Ср, 20.09.2017, 12:25
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Сторінка 2 з 7«123467»
Модератор форуму: Ktara, Bandalak, НІКОЛЯ, volevikt 
Форум інформатиків » РОЗДІЛ I: ІНФОРМАТИКА, ПРОБЛЕМИ, ОБГОВОРЕННЯ, ВИРІШЕННЯ » 1.11 Змагання, конкурси, олімпіади » Дистанційний турнір з IT серед учнівської молоді (Стосовно завдань і рішень...)
Дистанційний турнір з IT серед учнівської молоді
LVV Дата: Пн, 16.12.2013, 12:17 | Повідомлення № 1
Прописаний назавжди
Нагороди: 5
Рейтинг: 107
Щойно закінчився І етап дистанційного турніру з інформаційних технологій серед учнівської молоді.
Які враження?

[admin]Шановні форумчани!!!!!
Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!

Відредаговано: W-w-W - Пт, 08.01.2016, 19:50
greg-95 Дата: Вт, 24.12.2013, 21:44 | Повідомлення № 16
Часто заходить...
Нагороди: 1
Рейтинг: 8
Я заступник голови журі Дистанційного турніру. Приємно побачити на цьому сайті тему обговорення І етапу, хоча турнір проводиться вперше. Постараюсь відповісти на усі запитання та взагалі повідомлення, які тут були розміщені, та висловити свою позицію зокрема.
Турнір засновано фактично студентами, звідки технічні проблеми з сайтом, який змушений був витримувати більше 1000 користувачів одночасно. Тому такі заминки призвели до необхідності перестраховки шляхом отримання робіт і електронною поштою також. При цьому переконливо просили помічати, кому саме не вдалося надіслати розв'язки за допомогою системи. Що отримали в результаті? 112 архівів і лише 5 команд надіслало відповідні списки учнів, що не змогли провзаємодіяти з системою. Це при тому, що подальші 12 годин організаційний комітет змушений був проглядати кожен архів і перевіряти, чи є робота на сайті. Таких робіт було порядка 400. І не дивно, що траплялися випадки, коли архів потрапляв на сервер не до потрібного учасника, що ми покриємо завтрашньою апеляцією. Я щиро вдячний відповідальним координаторам, але відверто шокований безвідповідальністю інших.
По-друге, постала проблема в тому, що деякі координатори навідріз відмовляли учням реєструватися, через що деякі з них не прийняли участь в Турнірі. Не мені судити, але це мабуть неправильно. Також неознайомленість координаторів з інструкціями, розміщеними на сайті напередодні І етапу призвела до ситуацій, коли учень не знав, як перевірити чи прийняв його роботу сервер. Подібна ситуація описана згори. Можливо, було дійсно наївно сподіватись на таку зорганізованість наприкінці семестру, але...
Щодо вимог, про які писав один з користувачів, то їх було взято з Положення про Інтернет-олімпіади, тому не бачу великих недоліків. Списування були, ми їх зафіксували. Були учасники, що виконували роботи не в школі. Це теж взято до відома.
І нарешті, з приводу задач. Насправді І етап Турніру був покликаний дати змогу розкрити свої здібності усім учасникам: відверто легке завдання з Word давалося фактично для того, щоб не залишати учасників з наднизькими балами. Рівень завдання з PowerPoint заслуговує, на мою суб'єктивну думку, горде звання "середнього", адже надважким його не назвеш, а легким і язик не повернеться, оскільки деякі деталі роботи знає далеко не кожен користувач. А тепер щодо фактично основний завдань. Завдання з Excel передбачало знання учнів по роботі з зображеннями, знання специфічних функцій та фактично структури аркуша в процесорі, а також вміння працювати з інструментом записування макросу. Не позбавлене завдання і певної перевірки на кмітливість.
Access, мабуть заслуговує окремого абзацу. Взявши за основу досвід ІІ Всеукраїнської олімпіади з ІТ в Дніпропетровську, завдання І етапу якої готувала Ірина Георгіївна Бондик, якщо мені не зраджує пам'ять, ми вирішили перевірити здатність учнів приводити інформацію до потрібного їм вигляду. Погодьтесь, не завжди та інформація, яку ми знаходимо в Інтернеті, потрібним чином відформатована, структурована і т. п. Саме тому важливим в наш час є вміння виходити з таких нелегких ситуацій якомога швидше. Насправді авторське рішення виконувалось разом зі внесенням деяких коректив до умови завдання порядка 40 хвилин. Ми в жодному разі не вимагали від учасників передруковувати таблицю чи вставляти кожне поле кожного запису окремо.
У відповідь на тези щодо складності завдань як на перший етап скажу наступне: склад журі Турніру - 15 осіб. Близько 5 з них - студенти, для яких основне заняття, тим паче в період заліків, - це навчання, інша частина - вчителі. Навантажувати їх надвеликою кількістю робіт ми не могли, тому що зацікавлені в їх співпраці з нами. Перевірка 4000 робіт з легким І етапом відбувалася б впродовж більшого терміну (І етап перевіряли тиждень) і була б менш ретельна та об'єктивна. Не маючи змоги оплачувати роботу журі ми були змушені ускладнити завдання, щоб відібрати кращих до участі в ІІ етапі.
І щодо часу проведення. Це напряму залежить від змоги навчальних закладів проводити етапи в суботу та неділю. Більшість НЗ не працюють в суботу та не мають змогу приймати там учасників.
25 грудня відбудеться прийом апеляційних заяв. Будемо очікувати на скарги щодо оцінювання робіт, а також з приводу організаційних моментів та вирішувати нагальні питання.
З нетерпінням чекаю на запитання, поради та добрі слова тут або на пошту itech@mail.ua .
З повагою, заступник голови журі
Гогерчак Григорій Іванович

