Нд, 27.05.2018, 02:13
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Модератор форуму: Bandalak, Ktara, НІКОЛЯ, volevikt  
Форум інформатиків » РОЗДІЛ VІІ: ДОЗВІЛЛЯ, ЗАРОБІТОК ВЧИТЕЛЯ ІНФОРМАТИКИ » 7.2 Фотомонтаж » Який фотоапарат краще придбати? І чому? (Обговорення переваг і недоліків цифрових фотокамер.)
Який фотоапарат краще придбати? І чому?
Bandalak Дата: Ср, 13.02.2008, 17:55 | Повідомлення № 1
Лідер форуму
Нагороди: 42
Рейтинг: 265
Дорогі друзі, шановні вчителі інформатики!
У багатьох з нас вже є цифрова фотокамера, а багато-хто має намір її придбати. Давайте поділимося досвідом один з одним.
Адже на сьгоднішній день вибір фотоапаратів на стільки широкий, що легко у ньому потонути і зробити покупку про яку будемо жаліти ще довгі роки.
Я з недовірою ставлюся до пропозицій продавців, вони рекламують те, що їм важко продати, те що в них ніхто не бере!
Давайте виділимо собі ключові характеристики, на які треба звернути увагу при виборі фотоапарата:
1) Кількість пікселів у матриці (для звичайного користувача - достатньо 3 Мпік);
2) Діаметр об'єктива (7 Мпік. камери з об'єктивами, діаметром до 1,5 см фотографують набагато гірше, чим 3-х Мпік. камери з великим об'єктивом);
3) Оптичний зум (чим більший, тим краще, не путати з цифровим зумом, який ніякого значення при виборі камери немає);
4) Батарея живлення (найкращий варіант - на батареях АА, або акамуляторах таких самих розмірів, бо вони завжди є в продажі);
5) Зручність меню і функціональних кнопок;
6) Ціна та наявність у продажу.
Для професійного користувача цей список можна розширити!

Я перепробував десяток різних фотокамер, тепер користуюся фотоапаратом Canon Power Shot A510. Купив його за 1400 грн. (зараз подібний йому, але А630 коштує 950 грн.). Враження у мене про нього дуже добре. Я і на паспорт ним фотографую, і на весіллях, і вінетки та альбоми в школі роблю. Одної зарядки акамуляторів АА 2400 А/год. мені вистачає до 250 кадрів із вспишкою. Кращим за нього я вважаю хіба-що фотоапарат класу Nikon D70, який коштує більше 6000 грн.

А ви чим фотографуєте? Діліться своїми враженнями!

Шановні форумчани!!!!!
Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!

Ковальчук_Олександр Дата: Ср, 03.06.2009, 00:52 | Повідомлення № 76
Ветеран спілкування
Нагороди: 18
Рейтинг: 204
Quote (Bandalak)
Мій конкурент по відеозйомці фотографує SONY Alpha A100, так у нього фотки з весілля виглядають на порядок гірше, чим моєю мильницею CanonPowerShot A510.

Сильно сказано. Невже зеркалка уступить мильниці? А може то фотограф такий, адже далеко не все залижить від фотоапарата?
Взагалі то я також обома руками за НІКОН.
А що скажете про D60? Є можливіть не дорого придбати.
Bandalak Дата: Ср, 03.06.2009, 01:39 | Повідомлення № 77
Лідер форуму
Quote (Ковальчук_Олександр)
А що скажете про D60? Є можливіть не дорого придбати.

Треба глянути, що це за звір. Ще такого не бачив.
От знайшов: http://ukrfoto.dp.ua/Nikon/D60-info.html

Серед мінусів -
"синхронизация с затвором при выдержке не более 1/200 с ", а бажано не менше 1/500 с. для зйомки у сонячну погоду і з зонтами.
"Одна литий-ионная аккумуляторная батарея EN-EL9", все таки на батареях АА набагато зручніше.
Все решта так нічого собі!

sgrecords Дата: Ср, 03.06.2009, 11:39 | Повідомлення № 78
Активний учасник
Нагороди: 2
Рейтинг: 64
Quote (Bandalak)
Ці фото явно краще виглядають, чим з мильниці CanonPowerShot A510, але гірше ніж з Nikon D700 за 2500$.

Так не роздумуйте Bandalak, берите D700!
а у меня нашлось только 460$ на D40 :)

Додано (03.06.2009, 10:39)
---------------------------------------------

Quote (Bandalak)
Серед мінусів -
"синхронизация с затвором при выдержке не более 1/200 с "

Странно, D40 в ручном фотает с выдержкой 500, а насколько я знаю D60 отличается от D40 наличием очистки матрицы от пыли и 10-мегапиксельностью (отсюда и шумы, многие жалуются), а так все один в один. Так что лучше тратить деньги на следующие модели.
А вообще такой кайф фотографировать зеркалкой, особенно после мыльниц, так что первая понравится любая за ваши деньги

Відредаговано: sgrecords - Ср, 03.06.2009, 11:52
Bandalak Дата: Чт, 04.06.2009, 13:09 | Повідомлення № 79
Лідер форуму
Quote (sgrecords)
Так не роздумуйте Bandalak, берите D700!

