Su, 26.06.2022, 01:53
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Forum moderator: Bandalak, Ktara, НІКОЛЯ, volevikt  
Форум інформатиків » РОЗДІЛ VІІ: ДОЗВІЛЛЯ, ЗАРОБІТОК ВЧИТЕЛЯ ІНФОРМАТИКИ » 7.1 Відеомонтаж » Відеомонтаж (Розмова про секрети відеомонтажу. Ссилки на сайти.)
Відеомонтаж
kom_adm Дата: Fr, 19.10.2007, 21:03 | Повідомлення № 1
Ветеран спілкування
Нагороди: 19
Рейтинг: 217
Моє хобі - відеомонтаж. Якщо ще хтось захоплюється цим видом "мистецтва" - прошу ділитись досвідом.
Говоримо про програми для відеомонтажу, футажі, залишаємо посилання на сайти.

Шановні форумчани!!!!!
Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!
Bandalak Дата: Tu, 29.01.2008, 13:49 | Повідомлення № 46
Лідер форуму
Нагороди: 45
Рейтинг: 291
Давайте проведемо невеличке опитування:
Які підрозділи ми хотіли би бачити у цьому розділі "Відеомонтаж" ?????????????
Прошу відгукнутися.
Myroslav Дата: Tu, 29.01.2008, 21:54 | Повідомлення № 47
Тут живе...
Нагороди: 0
Рейтинг: 11
Quote (Bandalak)
Які підрозділи ми хотіли би бачити у цьому розділі "Відеомонтаж"

Думаю, розділ технічної інформації не завадив би. А ще можна було б, говорити на тему сценаріїв зйомки. Може в когось є ідея, і не знає як почати, а хтось, вже це робив і може надати допомогу як спеціаліст. Вважаю, що немає нічого поганого коли будемо вчитись один в одного.
kom_adm Дата: We, 30.01.2008, 04:00 | Повідомлення № 48
Ветеран спілкування
Друзі, розділу "Відеомонтаж" не буде. Але буде підрозділ "Відеомонаж" в який будуть включені певні теми, деякі дуже хороші вже запропонував SLKuty. Наприклад, "Для початківців - Pinnacle Studio", "Adobe Premiere", "Інші допоміжні програми для відеомонтажу Illusion, 3DAlbum..." і т.д.
Буде незабаром створено підрозділ, де буде мінімум 10 тем. Можете пропонувати, після створення всі ці повідомлення з пропозиціями я видалю.
Ogorodets Дата: Th, 31.01.2008, 23:13 | Повідомлення № 49
Назавжди з нами
Нагороди: 1
Рейтинг: 42
Маю велику базу софта, футажей, віньєток, обкладинок і задувань на диски на шкільну, весільну, дитячу тематику (близько 250 ДВД ). Є, практично, всі новинки. Із задоволенням обміняюся з форумчанамі.

mariychuk@rambler.ru
P.S. Шановні колеги. Почитав даний розділ і здивувався. У жодному повідомленні мова не йде про літературу саме по техніці зйомки. Перш ніж щось монтажіть, потрібно заздалегідь правильно зняти під даний монтаж. (я маю на увазі плани, перебивання, стики кадрів і т.д).

Bandalak Дата: Fr, 01.02.2008, 01:55 | Повідомлення № 50
Лідер форуму
Нагороди: 45
Рейтинг: 291
Quote (Ogorodets)
У жодному повідомленні мова не йде про літературу

Щоб правильно зняти під даний монтаж, найкраща література - власна фантазія. Коли її немає жоден футаж і жодна книга не допоможе!!!
Ogorodets Дата: Fr, 01.02.2008, 15:22 | Повідомлення № 51
Назавжди з нами
Для того, щоб управляти автомобілем теж достатньо своєї фантазії, а правила дорожнього руху.....

Я перші два роки знімав фантазії, а потім прочитав книгу Соколова «Відеомонтаж» і почав фантазувати в інший бік.

