Сб, 04.02.2023, 00:41
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

 
зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Модератор форуму: Bandalak, Ktara, НІКОЛЯ, volevikt  
Форум інформатиків » РОЗДІЛ VІІ: ДОЗВІЛЛЯ, ЗАРОБІТОК ВЧИТЕЛЯ ІНФОРМАТИКИ » 7.2 Фотомонтаж » Оптичні дефекти (Описуємо та показуємо різноманітні огріхи оптики та світла)
Оптичні дефекти
Bandalak Дата: Пт, 14.05.2010, 18:28 | Повідомлення № 1
Лідер форуму
Повідомлень: 6403
Нагороди: 45
Рейтинг: 291
Недавно, фотографуючи на віньєтки, я помітив дивний ефект. Волосся покрите зеленою окантовкою. Пробував двома різними фотоапаратами, ефект однаковий. У різних кімнатах - теж однаково.

У чому справа? Може у фоні, у спалахах чи парасолях?

Шановні форумчани!!!!!
Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!

mudrak Дата: Пт, 14.05.2010, 21:49 | Повідомлення № 2
Наполегливий учасник
Повідомлень: 896
Нагороди: 4
Рейтинг: 90
Здається це проблеми не оптичні, а друкарські. Волосся дійсно зелене, але лише у верхній частині, тобто там де починається (чи закінчується?) друк. Для перевірки спробуйте інший принтер, обо сфотографуйте щось схожої фактури (щітку шатенку наприклад).

Відредаговано: mudrak - Пт, 14.05.2010, 21:50
sgrecords Дата: Пт, 14.05.2010, 22:10 | Повідомлення № 3
Активний учасник
Повідомлень: 612
Нагороди: 2
Рейтинг: 64
Це проблема оптики, хроматичні аберації. Боряться з нею просвітленням об"єктивів :) Я б пройшовся по краям Sponge Tool - Desaturate. (От лат. aberratio – уклонение. Аберрация – это искажения, которые создает оптика из-за несовершенства отражающих и преломляющих поверхностей оптической системы. Аберрация выражается в том, что изображение получается нечетким, с неправильной передачей геометрии объекта съемки или окрашенным, например, по контуру.)
НІКОЛЯ Дата: Сб, 15.05.2010, 23:07 | Повідомлення № 4
Знавець вірусів
Повідомлень: 2878
Нагороди: 18
Рейтинг: 206
Quote (sgrecords)
Це проблема оптики, хроматичні аберації. Боряться з нею просвітленням об"єктивів Я б пройшовся по краям Sponge Tool - Desaturate. (От лат. aberratio – уклонение. Аберрация – это искажения, которые создает оптика из-за несовершенства отражающих и преломляющих поверхностей оптической системы. Аберрация выражается в том, что изображение получается нечетким, с неправильной передачей геометрии объекта съемки или окрашенным, например, по контуру.)

Спасибі за інфу вам +, більш докладніш описано які ще виникають негативні ефекти тут http://serjart.name/2009/aberations.htm
Ogorodets Дата: Пн, 17.05.2010, 00:22 | Повідомлення № 5
Назавжди з нами
Повідомлень: 834
Нагороди: 1
Рейтинг: 42
Анатолий, поставьте вспышку-ловушку небольшой мощности сзади объекта, направленную в фон. Все ваши "каки" уйдут и объект будет выглядеть оторванным от фона, а не влитым в него.
Bandalak Дата: Чт, 20.05.2010, 11:31 | Повідомлення № 6
Лідер форуму
Повідомлень: 6403
Нагороди: 45
Рейтинг: 291
Ogorodets, там стоят даже две фоновые вспышки. Наверное их мощность надо увеличить.
Bandalak Дата: Пн, 13.06.2016, 14:29 | Повідомлення № 7
Лідер форуму
Повідомлень: 6403
Нагороди: 45
Рейтинг: 291
Розроблено металінзи

Цитата
Американські вчені розробили металінзи, здатні знімати високоякісні фотографії
2016-06-13 50 Views No Comment

Група вчених з Гарвардського університету (Harvard University) представила свою новітню розробку – металінзи – і цілком обґрунтовано вважає, що цей винахід може зробити революцію в усіх сферах, так чи інакше використовуючих оптику.

Справа в тому, що ці надчіткі лінзи набагато менші існуючих на сьогоднішній день моделей (їх діаметр всього 2 мм), і при цьому вони на 2-3 порядки дешевші будь-яких сучасних аналогів.

Гарвардські металінзи здатні замінити собою великі оптичні масиви, які використовуються в DSLR-камерах та інших оптичних приладах на кшталт мікроскопів і телескопів. Ці масиви настільки об’ємні з однієї причини – вони складаються з безлічі криволінійних скляних компонентів, що мають форму літаючої тарілки.

Скляні лінзи заломлюють світлові промені, що проходять через них, зводячи їх в одну точку (фокус). Однак промені, що проходять через краї лінзи, збираються за точкою фокусу, що робить зображення розмитим. Для корекції цих так званих сферичних аберацій виробники змушені додавати в систему ще більше лінз.

Сферичні аберації не представляють ніякої проблеми для металінз, які замінюють вигнуті скляні форми плоскими шматочками кварцу, сполученими з масивами доміноподібних структур з діоксиду титану. Як повідомляє popsci.com, цей матеріал часто зустрічається в побутових хімічних продуктах на кшталт крему від сонця або фарби. Кожна з цих структур викривляє світлові промені, що проходять крізь лінзу і в сукупності вони дозволяють фокусувати їх в одній точці.

В результаті металінзи перевершують традиційні лінзи в відображенні дрібних деталей. Добравшись до смартфонів, вони зможуть забезпечити їм зйомку на рівні дзеркальних фотокамер всього лише за частку ціни останніх. Однак при цьому слід врахувати один ключовий аспект. Для отримання надчітких фотографій, крім лінзи, важливий ще один компонент – фотосенсор. І, як правило, більший сенсор дозволяє отримати більш якісне зображення.

Ученим та інженерам ще належить знайти технічний баланс між металінзами і розмірами сенсорів, але вже зараз можна впевнено сказати, що ці розробки зможуть радикально знизити ціну і підвищити якість будь-яких існуючих камер і інших оптичних систем.

Форум інформатиків » РОЗДІЛ VІІ: ДОЗВІЛЛЯ, ЗАРОБІТОК ВЧИТЕЛЯ ІНФОРМАТИКИ » 7.2 Фотомонтаж » Оптичні дефекти (Описуємо та показуємо різноманітні огріхи оптики та світла)
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:


© Форум інформатиків України, 2007-2023.