Вт, 24.10.2017, 07:11
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Сторінка 1 з 151231415»
Модератор форуму: Ktara, Bandalak, НІКОЛЯ, volevikt 
Форум інформатиків » РОЗДІЛ I: ІНФОРМАТИКА, ПРОБЛЕМИ, ОБГОВОРЕННЯ, ВИРІШЕННЯ » 1.7 Кабінет інформатики » Поділ на групи (Проблема)
Поділ на групи
VITALY Дата: Пт, 28.09.2007, 15:16 | Повідомлення № 1
Новий користувач
Нагороди: 0
Рейтинг: 0
В нашому районі економіст поділяє години з інформатики на теоретичні і практичні заняття. І в результаті поділ на класи відбувається тільки на практичних заняттях. Хоч в програмі сказано, що на кожному уроці клас поділяється на групи.
Підкажіть будь-ласка, як бути?

[admin]Шановні форумчани!!!!!
Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!

Відредаговано: W-w-W - Сб, 26.12.2015, 20:27
Ковшун Дата: Пт, 28.09.2007, 15:26 | Повідомлення № 2
Досвідчений учасник
Нагороди: 1
Рейтинг: 25
Quote (VITALY)
В нашому районі економіст поділяє години з інформатики на теоретичні і практичні заняття. І в результаті поділ на класи відбувається тільки на практичних заняттях. Хоч в програмі сказано, що на кожному уроці клас поділяється на групи.

Ваш економіст явно не правий!
На кожному уроці інформатики учні повинні працювати на комп’ютері.
Чи то вправу будуть виконувати, чи практичну роботу будуть виконувати.
Та і новий матеріал вчитель буде пояснювати використовуючи комп’ютер.
На цей рахунок навіть є нормативні документи МОНУ.
Хай Ваш економіст їх знайде. Або самі зайдіть на сайт Міністерства освіти і пошукайте.
У нас в районі існує поділ на групи.
Ковшун Дата: Пт, 28.09.2007, 16:34 | Повідомлення № 3
Досвідчений учасник
Quote (VITALY)

На кожному уроці інформатики класи діляться на підгрупи так, щоб кожен учень був забезпечений індивідуальним робочим місцем, але не менше 8 учнів у підгрупі (наказ Міністерства освіти і науки України від 20.02.2002 року Ж128).

За рішенням місцевих органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування класи можуть ділитися на групи і при наповнюваності, меншій від нормативної, за рахунок бюджетних асигнувань та залучення додаткових коштів (лист Міністерства освіти і науки України від 07.05.2004 року Ж1/9-252).

Скажіть своєму економісту, хай не займається витребеньками, а виконує наказ Міністерства освіти і науки України від 20.02.2002 року Ж128.

Ковальчук_Олександр Дата: Пт, 28.09.2007, 17:14 | Повідомлення № 4
Ветеран спілкування
Нагороди: 17
Рейтинг: 192
Quote (VITALY)
В нашому районі економіст поділяє години з інформатики на теоретичні і практичні заняття. І в результаті поділ на класи відбувається тільки на практичних заняттях. Хоч в програмі сказано, що на кожному уроці клас поділяється на групи.Підкажіть будь-ласка, як бути?

Нема порядку на всіх рівнях влади. cry Я коли прийшов працювати в школу мав таку ж проблему. Мені доплачували за поділ на групи лише за практичні заняття. Ситуація така ж як і у вас зараз. Тоді я розказав завучу, що це зовсім не правильно. Показав нормативні документи, зокрема наказ МОНУ про поділ на групи, якщо в класі не менше 16 учнів. Завуч поступив дуже коректно: посовітувався з нашим куратором по інформатиці в районі, той підтвердив мої слова і з того часу у мене строго ведеться поділ на групи, так як класи мають наповнюваність більше 16 учнів.
Проте, якщо в класі навіть 17-18 учнів, а в комп’ютерному класі 16-18 комп’ютерів, тобто на кожного учня по 1 комп’ютері, то поділ на групи може не робитись. Хоча і можливий. У мене в 10-х класах 23 і 22 учнів, в 11-х - 17 і 19 учнів. Комп’ютерів 14+вчительський. І в кожному класі ведеться поділ. Одне діло, що він не зовсім рівномірний, тобто на хлопців і дівчат. І, наприклад в 10-А класі в мене 14 дівчат і 8 хлопців Це зв’язано з тим, що коли до мене йде група - хлопці, то дівчата в цей час ідуть на працю і навпаки. Завуч каже, що це найкращий вихід із ситуації. А директор мені каже, що якби в класі було 15 учнів, ми б тобі поділ не зробили і ти втратив би автоматично 2 години, а так все гаразд. Проте далі ситуація може погіршитись через демографічну кризу в Україні.
Так що, я тут такої ж думки як і Микола Іванович: ваш економіст порушує всі правила і неправий, потрібно йому роз’яснити все і змінити ситуацію. Якщо в вас в класі більше 16 учнів і комп’ютерів значно менше - поділ обов’язковий.
Ковшун Дата: Пт, 28.09.2007, 17:25 | Повідомлення № 5
Досвідчений учасник
Quote (Ковальчук_Олександр)
... Якщо в вас в класі більше 16 учнів і комп’ютерів значно менше - поділ обов’язковий.

