Вт, 12.12.2017, 18:06
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Сторінка 1 з 812378»
Модератор форуму: Ktara, Bandalak, НІКОЛЯ, volevikt 
Форум інформатиків » РОЗДІЛ I: ІНФОРМАТИКА, ПРОБЛЕМИ, ОБГОВОРЕННЯ, ВИРІШЕННЯ » 1.7 Кабінет інформатики » ЛАБОРАНТ КАБІНЕТУ ІНФОРМАТИКИ (Проблеми, поради, запитання, ділимся досвідом.)
ЛАБОРАНТ КАБІНЕТУ ІНФОРМАТИКИ
НІКОЛЯ Дата: Сб, 29.08.2009, 21:42 | Повідомлення № 1
Знавець вірусів
Нагороди: 17
Рейтинг: 201
Шановні форумчани! В дані темі пропоную спілкуватись та обмінюватись досвідом, допомагати в різних питаннях людям яких одні називають лаборантами,
хоча правильніше називати їх сисадмінами з великої літери та більш широким кругозором. Тому що в той час як існує хоч якесь розмежування прав та обовязків з лаборанта вимагається знати й вміти практично все від ксерення та роздруковки до повного знання ОС, складових мережі, захист, особливості заліза та інше. Перелік дуже великий. А деякі тільки в ворді документи ліплять, навідь не пробуючи осягнути щось нове. Отож лаборантів є 2 типи. Секретар широкого профілю з вузьким розумінням та Друга категорія лаборант який виконує функції адміна.
Якщо сказати простіше то лаборант мусить знати і уміти практично все.
Прошу всіх лаборантів по всіх питаннях та проблемах які виникають звертатись в цю тему.

[admin]Шановні форумчани!!!!!
Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!

Відредаговано: W-w-W - Сб, 26.12.2015, 19:21
НІКОЛЯ Дата: Сб, 29.08.2009, 22:00 | Повідомлення № 2
Знавець вірусів
Почну з того що праця лаборанта доволі не така легка як кажеться на перший погляд, не скрізь але як мені відомо в багатьох освітніх закладах.
Потрібно слідкувати за мережею, обладнанням, нормальним фунціюванням ОС,
виконувати купу різної роботи водночас, а буває таке що, виконуватиподекілька завдань одночасно.
Всім як правило щось потрібно зробити, доречі терміново і водночас.От саме про такі проблеми та негаразди які трапляються в роботі пропоную поговорити в ці темі.
salal Дата: Сб, 29.08.2009, 22:20 | Повідомлення № 3
Прописаний назавжди
Нагороди: 2
Рейтинг: 18
Лаборант і сисадмін - це зовсім різні посади. Ставку сисадміна вводять, коли в закладі більше 30 ПК, включаючи навчальні аудиторії та адміністративний контингент, бібліотеки тощо. В цьому випадку виникає потреба в доменній мережі з розмежуванням прав користувачів і т.п. Це вимагає регулярного систематичного обслуговування мережі на достатньому професійному рівні.
Лаборант - це помічник вчителів інформатики та інших вчителів, які на базі комп'ютерного класу проводять заняття. Його обов'язки описані в положенні про кабінет інформатики. Вони зводяться до виконання допоміжних дій завідуючому кабінетом інформатики і не потребують глибоких знань системного адміністрування. Тому йому зовсім не обов'язково "знати і уміти практично все", бо задачі адміністрування лежать не на ньому, а на завідуючому, обов'язки якого також описані в цьому положенні.

Додано (29.08.2009, 22:20)
---------------------------------------------

Quote (НІКОЛЯ)
виконувати купу різної роботи водночас, а буває таке що, виконуватиподекілька завдань одночасно.
Всім як правило щось потрібно зробити, доречі терміново і водночас.От саме про такі проблеми та негаразди які трапляються в роботі пропоную поговорити в ці темі.

