Чт, 22.08.2019, 14:16
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Модератор форуму: Bandalak, Ktara, НІКОЛЯ, volevikt  
Форум інформатиків » РОЗДІЛ VІІ: ДОЗВІЛЛЯ, ЗАРОБІТОК ВЧИТЕЛЯ ІНФОРМАТИКИ » 7.2 Фотомонтаж » Який фотоапарат краще придбати? І чому? (Обговорення переваг і недоліків цифрових фотокамер.)
Який фотоапарат краще придбати? І чому?
Bandalak Дата: Ср, 13.02.2008, 16:55 | Повідомлення № 1
Лідер форуму
Нагороди: 44
Рейтинг: 285
Дорогі друзі, шановні вчителі інформатики!
У багатьох з нас вже є цифрова фотокамера, а багато-хто має намір її придбати. Давайте поділимося досвідом один з одним.
Адже на сьгоднішній день вибір фотоапаратів на стільки широкий, що легко у ньому потонути і зробити покупку про яку будемо жаліти ще довгі роки.
Я з недовірою ставлюся до пропозицій продавців, вони рекламують те, що їм важко продати, те що в них ніхто не бере!
Давайте виділимо собі ключові характеристики, на які треба звернути увагу при виборі фотоапарата:
1) Кількість пікселів у матриці (для звичайного користувача - достатньо 3 Мпік);
2) Діаметр об'єктива (7 Мпік. камери з об'єктивами, діаметром до 1,5 см фотографують набагато гірше, чим 3-х Мпік. камери з великим об'єктивом);
3) Оптичний зум (чим більший, тим краще, не путати з цифровим зумом, який ніякого значення при виборі камери немає);
4) Батарея живлення (найкращий варіант - на батареях АА, або акамуляторах таких самих розмірів, бо вони завжди є в продажі);
5) Зручність меню і функціональних кнопок;
6) Ціна та наявність у продажу.
Для професійного користувача цей список можна розширити!

Я перепробував десяток різних фотокамер, тепер користуюся фотоапаратом Canon Power Shot A510. Купив його за 1400 грн. (зараз подібний йому, але А630 коштує 950 грн.). Враження у мене про нього дуже добре. Я і на паспорт ним фотографую, і на весіллях, і вінетки та альбоми в школі роблю. Одної зарядки акамуляторів АА 2400 А/год. мені вистачає до 250 кадрів із вспишкою. Кращим за нього я вважаю хіба-що фотоапарат класу Nikon D70, який коштує більше 6000 грн.

А ви чим фотографуєте? Діліться своїми враженнями!

Шановні форумчани!!!!!
Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!

Bandalak Дата: Пн, 29.06.2009, 20:08 | Повідомлення № 151
Лідер форуму
Quote (Ковальчук_Олександр)
Не розумію позиції компанії Nikon.

А я починаю розуміти. У Європі фотоапарати типу Nikon D60 може купити кожен бажаючий. А для масового користувача, чим більша насиченість кольорів тим краще. Ця модель не орієнтована для професіоналів. Nikon заявив для професіоналів лише моделі типу Nikon D1, D2, D3 і т.д..

Canon EOS 450D

По відгуках це апарат зовсім не поганий, але скаржаться що різкості не вистачає. Шкода не було можливості потримати у руках!
Повний опис тут:
Bandalak Дата: Пн, 29.06.2009, 20:23 | Повідомлення № 152
Лідер форуму
Я знову начитався відгуків про Canon EOS 450D і черговий раз розчарувався!

Мабуть прийдеться придивитися до Nikon D40. Завтра я матиму можливість його потестувати, у магазині мої знайомі обіцяли дати від ранку до закриття!!!

dpi Дата: Вт, 30.06.2009, 10:01 | Повідомлення № 153
Досвідчений вчитель
Нагороди: 1
Рейтинг: 39
Написание отзывов это работа которой занимается конкурент. (меньше их читайте, общайтесь с профессиональными фотографами они есть в каждом городе)

Додано (30.06.2009, 10:01)
---------------------------------------------

Quote (sgrecords)
А Вы пробовали зеркальную камеру, в смысле, котлету из дешевой свинины по типу вышеописаных?

