Пн, 05.12.2022, 14:20
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

 
зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

 • Сторінка 1 з 2
 • 1
 • 2
 • »
Модератор форуму: Ktara, Bandalak, НІКОЛЯ, volevikt  
Форум інформатиків » РОЗДІЛ I: ІНФОРМАТИКА, ПРОБЛЕМИ, ОБГОВОРЕННЯ, ВИРІШЕННЯ » 1.6 Юридично-правові аспекти » Чи має право бухгалтер контролювати вчителя?
Чи має право бухгалтер контролювати вчителя?
Rowi Дата: Сб, 09.11.2013, 15:06 | Повідомлення № 1
Новий користувач
Повідомлень: 18
Нагороди: 0
Рейтинг: 1
Шановні колеги!
У нашому місті, як кажуть, "спокон віку" заведено, що бухгалтери з "расчётного" відділу (вибачте, не знаю, як це називається українською) періодично приходять до школи контролювати "відпрацювання робочого часу".
Тобто:
 • під час канікул можуть перевірити, чи знаходяться вчителі на роботі (в залежності від того, скільки в кого навантаження);
 • можуть прийти перевірити, чи дійсно проводить учитель свої гуртки, факультативи тощо;
 • можуть перевірити, чи записані заняття/уроки в правій частині журналу ("бо це, кажуть, формальне підтвердження проведення заняття, а значить фінансовий документ")
 • і таке інше...


Звідси є декілька питань:
 • Чи існує така ж система в інших містах/регіонах?
 • Якщо так, то де це прописано?
 • Кажуть, що це прописано у них в інструкції. Але в моїй інструкції цього немає!!! А отже я не маю права допускати на урок сторонніх осіб.
 • Чи має взагалі бухгалтер право контролювати учителя??? Адже для цього є купа людей в управлінні/відділі освіти...
 • Як я можу показувати стороннім особам журнал, в якому присутні персональні дані учнів?!


Вибачте, що відразу багато питань, але таких питань в мене ще більше...


[admin]Шановні форумчани!!!!!
Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!


Відредаговано: W-w-W - Сб, 26.12.2015, 19:05
gromko Дата: Сб, 09.11.2013, 16:18 | Повідомлення № 2
Лінуксоїд
Повідомлень: 3210
Нагороди: 33
Рейтинг: 406
  "під час канікул можуть перевірити, чи знаходяться вчителі на роботі (в залежності від того, скільки в кого навантаження)" - це (контроль робочого часу)входить в посадові обов’язки адміністрації закладу;
  "можуть прийти перевірити, чи дійсно проводить учитель свої гуртки, факультативи тощо" - це теж обов’язки адміністрації;
  "можуть перевірити, чи записані заняття/уроки в правій частині журналу" - і це теж до завуча й директора.
  "бо це, кажуть, формальне підтвердження проведення заняття, а значить фінансовий документ" - бухгалтерія проводить нарахування заробітної плати відповідно до наданого їй адміністрацією табеля згідно проведеної раніше тарифікації.

Якщо під час перевірки класного журналу контролюючим органом буде виявлено, що уроки були не записані, за це може бути відрахування із заробітної плати (після складання відповідного акту та наказу керівника закладу чи відділу освіти) - журнал є тим документом який посвідчує, що ви перебували на уроці та проводили відповідне заняття.
Отже, бухгалтер може перевіряти вашу наявність на робочому місці. тільки тоді коли йому це введено в посадові обов’язки керівником закладу (начальником відділу освіти у випадку централізованої бухгалтерії). Сторонні особи (у тому числі і представники вищестоячих органів управління освітою) можуть бути присутні на уроці тільки за погодженням з адміністрацією школи (директор), причому про це необхідно попереджувати вчителя заздалегідь.
Щодо вимоги надавати бухгалтеру журнали для перевірки - теж, все це можливо тільки через адміністрацію закладу освіти.