Myroslav Дата: Fr, 01.02.2008, 20:32 | Повідомлення № 52
Тут живе...
Нагороди: 0
Рейтинг: 11
Quote (Ogorodets)
Я перші два роки знімав фантазії, а потім прочитав книгу Соколова «Відеомонтаж» і почав фантазувати в інший бік.

На це можу сказати зі свого боку. Перед тим як зайнятися зйомкою і монтажем я перелистав багато різних "порадників" і правил зйомки, і скажу що знімати по правилах а потім дивитися, то швидко набридне бо не буде творчості в зйомці. Подивіться фільми інших операторів і скажіть, невже всі вони, схожі один на одного? У кожного відкривається свій погляд на справу. Можна знімати все стандартно для всіх, а потім накидав різних футажів і все. А де творчість, де особистий стиль? Читати треба, але для того щоб зрозуміти ази, а потім творити і творити. Удачі.
Ogorodets Дата: Fr, 01.02.2008, 21:51 | Повідомлення № 53
Назавжди з нами
Quote (Myroslav)
Можна знімати все стандартно для всіх, а потім накидав різних футажів і все. А де творчість, де особистий стиль? Читати треба, але для того щоб зрозуміти ази, а потім творити і творити. Удачі.

Я маю на увазі не основу зйомки, типу, щоб пішов запис потрібно натиснути на кнопку REC. Те що я почерпнув для себе - це обробка стиків різних сцен і планів відеофільму.
Бувало дивишся зйомку свою, інших операторів, а стики кадрів ріжуть очі. Дивишся телевізор - там все гладко і красиво (причому без футажей) . Але в деяких зйомках і там прослизають різкі стики.
Також я не знав про те, що одну і ту ж сцену при кліповом монтажі (я не маю на уважі вручення атестатів, де включив камеру і дивися в дірочку, поки церемонія не закінчиться) потрібно тримати на екрані не більше 9 секунд. А інакше у глядача, який дивитиметься цю фантазію, наступить нудьга. Може бути один раз він подивиться цей ролик, а потім покладе його на найдальшу полицю. І так далі.
Це теорія і практика великих постановників таких як Соколов, Мединський, Кулешов.
Я думаю, що якщо ми всі разом скинемося фантазією, то навряд чи наш рівень підніметься до рівня метрів.

Саме це я і хотів сказати, кажучи про літературу.

SLKuty Дата: Fr, 01.02.2008, 23:38 | Повідомлення № 54
Монтажер
Нагороди: 8
Рейтинг: 118
Quote (Ogorodets)
Маю велику базу софта, футажей, віньєток, обкладинок і задувань на диски на шкільну, весільну, дитячу тематику (близько 250 ДВД ). Є, практично, всі новинки. Із задоволенням обміняюся з форумчанамі.

Я вам щиро співчуваю cry В мене ледве 150Гб різних футажів і я під час монтажу витрачаю декілька годин на пошуки потрібного. А вам приходиться напевно цілими днями перебирати свої диски. А взагалі це - класно мати архів на всі випадки життя.

Quote (Ogorodets)
Перш ніж щось монтажіть, потрібно заздалегідь правильно зняти під даний монтаж. (я маю на увазі плани, перебивання, стики кадрів і т.д).

