Сб, 18.11.2017, 15:38
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Сторінка 1 з 41234»
Модератор форуму: Ktara, Bandalak, НІКОЛЯ, volevikt 
Форум інформатиків » РОЗДІЛ I: ІНФОРМАТИКА, ПРОБЛЕМИ, ОБГОВОРЕННЯ, ВИРІШЕННЯ » 1.7 Кабінет інформатики » Музей комп'ютерної техніки (МКТ) (У кожній школі можна створити МКТ. Яким він має бути?)
Музей комп'ютерної техніки (МКТ)
Bandalak Дата: Сб, 29.03.2008, 00:32 | Повідомлення № 1
Лідер форуму
Нагороди: 39
Рейтинг: 260
В нашій школі є КУВТ "КОРВЕТ", контрольно-діагностична система "КДС-2", калькультори МК-60, струменевий, лазерний та матричний принтери, два старі сканери. Ще є легендарні "Спеціаліст" та "Спектрум ZX-80", які я сам зробив у студенські роки. Також різні плати, вінчестери, дисководи, різні дискети всяких розмірів, магнітофони, програвачі грам-платівок, радіоли та інше. Якщо мені це вдастья списати то зможу з вами помінятися на щось інше!
Зараз вибиваю у директора окреме приміщення для музею.

А що є у вас? Чи плануєте створити музей комп'ютерної техніки (МКТ), чи у вас він вже є?
Яким повинен бути МКТ?

[admin]Шановні форумчани!!!!!
Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!

Відредаговано: WWW - Сб, 07.06.2008, 22:50
ViktoriaK Дата: Пт, 11.04.2008, 13:27 | Повідомлення № 2
Я тут недавно...
Нагороди: 0
Рейтинг: 7
Музею в нас поки що немає. Але дуже хочеться створити. Ось тільки проблема з наочним матеріалом: крім плакатів та картинок більше нічого не має.

Відредаговано: ViktoriaK - Пт, 11.04.2008, 13:28
Bandalak Дата: Пт, 11.04.2008, 14:31 | Повідомлення № 3
Лідер форуму
Нагороди: 39
Рейтинг: 260
Можна випросити старі компи. У різних школах, є різні!
argun Дата: Пт, 11.04.2008, 14:50 | Повідомлення № 4
Прописаний назавжди
Нагороди: 1
Рейтинг: 32
У рубриці "Друге життя старої техніки" я вже писав, що у мене в класі є невеличкий музей, скомплектований з техніки, якою я користувався в "часи нашої молодості" та пізніше:
"РК-86", "Специалист", "Sinclair ZX80"(різних модифікацій)(ці ПК зроблені моїми руками у ті славетні часи),
та "ПК Львов-01", "Корвет", "Вектор", УКНЦ", "ЕС-1840", "Apple Macintosh" та інші, 4 струйних принтера, 1 матричний принтер, на підході лазерний "НР-LJ-4", арифмометр "Феликс". В шкафу велика кількість калькуляторів, комплектуючих ПК різних років та моделей. Дещо приносять діти. Ось сьогодні батьки дитини передали непотрібний їм графічний планшет. Але клас малий і зробити музей неможливо. Пробував випросити хоч якесь приміщення, але поки що безрезультатно. А для дітей, вважаю, це було б цікаво.
W-w-W Дата: Сб, 14.06.2008, 20:00 | Повідомлення № 5

в нас стара школа і не вистачає приміщень на створення музею комп'ютерної техніки, хоча думка давно була створити такий музей, деякий матеріал є, ще б назбирав, але уви.............
Nicola Дата: Сб, 14.06.2008, 22:28 | Повідомлення № 6
Прописаний назавжди
Нагороди: 2
Рейтинг: 13
argun, Ви молодець!!! В кожну школу б такий музей!
Quote (argun)
Пробував випросити хоч якесь приміщення, але поки що безрезультатно.
А це вже традиція така у наших школах, та мабуть і не тільки - все нове тяжко пробиває дорогу в житті. У багатьох школах на комптехніку ще дивляться або як на якесь чудо або як на іграшку.
Jokerz Дата: Нд, 15.06.2008, 05:52 | Повідомлення № 7
Хостер
Нагороди: 4
Рейтинг: 102
Я еще помню Спектрум ZX-80 smile хорошие воспоминания, превые шаги так сказать. потом корветы.... вообщем я тоже все это помню.
argun Дата: Нд, 15.06.2008, 14:16 | Повідомлення № 8
Прописаний назавжди
Додав вранці повідомлення, а зараз щось його не бачу. Повторюсь biggrin

Quote (Nicola)
argun, Ви молодець!!! В кожну школу б такий музей!

Дякую.
Учні з цікавістю роздивляються експонати. Більшість із них працюючі(принаймі колись були. Мабуть треба попробувати їх підключити.)
Учнів дуже бунтежить, як можна було працювати з 32-64 Кб ОЗУ, без дисків. Плівкову клавіатуру вони вважають за сенсорну(вона і зараз плівкова, але з кнопками). І сміх і гріх.

Quote (WWW)
в нас стара школа і не вистачає приміщень на створення музею комп'ютерної техніки, хоча думка давно була створити такий музей, деякий матеріал є, ще б назбирав, але уви.............

На жаль все це у мене теж виставлено у дуже обмеженій площі. клас малий. По периметру встановлено 14 машин. Є можливість додати ще одну, але не знаю куди її ставити. Препараторської немає.
Але такі проблеми мабуть у більшості.