Quote (Bandalak)
Я переконався, що D80 - то було лише напів-лайно, D60 - це повне лайно!!!

sgrecords, повторюсь, занимаюсь фото и видео 45 и 25 лет соответственно.
Поэтому не пугайте меня "зеркалками".

Відредаговано: dpi - Вт, 30.06.2009, 10:02
Bandalak Дата: Вт, 30.06.2009, 10:40 | Повідомлення № 154
Лідер форуму
Quote (dpi)
(меньше их читайте, общайтесь с профессиональными фотографами они есть в каждом городе)

Я ніяк не можу знайти пристойний форум, де спілкуються професійні фотографи. Допоможіть!
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
Тримаю в руках Nikon D40. Це чудо ворожої техніки. Всі вище описані недоліки відсутні.
Єдине, об'єктив SIGMA SNG 28-70, який мені дали попробувати дає не зовсім чітке зображення. Ось зараз пробую надіти Калінар від Києва19.
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
Попробував, чіткість супер, але передача кольорів гірша чим у Sigma.
Дивіться самі:

Робимо висновки. Nikon D40 дуже пристойна камера для своєї ціни, набагато краща від D60 i D80. Але для отримання чітких фотографій потрібно придбати рідний об'єктив (Sigma ні в якому разі) !!!
Я для себе вже вирішив, беру!!! Але об'єктив ще вибираю. Поки-що у мене є три об'єктива від Київ-19. Калінар100, Мир28, Геліус44. Переб'юся поки-що!

sgrecords Дата: Чт, 02.07.2009, 15:46 | Повідомлення № 155
Активний учасник
Нагороди: 2
Рейтинг: 64
Quote (dpi)
не пугайте меня "зеркалками".

Даже не думал. Я выразил свое впечатление от работы Canon S5 и Nicon D40. Кажется в начале нашего так сказать, "спора" :) (нехочу пересматривать посты) Ковальчуком было сказано, что саnon дает больше желтого, вы возразили, хотя говорилось именно о зеркальных моделях. За своим цифровиком canon желтого так же не наблюдал, но от владельцев зеркалок такое слышал. ...
P.S. Кажется, оттенок нашего разговора перестает быть дружелюбным. На самом деле я не хочу сражаться за звание крутого фотографа (я и так им являюсь :) :) :) ). Поэтому, как говорится, давайте жить дружно.

Додано (02.07.2009, 15:46)
---------------------------------------------

Quote (Bandalak)
Я ніяк не можу знайти пристойний форум, де спілкуються професійні фотографи. Допоможіть!

Попробуйте тут http://informatic.org.ua :)

Відредаговано: sgrecords - Чт, 02.07.2009, 15:48
Bandalak Дата: Чт, 09.07.2009, 00:40 | Повідомлення № 156
Лідер форуму
У мене не вистачило грошей на дзеркалку і я купив собі Canon Power Shot SX10 IS.
Ось фото, які я встиг зробити:
1) У магазині, із фотоспалахом Canon 430 EX II. Чутливість 200, витримка 1/30, спалах у козирьок.

2) Вночі при лампі денного світла на автоматі, без спалаху, чутливість 400, витримка 1/8 з рук.

3) Вночі із вбудованим спалахом, витримка 1/500, чутливість 1600.

4) Вночі із вбудованим спалахом, витримка 1/500, чутливість 80.

У цьому фотоапараті мене все влаштовує, окрім сильного шуму навіть при чутливості 80. Тепер не знаю, що робити!

Ковальчук_Олександр Дата: Сб, 01.08.2009, 18:13 | Повідомлення № 157
Ветеран спілкування
Нагороди: 18
Рейтинг: 209
Нарешті обміняв Nikon D60 на Canon EOS 450d. Фотоапаратом задоволений, досить правильно передає кольори шкіри, не червонить зовсім.
Перші спроби нижче:
Ось фото, зроблене надворі при ISO 200, витримці 1/30, діафрагмі F5,6:

А ось фото, зроблені при умовах складної освітленості при різних ISO.
ISO 200, витримка 1/5, діафрагма 5.6 зі спалахом:

Я гадаю, тут варто було відкрити діафрагму до 3.5.