Нажаль у мене немає такої можливості взяти цей апарат! Але і він має ті ж суттєві недоліки, що і інші камери цієї серії.

Quote (sgrecords)
А вообще такой кайф фотографировать зеркалкой, особенно после мыльниц

Я з досвіду знаю, що не можливо сфотографувати без змазування об'єкта (руки трусяться) вдень на витримках довших від 1/300 сек.
А всі дзеркалки, через наявність шторок, не можуть синхронізувати вспишки на витримках коротших 1/250 сек.
Треба або все з штатива знімати, або не користуватися вспишкою для підсвітки вдень!
Я один раз брав у друга Nikon D80 на весілля. Знімав на витримці 1\250 з вбудованою вспишкою на вулиці вдень.
90% кадрів отрималися повністю змазаними! Ще й світла вспишки для підсвітки явно не вистачало.
Інша справа, коли фотографуєш мильницею на 1\500 сек. І розмазування нема, і підсвітку видно!
mouse Дата: Чт, 04.06.2009, 13:55 | Повідомлення № 80
Ветеран спілкування
Нагороди: 4
Рейтинг: 62
Quote (Bandalak)
Я з досвіду знаю, що не можливо сфотографувати без змазування об'єкта (руки трусяться) вдень на витримках довших від 1/300 сек.

Можливо я не в темі, але з мого досіду межа, де важко "з рук" знімати на Зеніті 1/30 с.
А на більших починаючи з 1/60 с, браку практично немає.
Можливо я помиляюся, щодо цифрових дзеркалок, але думаю, що різниці між плівкою та цифрою в цьому разі нема.
Bandalak Дата: Чт, 04.06.2009, 15:03 | Повідомлення № 81
Лідер форуму
Quote (mouse)
Можливо я не в темі, але з мого досіду межа, де важко "з рук" знімати на Зеніті 1/30 с.

Так, дійсно. Я знімав і Зенітом, і Київ19. Було добре навіть на 1/30.
А почав знімати цифровою мильницею Canon 510, отож не змазати вдень вдавалося лише на 1/320 і коротше!
Або я вже старий і руки почали труситися, бо маса фотоапарата набагато менша від Зеніта!!!
mouse Дата: Чт, 04.06.2009, 16:44 | Повідомлення № 82
Ветеран спілкування
Quote (Bandalak)
я вже старий і руки почали труситися

Не думаю, але мабуть не все так добре в мильницях!
Ковальчук_Олександр Дата: Пт, 05.06.2009, 00:46 | Повідомлення № 83
Ветеран спілкування
Я все-таки надумав купувати не дорогу зеркалку до 700 дол. Не можу визначитись, яку варто брати. Nicon D60 має таку ж матрицю, як і Nicon D40, при цьому вона розігнана з 6.1 до 10.2 Мп. Боюсь, що буде сильно шуміти, тому й вагаюсь. Nicon D80 начебто не поганий, але не дотягну по ціні. Sony Alpha A300 має матрицю розмірами 23,6 x 15,8 мм з 10,2 Мп. також не поганий варіант. З об’єктивом 18-70 KIT коштує 682$/
Але матриця по розміру такаж як у Nicon D40, D60.

Bandalak Дата: Пт, 05.06.2009, 02:04 | Повідомлення № 84
Лідер форуму
Nicon D80

Купляйте все, що завгодно тільки не це лайно!
Всі признали, що у 80-ці стоїть найгврша матриця з усієї лінійки.
Я вважаю найкращим варіантом по ціні - D40.
Собі теж мабуть куплю, тільки боюся, щоб не змазував!

Quote (mouse)
Не думаю, але мабуть не все так добре в мильницях!

Не спорю. Мильниця - це мильниця, а дзеркалка - це інший рівень!
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
Постає питання, навіщо в солідних цифрових фотоапаратах (дзеркалках) власне дзеркало і шторний затвор?
Хіба не можна зробити фотік по-принципу мильниці, лише у більшому корпусі з солідною матрицею і солідним об'єктивом?
Зображення зручно дивитися і на ЖК екрані! А система дзеркало-шторка залишилося ще від плівочних апаратів.
sgrecords Дата: Пт, 05.06.2009, 13:34 | Повідомлення № 85
Активний учасник
Нагороди: 2
Рейтинг: 64
Quote (Bandalak)
А всі дзеркалки, через наявність шторок, не можуть синхронізувати вспишки на витримках коротших 1/250 сек.
Треба або все з штатива знімати, або не користуватися вспишкою для підсвітки вдень!
Я один раз брав у друга Nikon D80 на весілля. Знімав на витримці 1\250 з вбудованою вспишкою на вулиці вдень.