Додано (15.06.2008, 14:16)
---------------------------------------------
Зараз повідомлення з'явилось.

Відредаговано: argun - Нд, 15.06.2008, 14:16
VicS13 Дата: Пт, 29.08.2008, 13:20 | Повідомлення № 9
Тут живе...
Нагороди: 0
Рейтинг: 6
Музей начал собирать года 3 назад. Благо, кабинет на 88 кв. м. и всего 11 компов позволяют это сделать.
Собираю в основном РС-совместимую технику. Все довожу до абсолютно рабочего состояния. Есть компы от i8088 до сокет7, и слотовые.
Есть настоящие реликты. Например самый первый в мире Creative Sound Blaster и почти полный помплект 3D ускорителей от 3dfx.
На всех старых компах демонстрирую работу бездисковых рабочих станций.
Вид старой четверки с работающей ХР Про или Линуксовым КДЕ учеников просто убивает наповал.
Мое мнение - музей ОБЯЗАН быть!!!!
Сейчас на базе 386 компа еще под МСДОС начинаем делать управление мощным шаговым двигателем часового механизма главного телескопа нашего астрономического кружка. А это Кассегрен с диаметром главного зеркала 500 мм.
Старая техника еще послужит........ Тем более в условиях отсутствия отопления на куполе!!!!!! Где новая техника просто не выдержит......
monoxrom Дата: Пн, 27.10.2008, 09:57 | Повідомлення № 10
Новий користувач
Рейтинг: 5
Всім привіт!
я також колекціоную компютери, ось уже зробив віртуальний музей
www.retro-pc.net
Цікавить стара компютерна техніка, всякі корвети/оріони/БК такого ще немаю, буду радий якомусь обміну чи купівлі
мої координати є на вищезгаданому сайті
argun Дата: Пн, 27.10.2008, 16:35 | Повідомлення № 11
Прописаний назавжди
Quote (monoxrom)
www.retro-pc.net

На жаль:
404
Страница не найдена
P.S. Хоча, якщо прописати адресу в адресний рядок, відкривається.
Подивився з цікавістю. Згадав молодість. Корвет у мене є, але сам збираю музейні експонати.
Років 20-25 назад дещо розібрав на запчастини - вважав що не знадобиться. Зараз жалкую.

Відредаговано: argun - Пн, 27.10.2008, 16:46
filnick Дата: Пн, 27.10.2008, 17:47 | Повідомлення № 12
Мудрий вчитель
Нагороди: 7
Рейтинг: 124
Першим експонатом в Музеї обчислювальної техніки має бути звичайна рахівниця. Потім необхідно виставити логарифмічну лінійку, арифмометр. Тоді підуть калькулятори вітчизняного виробництва (типу МКШ-2), потім програмовані калькулятори МК-51, МК-71 (хто викладав інформатику в середині 80-х пам'ятає!). Ну а тоді вже збирати і Корвети, і Агати, і УКНЦ і т.д. Дуже цікаве враження на учнів справляє 5-ти дюймова дискета.
argun Дата: Пн, 27.10.2008, 20:27 | Повідомлення № 13
Прописаний назавжди
Quote (filnick)
МК-51, МК-71 (хто викладав інформатику в середині 80-х пам'ятає!).

Взагалі то - це інженерні калькулятори, програмовані: Б3-21, Б3-34, МК-54, МК-61, МК-52(три останні показую учням як прообраз комп'ютера, інколи навіть вводжу прості програми. Хоча МК-52 вміє їх запом'ятовувати.)
Quote (filnick)
Дуже цікаве враження на учнів справляє 5-ти дюймова дискета.

У мене є навіть 8-ми дюймова - це для них шок.
5-ти дюймовий дисковод поставив в один системник, та стоїть як експонат "Поиск-2", де такж 5-ти дюймовий, а коли бачать 8-ми дюймову -..... :)
monoxrom Дата: Пн, 27.10.2008, 21:35 | Повідомлення № 14
Новий користувач
Рейтинг: 5
Ага 8-ми дюймова дискета це круто, але я ніде їх неможу знайти, в кого були повикідали :(
хоча я раз вживу її таки бачив :)

А про шок, то я згадав таке: це я зняв і зробив сам все, інтернет на віндовс 3,11
чому так помалу? бо компютер був старенький: 386-33 Мгц+співпроцесор, памяті 8-мегабайт, вінчестер-250 мегабайт, відео ісанше і мережа ісашна звісно, можете глянути самі:
http://www.youtube.com/watch?v=4SOH5wzxrYk
багато хто не вірив що таке можна :)

Відредаговано: monoxrom - Пн, 27.10.2008, 21:36
piktor Дата: Пт, 31.10.2008, 12:35 | Повідомлення № 15
Активний учасник
Рейтинг: 19

Ось таке було в школі, де я раніше працював, списали і здали на брухт, але залишилося багато х86-сумісної техніки.

Додано (31.10.2008, 12:35)
---------------------------------------------

Quote (monoxrom)

(Переглянув сайт)
Гм. Жесть. Такого ще не бачив.
Форум інформатиків » РОЗДІЛ I: ІНФОРМАТИКА, ПРОБЛЕМИ, ОБГОВОРЕННЯ, ВИРІШЕННЯ » 1.7 Кабінет інформатики » Музей комп'ютерної техніки (МКТ) (У кожній школі можна створити МКТ. Яким він має бути?)
Сторінка 1 з 41234»
Пошук:

© Форум інформатиків України, 2007-2017.