Пт, 23.02.2018, 08:26
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Сторінка 11 з 16«129101112131516»
Модератор форуму: Ktara, Bandalak, НІКОЛЯ, volevikt 
Форум інформатиків » РОЗДІЛ I: ІНФОРМАТИКА, ПРОБЛЕМИ, ОБГОВОРЕННЯ, ВИРІШЕННЯ » 1.7 Кабінет інформатики » Поділ на групи (Проблема)
Поділ на групи
VITALY Дата: Пт, 28.09.2007, 14:16 | Повідомлення № 1
Новий користувач
Нагороди: 0
Рейтинг: 0
В нашому районі економіст поділяє години з інформатики на теоретичні і практичні заняття. І в результаті поділ на класи відбувається тільки на практичних заняттях. Хоч в програмі сказано, що на кожному уроці клас поділяється на групи.
Підкажіть будь-ласка, як бути?

[admin]Шановні форумчани!!!!!
Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!

Відредаговано: W-w-W - Сб, 26.12.2015, 19:27
Ковшун Дата: Ср, 08.09.2010, 08:25 | Повідомлення № 151
Досвідчений учасник
Нагороди: 1
Рейтинг: 25
Quote (shyrik)
В РУО економіст не ділить години інформатики мотивуючи що в 128 наказі вказано, що на групи діляться тільки практичні заняття. Але ж за програмою в 1-4 кл., 9,10 класах 1 година на тиждень, де одночасно проходить і теорія і практика

Покажіть економісту ось це:

З інструктивно–методичного листа про вивчення інформатики у 2010-2011 навчальному році:
"Усі навчальні програми з інформатики (крім безмашинного варіанту) розраховані на вивчення інформатики за умов постійного доступу учнів до комп’ютерів. На кожному уроці інформатики класи діляться на підгрупи так, щоб кожен учень був забезпечений індивідуальним робочим місцем, але не менше 8 учнів у підгрупі (наказ Міністерства освіти і науки України від 20.02.2002 року №128)".

1. Базовий навчальний план складається з інваріантної та варіативної частини, які формуються (а не фінансуються) відповідно на державному рівні і на рівні навчального закладу. (із Статті 15 Закону України "Про загальну середню освіту")

2. Бюджетне фінансування загальноосвітнього навчального закладу здійснюється відповідно до встановленої Базовим навчальним планом сумарної кількості годин інваріантної і варіативної складових, враховуючи можливий поділ класу на групи при вивченні окремих предметів.(Постанова Кабінету Міністрів України від 16 листопада 2000 р. № 1717 в редакції від 13 квітня 2007 р. N 620 )
3. Хоча у зв'язку з поверненням до 11-річної освіти Постановою Кабміну від 27 серпня 2010 р. N 779 було визнано, що Постанова №1717 втратила чинність (крім пункту 2). А якраз саме в п.2 і йшлося про Державний стандарт освіти.

Нісенітнеці поширюють бухгалтери чи інспектори відділів освіти, і безумовно доводять це до директорів шкіл.
Заставте іх читати нормативні документи!

Lafa Дата: Чт, 09.09.2010, 13:54 | Повідомлення № 152
Я тут недавно...
Нагороди: 0
Рейтинг: 0
Я викладаю в училищі. В школах міста інформатика ділиться на кожному уроці. Обласне управління ПТНЗ в області уважно вивчило 28 наказ і вирішило, якщо є фраза „При проведенні практичних занять з інформатики з використанням комп'ютерів клас ділиться”, то потрібно ділити тільки на практичні, а метод рекомендації для них не є нормативним документом. До речі, я уважно вивчила усі документи, що були тут наведені, практично в усіх є ця фраза. Звернення до обласного інституту післядипломної освіти вчителів, до інспектора обласного управління освіти нічого не дали. Мабуть потрібно звертатись за роз’ясненнями до міністерства. Може у когось ще є така проблема і ми разом складемо звернення?
PS у мене клас, який відповідає всім вимогам: 16 (15+1)комп’ютерів, 106 кв.м., висота 3,2м, комбіноване освітлення і провітрювання – тільки працюй, а я повинна садити по 2 особи за ПК.
PPS Ковшун, Дякую Вам за спробу допомогти, але, мабуть, на моє керівництво подіє тільки вказівка "згори"...
Ковшун Дата: Чт, 09.09.2010, 16:45 | Повідомлення № 153
Досвідчений учасник
Quote (Lafa)
Ковшун, Дякую Вам за спробу допомогти, але, мабуть, на моє керівництво подіє тільки вказівка "згори"...

