Чт, 21.02.2019, 15:48
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Модератор форуму: Bandalak, Ktara, НІКОЛЯ, volevikt  
Форум інформатиків » РОЗДІЛ VІІ: ДОЗВІЛЛЯ, ЗАРОБІТОК ВЧИТЕЛЯ ІНФОРМАТИКИ » 7.2 Фотомонтаж » Який фотоапарат краще придбати? І чому? (Обговорення переваг і недоліків цифрових фотокамер.)
Який фотоапарат краще придбати? І чому?
Bandalak Дата: Ср, 13.02.2008, 16:55 | Повідомлення № 1
Лідер форуму
Нагороди: 43
Рейтинг: 285
Дорогі друзі, шановні вчителі інформатики!
У багатьох з нас вже є цифрова фотокамера, а багато-хто має намір її придбати. Давайте поділимося досвідом один з одним.
Адже на сьгоднішній день вибір фотоапаратів на стільки широкий, що легко у ньому потонути і зробити покупку про яку будемо жаліти ще довгі роки.
Я з недовірою ставлюся до пропозицій продавців, вони рекламують те, що їм важко продати, те що в них ніхто не бере!
Давайте виділимо собі ключові характеристики, на які треба звернути увагу при виборі фотоапарата:
1) Кількість пікселів у матриці (для звичайного користувача - достатньо 3 Мпік);
2) Діаметр об'єктива (7 Мпік. камери з об'єктивами, діаметром до 1,5 см фотографують набагато гірше, чим 3-х Мпік. камери з великим об'єктивом);
3) Оптичний зум (чим більший, тим краще, не путати з цифровим зумом, який ніякого значення при виборі камери немає);
4) Батарея живлення (найкращий варіант - на батареях АА, або акамуляторах таких самих розмірів, бо вони завжди є в продажі);
5) Зручність меню і функціональних кнопок;
6) Ціна та наявність у продажу.
Для професійного користувача цей список можна розширити!

Я перепробував десяток різних фотокамер, тепер користуюся фотоапаратом Canon Power Shot A510. Купив його за 1400 грн. (зараз подібний йому, але А630 коштує 950 грн.). Враження у мене про нього дуже добре. Я і на паспорт ним фотографую, і на весіллях, і вінетки та альбоми в школі роблю. Одної зарядки акамуляторів АА 2400 А/год. мені вистачає до 250 кадрів із вспишкою. Кращим за нього я вважаю хіба-що фотоапарат класу Nikon D70, який коштує більше 6000 грн.

А ви чим фотографуєте? Діліться своїми враженнями!

Шановні форумчани!!!!!
Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!

Ktara Дата: Ср, 24.06.2009, 20:20 | Повідомлення № 121
Перспективна вчителька
Нагороди: 38
Рейтинг: 371
У меня тоже была проблема - на бумаге получалось не то что на экране. Поигралась с настройками. Сейчас все нормально. Усталовила наиболее подходящий мне профиль. Классные сейчас получаются :)
dpi Дата: Ср, 24.06.2009, 21:11 | Повідомлення № 122
Досвідчений вчитель
Нагороди: 1
Рейтинг: 39
Quote (Ковальчук_Олександр)
Чому така розбіжність і як її позбутися?

Первое это изменить настройки съемки,
второе - изменить отснятые снимки в фотоаппарате,
третье (если фотки уже на компе) - достать или сделать эталон в электронном виде (вдруг у вас снято не так) и под него: настроить принтер, чтоб выдавал что надо (у R290 это настройки принтера - расширенные - и тд) и сохранить их под любым именем.

Додано (24.06.2009, 21:11)
---------------------------------------------

Quote (Bandalak)
А що у заводських настройках фотоапарата він встановлений "насичений" ???

Писал по памяти. Реально по умолчанию эта функция отключена, а далее имеется яркий цвет и нейтральный, лучше мне кажется из этих трех последний вариант. Но и не стоит об этом говорить если нет оценки баланса белого или вы его не делаете (снимаете в автомате).
Ковальчук_Олександр Дата: Чт, 25.06.2009, 00:51 | Повідомлення № 123
Ветеран спілкування
Нагороди: 18
Рейтинг: 209
Тепер я розумію, як страждають користувачі D80. Все змахує на те, що в моєму цифровику матриця така ж, як у D80. Я роздивлявся довго і аналізував фотографії на дисплеї фотоапарата, моніторі комп’ютера і бумазі. Просто на моніторчику фотоапарата це майже не замітно. Дійсно, принтер видає те, що бачить. З профілями все гаразд. На моніторі комп’ютера дуже сильно замітно червоний віддінок в людини, якої лице чисто біле. А якщо лице червонувате - то жах. Фотошоп не здатен вирівняти кольоровий баланс повністю і на кожну фотографію прийдеться тратити по півгодини обробки. Я в шоці і повному розчаруванні. Жалкую, що не вибрав серед Кенонів. Доведеться повертатися до свого старого мильника.
Bandalak Дата: Чт, 25.06.2009, 01:53 | Повідомлення № 124
Лідер форуму
Це ви описали алгоритм калібрування монітору. Виходить так, що на дисплеї фотоапарату лице природнього кольору, на моніторі комп’ютера лице трішки червоновате, а на бумазі виходить з ярко вираженим червоновато-рожевим відтінком. При цьому на принтері і на моніторі кольоровий профіль sRGB.
Чому така розбіжність і як її позбутися?