По-перше. У лаборанта повинен бути безпосередній начальник. Причому один. І цей начальник - завідуючий кабінетом інформатики. І тільки він. В іншому випадку його дійсно "дістануть" різними завданнями та проханями. Всі завдання і прохання повинні йти через завідуючого. Навіть завдання дирекції. По-друге. У лаборанта повинен бути план роботи, в якому передбачені його дії у відповідності до посадових обов'язків, щоб його робота була не стихійною ("затикання дірок", що виникають), а планомірною (не допускання виникнення цих "дірок"), і за яким він повинен працювати. І третє - не стояти на місці, а вчитися і опановувати методи і прийоми адміністрування інформаційної системи. Бо, перефразовуючи О.Суворова, поганий той лаборант, який не хоче стати сисадміном.

Відредаговано: salal - Сб, 29.08.2009, 23:10
НІКОЛЯ Дата: Сб, 29.08.2009, 22:21 | Повідомлення № 4
Знавець вірусів
Quote (salal)
Лаборант і сисадмін - це зовсім різні посади
Я це розумію ;)

Quote (salal)
Ставку сисадміна вводять, коли в закладі більше 30 ПК, включаючи навчальні аудиторії та адміністративний контингент, бібліотеки тощо.

А два компютерні класи по 24 ПК в кожному + бібліотека та ще десяток ПК від секретаря і до деректора це не в ходить в категорію мережі з розмежуванням прав користувачів ;)

Quote (salal)
Лаборант - це помічник вчителів інформатики та інших вчителів, які на базі комп'ютерного класу проводять заняття.

Це на папері а в житті?
Quote (salal)
Його обов'язки описані в положенні про кабінет інформатики.

Не зовсім ви видно неуважно читали. Там написано що він керується посадовою інструкцією ЛАБОРАНТА.

Quote (salal)
бо задачі адміністрування лежать не на ньому, а на завідуючому, обов'язки якого також описані в цьому положенні.

В цьому положенні ні слова немає про обовязки зав кабінетом.
НІКОЛЯ Дата: Сб, 29.08.2009, 22:23 | Повідомлення № 5
Знавець вірусів
Quote (salal)
По-перше. У лаборанта повинен бути безпосередній начальник. Причому один. І цей начальник - завідуючий кабінетом інформатики.

В посадові інструкції сказано що начальників в нього
1 директор
2 Замісник директора з виховної роботи
3 Тільки потім іде зав кабінетом тоість вчитель інформатики
Quote (salal)
По-друге. У лаборанта повинен бути план роботи, в якому передбачені його дії у відповідності до посадових обов'язків, щоб його робота була не стихійною ("затикання дірок", що виникають), а планомірною (не допускання виникнення цих "дірок"). І третє - не стояти на місці, а вчитися і опановувати методи і прийоми адміністрування інформаційної системи. Бо, перефразовуючи О.Суворова, поганий той лаборант, який не хоче стати сисадміном.

Як я вже й казав це на папері а вжитті все зовсім по іншому :Q
salal Дата: Сб, 29.08.2009, 22:34 | Повідомлення № 6
Прописаний назавжди
Quote (НІКОЛЯ)
В цьому положенні ні слова немає про обовязки зав кабінетом.

Див. Н А К А З 20.05.2004 N 407
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
14 червня 2004 р.
за N 730/9329

Про затвердження Положення про кабінет інформатики
та інформаційно-комунікаційних технологій
навчання загальноосвітніх навчальних закладів

п.п. 6.6, 6.7, 6.8

Можна скачати з: http://ki.at.ua/load/16-1-0-72

Додано (29.08.2009, 22:34)
---------------------------------------------

Quote (НІКОЛЯ)
В посадові інструкції сказано що начальників в нього
1 директор
2 Замісник директора з виховної роботи
3 Тільки потім іде зав кабінетом тоість вчитель інформатики

Ви помиляєтеся. В наказі цього не сказано. Лаборант безпосередньо підпорядкований завідуючому.

