Вт, 21.11.2017, 19:31
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Сторінка 1 з 3123»
Модератор форуму: Ktara, Bandalak, НІКОЛЯ, volevikt 
Форум інформатиків » РОЗДІЛ I: ІНФОРМАТИКА, ПРОБЛЕМИ, ОБГОВОРЕННЯ, ВИРІШЕННЯ » 1.6 Юридично-правові аспекти » розподіл на групи на курсі за вибором (не хочуть ділити клас на групи!)
розподіл на групи на курсі за вибором
barv Дата: Пн, 23.08.2010, 17:37 | Повідомлення № 1
Я тут недавно...
Нагороди: 0
Рейтинг: 0
Шановні добродії!
У нас в школі у 10 класі увели курс за вибором "сучасні офісні технології", але директор вагається перед питанням: чи ділити клас на підгрупи? Бо це не предмет "інформатика", а курс за вибором.
Хто може "прояснити 2 це питання?
Буду вдячна.

[admin]Шановні форумчани!!!!!
Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!

Відредаговано: W-w-W - Сб, 26.12.2015, 19:17
BBC Дата: Пн, 23.08.2010, 17:49 | Повідомлення № 2
Тут живе...
Нагороди: 1
Рейтинг: 6
То в назві курса напишіть"Інформатика. Сучасні офісні технології" й питання відпадуть.
serbor Дата: Пн, 23.08.2010, 17:54 | Повідомлення № 3
Наполегливий учасник
Нагороди: 2
Рейтинг: 46
Quote (barv)
чи ділити клас на підгрупи?

Деление классов на группы - это санитарная норма для кабинета информатики, а не честь предмету "информатика". Поэтому любые занятия в кабинете информатики должны проводится из условия предоставления каждому ученику отдельного рабочего места. Именно поэтому при предельной наполняемости класса 30 учеников норма рабочих мест в кабинете информатики 15, чтобы при делении всем хватило места.
Если администрация не хочет (или не имеет возможности) из вариативной части выделить 2 часа для деления класса, а только 1 час, вам можно проводить 1 час в две недели в каждой подгруппе. На учебный год вы можете взять маленький спецкурс, например Основы интернета (16 часов).
Как делать правильно, должны знать инспектора и юристы. Если городские (или районные) не знают или не хотят знать, я руководствуюсь принципом, что это знают областные. Правда, городские недовольны, что я нажожу правду в области.
У меня всегда все классы (кроме маленьких) делят. От 2 до 11 класса.
barv Дата: Пн, 23.08.2010, 18:04 | Повідомлення № 4
Я тут недавно...
Дякую за відповіді!
Буду боротися :)
Lafa Дата: Вт, 07.09.2010, 10:13 | Повідомлення № 5
Я тут недавно...
Доброго дня! У нас то же проблема деления на группы :-( в программпе читаем "...Програмами передбачено виконання 12 практичних робіт", в приказе МОНа№ 128 "...При проведенні практичних занять з інформатики з використанням комп'ютерів клас ділиться на 2 групи, але не менше 8 учнів у групі", дирекция боится КРУ и собирается делить класс на группы только на практические... чем аргументировать деление (нормативные документы, законы, указы)? Да, обласные инспектора нам не помогают, это с их подачи директор задумался над этим вопросом...
mouse Дата: Вт, 07.09.2010, 10:30 | Повідомлення № 6
Ветеран спілкування
Нагороди: 4
Рейтинг: 62
Lafa, одна справа Практичні роботи (вони обов*язкові), але на всіх інших заняттях з інформатики діти виконують практичні завдання. Класс ділиться однозначно. Йдіть вище, як радить serbor.
Lafa Дата: Вт, 07.09.2010, 10:48 | Повідомлення № 7
Я тут недавно...
очень надеюсь на Вашу помощь, повторюсь- выше идти не получается, я работаю в училище, нами руководит областное управление ПТНЗ, вот оно и "зарубило" наш учебный план... мне надо очень веские аргументы основанные на конкретных нормативных актах, а в них везде эта фраза про "практичні роботи". Кто может урегулировать этот вопрос? К кому в областном управлении образования надо обратиться?
PS Інструктивно-методичні рекомендації щодо вивчення інформатики у 2010/2011 навчальному році, для нашего метод кабинета не являются нормативным актом...

Відредаговано: Lafa - Вт, 07.09.2010, 11:00
Arim Дата: Вт, 07.09.2010, 10:56 | Повідомлення № 8
Тут живе...
Рейтинг: 16
"Усі навчальні програми з інформатики (крім безмашинного варіанту) розраховані на вивчення інформатики за умов постійного доступу учнів до комп’ютерів. На кожному уроці інформатики класи діляться на підгрупи так, щоб кожен учень був забезпечений індивідуальним робочим місцем, але не менше 8 учнів у підгрупі" - Інструктивно-методичні рекомендації щодо вивчення інформатики у 2010/2011 навчальному році.
Ковшун Дата: Вт, 07.09.2010, 11:51 | Повідомлення № 9
Досвідчений учасник
Рейтинг: 25
Quote (Lafa)
Да, обласные инспектора нам не помогают, это с их подачи директор задумался над этим вопросом...