Ви можете в комп’ютерний клас поставити скільки завгодно комп’ютерів.
Але є санітарні норми. Все залежить від кубатури приміщення.
То виходити треба з нормативів. Тобто, скільки Вам поставлено комп’ютерів.
Наприклад, у мене у класі 17+1 машина. А норма - 11.
Тобто, виходимо з нормативів.
Якщо у класі 16 учнів, а комп’ютерів 17. По нормі повинно бути, скажімо 10.
Клас повинен ділитись на групи. Так каже наказ Міністерства освіти і науки України від 20.02.2002 року Ж128.
Наказ треба виконувати, а не коментувати!!!
Ковальчук_Олександр Дата: Пт, 28.09.2007, 22:18 | Повідомлення № 6
Ветеран спілкування
Зрозумів. Виходить, що комп’ютерів може бути більше ніж учнів в класі, проте поділ повинен бути здійснений. Впринципі, в мене з цим проблем немає, оскільки вже три роки класи діляться на підгупи. А якщо в класі 15 учнів, а комп’ютерів 10+1? Виходить не зовсім правильно, тому що деяким учням потрібно сідати по двох за комп’ютер, що я вважаю не припустимим.
Ковшун Дата: Пт, 28.09.2007, 22:25 | Повідомлення № 7
Досвідчений учасник
...А якщо в класі 15 учнів, а комп’ютерів 10+1? Виходить не зовсім правильно, тому що деяким учням потрібно сідати по двох за комп’ютер, що я вважаю не припустимим.

Згідно наказу МОНУ тоді поділу не існує!
Але за рішенням місцевої влади, за рахунок місцевих коштів це можливо.
Проте, мабуть якісь зміни будуть у питанні наповнюваності класів. Це пов’язано з демографічною ситуацією.
Можливо, це якимось чином впливатиме і на поділ класів на групи.
Як кажуть, поживемо, побачимо.
takdiy Дата: Ср, 03.10.2007, 21:42 | Повідомлення № 8
Тут живе...
Рейтинг: 4
Крім мене в школі є ще один вчитель інформатики. Ми з ним діломо усі 10-11 класи крім одного - 11В. А в ньому 18 учнів. Цей клас у мене. Мені здається він повинен ділитися тим більше що не кожен учень забезпечений компютером.
Ковальчук_Олександр Дата: Ср, 03.10.2007, 22:18 | Повідомлення № 9
Ветеран спілкування
Quote (takdiy)
Крім мене в школі є ще один вчитель інформатики. Ми з ним діломо усі 10-11 класи крім одного - 11В. А в ньому 18 учнів. Цей клас у мене. Мені здається він повинен ділитися тим більше що не кожен учень забезпечений компютером.

Звичайно повинен ділитись! З цим питанням до директора. У мене в 11-Б - 17 учнів і він ділиться, оскільки комп’ютерів 14 і наказ МОНУ виконується. Але, по-моєму, тут щей вирішує директор. Тобто, директор має право не забезпечити поділ класу на групи, що він, мабуть, і зробив. Чесно кажучи, працювати з 18 учнями - досить важко. Розмовляйте з директором і наполягайте. Тому що, мій директор чітко знає, що якщо в класі 16 і більше учнів - поділ здійснюється, а якщо 15 - то вибачай.
Ковшун Дата: Чт, 04.10.2007, 09:44 | Повідомлення № 10
Досвідчений учасник
Звичайно повинен ділитись! З цим питанням до директора. У мене в 11-Б - 17 учнів і він ділиться, оскільки комп’ютерів 14 і наказ МОНУ виконується. Але, по-моєму, тут щей вирішує директор. Тобто, директор має право не забезпечити поділ класу на групи, що він, мабуть, і зробив. Чесно кажучи, працювати з 18 учнями - досить важко. Розмовляйте з директором і наполягайте. Тому що, мій директор чітко знає, що якщо в класі 16 і більше учнів - поділ здійснюється, а якщо 15 - то вибачай.

