Пн, 25.09.2017, 07:13
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Сторінка 1 з 41234»
Модератор форуму: Bandalak, Ktara, НІКОЛЯ, volevikt 
Форум інформатиків » РОЗДІЛ VІІ: ДОЗВІЛЛЯ, ЗАРОБІТОК ВЧИТЕЛЯ ІНФОРМАТИКИ » 7.2 Фотомонтаж » Створення віньєток. (Про шкільні віньєтки, віньєтки для дитсадків...)
Створення віньєток.
Ковальчук_Олександр Дата: Нд, 09.11.2008, 00:17 | Повідомлення № 1
Ветеран спілкування
Нагороди: 17
Рейтинг: 192
Форумчани Bandalak, Ogorodets, ssh та деякі ін. говорили, що займаються виготовленням вінєток для школи та дитсадка.
Тому саме від них в цій темі хотілося б почути про секрети їх виготовлення. Технічний аспект (обробка в Фотошопі) мені практично відомий. Хочеться поговорити саме про правильну постановку учнів при фотографуванні. Будь-ласка, опишіть секрети правильної портретної зйомки максимально детально або залишайте посилання на відповідні інтернет-ресурси, де можна про це прочитати і пройти віртуальні уроки. Я багато дивився фотографій, вінєток, зроблених професійними фотографами, але мені рідко вдається зробити таку фотографію, яка б мені по-справжньому сподобалась. Інколи роблю по 20 дублів і все марно.

Також прохання завантажити зразки своїх вінєток в форматі jpg для ознайомлення.

Приклади вінєток:

Шановні форумчани!!! Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятися без попередження!!!

Ogorodets Дата: Нд, 09.11.2008, 00:34 | Повідомлення № 2
Назавжди з нами
Нагороди: 1
Рейтинг: 42
Не совсем как-то вопрос поставлен. Даже не пойму в каком ключе ответить. Давайте сделаем так: положите свою виньетку, которая не получается и от нее начнем плясать: что да как...
Ковальчук_Олександр Дата: Нд, 09.11.2008, 01:06 | Повідомлення № 3
Ветеран спілкування
Справа в тому, що я ще не зробив жодної вінєтки. Страшновато якось. У мене не виходить правильно сфотографувати, ось в чім проблема...
Питання в:
Quote (Ковальчук_Олександр)
Хочеться поговорити саме про правильну постановку учнів при фотографуванні.

Минулого року я робив для 9-х класів відео-вінєтку + 2 фото розміру А5, на одному з фото зображений учень, на другому - весь клас. Вінєтку робити не наважився. Ось приклади фоток:

Я прекрасно бачу, що постанова при фотографуванні не правильна і тому хотілося б поговорити в цій темі про секрети правильної портретної зйомки. Можливо, в вас є посилання на якусь цікаву книгу, в якій по мінімуму води. Із-задоволенням прочитаю. Або відеоуроки.

Ogorodets Дата: Пн, 10.11.2008, 02:11 | Повідомлення № 4
Назавжди з нами
постанова при фотографуванні

Это вряд ли здесь, кто объяснит: или литература, или на соответствующий форум. У меня где-то была книжка в электронке по портретной съемке, но не сильно хорошая. К сожалению, я ее и не нашел. Но вот для примера свою виньетку положу. Даже не обижусь, если каменты оставите, Александр Михайлович.
Ковальчук_Олександр Дата: Пн, 10.11.2008, 02:30 | Повідомлення № 5
Ветеран спілкування
Класно. Буду читати літературу і побільше практикувати.
А ви хитро робите, що фон задній виставляєте :), не потрібно мучитись з відділенням дітей від фону.
Хочеться поговорити ще про такі технічні аспекти як:
1. Розміри вінєтки (листки А4)?
2. Де ви купуєте обложки і скільки вони коштують?
3. Де друкуєте?
Цікаво знати, тому що вирішив весною запропонувати вінєтки для 4-х і 9-х кл. своєї школи і потрібно приблизно орієнтуватись в собівартості.
Ogorodets Дата: Пн, 10.11.2008, 03:18 | Повідомлення № 6
Назавжди з нами
Ну дык, все хватографы выставляют. Зачем лишний геморрой? Я еще свет (дешевенький, правда) ставил. Я где-то вычитал, что объект при съемке на виньетки должен быть слегка повернут, чтобы свет равномерно падал от светильников. Этим принципом и пользуюсь.

И еще. Если фоткать без дополнительного света - тени от волос и ушей все равно появляются. даже с выставленным фоном. Но, все равно, не так как мучаться с вырезкой каждого товарища.

Додано (10.11.2008, 02:18)
---------------------------------------------

Хочеться поговорити ще про такі технічні аспекти як: 1. Розміри вінєтки (листки А4)? 2. Де ви купуєте обложки і скільки вони коштують? 3. Де друкуєте?

Размеры 15х21.
Обложки. Я покупаю планшеты с файлами на www.studio-forma.com. Но, в связи с кризисом, они сейчас заказы не принимают. А раньше стоили планшеты с тремя файлами (на 6 фоток + портрет) - от 5 до 8 гривен.
Печатаю на принтере Epson R290. Раньше сдавал в лабораторию в Донецке. Но там свои тараканы: то машина не отстроена, то виньетки порежут края, то полосы появляются, поэтому решил печатать сам. Все равно в файлах прячется, да и альбомы открытыми держать никто не будет.
Себестоимость одного альбома выходит где-то 20-25 грн.