6.7 Робота, яку виконує лаборант, повинна здійснюватись
відповідно до плану роботи кабінету і проходити під безпосереднім
керівництвом завідувача кабінету.
Лаборант несе перед завідувачем
кабінету відповідальність за правильне зберігання й експлуатацію
навчального обладнання, навчально-наочних посібників тощо.

Будь ласка, уважно прочитайте наказ. Тоді деякі непорозуміння зникнуть. А якщо у вашому закладі дирекція не виконує положення наказу, то це вже проблема суто вашого закладу. У нас такі проблеми не стоять. Я завідувач кабінетом інформатики, у мене є лаборант, який безпосередньо підпорядкований мені. І завдання він отримує через мене. А я слідкую, щоб ці завдання відповідали його посадовим обов'язкам. Що за їх межами - це його особиста справа, яку він може виконувати на свій розсуд в позаробочий час.

Відредаговано: salal - Сб, 29.08.2009, 23:06
pasichov Дата: Сб, 29.08.2009, 22:37 | Повідомлення № 7
Наполегливий учасник
Нагороди: 3
Рейтинг: 70
Quote (НІКОЛЯ)
хоча правильніше називати їх сисадмінами з великої літери та більш широким кругозором

На жаль, за лаборантську зарплату нормальний сисадмін працювати не буде. А якщо й буде, то годину в тиждень, "приходящий" (в крайньому разі, я не знайшов, а від "приходящого" в школі толку мало).
Quote (salal)
Ставку сисадміна вводять, коли в закладі більше 30 ПК

Це відображено в нормативних документах? Яких?
salal Дата: Сб, 29.08.2009, 22:59 | Повідомлення № 8
Прописаний назавжди
Quote (pasichov)
Це відображено в нормативних документах? Яких?

Зараз точно сказати не можу, але такі документи є. Я про них чув від нашого директора ліцею. В минулому році ми з нею розглядали питання відкриття ставки сисадміну в ліцеї, так як у нас біля 40 комп'ютерів (кабінети інформатики, предметні кабінети, бібліотека, завучі, директор, секретар, бухгалтерія, методкабінет тощо). Зійшлися на тому, що покищо такої необхідності немає. Тому я їх не вивчав.

НІКОЛЯ Дата: Нд, 30.08.2009, 06:13 | Повідомлення № 9
Знавець вірусів
Наказ я маю але ви теж прочитайте уважно

6.8 До обов'язків лаборанта входять:
- забезпечення в приміщенні навчального кабінету чистого
повітря, порядку розміщення засобів навчання та обладнання,
справності та своєчасного їх ремонту,
збереження в належному
порядку протипожежних засобів і засобів першої медичної допомоги
та вміння надати першу допомогу при нещасних випадках;
- ведення під керівництвом завідувача кабінету
інвентаризаційних записів, своєчасне внесення змін до них про
надходження та витрати матеріальних цінностей;
- забезпечення безвідмовної роботи навчального обладнання,
повної безпеки
їх під час виконання учнями лабораторних і
практичних робіт;
- допомога вчителеві в організації і проведенні навчальних
демонстрацій, позаурочної роботи з предмета;
- щоденне наведення загального порядку в кабінеті після
закінчення навчальних занять і дотримання правил експлуатації
електрообладнання.
Це по вашому не адміністрування визначене наказом? :)

salal Дата: Нд, 30.08.2009, 08:13 | Повідомлення № 10
Прописаний назавжди
Тут не говориться, що ремонт повинен виконувати лаборант. Тут говориться, що він забезпечує. Це різні речі. Лаборант повинен слідкувати за належною роботою пристроїв і, в разі їх виходу із ладу, спробувати визначитися із причинами та можливістю ремонту або налагодження власними зусиллями. Якщо так, то зробити це самостійно. Інакше - повідомити завідувача. Наприклад, вийшов із ладу ПК. Завідувач вирішує питання, де ремонтувати і питання оплати. А все інше - лаборант: від'єднати, віднести (відвезти), здати в ремонт, забрати, принести (привезти), встановити та, при необхідності, налаштувати.
Теж саме і з забезпеченням роботи програмної складової.