Мабуть!
Але не "отчаивайтесь"...повинні поділити.
Ковшун Дата: Пт, 10.09.2010, 09:07 | Повідомлення № 154
Досвідчений учасник
У мене 10 клас 1 година з інварыанту+1 година з варіанту.
У класі 24 учні. На ці 2 години клас поділений на підгрупи згідно того як я описував у повідомленні №151.
PTetyana Дата: Пт, 10.09.2010, 14:42 | Повідомлення № 155
Прописаний назавжди
Нагороди: 3
Рейтинг: 51
У нас усі 9-11 класи ділять више 16 чол. Спочатку не хотіли ділити, прийшлося знайти наказ про поділ (він тут зустрічався на форумі) і показати. Крім того усі інші школи ділять - у нас же, як правило, як одна, так і інша. 2 клас правда не поділили, але там практичні не можуть бути довші за 15 хв., тому я не змогла мотивувати їх поділ (сказали сопчатку посадити одну половину, потім іншу).
У одному 10 класі (технологічному) дали 2 години, але друга додаткова, як мені пояснила директор, на розширення і поглиблення тем, але не для курсу за вибором. На курс за вибором, як мені пояснили, клас не ділиться. Я думає, що існують певні нюанси і в тому, які у вас години. Можливо інколи поділ повинен бути, а інколи ні. На жаль усіх нормативних документів управління освіти нам не показують і не усі вони є в інтернеті.
Ковшун Дата: Пт, 10.09.2010, 15:18 | Повідомлення № 156
Досвідчений учасник
Quote (PTetyana)
На курс за вибором, як мені пояснили, клас не ділиться.

Ну, це залежить від того...хто як трактує ;)
По-моєму треба уважно читати цей наказ.
І 2-й клас повинен бути поділений.
У наказі про поділ мова не йде про 3-й...3-й і т.д.
Там мова йде про кількість учнів у класі, і про те, що учні повинні мати постійний доступ до комп’ютерів на кожному уроці!

Все інше, то самодіяльне трактування.

Quote (PTetyana)
Я думає, що існують певні нюанси і в тому, які у вас години. Можливо інколи поділ повинен бути, а інколи ні. На жаль усіх нормативних документів управління освіти нам не показують і не усі вони є в інтернеті.

Всі нюанси впираються в кількість учнів у класі.
Ну...і у бажання директора школи!
PTetyana Дата: Пт, 10.09.2010, 15:30 | Повідомлення № 157
Прописаний назавжди
Quote (Ковшун)
Всі нюанси впираються в кількість учнів у класі. Ну...і у бажання директора школи!

бажання директора - дати побільше годин вчителям з основних предметів. Інформатику у нас до таких не відносять. Майже усі школи міста отримали в 10 класах по 1 год. І ніде нема класу із техн.-інформаційним профілем.
Quote (Ковшун)
По-моєму треба уважно читати цей наказ. І 2-й клас повинен бути поділений. У наказі про поділ мова не йде про 3-й...3-й і т.д.

У наказі йде мова про поділ на практичні роботи. Повірте я його добре читала. А доступ до ПК вони і сидячи по 2 мають.
У 2 класі години дано із варіативної частини, тому просити звідти ще одну - це значить ризикувати набором своїх годин на слідуючий рік.
Ковшун Дата: Пт, 10.09.2010, 15:45 | Повідомлення № 158
Досвідчений учасник
Quote (PTetyana)
Інформатику у нас до таких не відносять.

А оце вже дуже жалко, що так у нас відносяться до цього найважливішргр, і можна сказати найголовнішого предмету!

Quote (PTetyana)
Повірте я його добре читала.

Я в цьому ніскільки не сумніваюсь!

Quote (PTetyana)
А доступ до ПК вони і сидячи по 2 мають.

Ну...тоді згідно Вашої теорії...випливає, що можна поставити 1 комп...навкруга нього посадити дітей так, щоб вони його бачили... ;)
і По-Вашому це доступ?

Доступ, мається на увазі, що учень працює за комп’ютером, а не дивиться на цього.

І яка різниця скільки часу він працює...25, 30...чи 15 хвилин.

Quote (PTetyana)
У наказі йде мова про поділ на практичні роботи.

Все правильно у наказі!
Але ж практична робота на кожному уроці. Учень же виконує на кожному уроці певну вправу...це і є практична робота.
На кожному уроці проводиться перевірка ДЗ у вигляді тестів...тощо...це знову ж таки за комп’ютером...і знову ж таки практично...
Ну...не можна інформатику теоретично...тобто...без комп’ютерів вивчати..
PTetyana Дата: Пт, 10.09.2010, 15:54 | Повідомлення № 159
Прописаний назавжди
Quote (Ковшун)
Ну...тоді згідно Вашої теорії...випливає, що можна поставити 1 комп...навкруга нього посадити дітей так, щоб вони його бачили... і По-Вашому це доступ?