З інструктивно–методичного листа про вивчення інформатики у 2010-2011 навчальному році:
"Усі навчальні програми з інформатики (крім безмашинного варіанту) розраховані на вивчення інформатики за умов постійного доступу учнів до комп’ютерів. На кожному уроці інформатики класи діляться на підгрупи так, щоб кожен учень був забезпечений індивідуальним робочим місцем, але не менше 8 учнів у підгрупі (наказ Міністерства освіти і науки України від 20.02.2002 року №128)".

1. Базовий навчальний план складається з інваріантної та варіативної частини, які формуються (а не фінансуються) відповідно на державному рівні і на рівні навчального закладу. (із Статті 15 Закону України "Про загальну середню освіту")

2. Бюджетне фінансування загальноосвітнього навчального закладу здійснюється відповідно до встановленої Базовим навчальним планом сумарної кількості годин інваріантної і варіативної складових, враховуючи можливий поділ класу на групи при вивченні окремих предметів.(Постанова Кабінету Міністрів України від 16 листопада 2000 р. № 1717 в редакції від 13 квітня 2007 р. N 620 )

3. Хоча у зв'язку з поверненням до 11-річної освіти Постановою Кабміну від 27 серпня 2010 р. N 779 було визнано, що Постанова №1717 втратила чинність (крім пункту 2). А якраз саме в п.2 і йшлося про Державний стандарт освіти.

Всілякі нісенітнеці поширюють бухгалтери чи інспектори відділів освіти, і безумовно доводять це до директорів шкіл.

mouse Дата: Вт, 07.09.2010, 12:12 | Повідомлення № 10
Ветеран спілкування
Lafa, напишіть лист до МОНУ. Вони там швидко розберуться. Та ще й по шапці дадуть. У всіх діляться, у вас ні.
Ковшун Дата: Вт, 07.09.2010, 12:41 | Повідомлення № 11
Досвідчений учасник
Quote (mouse)
У всіх діляться, у вас ні.

Та якраз...не у всіх і діляться.
Але "сражаемся"... ;)
Lafa Дата: Вт, 07.09.2010, 12:48 | Повідомлення № 12
Я тут недавно...
Дякую всім! Спробую посперечатись, не знаю, що з цього вийде... але скільки можна мовчки терпіти (Р-Р-Рррр). Спробую звернутись до інституту післядипломної освіти вчителів та обласного відділу освіти. Аби знати до кого звертатись в МОН… О результатах повідомлю, може мій досвід комусь ще згодиться...
Ковшун Дата: Вт, 07.09.2010, 12:57 | Повідомлення № 13
Досвідчений учасник
Quote (Lafa)
Спробую звернутись до інституту післядипломної освіти вчителів та обласного відділу освіти.

Зверніться в обласне управління освіти до інспектора, який "курирує" ваш район, або до юриста управління освіти.

Quote (Lafa)
Аби знати до кого звертатись в МОН… О результатах повідомлю, може мій досвід комусь ще згодиться...

У МОН краще звернутись до юриста...

Quote (Lafa)
О результатах повідомлю, може мій досвід комусь ще згодиться...

Звичайно згодиться!
serbor Дата: Вт, 07.09.2010, 20:12 | Повідомлення № 14
Наполегливий учасник
Нагороди: 2
Рейтинг: 46
Quote (mouse)
Та ще й по шапці дадуть. У всіх діляться

Я свою администрацию выдрессировал. Завтра моя напарница (проводит уроки в другом кабинете), с кем я 4 класс делю, едет на областной семинар. Администрация боится ко мне прямо обратиться. Завуч послала учителя 4 класса, чтобы та осторожно у меня спросила, не смог бы я на урок забрать к себе весь класс целиком. Боятся нарушить моё право.
mouse Дата: Вт, 07.09.2010, 20:59 | Повідомлення № 15
Ветеран спілкування
Lafa, не могу сказать точно, на работе записано. В каждом обл институте последипломного образования есть инспектор, они обычно быстро порядки наводят - достаточно одного звонка.
Форум інформатиків » РОЗДІЛ I: ІНФОРМАТИКА, ПРОБЛЕМИ, ОБГОВОРЕННЯ, ВИРІШЕННЯ » 1.6 Юридично-правові аспекти » розподіл на групи на курсі за вибором (не хочуть ділити клас на групи!)
Сторінка 1 з 3123»
Пошук:

© Форум інформатиків України, 2007-2017.