Вт, 23.07.2019, 04:43
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Модератор форуму: Bandalak, Ktara, НІКОЛЯ, volevikt  
Форум інформатиків » РОЗДІЛ VІІ: ДОЗВІЛЛЯ, ЗАРОБІТОК ВЧИТЕЛЯ ІНФОРМАТИКИ » 7.2 Фотомонтаж » Який фотоапарат краще придбати? І чому? (Обговорення переваг і недоліків цифрових фотокамер.)
Який фотоапарат краще придбати? І чому?
Bandalak Дата: Ср, 13.02.2008, 16:55 | Повідомлення № 1
Лідер форуму
Нагороди: 44
Рейтинг: 285
Дорогі друзі, шановні вчителі інформатики!
У багатьох з нас вже є цифрова фотокамера, а багато-хто має намір її придбати. Давайте поділимося досвідом один з одним.
Адже на сьгоднішній день вибір фотоапаратів на стільки широкий, що легко у ньому потонути і зробити покупку про яку будемо жаліти ще довгі роки.
Я з недовірою ставлюся до пропозицій продавців, вони рекламують те, що їм важко продати, те що в них ніхто не бере!
Давайте виділимо собі ключові характеристики, на які треба звернути увагу при виборі фотоапарата:
1) Кількість пікселів у матриці (для звичайного користувача - достатньо 3 Мпік);
2) Діаметр об'єктива (7 Мпік. камери з об'єктивами, діаметром до 1,5 см фотографують набагато гірше, чим 3-х Мпік. камери з великим об'єктивом);
3) Оптичний зум (чим більший, тим краще, не путати з цифровим зумом, який ніякого значення при виборі камери немає);
4) Батарея живлення (найкращий варіант - на батареях АА, або акамуляторах таких самих розмірів, бо вони завжди є в продажі);
5) Зручність меню і функціональних кнопок;
6) Ціна та наявність у продажу.
Для професійного користувача цей список можна розширити!

Я перепробував десяток різних фотокамер, тепер користуюся фотоапаратом Canon Power Shot A510. Купив його за 1400 грн. (зараз подібний йому, але А630 коштує 950 грн.). Враження у мене про нього дуже добре. Я і на паспорт ним фотографую, і на весіллях, і вінетки та альбоми в школі роблю. Одної зарядки акамуляторів АА 2400 А/год. мені вистачає до 250 кадрів із вспишкою. Кращим за нього я вважаю хіба-що фотоапарат класу Nikon D70, який коштує більше 6000 грн.

А ви чим фотографуєте? Діліться своїми враженнями!

Шановні форумчани!!!!!
Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!

Bandalak Дата: Вт, 19.04.2016, 23:07 | Повідомлення № 361
Лідер форуму
Да, Д750-й рулює! Десь приблизно 8000 для нього максимальниа робоча чутливість, а для Д5300 - не більше 3000.

Дякую, за дуже змістовні, професійно зроблені тести!

А по звуку, мені більше сподобалося, як працює автоматичне підсилення на Д5300, чим в Д750.
Судячи з тестів, для Д750 напевне найкраще використовувати Zoom, але потрібно на шнурку спаяти дільник напруги з двох резисторів, наприклад 1:10.
Ще здається в Д750 вмонтований мікрофон МОНО.
Bandalak Дата: Вт, 19.04.2016, 23:09 | Повідомлення № 362
Лідер форуму
Сьогодні помітив, що більшість професійних фотографів видаляють EXIF з фотографій перед тим, як віддати (тільки не кажіть, що всі вони знімають у RAW, знаю на 100%, що з равом мають справу тільки найкрутіші).
Який смис витирати EXIF?
Пилипчук_О_П Дата: Ср, 20.04.2016, 00:23 | Повідомлення № 363
Ветеран спілкування
Нагороди: 38
Рейтинг: 406
Цитата Bandalak ()
Який смис витирати EXIF?
Напевно, щоб ніхто не здогадався, чим зроблено такі класні знімки :) Конкуренція...
Bandalak Дата: Ср, 20.04.2016, 00:58 | Повідомлення № 364
Лідер форуму
Не тільки чим, а й на яких параметрах!
Ковальчук_Олександр Дата: Ср, 20.04.2016, 15:31 | Повідомлення № 365
Ветеран спілкування
Нагороди: 18
Рейтинг: 209
Цитата Bandalak ()
Сьогодні помітив, що більшість професійних фотографів видаляють EXIF з фотографій перед тим, як віддати (тільки не кажіть, що всі вони знімають у RAW, знаю на 100%, що з равом мають справу тільки найкрутіші).
Серед моїх знайомих всі знімають в RAW. А потім зберігають оброблені результати в Фотошопі, само собою exif не пишеться.
Але може не завжди в RAW, при менш відповідальній зйомці можна вмикати JPEG.
Bandalak Дата: Ср, 20.04.2016, 18:29 | Повідомлення № 366
Лідер форуму
При обробці RAW у Фотошоп в exif залишається заповненими тільки два поля, дата зміни зображення і назва графічного редактора.
А у тих файлах, що досліджувалися - усі поля порожні. Значить витирали навмисно спеціальним софтом. Наприклад, EXIF Date Changer.
SLKuty Дата: Нд, 24.04.2016, 21:55 | Повідомлення № 367
Монтажер
Нагороди: 8
Рейтинг: 118
Nikon D750.  Квіти вночі. Підсвічував світлодіодним відеоліхтарем. А також гори і потоки ріки в RAW форматі
Що двічі тричі не дублювати даю посилання

http://vk.com/alex_newselsky
https://www.facebook.com/novoselsky.oleksandr

Оригінальні файли тут  http://www.ex.ua/view/100449275

Відредаговано: SLKuty - Нд, 24.04.2016, 23:03
Bandalak Дата: Пн, 25.04.2016, 07:23 | Повідомлення № 368
Лідер форуму
Скачав декілька десятків відеороліків, все скачати не було часу, там занадто багато їх. Хотілося б бачити у кадрі на цих фонах людей. Нічну квітку так і не знайшов.
Чомусь мій Photoshop CC і найновіша ACD-See не розпізнають рави з D750!
SLKuty Дата: Пн, 25.04.2016, 08:18 | Повідомлення № 369
Монтажер
http://www.ex.ua/100441794 - тут нічні фото