Відредаговано: Ogorodets - Пн, 10.11.2008, 02:36
Bandalak Дата: Пн, 10.11.2008, 13:54 | Повідомлення № 7
Лідер форуму
Нагороди: 37
Рейтинг: 247
Я подивився вінєтку, дійсно класна!
Одне питання, а що у ваших школах є класи по 8 учнів? У нас мінімум 22, а то й 33!
При великій кількості учнів така вінєтка вже вигляду не матиме.
А якщо це альбом з 6-ти сторінок, то покажіть нам що розміщено на інших 5-ти сторінках!
Bandalak Дата: Пн, 10.11.2008, 22:40 | Повідомлення № 8
Лідер форуму
Всі ці фотки розміщуються у одному альбомі розміром 15х21 вартістю 12-16 грн.
Ціна готового альбому була торік - 75 грн., планую на цей рік брати 100 грн..
Newbie Дата: Пн, 10.11.2008, 23:09 | Повідомлення № 9
Хелпер
Нагороди: 9
Рейтинг: 91
не знаю чи в тему, але мені подобається, що тепер випускні альбоми роблять менш формальними.
наприклад на сторінці роблять 2-3 фотографії учнів, і 2-3 фотографії з життя класу
обов*язково із сторінками для запису побажань, контактів
імена учнів пишуться неформально, не повні імена, а скорочені (Галя замість Галина, Вовчик замість Володимир і т.д.)
учні сфотографовані не статично "спина рівно, коліна прямо", а скажімо підперши підборіддя рукою, сидячи за партою. або хлопчина тримає піджак, який з-за спини звисає, і фотки не голови, а хоча б по груди - воно так гарніше
це я з точки зору звичайного "користувача" альбомів :)
Ogorodets Дата: Пн, 10.11.2008, 23:10 | Повідомлення № 10
Назавжди з нами
Quote (Bandalak)
А якщо це альбом з 6-ти сторінок, то покажіть нам що розміщено на інших 5-ти сторінках!

А вот и не покажу. Не потому что жаба давит, а потому как храню фотки только в бумажном виде. Это, так сказать, из архивов госфильмофонда. Вот еще коллажик нашел. Я в словах опишу: если класс большой, то 3 виньетки, чтобы дети не были малюпусенькими+виньетка с учителями+портрет+2 коллажа. Пример простых коллажей:

Да, забыл добавить: после вырезки фона с объекта и переноса его на другой фон, к нему желательно применить эффект Outer Glow (внешнее свечение). Параметр Opacity выставляем в диапазоне 9-11, а параметр Size (размер) накручиваем на всю катушку - 250. В этом случае объект как бы сливается с новым фоном и выглядит более реалистичнее на фотке. Также не забываем после вырезки объекта (еще до переноса на новый фон, применить к нему команду Feather (растушевка) в районе 5 точек для смешивания крайних пяти пикселей по контуру вставляемого объекта).

Відредаговано: Ogorodets - Пн, 10.11.2008, 23:15
Bandalak Дата: Пн, 10.11.2008, 23:20 | Повідомлення № 11
Лідер форуму
Колаж класний, але я боюся що при такій постановці питання буде дуже важко прослідкувати, щоб не випустити якогось учня із поля зору. Щоб ніхто потім не сказав щось типу, а чому Аліса є на 4-х фотках колажу, а я лише на одні, а Василька завсім немає ніде!
Bandalak Дата: Ср, 10.12.2008, 00:28 | Повідомлення № 12
Лідер форуму
Ось, я надибав супер класні шаблони. Але я не маю де так багато скачати!
http://www.varez.com.ua/main....ai.html

Ogorodets Дата: Ср, 10.12.2008, 00:52 | Повідомлення № 13
Назавжди з нами
Попробуем выкачать...
Ktara Дата: Ср, 10.12.2008, 01:25 | Повідомлення № 14
Перспективна вчителька
Нагороди: 36
Рейтинг: 285
есть книга в цифровом варианте как правильно снимать: то есть что надо делать и фотографу и модели. Она 2004 г., но много чего можно взять. Если надо - буду искать :)
О, вспомнила как правильно называется " Самоучитель для моделей и фотографов". В принципе книг абольше для моделей. В общем, в этой книге автор доказывает, что нефотогеничных людей нет. Рассказывается как правильно надо фотографироввать людей: портреты и другое. Как при этом должен быть наклон головы, угол поворота и т.д. Надо?

Відредаговано: Ktara - Ср, 10.12.2008, 01:29
Ktara Дата: Ср, 10.12.2008, 01:53 | Повідомлення № 15
Перспективна вчителька
Нагороди: 36
Рейтинг: 285
Уж енашла. Размер около 7 МБ. Формат - djvu. Объем 465 страниц. Качество - среднее (уж извините, что скачала, то и есть)
Форум інформатиків » РОЗДІЛ VІІ: ДОЗВІЛЛЯ, ЗАРОБІТОК ВЧИТЕЛЯ ІНФОРМАТИКИ » 7.2 Фотомонтаж » Створення віньєток. (Про шкільні віньєтки, віньєтки для дитсадків...)
Сторінка 1 з 41234»
Пошук:

© Форум інформатиків України, 2007-2017.