Повністю згоден з вами: правильна зйомка - 90% успіху і майже не потребує монтажу.
Взагалі - зняти відео під конкретний монтаж - дуже важко.
Я вже говорив не одним своїм клієнтам, що можу зняти гарний фільм і при цьому повністю зіпсувати їхнє весілля.
ДАвайте поділимося досвідом, хто як знімає танці на весіллі чи випускному. Ви стоїте на місці, чи ходие поміж танцюристами чи може ще щось хтось придумав?
Ogorodets Дата: Sa, 02.02.2008, 00:01 | Повідомлення № 55
Назавжди з нами
Ось пішла конкретна бесіда. Малобюджетні танці монтажу однаково (що школу, що весілля). Швидкий танець - готовий результат 3,5-4 хвилини. Прагну зняти хвилин 20 -25 матеріалу, бажано підряд (щоб учасники були однакові, а то в одному кадрі одні, в іншому інші, лажа виходить). Знімаю з різних точок: дальній план з одного боку, з іншою, план зверху (піднімаю штатив на витягнутих руках або абикуди забираюся вгору), план під кутом, потім заходжу в центр танцюючого натовпу і знімаю крупно обличчя , іноді ноги (рідко, якщо запалювально ними рухають), іноді план через келихи. Зміна планів не більше 7-9 секунд на один план. Плани міняються згідно правил зміни планів (по Соколову). Якщо зйомка в напівтемряві або в темному приміщенні використовую накамерне світло і додаю блестки. Виходить здорово.
Повільні танці простіші: до пояса кожну пару тримаю 8-9 секунд, розряджаючи дальніми планами з різних сторін. Заздалегідь попереджаю клієнтів, щоб як мінімум два танці танцювали з одними і тими ж учасниками. (щоб набити якомога більше матеріалу для вибору). Зміни пар оформляю під переходи-блестки Hyper Eye sparks .

Танець молодих на весіллі виглядає таким чином: заздалегідь знімаю короткі романтичні сцени на прогулянці, танець молодих знімаю повністю і потім розряджаю матеріал знятими постановочними кадрами. Тут можна і зафутажіть небагато. Виходить здорово.

kom_adm Дата: Su, 03.02.2008, 00:22 | Повідомлення № 56
Ветеран спілкування
Питання по Пінакл студіо 11. У мене не виходить розблокувати ефекти переходів adoradge та vitascen. В кейгені не знайшов такого пункту розблокування. І ще одне: Пінакл 11 не підтримує формату mov. А як бути з футажами з альфа-каналом. Очевидно, що їх потрібно переконвертувати в формат avi з альфаканалом. Але як? Якою прогою?
SLKuty Дата: Su, 03.02.2008, 14:18 | Повідомлення № 57
Монтажер
Quote (Ogorodets)
Танець молодих на весіллі виглядає таким чином: заздалегідь знімаю короткі романтичні сцени на прогулянці, танець молодих знімаю повністю і потім розряджаю матеріал знятими постановочними кадрами. Тут можна і зафутажіть небагато. Виходить здорово.

цікава ідея зйомки першого танцю молодят. Я думаю, що перший вальс випускників можна зробити подібним способом
Я всі танці знімаю з однієї точки там де стоїть мій прожектор і там де мене не глушать колонки, бо не завжди музиканти роблять нормальну гучність. ТАнцюристи як правило крутяться тож немає необхідності міняти позицію. Якщо немає можливості вилізти на підвищення то піднімаю камеру на штативі, на ремені зробив 2 гачки на які чіпляю штатив, щоб не тримати в руках. На камері відкриваю екран і пультом включаю запис. правда голову вверх довго не потримаєш. Використовую два варіанти зйомки: кожного танцю по 1 хв і так цілу ніч, або знімаю все підряд весь запланований час на касеті, а потім сиджу дрімаю в кутку поки не почнуть знімати фату, або кидати букет. Все залежить від ціни за зйомку.
Потрібно правильно оцінити публіку - одні танцюють а потім сидять, інші сидять а потім танцюють, треті говорять і курять на дворі. БУвало що взагалі немає що знімати ніхто не танцює.
Щоб зняти всіх родичів, чи всіх випускників і їхніх батьків, і щоб всіх рівномірно, щоб ніхто не ображався тут потрібна фантазія і витримка і комунікабельний характер.

Добавлено (03.02.2008, 14:18)
---------------------------------------------

Quote (Ковальчук_Олександр)
Питання по Пінакл студіо 11. У мене не виходить розблокувати ефекти переходів adoradge та vitascen. В кейгені не знайшов такого пункту розблокування. І ще одне: Пінакл 11 не підтримує формату mov. А як бути з футажами з альфа-каналом. Очевидно, що їх потрібно переконвертувати в формат avi з альфаканалом. Але як? Якою прогою?