Дивно. Я затягую Nef на Фотошоп, відпускаю і зразу запускається додаток Камера RAW . Все редагується прекрасно
Від  ACD-See я відмовився давно - дуже громізка і повільна
FestStone Image Viewer 4.5 - маленька і все вміє. Можливо є і новіша версія.
Bandalak Дата: Пн, 25.04.2016, 09:37 | Повідомлення № 370
Лідер форуму
Мабуть треба оновити з сайту Adobe. Але може злетіти активація.
Bandalak Дата: Пн, 25.04.2016, 09:45 | Повідомлення № 371
Лідер форуму
Пане Новосельський, Ви детально вивчали наявність різноманітних об'єктивів на повнокадровий Нікон?
Мене цікавить суперширококутній зум, аналог Кеноновського 16-35 2,8. Чи такого у Нікона не буває? Кенонами відео знімають тільки з такими об'єктивами.
Ще цікать щось типу 24-70 2,8 (бажано зі стабом).
А для портретів на вінєтку по-пояс мабуть потрібно фікс 135 мм, думаю 85 мм буде недостатньо.

Щось ніде в Інтернеті не написано, як по специфікації об'єктива взнати, чи він підходить до повнокадрової камери?
SLKuty Дата: Пн, 25.04.2016, 10:25 | Повідомлення № 372
Монтажер
Цитата Bandalak ()
Щось ніде в Інтернеті не написано, як по специфікації об'єктива взнати, чи він підходить до повнокадрової камери?
Всі неповнокадрові мають напис DX, а повнокадрові FX

Не заморочуйте собі голову. Колись на весіллі взяв у фотографа дорогий об'єктив. Знімав відео, фотографував. Вдома не міг відрізнити яке фото і відео моє кітове, а яке дороге супероб'єктивне.

Для портретів 85мм повнокадрових вистачає.

Натрапив на такі об'єктиви
http://comfy.ua/ua....яние%29
Bandalak Дата: Пн, 25.04.2016, 10:37 | Повідомлення № 373
Лідер форуму
Чомусь в більшості Інтернет-магазинах не вказано в описі об'єктивів, DX він, чи FX. Ще й консультанти різниці не бачать, набрали делітантів на роботу.
Наприклад, тут: http://fotosale.com.ua/product_N15024.htm

Якщо таки куплю тіло Д750, то хотітиму ось такий об'єктив:
http://olx.ua/uk/obyavlenie/nikon-24-70-2-8-IDk94lM.html#92fd70e8eb
Знайшов у Чернівцях, можна реально спробувати на місці...
Як зрозуміти, він до повнокадрового, чи ні?

Цитата SLKuty ()
Натрапив на такі об'єктиви
http://comfy.ua/ua....яние%29

Знову не пишуть DX він, чи FX?
http://comfy.ua/ua....ii.html
Якщо кріплення AF-S, то це мабуть для кропа?
Це що зі стабом - добре, але дірки 4 мало буде в темряві.
А з 2,8 для Нікона таких не буває?
SLKuty Дата: Пн, 25.04.2016, 10:57 | Повідомлення № 374
Монтажер
Цитата Bandalak ()
Наприклад, тут
Повнокадровий. читайте тех характеристики. і по ціні видно

Цитата Bandalak ()
Знайшов у Чернівцях, можна реально спробувати на місці...
Дуже ризиковано . Треба дивитися чи немає пилу всередині, чи не розхитаний, чи не дуже шумить при фокусуванні, чи правильно фокусується. 
І він буде тільки для фото. В нього нема стабілізації
Bandalak Дата: Пн, 25.04.2016, 11:33 | Повідомлення № 375
Лідер форуму
Цитата SLKuty ()
повнокадровий. читайте тех характеристики

По яких характеристиках це видно? Я не бачу!

Значить якісні зум-об'єктиви бувають, або з діафрагмою 4 зі стабом, або 2.8 без стаба? Це стосується і Нікон і Кенон.
А 2.8 зі стабом не буває? Навіть фіксів?

Так що треба мати в арсеналі десяток різних об'єктивів?
Хочеться для початку щось одне універсальне. Але дірки 4 мало для БОКЕ, а без стаба буде мазатися при витримках довших від 1/60.
Міняти постійно різні фікси не хочеться, матриці через пару місяців прийде капут!
Форум інформатиків » РОЗДІЛ VІІ: ДОЗВІЛЛЯ, ЗАРОБІТОК ВЧИТЕЛЯ ІНФОРМАТИКИ » 7.2 Фотомонтаж » Який фотоапарат краще придбати? І чому? (Обговорення переваг і недоліків цифрових фотокамер.)
Пошук:

© Форум інформатиків України, 2007-2019.