Відредаговано: greg-95 - Вт, 24.12.2013, 23:59
vinohodov Дата: Ср, 25.12.2013, 00:22 | Повідомлення № 17
Прописаний назавжди
Рейтинг: 29
У нас в області проводиться вже не один рік дистанційний турнір під назвою "Офісне програмування", який організується Дніпропетровським обласним центром науково-технічної творчості та інформаційних технологій учнівської молоді, плануємо взяти участь у ньому. За турнір, що обговорюється в цьому топіку не чув навіть, реклами в нас ніякої не було. :( Знав би, то залучив би учнів, а то вже Бобром, чесно кажучи дістали :)
swetikccc Дата: Ср, 25.12.2013, 10:49 | Повідомлення № 18
Ветеран спілкування
Нагороди: 25
Рейтинг: 346
Цитата greg-95 ()
Access, мабуть заслуговує окремого абзацу. Взявши за основу досвід ІІ Всеукраїнської олімпіади з ІТ в Дніпропетровську, завдання І етапу якої готувала Ірина Георгіївна Бондик, якщо мені не зраджує пам'ять, ми вирішили перевірити здатність учнів приводити інформацію до потрібного їм вигляду. Погодьтесь, не завжди та інформація, яку ми знаходимо в Інтернеті, потрібним чином відформатована, структурована і т. п. Саме тому важливим в наш час є вміння виходити з таких нелегких ситуацій якомога швидше. Насправді авторське рішення виконувалось разом зі внесенням деяких коректив до умови завдання порядка 40 хвилин. Ми в жодному разі не вимагали від учасників передруковувати таблицю чи вставляти кожне поле кожного запису окремо.

Шановний заступник голови журі, для чого підставляти дітей?
Ви ж використовували архів погоди скачаний в файл, який чудово відкривається в Excel, пару хвилин і можна експортувати в бази ^_^
А потім можливо хвилин за 30 зробити запити.
Це знаю я, це знають мої діти(будують діаграми на їх основі), але інші... B)

Відредаговано: swetikccc - Ср, 25.12.2013, 11:06
greg-95 Дата: Ср, 25.12.2013, 15:56 | Повідомлення № 19
Часто заходить...
Про жодні підстави не йдеться. Олімпіадний характер змагання передбачає те, що не усі методи загальнодоступні для усіх учасників. Потрібно трохи і поміркувати.
swetikccc Дата: Ср, 25.12.2013, 18:35 | Повідомлення № 20
Ветеран спілкування
Нагороди: 25
Рейтинг: 346
Цитата greg-95 ()
Про жодні підстави не йдеться. Олімпіадний характер змагання передбачає те, що не усі методи загальнодоступні для усіх учасників. Потрібно трохи і поміркувати.
Над чим тут міркувати?

Шановні форумчани, хто з Вас знав про можливість створити таблицю з данними в базах за декілька хвилин?
І що для цього? потрібно брати дані не з копії сторіночки, а ознайомитися з можливостями сайту?

Ексель:
Хтось ознайомився з
http://www.planetaexcel.ru/techniques/1/39/
і тепер туди сюди вставляють.
Особисто в мене на 2007(Українському) не працює, а от на 2010 да
Обидва ліцензійні
Excel програма для роботи з данними, а не з малюнками.

