Нд, 30.04.2017, 02:15
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво
Безлимитный хостинг, бесплатный домен, бесплатный хостинг, Хостинг, dedicated, сервер, хостинг в Европе, хостинг в Германии, выделенный сервер

Сторінка 9 з 9«12789
Модератор форуму: Bandalak, Ktara, НІКОЛЯ, volevikt 
Форум інформатиків » РОЗДІЛ VІІ: ДОЗВІЛЛЯ, ЗАРОБІТОК ВЧИТЕЛЯ ІНФОРМАТИКИ » 7.2 Фотомонтаж » Чи вміємо ми фотографувати? (Описуємо основні прийоми фотозйомки, цікаві сюжети, тощо..)
Чи вміємо ми фотографувати?
Bandalak Дата: Вт, 19.02.2008, 22:48 | Повідомлення № 1
Лідер форуму
Нагороди: 33
Рейтинг: 231
Багато хто, купивши фотоапарат будь-якого класу, думає що він великий фотограф-професіонал. А чи дійсно ми вміємо ще щось окрім як натискати на спускову кнопку? Можна визначити два основних моменти процесу фотографування, це технічна сторона та художньо-естетична. З технікою у нас ще так-сяк, за нас все робить автоматика фотокамери, хоча це не панацея, більшість прекрасних фото зроблено у ручному режимі, який спонукає до творчості. Художньо-естетична сторона перетворює фотографію на мистецтво. Тут професіоналами себе можуть назвати одиниці.
З появою прекрасних програм для обробки фотографій - мистецтво фотографувати набуло якісно нового змісту. Включивши свою фантазію під-час вибору сюжету, і уявивши, як це буде виглядати після фотомонтажу, можна зробити кадри, які стануть хоча і не твором мистецтва, то принаймні яскравим, незабутнім і колоритним фото - мрією кожної людини, що називає себе фотографом.

У цій темі будемо викладати сюжетні заготовки для таких фото. А також проводити лікбез для починаючих фотографів.

Шановні форумчани!!!!!
Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!

Bandalak Дата: Пт, 19.08.2016, 22:41 | Повідомлення № 121
Лідер форуму
Нагороди: 33
Рейтинг: 231
Цитата Ковальчук_Олександр ()
Nikkor 50 1.8g

Бачу цей об'єктив малює набагато ліпше, чим мій Nikkor 50 1.8D.

Скільки дав за Д700? Як він в порівнянні з Canon 5D?

Тепер ще прикупити тобі Nikor 24-70 2.8 і можна знімати!
Ковальчук_Олександр Дата: Пт, 19.08.2016, 23:08 | Повідомлення № 122
Ветеран спілкування
Нагороди: 16
Рейтинг: 187
Цитата Bandalak ()
Бачу цей об'єктив малює набагато ліпше, чим мій Nikkor 50 1.8D.

Мабуть так. Ось ці фото, що я виклав, зробив буквально позавчора біля Нової пошти з метою потестувати фотоапарат. Об’єктив я прикупив раніше. З автофокусом толком не розібрався, досить все замудрено зроблено, але вже на тому рівні, що я фоткав динаміку бачу, що автофокус звірський в апараті.
Обійшовся мені це чудо техніки в 640$ із значним пробігом, а саме 130 тис. кадрів.
Можна було б взяти з пробігом лише 20-50 тис. кадрів, але на доларів 250-300 дорожче.
По відгуках на багатьох форумах, апарат часто доходить до 500 тис. і більше, бували правда випадки, коли затвор летів в проміжку 250-300 тис. Тут як повезе. До 250 тис. ще не чув, щоб накривався, а обшарив я не мало сайтів перед тим. Так що трохи ризикнув з пробігом, але буду надіятись, що буде служити довго мені цей автомат Калашникова.
А так фотоапарат подобається по всім критеріям. І скінтон видає хороший. Фотосесії варто знімати в Raw, який у D700 просто різиновий і великим плюсом є те, що в Camera Raw є велика кількість профілей, можна підібрати такий, що скінтон буде максимально наближений до реального.
Взагалі, картинку з Nikon d700 професіонали ставлять на рівні з Canon 5d mark 3, а це багато про що говорить.
Якщо знімати в jpeg, то про шум до ISO 3200 можна не думати, на ISO 6400 легкий шумок появляється.
Мінус, що тільки 12 Мпікс, хотілось би більше, хоча б 16, як у D4, але нічого, "жирний" піксель має теж свої переваги.
В порівнянні з Canon 5d виграє по картинці, шумам, про автофокс я взагалі мовчу, у Canon 5d/ 5d mark 2 він просто ущербний.