Я розумію, що слово "забезпечити" має широке зачення. Якщо його неправильно трактувати, то можна дійти до того, що заставляти лаборанта ремонтувати обладнання за власний кошт.
А пункт 6.8 слід читати як продовження пунктів 6.6 та 6.7. Тоді зайвих тлумачень обов'язків лаборанта не буде. Зокрема:
"6.7 Робота, яку виконує лаборант, повинна здійснюватись
відповідно до плану роботи кабінету і проходити під безпосереднім
керівництвом завідувача кабінету. Лаборант несе перед завідувачем
кабінету відповідальність за правильне зберігання й експлуатацію
навчального обладнання, навчально-наочних посібників тощо
".
Саме виконання цієї відповідальность та плюс допоміжні дії при ремонті та налагодженні і є забезпеченням безвідмовної роботи навчального обладнання.

Слід розуміти, що лаборант - це тільки помічник завідувача КІІКТ, а сисадмін - це працівник окремої від КІІКТ служби. До обов'язків сисадміна може входити адміністрування КІІКТ, але в разі відсутності посади завідувача КІІКТ.
Інша справа - це проблема посадових обов'язків, яку створюють керівники установ, обходячи посадові інструкції своїх підлеглих і надаючи їм не властиві для їх посади функції. Тоді і виникає ситуація, коли із лаборанта "ліплять" сисадміна. Хоча лаборантом може бути випускник ПТУ (як у нашому ліцеї), а сисадміном - спеціаліст з вищою освітою.

Відредаговано: salal - Нд, 30.08.2009, 08:56
НІКОЛЯ Дата: Нд, 30.08.2009, 09:47 | Повідомлення № 11
Знавець вірусів
Що ще можна сказати.

ПОСАДОВА ІНСТРУКЦІЯ ЛАБОРАНТА КАБІНЕТУ ІНФОРМАТИКИ

I. Загальні положення
1. Лаборант призначається (і звільняється) на посаду директором школи з числа осіб, що мають середню професійну освіту, спеціальну підготовку за встановленою програмою і стаж роботи за профілем не менше 2 років.
Особа, що не має спеціальної підготовки або необхідного стажу роботи, але що володіє достатнім практичним досвідом і що виконує якісно і в повному об'ємі покладені обов'язки, як виняток може бути призначено на посаду лаборанта.
2. Лаборант підкоряється безпосередньо вчителеві, що виконує обов'язки завідувача кабінетом і заступникові директора школи по учбовій роботі.
3. У своїй роботі лаборант керується:
- ухвалами, розпорядженнями, наказами, іншими керівними і нормативними документами вищестоящих органів і школи, що стосуються тематики роботи кабінету;
- відповідними стандартами і технічними умовами;
- правилами експлуатації лабораторного устаткування і контрольно-вимірювальної апаратури;
- правилами експлуатації обчислювальної техніки;
- правилами і нормами охорони праці, техніки безпеки, виробничої санітарії і протипожежного захисту, а також статутом і правилами внутрішнього трудового розпорядку школи і справжньою інструкцією.
II. Посадові обов'язки

Лаборант виконує наступні обов'язки:
1. Стежить за справним станом устаткування, здійснює його наладку;
2. Готує устаткування до проведення уроків, курсів по вибору, занять з використанням програмно-методичних комплексів, здійснює його перевірку і просте регулювання;
3. Здійснює відповідно до вказівок вчителя, завідувача кабінетом і розкладом занять необхідні підготовчі і допоміжні операції при проведенні практичних і демонстраційних робіт;
4. Забезпечує практичних робіт, що навчаються при виконанні, необхідними для їх про ведення устаткуванням, матеріалами і т.п.;
5. Виконує різні обчислювальні і графічні роботи, пов'язані із заняттями, що проводяться;
6. Розмножує по вказівці вчителя, завідувача кабінетом дидактичні матеріали;
7. Приводить в належний порядок устаткування після проведення практичних, демонстраційних робіт; при необхідності миє і чистить устаткування з дотриманням відповідних інструкцій з його експлуатації;
8. Строго дотримує правила техніки безпеки і охорони праці, виробничої санітарії і пожежної безпеки;
9. Піклується про розширення матеріальної бази обслуговуваного кабінету (кабінетів), складає за дорученням завідувача кабінетом заявки на устаткування.
III. Має рацію

