Нд, 19.11.2017, 12:27
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Сторінка 1 з 11
Модератор форуму: Ktara, Bandalak, НІКОЛЯ, volevikt 
Форум інформатиків » РОЗДІЛ I: ІНФОРМАТИКА, ПРОБЛЕМИ, ОБГОВОРЕННЯ, ВИРІШЕННЯ » 1.11 Змагання, конкурси, олімпіади » Інтелектуальні ігри (інформатика) (Що, де, коли? Брейн-ринг. ...)
Інтелектуальні ігри (інформатика)
Varkan Дата: Чт, 06.11.2008, 10:54 | Повідомлення № 1
Викладач ВУЗу
Нагороди: 0
Рейтинг: 6
На тиждень циклової комісії інформатики потрібно провести інтелектуальну гру (на зразок що, де коли...).
Можливо в когось є якісь цікаві запитання, конкурси а також ідеї які можна використати.
Можливо хтось проводив позаурочний захід такого типу і в нього є сценарій.
Всі ідеї прошу викладати в цій темі або висилайте на почту d_evil82@ukr.net

PS впевнений, що це знадобиться не тільки мені.

[admin]Шановні форумчани!!!!!
Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!

Відредаговано: W-w-W - Чт, 07.01.2016, 23:39
fizikas Дата: Чт, 06.11.2008, 19:53 | Повідомлення № 2
Тут живе...
Рейтинг: 3
Трохи "розвантажусь" допоможу матеріалом: я робив методичку по Брейн-рингу, а саме - як запросто зробити саму установку для проведення, де шукати запитання, як проводити...Є запитання з фізики та інформатики.
Omudrik Дата: Чт, 06.11.2008, 20:22 | Повідомлення № 3
Новий користувач
Рейтинг: 1
У мене є цікаві розробки позакласних заходів з інформатики "Золотий диск" та "Найрозумніший" випробувані на практиці дуже цікаві якщо кому портрібні гукніть ... Я викладу їх на Депозитарію або надішлю електронкою.
Ktara Дата: Чт, 06.11.2008, 23:49 | Повідомлення № 4
Перспективна вчителька
Нагороди: 36
Рейтинг: 285
Quote (Omudrik)
У мене є цікаві розробки позакласних заходів з інформатики "Золотий диск" та "Найрозумніший" випробувані на практиці дуже цікаві якщо кому портрібні гукніть ... Я викладу їх на Депозитарію або надішлю електронкою.

А можно мне по элетронке выслать? Интернет безлимитный - так что приму :)
tetiana.soloviova@gmail.com
Varkan Дата: Пт, 07.11.2008, 08:42 | Повідомлення № 5
Викладач ВУЗу
Quote (fizikas)
У мене є цікаві розробки позакласних заходів з інформатики

Quote (fizikas)
я робив методичку по Брейн-рингу, а саме - як запросто зробити саму установку для проведення, де шукати запитання, як проводити...Є запитання з фізики та інформатики.

Шановні колеги виложіть будь-ласка ваші розробки де небуть, або киньте на адресу d_evil82@ukr.net

fizikas Дата: Пт, 07.11.2008, 12:59 | Повідомлення № 6
Тут живе...
Переслав на мило те, що знайшов швидко. Створення брейн-системи, методика роботи з нею, де і як шукати запитання, приклад запитань для брейн-рингу по атомній фізиці. Питання з інформатики поки не знайшов...
Ktara Дата: Пт, 07.11.2008, 14:42 | Повідомлення № 7
Перспективна вчителька
Нагороди: 36
Рейтинг: 285
Странно, ничего в почте нет :(
Varkan Дата: Пн, 10.11.2008, 08:36 | Повідомлення № 8
Викладач ВУЗу
Quote (fizikas)
Переслав на мило те, що знайшов швидко. Створення брейн-системи, методика роботи з нею, де і як шукати запитання, приклад запитань для брейн-рингу по атомній фізиці.