Висновок із вищесказаного: - у нас ситуація в освіті все далі стає більш маразматичною, в одних школах необхідно писати все тільки чорним чорнилом, в інших - календарні плани повинні мати обов’язково 5 колонок, в третіх - писати "календарне", а не "календарно-тематичне" планування, в четвертих - вести щоденний облік температури в класі (протягом року), ще в інших - ходити тільки в чорних шкарпетках та використовувати зошити тільки з сертифікатом якості...
Rowi Дата: Сб, 09.11.2013, 18:32 | Повідомлення № 3
Новий користувач
Повідомлень: 18
Нагороди: 0
Рейтинг: 1
Цитата gromko ()
Якщо під час перевірки класного журналу контролюючим органом буде виявлено, що уроки були не записані, за це...
Звичайно, згоден, і це нормально! Але чи є для мене бухгалтер контролюючим органом???
Знову ж таки --
Цитата gromko ()
...причому про це необхідно попереджувати вчителя заздалегідь.
а для того, щоб перевірити, чи знаходиться вчитель на робочому місці (чи проводить він факультатив/гурток), ніхто заздалегідь не попереджує! (Бо тоді всі, звісно, будуть на місці й перевіряти не буде чого)))

І знов таки, персональні дані учнів!!! Останній час після прийняття відповідного закону нас постійно стращають з приводу персональних даних...
Так, бухгалтер дивиться в журналі іншу інформацію, але я не зможу услідити, якщо йому заманеться перегорнути на іншу сторінку, та узнати, наприклад, хто де проживає, чи де працюють батьки тощо.
Хтось скаже - а що тут такого? Але є дуже багато прикладів, коли досить загальна, не таємна інформація, потрапивши до рук зловмисника, може призвести до проблем (дуже м'яко кажучи).

Ну а про "маразматичну ситуацію" в освіті, не можу не погодитись на 140%!!! ((
bgd Дата: Сб, 09.11.2013, 21:05 | Повідомлення № 4
Досвідчений вчитель
Повідомлень: 531
Нагороди: 5
Рейтинг: 93
Цитата Rowi ()
Шановні колеги! У нашому місті, як кажуть, "спокон віку" заведено, що бухгалтери з "расчётного" відділу (вибачте, не знаю, як це називається українською) періодично приходять до школи контролювати "відпрацювання робочого часу". Тобто:

А Ви спробуйте запитати у вашого Директора чи має бухгалтерія такі повноваження, щоб вас перевіряти! Він має бути в курсі всіх справ!
Rowi Дата: Сб, 09.11.2013, 23:43 | Повідомлення № 5
Новий користувач
Повідомлень: 18
Нагороди: 0
Рейтинг: 1
Цитата bgd ()
А Ви спробуйте запитати у вашого Директора чи має бухгалтерія такі повноваження, щоб вас перевіряти! Він має бути в курсі всіх справ!

Та звісно питав! Кажуть, що "так було завжди", а значить так положено. Але де про це написано, ніхто відповісти не може.
Скоріше за все ніхто не задавався цим питанням.
VasilVas Дата: Нд, 10.11.2013, 02:24 | Повідомлення № 6
Я тут недавно...
Повідомлень: 48
Нагороди: 0
Рейтинг: 4
Кожна посадова особа, при виконанні своїх обов'язків, має робити те, що передбачено її посадовою інструкцією. Як на мене, то бухгалтер без письмового дозволу керівника навчального закладу, на уроці (факультативі, гуртку) є сторонньою особою. І вчитель має повне право такого "перевіряльника" відправити до керівника закладу за дозволом у якому буде чітко вказана дата, ціль і мета перевірки. Просто наші "зашугані" вчителі здебільшого намагаються не йти на ускладнення, щоб "не наробити гірше". Навіть, якщо у посадових обов'язках бухгалтера такі перевірки прописані, то вони все рівно мають бути унормовані (дата, ціль, мета, можливі наслідки).

