Пт, 22.09.2017, 00:26
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Сторінка 3 з 4«1234»
Модератор форуму: Ktara, Bandalak, НІКОЛЯ, volevikt 
Форум інформатиків » РОЗДІЛ I: ІНФОРМАТИКА, ПРОБЛЕМИ, ОБГОВОРЕННЯ, ВИРІШЕННЯ » 1.6 Юридично-правові аспекти » Зменшення кількості годин інформатики в 12-річній школі (Ще одна суттєва проблема)
Зменшення кількості годин інформатики в 12-річній школі
Ковальчук_Олександр Дата: Пт, 04.06.2010, 18:30 | Повідомлення № 1
Ветеран спілкування
Нагороди: 17
Рейтинг: 192
Цього року у мене було 20 годин інформатики за рахунок 10-11 класів (4 класи, 8 груп, 16 годин) і 9-х класів (2 класи, 4 групи, 4 години), а на наступний н.р. ситуація погіршується зарахунок зменшення годин в 12-річній школі. Так у мене виходить: 11 класи (2 класи, 4 групи, 8 годин), 9-10 класи (4 класи, 8 груп, 8 годин). Тобто загальна кількість годин становитиме 16. Це ще не критично, може підкинуть факультатив. Але моя школа досить велика (500 учнів), боюсь в малих школах ситуація критична. Як у вас з цим, колеги?
P.S. Я можу помилитись з прогнозом щодо 10-х класів, так як не впевнений, що їх там залишиться >=16.

[admin]Шановні форумчани!!!!!
Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!
gromko Дата: Сб, 12.06.2010, 16:24 | Повідомлення № 31
Лінуксоїд
Нагороди: 25
Рейтинг: 325
Впровадження 12-річної системи навчання слід припинити. Таку думку висловила директор Департаменту освіти Харківської міської ради Ольга Деменко.

Як повідомляє прес-служба Харківської міськради, за словами О.Деменко, введення 12-го класу перш за все загрожує збільшенням кількості шкіл, що працюють у дві зміни. За її інформацією, за останніх 4 роки в Харкові кількість таких навчальних закладів вдалося скоротити утричі - з майже 40 в 2006 році до 11 в даний час (зараз вони є лише в тих мікрорайонах, де відсутні інші школи).

Крім того, О.Деменко вважає, що можуть виникнути проблеми із забезпеченням комп'ютерною технікою, підручниками і обладнанням. "Діти зараз закінчили основну школу, 9-й клас. Ми можемо переформатувати навчальні програми, прибрати звідти весь баласт і викласти дітям за два роки старшої школи, що залишилися, той матеріал, який планувалося дати за три. Навчання за 12-річною програмою буде припинене, і в майбутньому нас чекає 11-річна система. Думаю, це правильне рішення", - вважає вона.

На думку директора Департаменту, серйозна підготовча робота в цьому напрямі почнеться вже найближчим часом.

За її словами, дане питання обговорювалося і знайшло підтримку на недавній нараді в Києві, на якій були присутні вчителі і керівники шкіл, ректори ВНЗ, керівники управлінь освіти, науковці, представники профільного міністерства і Академії педагогічних наук. "Коли була оголошений перехід до 12-річної системи, ніхто не запитував у батьків і вчителів, як вони ставляться до такого рішення - воно просто було спущене зверху. Але зараз, ближче до фінішу, ми починаємо серйозно замислюватися. Адже, зокрема, доведеться вносити зміни до багатьох законодавчих актів. Закінчувати 12-річну школу будуть хлопці, яким по 18-19 років. У цьому віці вони вже мають право обирати і бути обраними, можуть створювати сім'ю, призиваються до армії. Ці питання дуже хвилюють їх батьків", - відзначила О.Деменко.

GarryPotter Дата: Нд, 13.06.2010, 10:35 | Повідомлення № 32
Прописаний назавжди
Нагороди: 2
Рейтинг: 20
Пропоную закрити це обговорення, оскільки освіта залишається 11-річною.
PanPete Дата: Нд, 13.06.2010, 11:05 | Повідомлення № 33
Наполегливий учасник
Нагороди: 1
Рейтинг: 45
Quote (GarryPotter)
Пропоную закрити це обговорення, оскільки освіта залишається 11-річною