Дякую все отримав, постараюсь розібратись та скласти систему. Але питання потрібні саме по інформатиці.

Повторюю прохання ще раз.
В кого є якісь цікаві запитання по інформатиці, чи по історії інформатики, чи можливо хтось знає якісь цікаві факти, поділіться будь-ласка.

savitoleg Дата: Пн, 10.11.2008, 11:52 | Повідомлення № 9
Я тут недавно...
Рейтинг: 11
Когда-то, проводил мероприятие «О! Відмінник!», для игры разработал программу подобную «О! Счастливчик», только вместо денежных сумм балы (оценки). Вопросы, естественно, по информатике. Если найду, то обязательно скину. Дело было лет 7-8 назад, инфа где-то есть в архивах, нужно искать.
ЗЫ: программка содержала модуль редактора, поэтому, можно и не только по информатике проводить мероприятие :-)
Newbie Дата: Пн, 10.11.2008, 19:58 | Повідомлення № 10
Хелпер
Нагороди: 9
Рейтинг: 91
Quote (Varkan)
В кого є якісь цікаві запитання по інформатиці, чи по історії інформатики, чи можливо хтось знає якісь цікаві факти, поділіться будь-ласка.

щось типу фраз "На світовому ринку знайдеться місце, щонайбільше, для 5 комп*ютерів" (президент ІВМ, 1943), чи фраза Гейтса, що 640K пам*яті має бути більш як достатньо для будь-кого (1981), хоча він потім спростував, що коли-небудь це говорив :)
або те, що картинка "Зберегти" в Microsoft Office фактично показує дискету догори ногами (порівняйте з Total Commander)
ще таке зустрічала:
Повне ім*я Білла Гейтса William Henry Gates III, тобто Bill Gates (III). перевівши букви в коди таблиці ASCII і додавши ІІІ, отримаємо:
B 66
I 73
L 76
L 76
G 71
A 65
T 84
E 69
S 83
I 1
I 1
I 1
--------------
666 !

M S - D O S 6 . 3 1
77+83+45+68+79+83+32+54+46+50+49 = 666

W I N D O W S 9 5
87+73+78+68+79+87+83+57+53+1 = 666

На компакт-диск поміщається 72 хвилини музики - це тривалість 9ї Симфонії Бетховена, ще про диски тут

Varkan Дата: Вт, 11.11.2008, 09:33 | Повідомлення № 11
Викладач ВУЗу
Newbie,
Від мене респект за факти.

Ну може ще хтось шось знає?

fizikas Дата: Вт, 11.11.2008, 17:24 | Повідомлення № 12
Тут живе...
Quote (Varkan)
Дякую все отримав, постараюсь розібратись та скласти систему. Але питання потрібні саме по інформатиці.

Повторюю прохання ще раз.

Але ж і ледачий :-) я сам ледачий, але таких ледачих....
Я ж усе описав де що шукати.
Заходимо http://db.chgk.info/search.html
Відмічаємо Брейн-ринг, Что?Где? Когда?
У полі пошуку пишемо наприклад компьютер можна Интернет і т.п. На запит "компьютер" випадає близько 350 питань. Опрацювати їх та відсіяти непотрібне, щоб вибрати 30-40 запитань це питання 1-2 годин...У моїй практиці учні часто дають відповіді на питання, відповідь на які не дали вчителі. Зрештою до складних запитань можна давати коментарі і підказки. Можна додати провсяк випадок і легких запитань, якщо проводите вперше хтозна як зіграють учні, а охоту можна відбити, якщо нічого не виходитиме.
Ось Вам приклади запитань з db.chgk.info :

Вопрос 124: Компьютеры быстро вошли в нашу жизнь. Что с ними только не делают. Один студент Кембриджского университета заложил программу с просьбой. Просьба гласила: "Боже, сделай так, чтобы Найджел Шорт стал чемпионом мира по шахматам!" К его удивлению ответ последовал незамедлительно. Он гласил: "Ошибка..." Закончите ответ компьютера.