Це не мій погляд, а високого керівництва.
Ось нещодавно зібрали інформатиків і вичитали по повній програмі, сварили десь біля 1,5 год. за олімпіади. І там не беремо участі, і там нас немає. А нікого не цікавило, що готувати дітей треба кілька років, я ж наприклад працюю в теперішній школі лише 1 рік (до того в іншій були призери). Що школа гуманітарного напряму, що в місті є ліцей куди діти з нашої школи втікають як миші, що не в кожному класі є розумні діти, ну не піде програмування учневі, в якого з математики 4-5 балів та й ті натягнуті.
Quote (Ковшун)
А оце вже дуже жалко, що так у нас відносяться до цього найважливішргр, і можна сказати найголовнішого предмету!

Оце святі слова, але поясніть у школі, де потрібно щоб були високі оцінки на ЗНО - ось сьогодні наш основний показник!
Ковшун Дата: Пт, 10.09.2010, 16:18 | Повідомлення № 160
Досвідчений учасник
Quote (PTetyana)
Це не мій погляд, а високого керівництва.

Як низько падає "високе" корівництво! ;)

Quote (PTetyana)
Ось нещодавно зібрали інформатиків і вичитали по повній програмі, сварили десь біля 1,5 год. за олімпіади. І там не беремо участі, і там нас немає.

Все ясно...Керівництву нічого робити, крім того...що лаяти вчителя...та ще стільки часу!

Quote (PTetyana)
А нікого не цікавило, що готувати дітей треба кілька років, я ж наприклад працюю в теперішній школі лише 1 рік (до того в іншій були призери).

Це дійсно так. Їх цікавить грамота...А якою ціною вона досталась...один вчитель знає...
Quote (PTetyana)
високі оцінки на ЗНО - ось сьогодні наш основний показник!

Результати ЗНО аж ніяк не повинні впливати на рейтинг школи і вчителя!
По це був навіть наказ. ;)
serbor Дата: Пт, 10.09.2010, 19:41 | Повідомлення № 161
Наполегливий учасник
Нагороди: 2
Рейтинг: 46
Quote (Ковшун)
Результати ЗНО аж ніяк не повинні впливати на рейтинг школи і вчителя!
По це був навіть наказ.

И это неправильно! Результаты ЗНО действительно отражают уровень школы.
Как всем хочется, чтобы какая-то тётя-чиновник пришла и оценила школу. Затем по её субъективной оценке составят рейтинг. Чтобы поднять рейтинг можно просто купить тётю.
Ковшун Дата: Сб, 11.09.2010, 14:37 | Повідомлення № 162
Досвідчений учасник
Quote (serbor)

А почему неправильно? Да ничего он не отражает ;)

Quote (serbor)
Чтобы поднять рейтинг можно просто купить тётю.

;) Да не совсем это так.
serbor Дата: Сб, 11.09.2010, 22:43 | Повідомлення № 163
Наполегливий учасник
Нагороди: 2
Рейтинг: 46
Quote (Ковшун)
Да не совсем это так

Ваше "не совсем" означает "не всегда". Но у нас всё покупают, с том числе и успехи школы.
PTetyana Дата: Пн, 13.09.2010, 12:34 | Повідомлення № 164
Прописаний назавжди
Quote (serbor)

Як правило, результати ЗНО відображають рейтинг не школи, а окремих вчителів школи. Крім того учні часто вчаться в одній школі, а до репетитора ходять займатися в іншу. Як тут оцінювати рейтинг?
Як би там не було, а інформатика залишається додатковим а не основним предметом. І поділ на групи постійно приходиться вибивати чи випрошувати.У школах де кількість учнів у класі більша 25 ще якось, а 19, 18 - то вже проблема. У в одній школі 6 компютерів, а підгрупи часто по 14-15 чол. Яке тут навчання?
Ковшун Дата: Пн, 13.09.2010, 12:43 | Повідомлення № 165
Досвідчений учасник
Quote (serbor)
Но у нас всё покупают, с том числе и успехи школы.

Ну, якщо успіхи продають, то можна купити, якщо їх нема, а вони конче потрібні... ;)

Quote (PTetyana)
Як правило, результати ЗНО відображають рейтинг не школи, а окремих вчителів школи.

А хто, де і коли це сказав?

Quote (PTetyana)
І поділ на групи постійно приходиться вибивати чи випрошувати.

Раз, як кажуть "вибити" і завжди будуть ділити!
Quote (PTetyana)
а 19, 18 - то вже проблема.

Не бачу проблем!
Форум інформатиків » РОЗДІЛ I: ІНФОРМАТИКА, ПРОБЛЕМИ, ОБГОВОРЕННЯ, ВИРІШЕННЯ » 1.7 Кабінет інформатики » Поділ на групи (Проблема)
Сторінка 11 з 16«129101112131516»
Пошук:

© Форум інформатиків України, 2007-2018.