Чомусь я так зрозумів, що освіта 11-ти річна, але профільна. Щоб втиснути те, що планувалось дати за 10-12 клас в курс 10-11 класів, на скільки я зрозумів, планують провести додаткову "чистку". І ви думаєте що вона не зачепить інформатики ?
Ковальчук_Олександр Дата: Нд, 13.06.2010, 11:47 | Повідомлення № 34
Ветеран спілкування
Нагороди: 17
Рейтинг: 192
На наступний рік в 10-х класах по годні годині на тиждень, отже питання залишається відкритим. З варіативної частини виділять одиницям, де впершу чергу директори і завучі правильно оцінюють важливість предмету. Здається мені, що ми отримаємо 10-ті класи ще з більш насиченою програмою (потрібно ж встигнути за 2 роки вичитати курс 3-х) і нам, вчителям інформатики, як завжди прийдеться адаптуватись до ситуації і виходити з становища хто як може. Більше години в 10-х класах ІМХО не буде. Замість того, щоб розвиватись в школі, інформатика критично деградує, з одного боку перетворюється на курси комп’ютерної грамотності, з іншого - відбувається зменшення кількості годин курсу, адже цей предмет здатний як ніякий інший розвинути інтелект учня, впорядкувати розум, тому очевидно комусь вигідно потопити його остаточно, при цьому докласти максимум зусиль для розвитку гуманітарних предметів.
whiterose Дата: Нд, 13.06.2010, 13:23 | Повідомлення № 35
Часто заходить...
Нагороди: 0
Рейтинг: 3
Quote (Ковальчук_Олександр)
відбувається зменшення кількості годин курсу, адже цей предмет здатний як ніякий інший розвинути інтелект учня, впорядкувати розум, тому очевидно комусь вигідно потопити його остаточно, при цьому докласти максимум зусиль для розвитку гуманітарних предметів.

Гарно сказано, до того ж на всі 100% вірно!!! Браво!
В тему - до сих пір не розумію дії деяких директорів при поділі вивчення укр.мови на групи, при тому, що інформатику НЕ ділять!

Відредаговано: whiterose - Нд, 13.06.2010, 13:26
gromko Дата: Нд, 13.06.2010, 14:45 | Повідомлення № 36
Лінуксоїд
Нагороди: 25
Рейтинг: 325
Quote (PanPete)
Чомусь я так зрозумів, що освіта 11-ти річна, але профільна. Щоб втиснути те, що планувалось дати за 10-12 клас в курс 10-11 класів, на скільки я зрозумів, планують провести додаткову "чистку".

Програма 10-11 класу залишиться майже такою ж, як і була (2003 рік), оскільки нових підручників 10 класу нам скоріше всього не бачити (внаслідок зменшення бюджетних витрат). Навчальні плани 10-11 теж будуть майже такі ж (будуть зміна, але не в інформатиці), тобто буде по 1 годині.
PanPete Дата: Нд, 13.06.2010, 15:48 | Повідомлення № 37
Наполегливий учасник
Рейтинг: 45
Quote (gromko)
Програма 10-11 класу залишиться майже такою ж, як і була (2003 рік), оскільки нових підручників 10 класу нам скоріше всього не бачити (внаслідок зменшення бюджетних витрат). Навчальні плани 10-11 теж будуть майже такі ж (будуть зміна, але не в інформатиці), тобто буде по 1 годині.

Якщо так, то яка роль в цій схемі програми 9-го?
Зменшення годин відбудеться - бльність шкіл використовує варіативну частину, а їх мабуть більше не "пожертвують".
W-w-W Дата: Нд, 13.06.2010, 17:04 | Повідомлення № 38
Ветеран спілкування
Нагороди: 10
Рейтинг: 202
Тут все зрозуміло як божий день, дехто хоче залатати одними руками багато дірок в освіті.
Відпадає багато проблем при такому розкладі, відбувається гуманітаризація освіти, прицьому затрата коштів мінімум, будуть всякі там обж, основи здоровя, християнська етика, етика, риторика та всяка дурня, а те що дійсно потрібно потихеньку закривають лавочкку. Приклад тому жалюгідний стан не тільки інформатики, а всіх точних предметів з серії математика, фізика, хімія, креслення, трудове навчання-кожен може проаналізувати який стан цих предметів у своїх школах, останні поновлення років 20 назад, фізики підтвердять, для предметів треба виділяти серйозні кошти, а цього ніхто не хоче робити, з часом від цих предметів нічого не залишиться.
Спостерігаючи за останніми подіями можна зрозуміти одне, при такій інтенсивності покупки пк людьми інформатика як предмет помре, його вичеркнуть з навчальних планів, оскільки державі робити такі дорогі закупівлі компютерних класів невигідно буде, техніка швидко устаріває, поки дійде до шкіл, її потім ще треба обслуговувати і т.д.
Інформатизація вже йтиме по інерції, основні навички роботи з пк учні опановують вже дома задовго до уроків інформатики в школі, в чомусь серйозному держава незацікавлена.

Незрозумілі ривки у вивченні інформатики становлять і нові програми, які змінються як сезонний одяг, все це спричинює одні проблеми вчителям.

На наступний рік я матиму всього лиш 4 години інформатики, це не жарт, можливо + 1 год. факультативу.
Оце дійсно інформатизація суспільства, з такими кроками за пару років діти будуть виходити з школи дубами.

От тепер хотів би почути думку тих вчителів, які вважають, що вчитель інформатики має бути чистим інформатиком, скажіть будь ласка як в сільській школі з такої кількістю годин можна вижити? а така ситуація непоодинока.