Лаборант має право:
1. Забороняти користуватися несправним устаткуванням (приладами, інструментами, технічними засобами навчання і тому подібне).
2. Негайно присікати явні порушення такими, що навчаються правил техніки безпеки, охорони праці, виробничої санітарії і пожежної безпеки при користуванні устаткуванням і матеріалами, закріпленими за обслуговуваним кабінетом.

IV. Відповідальність

Лаборант несе відповідальність:
1. За невиконання або неналежного виконання без поважних причин статуту і правил внутрішнього трудового розпорядку школи, законних розпоряджень адміністрації і педагогічних працівників школи, а також посадових обов'язків, встановлених справжньою інструкцією, зокрема за невикористання наданих прав лаборант несе дисциплінарну відповідальність в порядку, визначеному трудовим законодавством.
2. За винне спричинення школі або учасникам освітнього процесу збитку у зв'язку з виконання (невиконанням) своїх посадових обов'язків лаборант несе матеріальну відповідальність в порядку і в межах, встановлених трудовим і (або) цивільним законодавством.
V. Взаємини. Зв'язки за посадою

Лаборант:
1. Працює в режимі ненормованого робочого дня по графіку, складеному виходячи з 40—годинного робочого тижня і затвердженому директором школи;
2. В період канікул, не співпадаючий з відпусткою, виконує (з урахуванням кваліфікації) господарські і оформлювальні роботи по розпорядженню завідувача кабінетом або заступника директора школи по учбовій роботі;
3. Проходить інструктаж по техніці безпеки, охороні праці, виробничій санітарії і пожежній безпеці під керівництвом завідувача відповідним кабінетом або заступника директора школи по учбовій виховній роботі;
4. Працює в тісному контакті з вчителями відповідних предметів.

НІКОЛЯ Дата: Нд, 30.08.2009, 10:18 | Повідомлення № 12
Знавець вірусів
Quote (salal)
Слід розуміти, що лаборант - це тільки помічник завідувача КІІКТ, а сисадмін - це працівник окремої від КІІКТ служби. До обов'язків сисадміна може входити адміністрування КІІКТ, але в разі відсутності посади завідувача КІІКТ.

Я добре розумію різницю між лаборантом і ситемним адміністратором, я висловивсь образно а ви сприйняли реально. Хоча реально воно так і є.
Мета даної теми якраз і допомогти в поясненні прав лаборантам як нормативно так і практично.
Наведу приклад: Директор школи телефонує лаборантові, зауважте не зав кабінетом і запитує; Степане Анатолійовичу а чому так упала швидкість нету?
Вріжте будь-ласка іншим трафік бо я не можу нормально працювати. І що накажите лаборантові робити відповісти - А моя посадова інструкція забороння мені втручатись в роботу сервера ;) Як кажуть ( проти танків не попреш) І то це тільки найпростіший приклад восновному по всіх питаннях звиртаються до лаборанта і з претензіями теж. Чому глючить браузер в ПК№ 18, чому секретар не вміє працювати з ПК на достатньо нормальному рівні бо є лаборант на якого це все повісили і нікому нема справи. Або працюй, або прщавай. Отак а ви кажите інструкції.
І до речі це від недавна посада має назву лаборант, а взагалі наказом МОН від 1993 року у всих шкільних закладах була така посада як оператор ЕОМ яка мала розрядність. І була вписанна у всіх правових документах. Воно й не дивно що немає наказу МОН пр те що в кожній школі при кабінеті інформатики мусить бути лаборант, А тільки тупенька відмазочка що регулюється це все на місцевому рівні.
salal Дата: Нд, 30.08.2009, 21:28 | Повідомлення № 13
Прописаний назавжди
Quote (НІКОЛЯ)
Що ще можна сказати.

