Чт, 22.10.2020, 06:02
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Модератор форуму: Ktara, Bandalak, НІКОЛЯ, volevikt  
Форум інформатиків » РОЗДІЛ I: ІНФОРМАТИКА, ПРОБЛЕМИ, ОБГОВОРЕННЯ, ВИРІШЕННЯ » 1.7 Кабінет інформатики » Наочність на уроках інформатики та при оформленні кабінету (Наочність)
Наочність на уроках інформатики та при оформленні кабінету
serg Дата: Нд, 18.11.2007, 21:43 | Повідомлення № 1
Я тут недавно...
Нагороди: 0
Рейтинг: 3
При офорленні кабінету інформатики я зіткнувся з такою проблемою, де можна скачати ПЛАКАТИ?
Я бачив у продажі непогані плакати, але й ціна їх...

[admin]Шановні форумчани!!!!!
Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!

Відредаговано: W-w-W - Сб, 26.12.2015, 19:28
oleg_teacher Дата: Пт, 01.02.2008, 11:16 | Повідомлення № 31
Любитель дискутувати
Рейтинг: 2
Quote (Sasyk)
Як тільки в мене в школі буде проектор чи мультимедійна дошка, відразу так і скажу

та і в мене немає але... але... із часів пошуку2 тільки 16 січня 2008 р. на нашу школу прийшло 10 нових (celeron 1/6 Ггц) компів із ОС Vista. Мо пройде ще так годіков ... і буде проектор biggrin
melych_st Дата: Пт, 01.02.2008, 13:00 | Повідомлення № 32
Я тут недавно...
Рейтинг: 0
у мене в бурсі проектор є, я ним користуюсь, але кожного дня чекаю чи не прийде хтось і не захоче використати іноваційні методи навчання (проектор) на своїх уроках (мова, математика ...) і чи не доведеться його носити (вчителю інформатики) в кабінети підключати та таке інше.
oleg_teacher Дата: Пт, 01.02.2008, 13:09 | Повідомлення № 33
Любитель дискутувати
Quote (melych_st)
чи не доведеться його носити (вчителю інформатики) в кабінети підключати та таке інше.

А кому доведеться? Бібліотекарші?
1. Є два виходи або когось навчити користуватися ним!
2. Або нікому не казати що він у тебе є!
Ковшун Дата: Пт, 01.02.2008, 15:08 | Повідомлення № 34
Досвідчений учасник
Нагороди: 1
Рейтинг: 25
Quote (melych_st)
у мене в бурсі проектор є, я ним користуюсь, але кожного дня чекаю чи не прийде хтось і не захоче використати іноваційні методи навчання (проектор) на своїх уроках (мова, математика ...) і чи не доведеться його носити (вчителю інформатики) в кабінети підключати та таке інше.

По-перше, "бурса" - це що таке?

По-друге, його нікуди ности не треба.
Якщо його весь час носити, то так він і працювати буде.
Тих комп’ютерно-орієнтованих уроків з інших предмктів крім інформатики, не так вже і багато.
Томі їх можна провести у кабінеті інформатики.

Newbie Дата: Пт, 01.02.2008, 16:08 | Повідомлення № 35
Хелпер
Нагороди: 9
Рейтинг: 91
Quote (melych_st)
і чи не доведеться його носити (вчителю інформатики) в кабінети підключати та таке інше.

а як же?! максимум - когось навчити. але при цьому постає питання відповідальності тієї людини, і на себе це брати не хоче добровільно ніхто...
Quote (Ковшун)
Тих комп’ютерно-орієнтованих уроків з інших предмктів крім інформатики, не так вже і багато.

не факт smile заходів таких справді не так багато. а кабінет інформатики занятий практично постійно (у нас наприклад 1 день лиш вільний від уроків), крім того він не може використовуватись для усього класу (він пристосований для половини класу - однієї групи). тому проводити подібні заходи в кабінеті інформатики - не завжди можливо. залишається носити проектор, екран (добре що зараз таки купили, бо до того носили білу дошку), комп*ютер та подовжувач у відповідний кабінет.... і це все звісно обов*язок вчителя інформатики... wacko
і то ще добре, якщо захід - у той вільний від уроків день... інакше я маю і свої уроки провести, і захід забезпечити... cry
Sasyk Дата: Пт, 01.02.2008, 17:08 | Повідомлення № 36
знаток тестуючих систем
Рейтинг: 9
Quote (oleg_teacher)
та і в мене немає але... але... із часів пошуку2 тільки 16 січня 2008 р. на нашу школу прийшло 10 нових (celeron 1/6 Ггц) компів із ОС Vista. Мо пройде ще так годіков ... і буде проектор biggrin