Ответ: "...Бога нет!"

Автор(ы): команда "Альтаир", г.Губаха

Многим известен "киноляп", когда герой Тома Круза в фильме "Миссия невыполнима" вводит в поисковой системе слова "файл" и "компьютер" и получает на это всего три (!) ссылки.
Уважаемые знатоки! Ответьте хотя бы приблизительно, что в первую очередь выдаст поисковая система Google, если ввести в строке поиска слова "файл и компьютер"?

Ответ: Ссылку на документ о вышеупомянутом киноляпе.

На одном из интернет-форумов автор вопроса увидел сообщение некоего мужчины. Человек жаловался, что, обладая хорошим зрением, будучи грамотным и владея машинописью, при работе на компьютере он допускает много орфографических огрехов. Хотя на форуме об этом ничего не говорилось, можно предположить, что у него также есть проблемы с покупкой одежды в магазине. В чем причина трудностей этого мужчины при работы на компьютере?

Ответ: Он нажимает пальцем сразу две клавиши

В 70-х годах в США была создана компьютерная программа для моделирования морских сражений. Как правило, в таких симулированных битвах она побеждала реальных флотоводцев. Когда же люди присмотрелись к машинной тактике подробнее, они увидели странную вещь: после окончания "боя", перед тем, как вступить в новый, компьютер начинал стрелять по одному-двум своим кораблям и топил их. Зачем же он так делал?

Ответ: Эскадра не может двигаться быстрее, чем самый медленный ее корабль; компьютер расстреливал свои самые поврежденные корабли и приобретал таким образом преимущество в скорости.

"Папа выдал дары. Папа порвал провода. Арфа папы пропадала дважды". Чему можно научиться, правильно воспользовавшись этой информацией?

Ответ: Печатать по-русски на машинке или компьютере.
ну і т.д.

Додано (11.11.2008, 17:24)
---------------------------------------------
А ось питання без відповідей...розминайтесь:
1. У американцев возле Мертвого моря есть авиабаза, где испытывают новые типы самолетов. И во время испытаний одной из новинок дважды во время полета в какие-то из моментов времени все время происходила перезагрузка бортового компьютера. Многочисленные лабораторные испытания этот факт не подтвердили, но во время реального полета перезагрузка неотвратимо происходила. В итоге причина была найдена, и этот случай вошел в учебники по контроллерам фирмы "Motorola". В чем была причина?

2. По легенде, несколько десятилетий назад группа молодых ученых в ЦЕРНе начала работу над новым методом передачи информации. Оператор, находившийся рядом с центральным компьютером, рассылал нужные страницы по местной компьютерной сети. Со временем количество пользователей этой удобной системы росло, и, даже когда оператора заменил очередной компьютер, далеко не всегда поиск желаемой информации увенчивался успехом. А теперь попробуйте безошибочно назвать этаж (а если можно и комнату) , на котором находился, согласно легенде, оператор.

Varkan Дата: Ср, 12.11.2008, 10:54 | Повідомлення № 13
Викладач ВУЗу
Quote (fizikas)
Але ж і ледачий :-) я сам ледачий, але таких ледачих....
Я ж усе описав де що шукати.
Заходимо http://db.chgk.info/search.html

Дякую. я просто напевне десь не побачив посилання.

Victoria Дата: Вт, 18.05.2010, 09:07 | Повідомлення № 14
Новий користувач
МОЖЕ КОМУСЬ І ЗНАДОБИТЬСЯ...
Прикріплення: 0417138.doc(44Kb)
Форум інформатиків » РОЗДІЛ I: ІНФОРМАТИКА, ПРОБЛЕМИ, ОБГОВОРЕННЯ, ВИРІШЕННЯ » 1.11 Змагання, конкурси, олімпіади » Інтелектуальні ігри (інформатика) (Що, де, коли? Брейн-ринг. ...)
Сторінка 1 з 11
Пошук:

© Форум інформатиків України, 2007-2017.