Не могу промолчать. У зеркалок нет никаких смазов и на выдержке 1/60 и даже меньше. Не забывайте про ИСО (сужу конечно по NiconD40). Вот специально принесу из дома фотки, продемонстрирую. Просто может настройки какие-то были не те выставлены... Иногда кривые руки мешают :)

Quote (Bandalak)
Постає питання, навіщо в солідних цифрових фотоапаратах (дзеркалках) власне дзеркало і шторний затвор?

Если убрать зеркало, все равно в карман аппарт не засунешь как 510 :) а вообще датчики для шустрости снимают сигнал с зеркала а не с матрицы, автофокус с него же. Я из-за медлительности цыфровиков в руки не могу брать свой Canon S3, вот только поворотного екрана нехватает при съемке с нижней точки. Видоискатель показует правду, батарею економит.

Відредаговано: sgrecords - Пт, 05.06.2009, 13:36
mouse Дата: Пт, 05.06.2009, 18:16 | Повідомлення № 86
Ветеран спілкування
sgrecords, щодо дзеркалок з Вами погоджуюсь. Сам ніколи не фотав з цифрової дзеркалки, тільки з мильниці. І самий великий недолік - це тормоза (фокусування, експозиції, знімання безпосередньо). Завжди думав, різкість ручна, експозиція зафіксована - ЩО ВІН ТАМ ЩЕ РОБИТЬ?!?!?

А шумить чи ні, і всякі радості то вже 2-питання. Бо коли "момент", а тут починається вище згадане, то тільки і "потилиці" і хвости.

Ktara Дата: Пт, 05.06.2009, 18:29 | Повідомлення № 87
Перспективна вчителька
Нагороди: 37
Рейтинг: 318
Уже писала, но могу повторится, у меня Canon EOS 30D, раньше был Canon EOS 350D, но продала. Хочу купить Canon EOS 40D, но пока не до этого, все работы которые лежат в моем живом журнале сделаны именно Canon EOS 30D. Не жалуюсь, есть два объектива - панорамы и макро съемки.

Відредаговано: Ktara - Пт, 05.06.2009, 18:31
Bandalak Дата: Пт, 05.06.2009, 20:34 | Повідомлення № 88
Лідер форуму
Quote (sgrecords)
Если убрать зеркало, все равно в карман аппарт не засунешь как 510 а вообще датчики для шустрости снимают сигнал с зеркала а не с матрицы, автофокус с него же.

Я не про компактність. Мене влаштовували розміри ЗЕНІТУ. Просто цікаво, невже не можна придумати оптичну схему солідного фотоапарата з усіма датчиками, не використовуючи дзеркало? sgrecords, чи я не правильно зрозумів, чи Ви стверджуєте, що дзеркало потрібне для швидкодії фотоапарата?
Quote (sgrecords)
У зеркалок нет никаких смазов и на выдержке 1/60 и даже меньше

Хотів би у це повірити! Але чому тоді мильнецею неможливо не змазати навіть на 1/250? Мабуть має значення маса фотоапарата!
Може в Nikon D40-D700 є демпфер затвора і цифрова стабілізація, що не дає змазати. Тоді у D80, який я пробував це все було несправним!
Тоді ясно! Куплю на днях D40 і тоді знатиму напевне! Доречі, об'єктив у комплекті є? Який?
Ковальчук_Олександр Дата: Пт, 05.06.2009, 20:50 | Повідомлення № 89
Ветеран спілкування
Nicon D40, D60 - поки що це два найреальніші претенденти, з яких я буду робити вибір. Nicon D40 - 6 Мп, що маловато буде, якщо друкувати фото А4. Було б 7 Мп, купив би, не вагаючись. У D60 - така ж матриця і розігнана до 10 Мп, але шумів начеб то явних не має. Нижче фото, зроблене D60 при ISO 100 без спалаху і з виключеним шумодавом:
http://fs01n4.sendspace.com/dl....100.JPG
Шуми практично не замітні.
Почитавши форуми, зхиляюсь в сторону D60. З кітовим об’єктивом цей фотоапарато коштує зараз порядка 4600 грн.
Bandalak Дата: Пт, 05.06.2009, 21:03 | Повідомлення № 90
Лідер форуму
Nicon D40 - 6 Мп, що маловато буде, якщо друкувати фото А4

Та достатньо буде 6 Мп для крупнопланового портрету навіть А3, а от для групової фото дійсно мало, та й 7Мп маловато буде, треба хоча би 12 Мп (D700), але це вже вп'ятеро дорожче!
http://fs01n4.sendspace.com/dl....100.JPG

Поставте у розумне місце це фото, а то не вдається скачати!!!
D60. З кітовим об’єктивом

Що це за об'єктив, цікаво знати його характеристики.
Форум інформатиків » РОЗДІЛ VІІ: ДОЗВІЛЛЯ, ЗАРОБІТОК ВЧИТЕЛЯ ІНФОРМАТИКИ » 7.2 Фотомонтаж » Який фотоапарат краще придбати? І чому? (Обговорення переваг і недоліків цифрових фотокамер.)
Пошук:

© Форум інформатиків України, 2007-2018.