Але вам і пощастило... Нові компи це круто... biggrin мені б так... Я вам заздрю щиро tongue .
Ви мабуть вчитель з досвідом (вищої категорії), раз ще памятаєте про пошук2 surprised

Добавлено (01.02.2008, 17:08)
---------------------------------------------

Quote (melych_st)

А в мене в щколі нема проектора, зате є чудова програма Radmin (нова версія чудово передає відео), я її встановив на свої голову... тепер ходять до мене і "кумарять" зі своїми уроками мультимедійними...
Нічого не маю проти, але думаю так... Якщо хочеш - бери і проводь, а то я сиджу і все роблю...
От красота вчителям предметникам... Вони такі раді, що в нас є компютерний клас, а я як радію, коли на школу дають нові навчальні програми... wacko
teruk Дата: Пт, 01.02.2008, 17:53 | Повідомлення № 37
Новий користувач
Добрий день шановні колеги!
плакати є можу прислати фото кому потрібно. Виписав їх у Харкові в 2006 році.
Чудом вговорив дирекцію щоб оплатили перевод. Приблизно 100 грн.

У мене є запитання. У нас в одних школах платять 13% за шкідливість в інших ні Де цей закон є написаний
щоб прочитати його.
і ще..зараз класи атестують і всі різні українські, англійські та інші дирекція атестувала, а інформатики ні

nadya_hontar Дата: Пт, 01.02.2008, 22:06 | Повідомлення № 38
Я тут недавно...
Quote (teruk)
У нас в одних школах платять 13% за шкідливість в інших ні Де цей закон є написаний
щоб прочитати його.

Мені також 10 років платили за шкідливі умови роботи від12% до 15%, коли я мав старі комп'ютери. Спочатку "Пошуки-1", потім "Покук-2", а потім PVI-486SPS. А тепер нові компи з TFT ионіторами кажуть не шкідливі, але на основі якої документації не кажуть. А за шкідливість написано в "Інструкції про порядок обчислення заробітньої плати працівникам освіти" + Додаток №2 п.162 чи п.163 "Робота за дисплеєм комп'ютера" Попитайте в свого бухгалтера дану інструкцію і покажіть директору.
Quote (teruk)
зараз класи атестують і всі різні українські, англійські та інші дирекція атестувала, а інформатики ні

Віносно класу, то впершу чергу має бути санітарний паспорт класу. А щоб його мати потрібно, щоб санстанція зробила відповідні замири (районна чи обласна, відділ освіти має оплатити 1500 грн. на їх рахунок). В чому я тут не погоджуюсь, бо припустимо Міністерська поставка комп'ютерів, є дозвіл Головної санепідемологічної станції, то чому ще потрібно обласній і районній платити. Тут я вважаю явне відмивання грошей. Але вертаємось дальше до класу. Проаналізуйте "Положення про кабінет інформатики", виберіть всі пункти, що повинно бути в кабінеті, педставте директору і він повинен скласти комісію по провірці класу і документації, тоді подає рекомендації до відділу освіти. Там завіряють, або ще методист провіряє і Вам оплачують в середньому 10-15% від зарплати. А це приблизно 70-90 грн. А роботи на цілу 1000 і більше...
melych_st Дата: Вт, 05.02.2008, 15:03 | Повідомлення № 39
Я тут недавно...
Quote (nadya_hontar)
В чому я тут не погоджуюсь, бо припустимо Міністерська поставка комп'ютерів, є дозвіл Головної санепідемологічної станції, то чому ще потрібно обласній і районній платити.

Мабуть тому, що Головна санепідемологічна станції дає дозвіл на використання техніки, а обласна, районна на приміщеня.

Добавлено (05.02.2008, 15:03)

Quote (Ковшун)
По-перше, "бурса" - це що таке?

Вибачте надалі такого не буде. Не подумав.
Sasyk Дата: Вт, 05.02.2008, 16:23 | Повідомлення № 40
знаток тестуючих систем
Рейтинг: 9
Quote (Ковшун)
Тих комп’ютерно-орієнтованих уроків з інших предмктів крім інформатики, не так вже і багато. Томі їх можна провести у кабінеті інформатики.