З іншого боку, не уповноважені на "перевірки" бухгалтери можуть вважатися за відсутніх на своїх робочих місцях у робочий час. Коли з'явиться така "перевірка" без письмового дозволу (вказівки), то можете сміливо запросити своїх колег-вчителів і скласти акт довільної форми, про те, що "бухгалтер Іванова-Сидорова, не маючи на те повноважень, намагалась вчинити такі й такі дії і т.д., і т.п.".  Можете ще й про її поведінку написати в той акт. І відповідним керівникам  (де працює той бухгалтер і своєму) на стіл.
gry Дата: Нд, 10.11.2013, 08:38 | Повідомлення № 7
Досвідчений учасник
Повідомлень: 1160
Нагороди: 4
Рейтинг: 134
Скоро мабуть дійде до того, що нас перевірятимуть виробники пластмаси, з якої зроблена ручка - чи тим користуємося...
А якщо серйозно,  то
Цитата Rowi ()
під час канікул можуть перевірити, чи знаходяться вчителі на роботі (в залежності від того, скільки в кого навантаження); можуть прийти перевірити, чи дійсно проводить учитель свої гуртки, факультативи тощо; можуть перевірити, чи записані заняття/уроки в правій частині журналу ("бо це, кажуть, формальне підтвердження проведення заняття, а значить фінансовий документ")
цей і інший контроль  входить в безпосередні обов’язки керівника навчального закладу, а перевіряючих (КРУ, СЕС, Пожежники  і т.д.) і без бухгалтера хватає.


Відредаговано: gry - Нд, 10.11.2013, 18:10
Baba_Yaga Дата: Пн, 11.11.2013, 13:03 | Повідомлення № 8
Я тут недавно...
Повідомлень: 25
Нагороди: 0
Рейтинг: 4
Интересна природа таких "проверок". Жаба. Жаба всех бухгалтеров, которые начисляют зарплату учителям и сопоставляя ее со своей, находят себя обиженными. При этом они, ес-но забывают сравнить свое и учительское образование, ответственность и пр. И тогда, при попустительстве главного бухгалтера, начальника образования и самих учителей, появляются такие эксцессы. Интересно, что проверки эти, не имея законных оснований, заканчиваются на уровне бла-бла-бла. Но нервозность вносят.
Rowi Дата: Пн, 11.11.2013, 13:42 | Повідомлення № 9
Новий користувач
Повідомлень: 18
Нагороди: 0
Рейтинг: 1
Цитата gry ()
цей і інший контроль  входить в безпосередні обов’язки керівника навчального закладу, а перевіряючих (КРУ, СЕС, Пожежники  і т.д.) і без бухгалтера хватає
Отож бо! Перевіряючих вистачає й без бухгалтерії !

Цитата Baba_Yaga ()
Интересно, что проверки эти, не имея законных оснований, заканчиваются на уровне бла-бла-бла.
 Цікаво, що не завжди... Бували випадки, що вони складали якісь доповідні, і з учителя вираховували гроші! (Або не заповнена права сторона журналу - немає документального проведення заняття, або не було вчителя на роботі, коли повинен був бути тощо)

Можливо, все ж таки десь про це написано???