Це добре коли школа велика і багато дітей є, а коли все навпаки, то просто промовчу.....

alex Дата: Нд, 13.06.2010, 18:12 | Повідомлення № 39
Активний учасник
Рейтинг: 17
Quote (Махновець_Ігор)
що вчитель інформатики має бути чистим інформатиком, скажіть будь ласка як в сільській школі з такої кількістю годин можна вижити

Якщо забрати тему "Основи алгоритмізації" то додаткову спеціальність учитель інформатики можна давати
вчителеві любої дисципліни, якщо він має педагогічну відповідну освіту ;)
W-w-W Дата: Нд, 13.06.2010, 20:01 | Повідомлення № 40
Ветеран спілкування
Нагороди: 10
Рейтинг: 202
Quote (alex)
Якщо забрати тему "Основи алгоритмізації" то додаткову спеціальність учитель інформатики можна давати вчителеві любої дисципліни, якщо він має педагогічну відповідну освіту

alex, невже можна надати вчителю любої дисципліни спеціальність вчитель інформатики?
Я так не думаю і не вважаю, що все акцентується на темі Основи алгоритмізації, є багато різноманітних тем, що нічим не поступаються алгоритмізації і будь якому вчителю неінформатику це не під силу освоювати, є досить чимало тонкощів.
alex Дата: Нд, 13.06.2010, 20:21 | Повідомлення № 41
Активний учасник
Рейтинг: 17
Quote (Махновець_Ігор)
є досить чимало тонкощів.

І ці тонкощі учитель повинен знати, щоб викладати матеріал
інформатики в 9 класі 12 - річної школи? (в 10-12 класі 12 -річної школи не викладав не знаю)
Щось у мене виникають великі сумніви, дивлячись хто інформатику викладає
у 9 -річних школах.
volevikt Дата: Нд, 13.06.2010, 20:33 | Повідомлення № 42
Перспективна вчителька
Нагороди: 24
Рейтинг: 182
Quote (Махновець_Ігор)
От тепер хотів би почути думку тих вчителів, які вважають, що вчитель інформатики має бути чистим інформатиком

В наступному навчальному році прогнозовано матиму 20 год. "чистої" інформатики.
Чи добре це? Ще не знаю. Але впевнена, що матиму більше часу на самоосвіту та якісну підготовку до уроків інформатики, "не розпорошуючись" на інші предмети.
Ще вчора в нас не дозволяли брати жодної години з інваріанту, сьогодні дозволили. А що буде завтра? (13 з 20 год. взято з інваріанту!)
Особливої радості поки що не відчуваю, зараз "в підвішеному" стані.
Oxana_cher Дата: Нд, 13.06.2010, 21:35 | Повідомлення № 43
Місцева кадра
Рейтинг: 44
Quote (PanPete)
Якщо так, то яка роль в цій схемі програми 9-го?

В девятом классе информатики больше не будет. В новом проэкте 11 летней школы всё как в 2003, но информатики по 2 часа в неделю не будет, только по одной. Из ПОСНЮВАЛЬНОЇ ЗАПИСКИ к проэкту следует, что в связи с самостоятельным изучением на домашнем компьютере львиной части материала, изучать информатику в шоле более 1 часа в неделю уже не целесообразно!
:'(

Додано (13.06.2010, 20:33)
---------------------------------------------

Quote (volevikt)
В наступному навчальному році прогнозовано матиму 20 год. "чистої" інформатики.

У Вас гимназия? Если так, то понятно! Нынешняя концепция образования основывается на поднятии престижа лицеев и гимназий, а с другой стороны - на полною деградацию общеобразовательной школы.
Я работаю в лицее. У меня будет 23 часа чистой информатики, всё с госчасти. С инварианта - ноль!

Додано (13.06.2010, 20:35)
---------------------------------------------
У моего знакомого из ЗНЗ было 23,5 часа информатики - будет 5,5!

volevikt Дата: Нд, 13.06.2010, 22:52 | Повідомлення № 44
Перспективна вчителька
Нагороди: 24
Рейтинг: 182
Quote (Oxana_cher)
У Вас гимназия?

Нет. Обычная общеобразовательная школа. Но материальная база одна из лучших в районе.
Oxana_cher Дата: Нд, 13.06.2010, 23:09 | Повідомлення № 45
Місцева кадра
Рейтинг: 44
Quote (volevikt)
Нет. Обычная общеобразовательная школа

Значит Вас надули! Будьте бтительны!
Форум інформатиків » РОЗДІЛ I: ІНФОРМАТИКА, ПРОБЛЕМИ, ОБГОВОРЕННЯ, ВИРІШЕННЯ » 1.6 Юридично-правові аспекти » Зменшення кількості годин інформатики в 12-річній школі (Ще одна суттєва проблема)
Сторінка 3 з 4«1234»
Пошук:

© Форум інформатиків України, 2007-2017.