Вт, 24.10.2017, 08:53
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Сторінка 2 з 9«123489»
Модератор форуму: Bandalak, Ktara, НІКОЛЯ, volevikt 
Форум інформатиків » РОЗДІЛ VІІ: ДОЗВІЛЛЯ, ЗАРОБІТОК ВЧИТЕЛЯ ІНФОРМАТИКИ » 7.2 Фотомонтаж » Чи вміємо ми фотографувати? (Описуємо основні прийоми фотозйомки, цікаві сюжети, тощо..)
Чи вміємо ми фотографувати?
Bandalak Дата: Вт, 19.02.2008, 22:48 | Повідомлення № 1
Лідер форуму
Нагороди: 37
Рейтинг: 247
Багато хто, купивши фотоапарат будь-якого класу, думає що він великий фотограф-професіонал. А чи дійсно ми вміємо ще щось окрім як натискати на спускову кнопку? Можна визначити два основних моменти процесу фотографування, це технічна сторона та художньо-естетична. З технікою у нас ще так-сяк, за нас все робить автоматика фотокамери, хоча це не панацея, більшість прекрасних фото зроблено у ручному режимі, який спонукає до творчості. Художньо-естетична сторона перетворює фотографію на мистецтво. Тут професіоналами себе можуть назвати одиниці.
З появою прекрасних програм для обробки фотографій - мистецтво фотографувати набуло якісно нового змісту. Включивши свою фантазію під-час вибору сюжету, і уявивши, як це буде виглядати після фотомонтажу, можна зробити кадри, які стануть хоча і не твором мистецтва, то принаймні яскравим, незабутнім і колоритним фото - мрією кожної людини, що називає себе фотографом.

У цій темі будемо викладати сюжетні заготовки для таких фото. А також проводити лікбез для починаючих фотографів.

Шановні форумчани!!!!!
Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!

Spirit Дата: Сб, 01.03.2008, 20:10 | Повідомлення № 16
Сис.адмін
Нагороди: 1
Рейтинг: 25
Quote (Bandalak)
Урок №2
Фотографуємо приміщення школи

Если фото нужно сделатьне срочно, можно дожаться солнечного осеннего дня или весеннего, когда листьев на деревьях нет smile Я фотографировал именно так, очень классно получилось.
Но не забывайте и про первый способ который описал уважаемый Bandalak!

Bandalak Дата: Пн, 03.03.2008, 09:48 | Повідомлення № 17
Лідер форуму
Урок №3
Фотографуємо мобільним телефоном.

Аксіома: Найдорожчим мобільним телефоном фотографія може вийти гірше, чим найдешевшим фотоапаратом!

Але якщо телефон уже є, а фотоапарата поки що ще немає, то можна попробувати і телефоном.
1. Нормально виходять лише крупнопланові сцени.
2. При штучному освітлені взагалі фотографувати не варто (крім моделей зі вспишкою). Не треба путати вспишку з світлодіодним ліхтарем, якийє майже у всіх телефонах.
3. Не можна фотографувати у класі, коли вікно попадає в кадр. Люди вийдуть, як негри.
4. На вулиці бажано не фотографувати при контровому світлі, тільки за сонцем.
5. Групові фото виходять погано навіть якщо це камера 7 і більше Мпік.. Подивіться на об'єктив і вам все стане ясно. Йго розміри "як у горобця око", звідци і аберація і дисперсія і т.д.
Може хтось зустрічав телефон з системою фокусування об'єктива? Я не зустрічав.
Об'єктиви в них жорстко вставлені. Виходить однаково "різко (мутно)" від 1,5 метрів до безмежності.
6. Не бажано фотографувати об'єкти, що знаходяться ближче 1,5 м до телефону. Вийде повна муть! (Для дорогих камерафонів 1 м)

Все, удачі! Збирайте гроші на фотоапарат!