Цитата Bandalak ()
Тепер ще прикупити тобі Nikor 24-70 2.8

Без сумніву це класний об’єктив, але дорогий зараза.
А також дорогий Nikkor 85 1.4d, кажуть супер-портретник на рівні Canon 135L 2.0
Ковальчук_Олександр Дата: Пн, 02.01.2017, 17:24 | Повідомлення № 123
Ветеран спілкування
Підвернулась нагода і одним махом продав кілька днів тому, накануні Нового року все своє обладнання, а це Nikon D700 з комплектом об’єктивів,  Panasonic FZ1000, штативи, світло, флешки і т.д. Лишився ні з чим. Ціну вдалося взяти ще і на пару тисяч більшу, ніж все це я продав в би на ОЛХ, а тут ще й оптом.
Чесно кажучи, пофотографувавши на Nikon D700 якихось 4 місяці, подружитися з ним так і не зміг. Автофокус в ньому просто вище всіх похвал. Нерізких кадрів в мене було може 1 із 100. Слідкуючий авфотокус уловлював всі нюанси. Правда, з Nikkor 50 1.8g все було чудово, динаміка на ура йшла, а от 85 1.8g для динаміки не годиться, тільки постановочні портрети. До речі, Nikkor 85 1.8g - це єдиний об’єктив, який не продав, буду десь на днях виставляти на продаж. Кому цікаво, звертайтесь. Класне стікло, тільки для постановочної зйомки із-за впевненого, але не дуже швидкого автофокусу. В основному дві причини продажу техніки: підвернулась нагода і ... все-таки скінтон D700, як і більшості Nikon’ів не є природнім, щоб там не говорили. Інколи мені виходило добиватись реалістичних скінтонів, проте кожне фото вимагало танців з бубнами і якщо з весілля треба обробити 1000 фото, то сидіти по 15-20 хв над однією картинкою це не вихід. Я говорю про витягування з NEF в Capture One, про JPEG мова не йде, він у Nikon d700 просто гірше нікуди. Так що фотоапарат виявився з відмінним автофокусом, досить не поганими робочими ISO і не зовсім реалістичною кольоропередачею.
Проаналізувавши всі можливі варіанти, вирішив знову мігрувати на Canon, оскільки в Sony скінтон не набагато кращий, адже по суті Nikon використовує сенсори від Sony. Хоча без сумніву є моделі, які дають гарний скінтон, але я не дуже знайомий з даною системою, так як і погано знайомий з Pentax, наприклад.
Був ще варіант перейти на бездзеркалки Fujifilm x-t1 чи навіть x-t2, довго вивчав це питання, подивившись і почитавши сотні оглядів і відгуків. Кольоропередача у Fujifilm на мій погляд цікава, зі скінтоном порядок, але... Це кроп, формат ASP-C  або мовою Ніконістів - DX. Я ж привик до повного кадра і попробувавши добрий десяток кропнутих камер і декілька повнокадрових 36х24, однозначно ставлю плюс на користь останніх. Вважаю, що кропнута камера не передасть так об’єм як повнокадрова, як не крути.
Тому на даний момент думаю купувати Canon 6d і вже прикупив наперед об’єктив Canon 35 F2 IS (зі стабілізатором) - 500$, в планах ще купити Canon 85 1.8, він уже в мене був, і за 300$ це дуже достойне стікло для портретів. Таким чином - один об’єктив буде для приміщення, тому що 35 мм - це досить широкий кут на повному кадрі, за рахунок стаба можна буде знімати навіть при витримці 1/30 і отримувати досить різкі кадри. Це дозволить не піднімати ISO сильно і отримувати чисту картинку. А 85 мм - для портретів на природі.
Чому Canon 6d, а не Canon 5d mark 3? Посудіть самі. Canon 6d я знайшов в чудовому стані з додатковим акумом і флешкою на 32 Гб за 950$. В такому ж стані Canon 5d mark 3 буде коштувати 1800$. За 1800$ я куплю повнокадровий фотоапарат з двома дуже не поганими фікс-об’єктивами.
Основні плюси Canon 6d: гарна кольоропередача, в тому числі якщо не відмінні, то як мінімум приємніші скінтона і на мій погляд "чистіші" кольори в цілому; високі робочі ISO, на рівні з Canon 5d mark 3 (до 6400 в JPEG шум майже не замітний), знімає відео. Ну і ціна на рівні 900-1000$ за БУ або 1250$ за новий.
Основні мінуси Canon 6d: убогий автофокус. Всього 11 точок автофокусу, з яких лише одна перехресного типу в центрі. Це те, що найбільше мені не подобається в Canon 6d. Ну і витримка мінімальна всього 1/4000. Окрім того ергономіка врізана. Коротше, жиди з Canon взяли Canon 5d mark 3, врізали його програмно, всунули замітно слабший автофокус, зменшили кількість кнопочок і т.д. і назвали своє творіння Canon 6d. Відповідно і ціну знизили фактично вдвічі. Був би в Canon 6d автофокус як в 5d mark 3, ціни б йому не було. Не знаю, як там знімають з перекадровкою, на мій погяд це дуже не зручно. В Nikon d700 швидко вибирав необхідну точку авфтокусу і був впевнений, що результат буде відмінний.
Я готовий був би взяти і Nikon d750 - це дуже збалансована камера, але ж колір і, скінтон в особливості, специ з Nikon похоже виправляти не збираються. Розумію, що на смак і колір товариша не має. Проте, я знімав різними Nikonaми і різними Canonaми, картинка по кольору більш "дружелюбна" в Canon на мій погляд, та і не тільки на мій.