Ковальчук_Олександр, я вибачаюся, але по технічним причинам я не докінця опублікував був вчора топік №119. Зараз свою помилку виправив. Читайте, Вам все стане зрозумилим!!!
Ковальчук_Олександр Дата: Чт, 25.06.2009, 02:08 | Повідомлення № 125
Ветеран спілкування
Дякую, Анатолію, за допомогу. Так воно то так, але факти - річ уперта. У мене на даний момент два фотоапарати і зробивши тести, нехай навіть суб’єктивні, прийшов до висновку, що D60 червонить лице і при тому сильно у порівнянні зі старим Olympus SP510. І постає питання, навіщо такі апарати роблять взагалі, якщо потім над кожною фоткою по півгодини прийдеться гратись і вимагати від Фотошопу зробити неможливе (не завжди баланс кольорів виправляється). Можливо це смішно звучить, але я підозрюю, що в мене контрафактний фотоапарат, made in china з неудачною матрицею d80. Я дуже поспішив з покупкою, довірившись відгукам з сайтів. Цікаво було б побачити і потестувати інші d60-ки, може це тільки у мене такий, унікально-дибільний.
Bandalak Дата: Чт, 25.06.2009, 02:30 | Повідомлення № 126
Лідер форуму
Фотошоп не здатен вирівняти кольоровий баланс повністю і на кожну фотографію прийдеться тратити по півгодини обробки.

Ковальчук_Олександр, не падайте духом. Ось фільтр для Фотошопа, який спеціально підшукали собі власники Nikon D80. За його допомогою можна за лічені секунди виправити колір обличчя, або іншої частини тіла. При першому запуску він глюкає, не переживайте, перезапустіть Фотошоп і все ОК! Опис інсталяції фільтра всередині у архіві.
А працювати ним так:
1. Відкриваєте червономордне зображення у Фотошопі.
2. Виділяєте обличчя, або лише його частину вільним ласо.
3. Розтушовуєте виділину область десь так пікселів на 15 (підбирається експерементально і залежить від розміру обличчя)!
4. Виконуюте команду: Фільтри =>Digital Light&Color =>Color Mechanic Pro 1.1
5. Далі вже у вікні фільтра в OPT ставите розмір області проби 7х7, або 9х9 пікселів.
6. Клацаєте піпєткою на найчервонішій точці обличчя у лівому вікні.
7. На кольорові діаграмі внизу перетягуєте стрілочку праворуч - до низу, виводячи обличчя з червоного кольору (клацати можна лише раз за сеанс, а перетягувати скільки завгодно).
8. Якщо результат у правому вікні вас задовільняє, закриваємо фільтр і вперед, забирати D60 з мусорки!!! B)

Удачі!!!

Я в шоці і повному розчаруванні. Жалкую, що не вибрав серед Кенонів. Доведеться повертатися до свого старого мильника.

Я Вас попереджав, що така проблема з червоними обличчями є у Nikon D80, як виявилося і D60. Цікаво, чи вона також є у D200 та D300?
Прикріплення: Zack.rar(87.4 Kb)
Ковальчук_Олександр Дата: Чт, 25.06.2009, 04:05 | Повідомлення № 127
Ветеран спілкування
Quote (Bandalak)
Я Вас попереджав, що така проблема з червоними обличчями є у Nikon D80, як виявилося і D60.

Я також знав про проблему у D80, але ніколи не думав, що D60 може також червонити. Я духом не падаю, так як червоноватість не до такої степені, як у Вас на скріншоті, але все рівно вона є. Пізніше я викладу зразки фото.
Bandalak, щиро Вам дякую. Сподіваюсь, що в більшості випадків достатньо буде нашаштувати принтер і підправити засобами Фотошопу, а фільтр буду використовувати тільки в окремих випадках.
dpi Дата: Чт, 25.06.2009, 05:48 | Повідомлення № 128
Досвідчений вчитель
Сподіваюсь, що в більшості випадків достатньо буде нашаштувати принтер

Вот это и надо сделать. И забудьте вы о фотошопе, я года полтора как похоронил его. Огромная сложная программа, такой же "гроб" как и все визуальные студии.
Если конечно вы возитесь с оной фоткой неделю то вперед к фотошопу.