Varkan Дата: Пн, 03.03.2008, 14:08 | Повідомлення № 18
Викладач ВУЗу
Нагороди: 0
Рейтинг: 6
Quote (Bandalak)
Аксіома: Найдорожчим мобільним телефоном фотографія може вийти гірше, чим найдешевшим фотоапаратом!
Але якщо телефон уже є, а фотоапарата поки що ще немає, то можна попробувати і телефоном.
1. Нормально виходять лише крупнопланові сцени.
2. При штучному освітлені взагалі фотографувати не варто (крім моделей зі вспишкою). Не треба путати вспишку з світлодіодним ліхтарем, якийє майже у всіх телефонах.
3. Не можна фотографувати у класі, коли вікно попадає в кадр. Люди вийдуть, як негри.
4. На вулиці бажано не фотографувати при контровому світлі, тільки за сонцем.
5. Групові фото виходять погано навіть якщо це камера 7 і більше Мпік.. Подивіться на об'єктив і вам все стане ясно. Йго розміри "як у горобця око", звідци і аберація і дисперсія і т.д.
Може хтось зустрічав телефон з системою фокусування об'єктива? Я не зустрічав.
Об'єктиви в них жорстко вставлені. Виходить однаково "різко (мутно)" від 1,5 метрів до безмежності.
6. Не бажано фотографувати об'єкти, що знаходяться ближче 1,5 м до телефону. Вийде повна муть! (Для дорогих камерафонів 1 м)

Висновок: не фотографуємо телефоном!!! biggrin
І взагалі в порадах тільки тещо не можна робити, а що можна?

До речі моє відношення до телефонів з фото та відео камерами таке саме як до пральної машини з грилем. а у вас?

Bandalak Дата: Сб, 08.03.2008, 02:25 | Повідомлення № 19
Лідер форуму
Quote (Varkan)
І взагалі в порадах тільки тещо не можна робити, а що можна?

Можна фотографувати крупнопланові об'єкти з віддалі від 2 м. на вулиці у денну пору при ідеальному природньому освітлені і легко-хмарній погоді.
Деякими дибільними телефонами при виконанні цих умов може інколи вийти не погано.
А взагалі поки не попробуєш - не узнаєш!
SLKuty Дата: Сб, 08.03.2008, 19:45 | Повідомлення № 20
Монтажер
Нагороди: 6
Рейтинг: 103
Quote (Bandalak)
Зайшовши на відкритий урок, як правило через двері, що розміщені напроти вікна, часто немає змоги просунутися далі і змінити позицію для фотографування.

В таких умовах дуже важко зробити якісний знімок без спалаху за 200 дол.
Коли мене кличуть знімати урок чи щось інше то я все перебудовую для зйомки: пересуваю парти, вчительський стіл і т.д, а потім починаємо урок. Взагалі фотографу і відеооператору не потрібно комплексувати і керувати всім процесом, щоб не було нарікань на неякісну роботу.
ssh Дата: Сб, 08.03.2008, 23:32 | Повідомлення № 21
Проф. освоїв фото-від. монтаж
Рейтинг: 3
Quote (Varkan)
До речі моє відношення до телефонів з фото та відео камерами таке саме як до пральної машини з грилем. а у вас?

Згоден з вами.
Quote (SLKuty)
Цитата (Bandalak )
Зайшовши на відкритий урок, як правило через двері, що розміщені напроти вікна, часто немає змоги просунутися далі і змінити позицію для фотографування.

В таких умовах дуже важко зробити якісний знімок без спалаху за 200 дол.
Коли мене кличуть знімати урок чи щось інше то я все перебудовую для зйомки: пересуваю парти, вчительський стіл і т.д, а потім починаємо урок. Взагалі фотографу і відеооператору не потрібно комплексувати і керувати всім процесом, щоб не було нарікань на неякісну роботу.

Так, без хорошого спалаху не обійтись. Коли тебе запрошують як фотографа на урок то дійсно потрібно не комплексувати і виконувати свою роботу якісно. Але коли я на семінарах чи МО беру із собою фотоапарат, то стараюся як найменше заважати колегам та учням.