а головним виконавцем на даному уроці буде ВЧИТЕЛЬ ІНФОРМАТИКИ... Мене це не влаштовує...
В мене і так роботи з головою...
oleg_teacher Дата: Вт, 05.02.2008, 17:16 | Повідомлення № 41
Любитель дискутувати
Quote (Ковшун)

Не погоджуюся. на даний момент розроблено багато електронних версій уроків хімії, фізики, історії, математики ... а управління освіти вимагає впроваджувати новітні технології, тому бажаючих якимось чином засвітитися багато. от і приходить на допомогу проетор і як казав
Quote (Sasyk)
а головним виконавцем на даному уроці буде ВЧИТЕЛЬ ІНФОРМАТИКИ... Мене це не влаштовує...
В мене і так роботи з головою...
melych_st Дата: Вт, 05.02.2008, 17:39 | Повідомлення № 42
Я тут недавно...
Нам
Quote (Ковшун)
Тих комп’ютерно-орієнтованих уроків з інших предмктів крім інформатики, не так вже і багато.Томі їх можна провести у кабінеті інформатики.

Нам у профліцей в цьому році надіслали навчальні диски для апробації з загально-освітніх дисциплін. Це розіслали по всіх закладах ПТО просто з різних предметів. То я думаю використання проектора, це лише питання часу. Є лише дві перешкода цьому впровадженю:
1. викладачі старшого віку, які уже не мають бажання вчитися працювати за комп'ютером
2. постає питання забезпечення компютерною технікою кабінетів загальноосвітніх дсисциплін, тому, що
Quote (Newbie)
а кабінет інформатики занятий практично постійно
filnick Дата: Сб, 09.02.2008, 17:17 | Повідомлення № 43
Мудрий вчитель
Нагороди: 7
Рейтинг: 124
Наочність в кабінеті інформатики має бута одна - працюючий комп'ютерний клас з локальною мережею та підключенням до Інтернету (друге за можливістю). Все решта - це технічна документація вчителя чи зав. кабінетом.
Що стосується мультипроектора, то на мою думку, в кабінеті інформатики він не потрібен. Використати його можна в аудиторії або класі, де відбуваються лекції або навіть в актовому залі. Наведу приклад. На одному з районних семінарів вчителів фізики демонстрували урок в 10 класі з комп'ютерною підтримкою. Урок проводили в кабінеті інформатики, учні сиділи по двоє за ПК. Учитель використала одну з непоганих навчальних програм (здається Віртуальна фіз лаборатороія) і запропонувала учням відкрити таку-то тему, переглянути такий-то дослід, продивитися такий-то відеофрагмент. Ось тут все й почалося... Поки одні шукали яку кнопку натиснути, інші запустили не те що пропонував вчитель, хтось переглядав дослід, а на деяких ПК не знайшлося кодека для перегляду відеофрагмента, в інших учнів взагалі завис Explorer. Уявіть собі, що пережив вчитель (до речі один з кращих вчителів-фізиків).
А справа вся у досить простому моменті. Вчителі НЕ інформатики вимушені проводити уроки з компютерною підтримкою - їх до, цього по крайній мірі, зобовязує адміністрація школи. Ось вони й худо-бідно розібравшись з програмою намагаються втиснути її дітям на уроці. Але ці вчителі не володіють важливим досвідом - ВИКЛАДАННЯ УРОКУ В КОМП'ЮТЕРНОМУ КЛАСІ. В цьому навіть досвічені вчителі-предметовці програють початківцям-інформатикам.
А, повертаюмись до уроку, якби вчитель приніс один комп'ютер у фізкабінет і підключив би його до мультипроектора та й показав би й матеріал, дослід, відеофрагмент. А потім сказавби дітям - приходьте в кабінет інформатики й попрацюйте самостійно з даною програмою в позаурочний час. Тоді була б і фізика, і комп'ютерна підтримка.
Висновки:
1.ПК потрібен для індивідуальної роботи, а проектор - для колективної.
2. Вчителів-предметників необхідно вчити методиці проведення уроків з компютерною підтримкою (педагоги із стажем, згадайте заняття з ТЗН)
3. В кожній школі обовязково потрібен спеціаліст із експлуатації інформаційних засобів навчання (із зарплатою більшою, ніж зарплата лаборанта)
Ковшун Дата: Сб, 09.02.2008, 22:22 | Повідомлення № 44
Досвідчений учасник
Нагороди: 1
Рейтинг: 25
Quote (Sasyk)

А хто Вас робить головним виконавцем на уроці з іншого предмету???
Хіба, що самі напроситесь!!!
Хай втитель того предмету і проводить урок, а якщо йому потрібна буде допомога, то звичайно, не відмовите!