ISO 1600 досить шумне, без спалаху, витримка 1/40, діафрагма 5.6:

Сам по собі фотоапарат чудовий, а от кітовий об’єктив дійсно трохи мильний, по краях не хватає різкості і присутні аберації. Його не вистачає на 12.2 Мегапікселя. Планую в майбутньому купити якісний об’єктив. Адже об’єктив - це 50%, а то й більше якості.

Bandalak Дата: Сб, 01.08.2009, 23:48 | Повідомлення № 158
Лідер форуму
Вітаю Вас з обновкою! Шкода, що я не знайшов ще трохи грошей і не купив собі такий!!!
Ковальчук_Олександр Дата: Нд, 02.08.2009, 00:09 | Повідомлення № 159
Ветеран спілкування
Дякую. Тепер шукаю 450 дол. на об’єктив. Кітовий об’єктив коштує $80, тому вимагати з нього якості не варто. Сам фотоапарат дуже зручний і простий в користуванні. Нікон д60 просто відпочиває у порівнянні з ним. Набагато зручніший монітор у порівнянні з Ніконом. 3" - це саме те, що потрібно для детального розгляду знімків. Режим Live wiev сподобався, але використовувати я його буду вкрай рідко. Серед мінусів вважаю те, що підсвітка автофокусу вбудована в спалах і таким чином для того, щоб сфокусуватися в умовах поганої освітленості, фотоапарат робить серію коротких спалахів, які дуже б’ють по очах і тим самим дратують публіку. Хоча цю функцію можна відключити, але тоді фотоапаратові буде важко фокусуватись і доведеться переходити на ручний фокус. В Ніконі була вбудована інфрачервона підсвітка.

Отож, якщо вибирати між Nikon D60 і Canon 450D, то однозначно Canon!

МЕТЕЛИК Дата: Вт, 04.08.2009, 22:29 | Повідомлення № 160
Новий користувач
Нагороди: 0
Рейтинг: 0
Купила Canon Power Shot A510, но разочаровалась: на автомате фотографии не очень четкме, на ручном тоже уступают НИКОНУ. Может я не умею настраивать???
SLKuty Дата: Вт, 04.08.2009, 23:12 | Повідомлення № 161
Монтажер
Нагороди: 8
Рейтинг: 118
Quote (МЕТЕЛИК)
Купила Canon Power Shot A510, но разочаровалась: на автомате фотографии не очень четкме, на ручном тоже уступают НИКОНУ. Может я не умею настраивать???

Ні ні все нормально - просто треба мати велике щастя, щоб купити добрий Кенон
добрий Нікон набагато простіше купити.

А взагалі пробуйте в режимі Р (напівавтомат) і поставте зону фокусування а центрі, зменшіть витримку, збільшіть чутливість ISO, постарайтесь не трясти апаратом під час фотографування - чіткість появиться. Жовтизну знімків заберете фотошопом і буде все гаразд

Ковальчук_Олександр Дата: Ср, 05.08.2009, 00:03 | Повідомлення № 162
Ветеран спілкування
SLKuty, не потрібно дискримінувати Кенон, бо якщо я почну про Нікон, то це надовго затягнеться. Ви думаєте, я просто так місяць ходив в магазин і набрид продавцям до гіркої редьки з вимогою поміняти фотоапарат? Нікон D60, як говорив Bandalak, - повне лайно і я його підтримую. Про D80 частково також можна сказати.
Одним словом, Кенон уміють робити фотоапарати, ніякої жовтізни в Кенонах не має, навпаки дуже чітка кольоропередача, природня. По зручності користування 450d в рази перевищує D60. Відсутність різкості в кітового об’єктива - так, ця проблема є і я про неї знав при виборі, але що можна вимагати від об’єктива, який коштує 70-80 доларів? У нікона D60 об’єктив був трошки різкіший, але загалом також недостатньо. Я гадаю, відчути смак неперевершених фото я зможу після покупки достойного об’єктива, ціною не менше 500 у.о. Або навіть візьму на перших порах недорогий портретник, фікс 85 мм.
Quote (МЕТЕЛИК)

По-перше, на автоматі фотографії гарні ніколи не будуть виходити, по-друге, якому саме Нікону?
Quote (SLKuty)
зменшіть витримку, збільшіть чутливість ISO, постарайтесь не трясти апаратом під час фотографування - чіткість появиться.