ПОСАДОВА ІНСТРУКЦІЯ ЛАБОРАНТА КАБІНЕТУ ІНФОРМАТИКИ

Будь ласка, вкажіть звідкіля ця інструкція. В нормативних документах я її не зустрічав. Мабуть пропустив. В ній все дуже правильно опитано і видно, що ніяких сисадмінівських обов'язків на лаборанта не покладається.

Quote (НІКОЛЯ)
Директор школи телефонує лаборантові, зауважте не зав кабінетом і запитує; Степане Анатолійовичу а чому так упала швидкість нету?
Вріжте будь-ласка іншим трафік бо я не можу нормально працювати. І що накажите лаборантові робити відповісти - А моя посадова інструкція забороння мені втручатись в роботу сервера ;)

У нас лаборант взагалі не має доступу до адміністрування серверу.
Звісно, лаборантові відмовляти директору або завучу, як мінімум, не тактично. Але можна налагодити роботу так, щоб керівництво зверталося з питаннями адмініструвааня до завідувача, а не лаборанта. А завідувач вже на свій розсуд, в залежності від складності питання, делегував усе або його частину лаборанту. Звісно це при умові, коли адмініструванням занімається завідувач, а не сисадмін.
fizikas Дата: Нд, 30.08.2009, 23:06 | Повідомлення № 14
Тут живе...
Нагороди: 0
Рейтинг: 3
Quote (НІКОЛЯ)
Почну з того що праця лаборанта доволі не така легка як кажеться на перший погляд

Хм. А кому зараз легко?
Quote (salal)
Будь ласка, вкажіть звідкіля ця інструкція. В нормативних документах я її не зустрічав. Мабуть пропустив. В ній все дуже правильно опитано і видно, що ніяких сисадмінівських обов'язків на лаборанта не покладається.

А по моєму це інструкція з області писаної народної творчості, складена більш менш недурним керівником аби примустити лаборанта робити "більше ніж він важить". Приєднуюсь, дайте посилання на джерело...
Quote (НІКОЛЯ)
призначається (і звільняється) на посаду директором школи з числа осіб, що мають середню професійну освіту,

Тобто людина з вищою освітою шансів немає :)
Quote (НІКОЛЯ)
здійснює його наладку;

дуже розмито і невизначено погодьтесь. Хочеться побачити як середній випускник ПТУ буде налагоджувати сервер, ну хоча б віндовий...
НІКОЛЯ Дата: Пн, 31.08.2009, 09:41 | Повідомлення № 15
Знавець вірусів
Quote (fizikas)
Приєднуюсь, дайте посилання на джерело...

Джерело

Quote (fizikas)
Тобто людина з вищою освітою шансів немає

Має всі шанси. Але за такі кошти наврятчи погодиться працювати. ;)
А в нас в районі керуються отакою посадовою інструкцією длаборанта, доречі він в нас числиться як оператор комп’ютерного набору.
Ну і техніка безпеки зазначена як для оператора ЕОМ
Прикріплення: 9255096.doc(33Kb)
Форум інформатиків » РОЗДІЛ I: ІНФОРМАТИКА, ПРОБЛЕМИ, ОБГОВОРЕННЯ, ВИРІШЕННЯ » 1.7 Кабінет інформатики » ЛАБОРАНТ КАБІНЕТУ ІНФОРМАТИКИ (Проблеми, поради, запитання, ділимся досвідом.)
Сторінка 1 з 812378»
Пошук:

© Форум інформатиків України, 2007-2017.