а молодежи не позавидуешь.
Форум інформатиків » РОЗДІЛ I: ІНФОРМАТИКА, ПРОБЛЕМИ, ОБГОВОРЕННЯ, ВИРІШЕННЯ » 1.6 Юридично-правові аспекти » Правый зароботок учителя информатики (Из чего же, из чего же, из чего же сделана наша зарплата?)
Пошук:

© Форум інформатиків України, 2007-2019.