Щодо збільшення чутливості ISO, то для такого типу фотоапарату не знаю, чи це актуально, я чомусь більше ніж впевнений, що ISO 200 вже так зашумить, що картинку буде важко розгледіти.
Режим S (можливо він називається T) - пріоритет витримки. Вдень в ясну погоду я думаю доцільно виставити витримку від 1/200 і коротше, діафрагма налаштується автоматично, ISO 75, не більше 100. Ввечері - витримка 1/30 (можна і довшу), але руками трясти заборонено :* Вспишка повинна компенсувати експозицію. Ввечері ISO 100, 200 максимум.
До мене приносили роздрукувати знімки з Canon Power Shot A510 і там також на половині не було різкості (змазані). Фото зроблені в церкві, де погане освітлення, на автоматі. Ясна річ, що фотоапарат ставив коротку витримку 1/4, 1/2 сек, тому і змаз. А фотки, зроблені вдень дуже різкі. Взагалі то в цифромильницях глубина різкості об’єктивів дуже мала, це загальновідомо. Так що в Вашому випадку всьому виною тремтіння рук.

Взагаліто в своєму я ввечері фотографую при ISO 400 - 800 і шумів практично не замічаю. На ISO 1600 лізут і в більшості випадків не значні. CMOS матриця однозначно краща за CCD.

Ковальчук_Олександр Дата: Ср, 05.08.2009, 02:27 | Повідомлення № 163
Ветеран спілкування
Цікаве фото, що демонструє, як "іскажаються" пропорції лиця на різних фокусних відстанях:

І ще одне:
SLKuty Дата: Ср, 05.08.2009, 15:53 | Повідомлення № 164
Монтажер
Нагороди: 8
Рейтинг: 118
Я думаю, що проблеми зустрічаються в кремих конкретних камерах. І не можна говорити, що всі Нікони погані, а всі Кенони добрі, чи навпаки.
В більшості випадків все залежить від фотографа.
Я спостерігав роботу одного професійного фотографа апаратом Кенон купленим за 3,5 тис. дол. причому купляв він не новий, а б\у (скільки коштує новий можна уявити). І обєктивів в нього було декілька і він їх міняв весь час. І астистент з екранами бігав ціле весілля. В результаті вийшло декілька тисяч знімків половина з яких без різкості, або з неправильною експозицією і на всіх переважає жовтий відтінок.
Звичайно молодята отримали достатньо добрих знімків, але для чого стільки лишньої роботи, непотрібного клацання таким дорогим апаратом.
Можливо через це в мене погана думка про Кенони.
А от погані Нікони мені не попадалися(можливо покищо). Багато друзів мають Нікони від 40-вого до 200-того і ні в кого ніяких проблем.
Romek Дата: Сб, 14.11.2009, 10:06 | Повідомлення № 165
Тут живе...
Нагороди: 0
Рейтинг: 8
різкість кітового об’єктива в Canon 450d гірша, ніж можна собі уявити.

якщо Ви фотографуєте в основному портрети, то можете взяти собі об’єктив canon af 50/1.8. Він дешевий і світлосильний, набагато краще від кітових, і різкість буде така як треба.

Форум інформатиків » РОЗДІЛ VІІ: ДОЗВІЛЛЯ, ЗАРОБІТОК ВЧИТЕЛЯ ІНФОРМАТИКИ » 7.2 Фотомонтаж » Який фотоапарат краще придбати? І чому? (Обговорення переваг і недоліків цифрових фотокамер.)
Пошук:

© Форум інформатиків України, 2007-2019.