Попробував - справді не бачить мов файлів, але коли вибрати "Показати всі файли" то бачить
але виключати альфа канал не хоче потрібно виключати колір. Багато мороки з цим Пінаклем.
ПЕреконвертувати можна Премєрою чи Афтер Ефектом на аві файл без стиску і з альфа каналом, але для чого? як можна все зробити в Премєрі. Чи може в Вас якесь оригінальне замовлення?

Ogorodets Дата: Su, 03.02.2008, 14:22 | Повідомлення № 58
Назавжди з нами
Quote (SLKuty)
Я всі танці знімаю з однієї точки там де стоїть мій прожектор і там де мене не глушать колонки, бо не завжди музиканти роблять нормальну гучність. ТАнцюристи як правило крутяться тож немає необхідності міняти позицію

Все одно доводиться різати шматки, а стики битимуть по очах. А якщо переміщатися і міняти план, то стик буде гладким і створиться враження, що зйомка проводиться на декілька камер.

Quote (Ковальчук_Олександр)
У мене не виходить розблокувати ефекти переходів adoradge та vitascen. В кейгені не знайшов такого пункту розблокування. І ще одне: Пінакл 11 не підтримує формату mov. А як бути з футажами з альфа-каналом. Очевидно, що їх потрібно переконвертувати в формат avi з альфаканалом. Але як? Якою прогою?

Формат AVI не підтримує альфа-канал. Альфа тільки в mov і svf.
Інструкція до установки Виті:
Запускаємо vitascene і при запущеній vitascene міняємо системну дату на 27 грудня 2008г.,
імпортуємо ліцензію (якщо вона є окремим файлом) через help - Import Licence file... Після цих маніпуляцій Vita видасть
що ліцензія дійсна до 25 Січня 2009г. Потім повертаємо ситемную дату назад
при запущеній vitascene. Успіхив!

SLKuty Дата: Su, 03.02.2008, 17:04 | Повідомлення № 59
Монтажер
Доречі хто чим переглядає моv файли? Віндовз - мініатюри не показує, а клацати по кожній дивитися Квік таймом - довго. Я використовую Adobe Bridge - вона появляється в Пуск-Програми після встановлення Премєри. Показує всі мініатюри всіх файлів і з альфа каналом також.

Добавлено (03.02.2008, 17:04)
---------------------------------------------

Quote (Ogorodets)
Все одно доводиться різати шматки, а стики битимуть по очах. А якщо переміщатися і міняти план, то стик буде гладким і створиться враження, що зйомка проводиться на декілька камер.

Ви це все дуже гарно професійно описуєте. Скільки часу ви витричаєте на монтаж одного весілля, чи випускного балу?

Ogorodets Дата: Su, 03.02.2008, 17:56 | Повідомлення № 60
Назавжди з нами
Quote (SLKuty)
Ви це все дуже гарно професійно описуєте. Скільки часу ви витричаєте на монтаж одного весілля, чи випускного балу?

Середній монтаж одного дня весілля - 10-12 днів, серйозний монтаж -1,5-2 місяця.
Серйозний монтаж - це обробка в Борисі або Афтере, використання уповільнень, размитій і ін. відеоефектів, а також ефекти накладення.
Ну а фуфла не робимо. Для цього повно інших хлоп'ят, які вчора купили камеру, а сьогодні вже не інакше як Спілберги.
Випускні я знімаю в течії роки: перший дзвінок, цікаві заходи, постановочні уроки, прогулянка в ліс або абикуди ще, останній дзвінок, вручення атестатів, банкет. Все це монтується протягом року, а готовий результат віддаю за два тижні після зйомки балу.

Форум інформатиків » РОЗДІЛ VІІ: ДОЗВІЛЛЯ, ЗАРОБІТОК ВЧИТЕЛЯ ІНФОРМАТИКИ » 7.1 Відеомонтаж » Відеомонтаж (Розмова про секрети відеомонтажу. Ссилки на сайти.)
Search:

© Форум інформатиків України, 2007-2022.