Відредаговано: swetikccc - Ср, 25.12.2013, 18:37
greg-95 Дата: Ср, 25.12.2013, 19:04 | Повідомлення № 21
Часто заходить...
Свої претензії щодо подібних завдань висловлюйте не тут. Ми лише розвинули ідею минулорічного ІІІ етапу. Всі списування компесує IV етап, який пройде в Києві очно. Дані я особисто брав прямо зі сторінки. Прошу поважати роботу авторів та організаторів.
Ktara Дата: Ср, 25.12.2013, 22:09 | Повідомлення № 22
Перспективна вчителька
Нагороди: 36
Рейтинг: 285
Ну вмешаюсь и я :)
Эта ветка создана для обсуждения этого конкурса (точно также как мы обговариваем и другие конкурсы)
Я, как и многие, другие узнала про этот конкурс только здесь, когда закончился 1 этап.
Вы зарегистрировались как представитель конкурса. Я думала это было сделано для того. чтобы услышать других (это очень полезно), возможно найти просчеты и исправить это в дальнейшем.  
как только пошли конкретные замечания - вы ушли в глухую защиту. использовав метод "лучший способ защиты - это нападение" :)
Эта ветка не только для хвалебной оды, но и для ляпов. Если вы хотите услышать только дифирамбы - то если бы не было замечаний - они бы были. Все мы преподаватели и знаем, что бывают ошибки. которые самому сложно заметить. поэтому надо. так бы сказать, взгляд со стороны :)
мы уважаем авторов и организаторов, но уважение - процесс двусторонний :) И, вы должны уважать людей. которые делают конструктивные предложения :)
greg-95 Дата: Ср, 25.12.2013, 22:53 | Повідомлення № 23
Часто заходить...
Конструктивних пропозицій не побачив, вибачайте. Є тільки скарги. І небажання поставити себе на місце організаторів. Вибачте якщо щось не так
Ktara Дата: Ср, 25.12.2013, 23:13 | Повідомлення № 24
Перспективна вчителька
Сама не раз была организатором олимпиад. Так вот могу сказать одно - каждый просчет организатора - это его ляп, и никто на место организаторов не то. что не хочет, а и не должен становится. Ибо организатор понимает что на себе берет. и понимает, что то, что взял - должен донести до финиша. А не сбросить груз и сказать, что его должны были понять как ему это тяжело было нести.
Если я организовываю что-то. то должна быть уверена на 120% что все пройдет так как нужно, а не сетовать. что и площадка подгуляла и проверять некому (и не надо говорить что это все бесплатно, нам тоже за это никто ничего не платит)
Поэтому если вы готовы слышать других, то тут уже было написано пару ляпов. Их стоит принять во внимание :) Если не увидели - мне жаль :)
greg-95 Дата: Ср, 25.12.2013, 23:29 | Повідомлення № 25
Часто заходить...
Я ответил на эти ляпы. Система подвела по нашей вине, но лучше не будет. Денег нет
Ktara Дата: Ср, 25.12.2013, 23:39 | Повідомлення № 26
Перспективна вчителька
Цитата greg-95 ()
Я ответил на эти ляпы. Система подвела по нашей вине, но лучше не будет. Денег нет
Тогда можно ответить только словами из песни
"Лучше  уж никак вместо как-нибудь" :)
Ktara Дата: Ср, 25.12.2013, 23:44 | Повідомлення № 27
Перспективна вчителька
Я бы не взялась проводить олимпиаду (или конкурс и.т.д.) если бы по моей вине часть работ была не засчитана. Нельзя так поступать с детьми. Это отобьет раз и навсегда их желание участвовать в конкурсах. Если нет денег. но очень хочется. то можно найти откуда их взять. вы ведь не поедете на автомобиле, в котором не хватает запчастей, дверь завязывается на веревочку (ну замок не держит)? А именно сейчас вы предложили людям проехаться на таком автомобиле и сердитесь, что они критикуют :)  
вы говорите, что они не хотят стать на место организатора, а вы станьте на их место :) И посмотрим, удовлетворит ли вас ответ "Денег нет, и лучше мы не проведем" :)
greg-95 Дата: Ср, 25.12.2013, 23:53 | Повідомлення № 28
Часто заходить...
Где это часть работ не засчитана?

Додано (25.12.2013, 21:51)
---------------------------------------------
Все работы, посылка которых произошла в соответствии с оглашенными правилами, были засчитаны. Для этого оргкомитет на протяжении 12 часов разбирал архивы от команд. И этот труд можно было бы уменьшить простым следованием указаниям.

Додано (25.12.2013, 21:53)
---------------------------------------------
Не смотря на 15-минутную заминку возможность отправить работы вовремя была. Это подтвердили даже сами участники, отсылая нам свои отзывы. Да и насчет задач наверно грамотнее спрашивать именно у них. Действо-то все сосредоточено именно на учениках.

Ktara Дата: Чт, 26.12.2013, 00:16 | Повідомлення № 29
Перспективна вчителька
Я сейчас не буду спорить в отношении заданий. Я их не видела. если бы не эта ветка. то видать бы так и н узнала о таком конкурсе :)
Совет: занимаясь организацией олимпиад - надо просчитывать все, до мелочей (почти как написать алгоритм)
Зарегистрировавшись в теме, вы должны были себе отдавать отчет в том, что если ляпы были,  о них обязательно скажут
greg-95 Дата: Чт, 26.12.2013, 00:26 | Повідомлення № 30
Часто заходить...
Выход есть. Но авторство системы будет по угрозой в случае использования серверов университета.
Форум інформатиків » РОЗДІЛ I: ІНФОРМАТИКА, ПРОБЛЕМИ, ОБГОВОРЕННЯ, ВИРІШЕННЯ » 1.11 Змагання, конкурси, олімпіади » Дистанційний турнір з IT серед учнівської молоді (Стосовно завдань і рішень...)
Сторінка 2 з 7«123467»
Пошук:

© Форум інформатиків України, 2007-2017.