Відредаговано: dpi - Чт, 25.06.2009, 05:52
SLKuty Дата: Чт, 25.06.2009, 06:37 | Повідомлення № 129
Монтажер
Нагороди: 8
Рейтинг: 118
Я в шоці і повному розчаруванні. Жалкую, що не вибрав серед Кенонів. Доведеться повертатися до свого старого мильника.

Скоріше всього ви неправильно ставите баланс білого.
Червоні обличчя виходять коли освітлювати їх лампою. В усіх інших випадках - нормальною (знімаю весілля вже третій рік - претензій небуло)
що стосується Кенонів - там всі фотки жовті
dpi Дата: Чт, 25.06.2009, 08:07 | Повідомлення № 130
Досвідчений вчитель
Quote (SLKuty)
що стосується Кенонів - там всі фотки жовті

Ну и заявление, полтора года снимаю Canon s5-м ничего такого не было, а вот учиться снимать надо, на это год ушел с учетом что снимаю с детства, с 1 класса.
sgrecords Дата: Чт, 25.06.2009, 09:38 | Повідомлення № 131
Активний учасник
Нагороди: 2
Рейтинг: 64
Quote (dpi)
Ну и заявление, полтора года снимаю Canon s5-м ничего такого не было

И шо вы там снимаете? В студии? Тут речь идет о зеркалках... После приобретения Nicona D40 в руки брать не могу S3 - шумы и тормоза задолбали. На сколько я помню в S5 матрица того же размера как и в S3 но 8000000 пикселей.

Я в шоці і повному розчаруванні.

Надо было потратить 400 на D40 а не 600 на D60. Пройдет время, найдете решение проблемы. Краснота, кстати, при съемке в студии или везде? У меня в студии тоже она присутствует, приходится балансом цветов убирать красное, из-за этого лезет зеленое. А иногда идеальные выходят (и все при одной и той же диафрагме и выдержке) Внешенее освещение вносит свои коррективы. Где-то читал что у никонов баланс белого выставляется не только по датчикам, а и по "эталонным" фотографиям записаным в ROM (около 3000 шт.) Вот тут может быть и проблема...
dpi Дата: Чт, 25.06.2009, 09:49 | Повідомлення № 132
Досвідчений вчитель
s5 это не s3, а лучшая камера среди незеркалок. (зайди в интернет). Вы ведете разговор о самых дешевых зеркалках, снимающих хуже s5-го. Кстати качество видео на нем не отличишь от видеокамерного.
Bandalak Дата: Чт, 25.06.2009, 10:24 | Повідомлення № 133
Лідер форуму
Quote (sgrecords)
Внешенее освещение вносит свои коррективы.

Щоб відрізати вплив зовнішнього світла, необхідно знімати на мінімальних витримках (1/500), якщо затвору це підсилу!
Quote (sgrecords)
приходится балансом цветов убирать красное

Балансом не треба, спробуйте Color Mechanic Pro.
sgrecords Дата: Чт, 25.06.2009, 12:32 | Повідомлення № 134
Активний учасник
Нагороди: 2
Рейтинг: 64
Quote (Bandalak)
s5 это не s3, а лучшая камера среди незеркалок. (зайди в интернет).

Я из него не выхожу. Лучшая незеркалка - небыло, нету и не будет лучше? Это все субъективно. Если влюблены в S5, на здоровье. Но она от этого лучше не становится. Если уж говорить о незеркалках, так наверное Sony серии H9 и выше.
P.S.
Дешевая зеркалка Nicon D40 снимает куда лучше чем S5. И говорю основываясь на опыте пользования этих аппаратов.

Quote (Bandalak)
необхідно знімати на мінімальних витримках (1/500),

Только так и снимаю. (помню ваш совет по Canon510) И тем не менее свет влияет, может быть это только в моем случае.
dpi Дата: Чт, 25.06.2009, 13:32 | Повідомлення № 135
Досвідчений вчитель
Quote (sgrecords)
Лучшая незеркалка - небыло

Попробую объяснить на котлетах. Бываю котлеты куриные (незеркалки) и со свинины (зеркалки). Никто не спорит что со свинины лучше всего. А теперь уловите мою мысль: я не покупаю дешевый фарш со свинины низкого качества на рынке, а беру относительно дорогой куриный высшего качества в приличном магазине (если не хватает денег на качественный свинной). Всегда есть компромисс, не надо быть категоричным.
Приятного аппетита.
<_<
Форум інформатиків » РОЗДІЛ VІІ: ДОЗВІЛЛЯ, ЗАРОБІТОК ВЧИТЕЛЯ ІНФОРМАТИКИ » 7.2 Фотомонтаж » Який фотоапарат краще придбати? І чому? (Обговорення переваг і недоліків цифрових фотокамер.)
Пошук:

© Форум інформатиків України, 2007-2019.