Цитата
Обсуждал на днях эту тему с очень хоорошим по уровню фотографом, точнее тему скин-тона никона, в чем косяк. Мы как раз затрагивали тему матриц
сони, которые использует никон и их шумов.
Пришли к выводу, что никон чтобы сделать чистыми и не шумными низкие ISO
100-200 использует алгоритмы сглаживания, условно неотключаемые
шумодавы с самых низких до самых высоких ISO. В Кэнон же, низкие ИСО -
шумные, но они как бы создают некую текстуру на коже своим цифровым
шумом, остаются переходы полутонов и микроконтраст не затрагивается, а
Никон в это же время сглаживает этот шум и получается, то что мы часто
наблюдаем, лица плоские без полутонов, скин-тон спорный, микроконтраста
нет, причем не всегда, но довольно часто...
И нет никаких сомнений, что тот же D750 как щенка уделает тот же 5D3
везде, где речь не идёт о цвете и съемке живых людей и скин-тона в
целом.
SLKuty Дата: Пн, 02.01.2017, 22:10 | Повідомлення № 124
Монтажер
Нагороди: 6
Рейтинг: 88
Цитата Ковальчук_Олександр ()
Підвернулась нагода і одним махом продав кілька днів тому, накануні Нового року все своє обладнання
А відео чим тепер будете знімати?
Ковальчук_Олександр Дата: Пн, 02.01.2017, 22:35 | Повідомлення № 125
Ветеран спілкування
Пока про це не думав. Відео буде потрібно навесну, тоді і займусь цим питанням. Є на прикметі деякі нові моделі від Панасонік.
Форум інформатиків » РОЗДІЛ VІІ: ДОЗВІЛЛЯ, ЗАРОБІТОК ВЧИТЕЛЯ ІНФОРМАТИКИ » 7.2 Фотомонтаж » Чи вміємо ми фотографувати? (Описуємо основні прийоми фотозйомки, цікаві сюжети, тощо..)
Сторінка 9 з 9«12789
Пошук:

© Форум інформатиків України, 2007-2017.