Ясна річ, що в таких випадках учитель винен, але хіба бухгалтерія має його перевіряти, а не адміністрація школи чи інспектори відділу освіти???
gry Дата: Пн, 11.11.2013, 20:27 | Повідомлення № 10
Досвідчений учасник
Повідомлень: 1160
Нагороди: 4
Рейтинг: 134
Цитата Rowi ()
Бували випадки, що вони складали якісь доповідні, і з учителя вираховували гроші! (Або не заповнена права сторона журналу - немає документального проведення заняття, або не було вчителя на роботі, коли повинен був бути тощо)
А потім бухгалтерії в кінці року премія за "економію..." таку , що нам і не снилась...
mouse Дата: Пн, 11.11.2013, 20:35 | Повідомлення № 11
Ветеран спілкування
Повідомлень: 2026
Нагороди: 4
Рейтинг: 62
Ось перечитав....
Жодного документа в очі не бачив, щоб бухгалтерія ходила і перевіряла :) В них інші дипломи та й робота інша. Тільки адміністрація навчального закладу, або працівники РайВО.
bgd Дата: Пн, 11.11.2013, 22:02 | Повідомлення № 12
Досвідчений вчитель
Повідомлень: 531
Нагороди: 5
Рейтинг: 93
Цитата Rowi ()
Цікаво, що не завжди... Бували випадки, що вони складали якісь доповідні, і з учителя вираховували гроші! (Або не заповнена права сторона журналу - немає документального проведення заняття, або не було вчителя на роботі, коли повинен був бути тощо) Можливо, все ж таки десь про це написано???
В такому разі Ви теж їх можете перевіряти. В них теж є випадки невчасного нарахування зарплати, неправильного нарахування і т.д. Та й документацію вони теж не завжди вчасно пишуть.
Rowi Дата: Сб, 16.11.2013, 23:52 | Повідомлення № 13
Новий користувач
Повідомлень: 18
Нагороди: 0
Рейтинг: 1
А взагалі, признайтесь, чи в когось ще в місті/регіоні є такий порядок, чи то тільки в нас таке придумали?
bgd Дата: Нд, 17.11.2013, 20:55 | Повідомлення № 14
Досвідчений вчитель
Повідомлень: 531
Нагороди: 5
Рейтинг: 93
Цитата Rowi ()
А взагалі, признайтесь, чи в когось ще в місті/регіоні є такий порядок, чи то тільки в нас таке придумали?
Перший раз про таке чую. Працюю в педагогічному коледжі вже 7 років, навпаки з бухгалтерією в нас проблем немає, особливо в інформатиків, їм завжди потрібна наша допомога (картридж заправити, комп поремонтувати, ...). До того працював у сільській школі теж не було ніяких проблем із бухгалтерією, допомагав їя в районному відділі освіти. Також у свій час працював за основним місцем роботи в педколеджі і паралельно за сумісництвом у сільській школі, то навіть у школі влітку отримав оздоровчі та відпускні, як працівник на постійній основі!!

Здається мені, що у Вашому закладі (а можливо не тільки у вашому) у Директора і головного бухгалтера "традиція" видурювати гроші у вчителів, робити економію і премію ділити між собою. А всі просто про це мовчать, бояться...

Додано (17.11.2013, 19:55)
---------------------------------------------

Цитата VasilVas ()
З іншого боку, не уповноважені на "перевірки" бухгалтери можуть вважатися за відсутніх на своїх робочих місцях у робочий час. Коли з'явиться така "перевірка" без письмового дозволу (вказівки), то можете сміливо запросити своїх колег-вчителів і скласти акт довільної форми, про те, що "бухгалтер Іванова-Сидорова, не маючи на те повноважень, намагалась вчинити такі й такі дії і т.д., і т.п.".  Можете ще й про її поведінку написати в той акт. І відповідним керівникам  (де працює той бухгалтер і своєму) на стіл.

А взагілі досить правильно написано!
mudrak Дата: Пн, 18.11.2013, 12:25 | Повідомлення № 15
Наполегливий учасник
Повідомлень: 896
Нагороди: 4
Рейтинг: 90
Цитата bgd ()
Здається мені, що у Вашому закладі (а можливо не тільки у вашому) у Директора і головного бухгалтера "традиція" видурювати гроші у вчителів, робити економію і премію ділити між собою. А всі просто про це мовчать, бояться...
І мені теж так здається, про бухгалтерів, що ходять по школах, вперше чую, в них важка, кропітка робота, і отак, з доброго дива (без додаткової оплати) вони, залисивши лоба по школах би не їздили. У нас цим стабільно займається КРУ, але і вони лише перевіряють документацію (і якщо забув щось записати в журнал, пиши пропало). А для ходьби по уроках є завучі та директор, вони і контролюють хто є на уроці фізично, якщо їх якось обманути (не знаю як це зробити без їх бажання), та правильно все подати документально, ... але ж діти, все - одно з ними має хтось бути.
Форум інформатиків » РОЗДІЛ I: ІНФОРМАТИКА, ПРОБЛЕМИ, ОБГОВОРЕННЯ, ВИРІШЕННЯ » 1.6 Юридично-правові аспекти » Чи має право бухгалтер контролювати вчителя?
 • Сторінка 1 з 2
 • 1
 • 2
 • »
Пошук:


© Форум інформатиків України, 2007-2022.