Ogorodets Дата: Сб, 08.03.2008, 23:39 | Повідомлення № 22
Назавжди з нами
Рейтинг: 42
Quote (ssh)
Але коли я на семінарах чи МО беру із собою фотоапарат, то стараюся як найменше заважати колегам та учням

Тут встает другой вопрос: что нужно клиенту, или хорошая фотосессия или хороший семинар.
ssh Дата: Вт, 11.03.2008, 11:04 | Повідомлення № 23
Quote (Ogorodets)
Тут встает другой вопрос: что нужно клиенту, или хорошая фотосессия или хороший семинар.

Я фотографую для себе, щоб бачити школу, кабінет, урок та інші цікаві деталі. Тому важливо друге - хороший семінар.

Додано (11.03.2008, 10:04)
---------------------------------------------
Як правило на таких заходах є свій фотограф

Bandalak Дата: Вт, 11.03.2008, 12:09 | Повідомлення № 24
Лідер форуму
Quote (ssh)
Як правило на таких заходах є свій фотограф

Це на дуже крутих заходах - є!
А на звичайних треба самому прилаштуватися, так, щоб і іншим не заважати і фотки щоб гарні зробити. Так як зробив Максимчук (ssh)у Новоселиці. Супер!
http://cms.wishhost.net/photogallery.php?album_id=1
Ковальчук_Олександр Дата: Вт, 11.03.2008, 22:33 | Повідомлення № 25
Ветеран спілкування
Нагороди: 17
Рейтинг: 192
Ау! Що це за розміри фоток, Bandalak. Під мікроскопом дивитись. biggrin

Додано (11.03.2008, 21:33)
---------------------------------------------
Залийте на http://imagevenue.com нормальні повноцінні розміри, наприклад 1280х1024, тоді й оцінемо.

ssh Дата: Ср, 12.03.2008, 16:51 | Повідомлення № 26
Quote (Bandalak)
Це на дуже крутих заходах - є!
А на звичайних треба самому прилаштуватися, так, щоб і іншим не заважати і фотки щоб гарні зробити.

На тому також були аж два свої. Правда не з таким апаратом. Дякую за оцінку, але це не є ще той супер який можна було б зробити в статусі фотографа, а не змісця. Часто піднімаючи фотоапарат навгад та інколи встаючи.
SLKuty Дата: Пн, 14.04.2008, 17:41 | Повідомлення № 27
Монтажер
Нагороди: 6
Рейтинг: 103
http://slkuty.ucoz.ru/photo/21
Ходив до лісу на озера
виставив фото без правки Фотошопом,
а також добавив пару фоток в розділи флора і фауна
ящірка вийшла дуже цікаво
можна і відгук якийсь написати, хто має бажання
Ogorodets Дата: Вт, 15.04.2008, 00:39 | Повідомлення № 28
Назавжди з нами
Рейтинг: 42
А кто-нибудь фоткает братьев наших меньших (я имею ввиду детей) на выпускные фотоальбомы (я не имею ввиду на мобильные телефоны)?
Bandalak Дата: Вт, 15.04.2008, 19:22 | Повідомлення № 29
Лідер форуму
Quote (Ogorodets)
А кто-нибудь фоткает братьев наших меньших

Ну да, і на вінєтки теж!
ssh Дата: Пт, 18.04.2008, 03:03 | Повідомлення № 30
Quote (SLKuty)
Ходив до лісу на озера
виставив фото без правки Фотошопом,

Переглядав, дуже гарна природа і озера!
Форум інформатиків » РОЗДІЛ VІІ: ДОЗВІЛЛЯ, ЗАРОБІТОК ВЧИТЕЛЯ ІНФОРМАТИКИ » 7.2 Фотомонтаж » Чи вміємо ми фотографувати? (Описуємо основні прийоми фотозйомки, цікаві сюжети, тощо..)
Сторінка 2 з 9«123489»
Пошук:

© Форум інформатиків України, 2007-2017.