Добавлено (09.02.2008, 22:22)

Quote (filnick)
Наочність в кабінеті інформатики має бута одна - працюючий комп'ютерний клас з локальною мережею та підключенням до Інтернету (друге за можливістю). Все решта - це технічна документація вчителя чи зав. кабінетом.

Правильно кажете. Додам лише, що потрібен , на мою думку, стенд з правилами роботи в кабінеті.

Quote (filnick)

Що стосується мультипроектора, то на мою думку, в кабінеті інформатики він не потрібен.

Потрібен, ще й як потрібен!!!

Quote (filnick)

Наведу приклад. На одному з районних семінарів вчителів фізики демонстрували урок в 10 класі з комп'ютерною підтримкою. Урок проводили в кабінеті інформатики, учні сиділи по двоє за ПК. Учитель використала одну з непоганих навчальних програм (здається Віртуальна фіз лаборатороія) і запропонувала учням відкрити таку-то тему, переглянути такий-то дослід, продивитися такий-то відеофрагмент. Ось тут все й почалося... Поки одні шукали яку кнопку натиснути, інші запустили не те що пропонував вчитель, хтось переглядав дослід, а на деяких ПК не знайшлося кодека для перегляду відеофрагмента, в інших учнів взагалі завис Explorer. Уявіть собі, що пережив вчитель (до речі один з кращих вчителів-фізиків).

Треба було просто все продумати вчителю фізики, все перевірити, причому, детально. Тоді все було б гаразд!

Quote (filnick)

2. Вчителів-предметників необхідно вчити методиці проведення уроків з компютерною підтримкою (педагоги із стажем, згадайте заняття з ТЗН)

А отут повністю з Вами погоджуюсь!!!
Newbie Дата: Нд, 10.02.2008, 21:38 | Повідомлення № 45
Хелпер
Нагороди: 9
Рейтинг: 91
Quote (filnick)
Поки одні шукали яку кнопку натиснути, інші запустили не те що пропонував вчитель, хтось переглядав дослід, а на деяких ПК не знайшлося кодека для перегляду відеофрагмента, в інших учнів взагалі завис Explorer. Уявіть собі, що пережив вчитель (до речі один з кращих вчителів-фізиків).

а тепер уявіть, що "провину" за такий "зірваний" урок покладають на вчителя інформатики! cry то ще добре, якщо була можливість протестувати завчасно (на жаль про це маю думати я, а не вчитель іншого предмету), а скільки разів було таке, що попередять, що показуватимуть презентацію (значить потрібен PowerPoint), а за 5 хвилин до початку заходу з*ясовується, що будуть показувати фільм (значить треба кодеки відповідні, колонки - а у мене не до всіх компів можна їх підключити - є проблеми зі звуковими картами). коли спробувала пояснити, що ці налаштування слід завчасно робити... - до сих пір крізь зуби вітаються...
або запишуть інформацію на ДВД, хоч просила на СД писати....
але з іншого боку - кожен такий випадок - це досвід і для мене, і для інших вчителів! і я сподіваюсь, що ми отут понаписуємо які бувають випадки і це допоможе комусь в аналогічній ситуації smile
Quote (Ковшун)
А хто Вас робить головним виконавцем на уроці з іншого предмету???
Хай вчитель того предмету і проводить урок, а якщо йому потрібна буде допомога, то звичайно, не відмовите!

намагаюсь зробити так, щоб взагалі не бути присутньою на "чужих" заходах - реально набридло! але це можна собі дозволити лише якщо є мінімальна впевненість у вчителеві і класові! заодно це "виховує" відповідальність вчителів, вони двічі подумають як краще організувати, а не будуть думати, що я чарівна фея, яка може все зробити за них! або що комп*ютери зроблять щось самі smile добре, що вже дітей продвинутих досить багато, та й вчителі намагаються не відставати. хоча для багатьох з них це дуже тяжко і сутужно йде процес
Форум інформатиків » РОЗДІЛ I: ІНФОРМАТИКА, ПРОБЛЕМИ, ОБГОВОРЕННЯ, ВИРІШЕННЯ » 1.7 Кабінет інформатики » Наочність на уроках інформатики та при оформленні кабінету (Наочність)
Пошук:

© Форум інформатиків України, 2007-2020.