Клас ділиться на підгрупи не в залежності від комп’ютерів, а в залежності від кількості учнів.
Почитайте наказ Міністерства освіти і науки України від 20.02.2002 року Ж128
та лист Міністерства освіти і науки України від 07.05.2004 року Ж1/9-252.

Не треба директору школи відводити роль "хочу - не хочу".
Є наказ, директор повинен його виконувати!

Ковальчук_Олександр Дата: Чт, 04.10.2007, 17:31 | Повідомлення № 11
Ветеран спілкування
Quote (Ковшун)
Не треба директору школи відводити роль "хочу - не хочу".Є наказ, директор повинен його виконувати!

Це все ясно. От і виходить, що директор не виконує наказ (бо в класі в даному випадку 18 учнів). І ви знаєте, таких випадків по Україні досить багато. Можливо, директор просто не знає про даний наказ, а, можливо, свідомо його не виконує. І як результат, takdiy, втрачає 2 години, які б йому лишніми не були зовсім.
Так що вам, Олександр Миколайович, потрібно звертатись до директора, давати читати наказ, і тримати тверду позицію за те, щоб ваш 11-В ділився на групи. За вас це ніхто не зробить.
Ковшун Дата: Чт, 04.10.2007, 18:16 | Повідомлення № 12
Досвідчений учасник
... От і виходить, що директор не виконує наказ (бо в класі в даному випадку 18 учнів). І ви знаєте, таких випадків по Україні досить багато. Можливо, директор просто не знає про даний наказ, а, можливо, свідомо його не виконує. ...Так що вам, Олександр Миколайович, потрібно звертатись до директора, давати читати наказ, і тримати тверду позицію за те, щоб ваш 11-В ділився на групи. За вас це ніхто не зробить.

Якщо директор не знайомий з наказом, то ознайомити його!
А якщо свідомо ігнорує цей наказ, то можна його дії оскаржити у відділі освіти, або в обласному управлінні освіти!
mouse Дата: Пн, 12.11.2007, 02:30 | Повідомлення № 13
Ветеран спілкування
Нагороди: 4
Рейтинг: 62
Звичайно потрібно забезпечити, щоб діти працювали один за компом на кожному уроці.
Маю щодо цього ідею (особливо для тих у кого ЕКОНОМІСТИ грамотніші за вчителів інформатики). Організуйте роботу дітей на уроці таким чином, щоб частина мала завдання за ПК,а частина за партами. Потім їх міняйте місцями. Ну, принаймі для малюків в початковій школі - це працює. Бо там і не дочекаєшься коли поділять. Бо і так варіативна складова, добре хоч дають інколи в школах проводити.
Так як щодо інтесифікації праці? І оцінки можна дві поставити... angry
Sasyk Дата: Пн, 12.11.2007, 13:44 | Повідомлення № 14
знаток тестуючих систем
Рейтинг: 9
тут можна сперечатися й сперечатися... В наших умовах нема чого плакати, слава Богу вже майже всі школи мають ПК, але в мене наприклад їх 10, а підгрупа до 14 чоловік, тож якби не хотілося, але 1 ПК - 1 учень аж ніяк не вийде sad
Newbie Дата: Пн, 12.11.2007, 18:22 | Повідомлення № 15
Хелпер
Нагороди: 9
Рейтинг: 91
деяким учням вдвох сидіти - то називається проблема? smile
у мене сьогодні клас був - група 19 осіб (в класі їх 38 всього). комп*ютерів 8. навіть не по двоє cry
Форум інформатиків » РОЗДІЛ I: ІНФОРМАТИКА, ПРОБЛЕМИ, ОБГОВОРЕННЯ, ВИРІШЕННЯ » 1.7 Кабінет інформатики » Поділ на групи (Проблема)
Сторінка 1 з 151231415»
Пошук:

© Форум інформатиків України, 2007-2017.