Пн, 11.12.2017, 17:04
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Сторінка 4 з 12«1234561112»
Модератор форуму: Ktara, Bandalak, НІКОЛЯ, volevikt 
Форум інформатиків » РОЗДІЛ I: ІНФОРМАТИКА, ПРОБЛЕМИ, ОБГОВОРЕННЯ, ВИРІШЕННЯ » 1.11 Змагання, конкурси, олімпіади » Олімпіада з інформаційних технологій (про зміст олімпіадних завдань)
Олімпіада з інформаційних технологій
LVV Дата: Нд, 11.11.2012, 08:49 | Повідомлення № 1
Прописаний назавжди
Нагороди: 5
Рейтинг: 112

Вчора у нас (Херсонська область) пройшов ІІ тур олімпіади з ІТ.
Для учнів олімпіада продовжувалась 5 годин (хіба це нормально?)
Олімпіада складалась з теоретичного(1 година) і практичного турів.
Деякі теоретичні завдання були відверто не ІТ-ичного змісту. Наприклад: вказати властивості алгоритмів.
Розбаловка (вимоги) практичних завдань, скажімо для презентації, була дуже детальна (ледве не до кожного слайду, напису, малюнку).
З одного боку - це добре, бо майже було виключено суб'єктивну складову при оцінюванні учнівських робіт, але з іншого - учням важко було не заплутатись у дотриманні усіх вимог, а для творчості зовсім не було місця. До того ж , членам журі знадобилось іще 5 годин, щоб перевірити і оцінити роботи 20 учасників

А як у Вас?

[admin]Шановні форумчани!!!!!
Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!
Ковальчук_Олександр Дата: Вт, 04.12.2012, 10:05 | Повідомлення № 46
Ветеран спілкування
Нагороди: 17
Рейтинг: 197
Шановний KulAlex, я прекрасно знаю, що Ваша профілізація - програмування, і коли мова йде про олімпіаду з програмування, то це дійсно має місце. Але тут неправильне ім’я файлу - це невиконання однієї з умов завдання, а не виконання всього завдання. Припустимо ситуацію: учень помилився в букві - і ми валимо учня, ставимо йому нуль балів. Це абсурд! За неправильне ім’я файлу можна зняти 1-2 бали, але ні в якому разі не дискваліфіковувати, оскільки розв’язок завдання присутній в папці учня. Назва файлу не визначає вмісту інформації (я не говорю про розширення - воно вірне).
Пилипчук_О_П Дата: Вт, 04.12.2012, 12:03 | Повідомлення № 47
Ветеран спілкування
Нагороди: 30
Рейтинг: 352
Quote (KulAlex)
А я би зняв багато балів, зараз пропустили в районі, а потім що на області

Навряд чи це виправдано: помста членів журі за дискомфорт :) Беріть приклад з автоматичних перевірялок, де учасник завантажує файл з довільною назвою.

Звичайно, якщо в умові вказана назва файлу, то за порушення трошки балів треба зняти, але не багато.
argun Дата: Вт, 04.12.2012, 18:18 | Повідомлення № 48
Прописаний назавжди
Нагороди: 1
Рейтинг: 32
Quote (Пилипчук_О_П)
Навряд чи це виправдано: помста членів журі за дискомфорт :) Беріть приклад з автоматичних перевірялок, де учасник завантажує файл з довільною назвою.

Звичайно, якщо в умові вказана назва файлу, то за порушення трошки балів треба зняти, але не багато.

В тому-то і вся біда. Читаємо, як треба. Робимо як хочеться. Потім жаліємося на результат.
Чому учень, дойшовший до районої(міської) олімпіади, не може виконати такої примітивної умови.
Мабуть тому у нас в країні - "И так сойдет"
Ковальчук_Олександр Дата: Вт, 04.12.2012, 19:05 | Повідомлення № 49
Ветеран спілкування
Нагороди: 17
Рейтинг: 197
argun, на мою думку Пилипчук_О_П висловився дуже влучно і мої аргументи вище Ви очевидно не читали.
Ніхто не говорить, що назвати файл не так, як вказано в умові це правильно, а про те, що помилка в імені файлу може призвести до зняття деякої кількості балів, але ні в якому разі не до повної дискваліфікації (ох і втомився повторювати). Бо жюрі це перш за все люди, а не терани і не потрібно забувати, що це учні, яким дуже притаманна розсіяність і неуважність. Я підняв це питання тому, що мій учень виконав всі завдання на районній олімпіаді (звісно далеко не ідеально, але намагався дотримуватись умов), а от в імені файла зробив помилку (назвав файл source.doc замість instr_ua.doc як вимагалося). І помилка вийшла тому, що він подивився при збереженні вгору сторінки де було написано: відкрийте файл source.doc, зробіть з ним якісь там зміни... А в кінці внизу: збережіть файл з іменем inst_ua.doc в свою папку. Ну а він виконав "Файл - Сохранить как..." і вказав свою папку, а ім’я задав source.doc
Невже ця помилка варта того, щоб навіть не перевіряти завдання по Ворд і ставити за нього 0 балів, що автоматично гарантує не перше місце на олімпіаді, а 4-5?
Ttatka Дата: Вт, 04.12.2012, 23:22 | Повідомлення № 50
Новий користувач
Нагороди: 0
Рейтинг: 6
Якщо учень назвал не так файл, то на мою думку, це не повинно бути причиною, щоб роботу не перевіряли. Можливо учень хвилювався, втомився, всеж таки не одну годину просидів за комп'ютером. Потрібно подавати на опеляцію, не треба боятися, треба відстоювати свій результат. Бали можна зняти, але не повністю дискваліфіковувати роботу.

В цьому році завдання мабудь будуть важчими, якщо на ІІ етапі дають завдання з ІІІ етапу минулого року. Чекаємо в ці вихідні, побачимо що буде.

Дякую за завдання Bandalak. Можливо хтось ще може додати завдання з ІКТ.

Відредаговано: Ttatka - Вт, 04.12.2012, 23:25
Пилипчук_О_П Дата: Ср, 05.12.2012, 01:20 | Повідомлення № 51
Ветеран спілкування
Нагороди: 30
Рейтинг: 352
Quote (Ttatka)
Потрібно подавати на опеляцію, не треба боятися, треба відстоювати свій результат.

Журі може уникнути мороки з апеляціями з цього приводу, якщо в інструкції для учасника напише: "за помилкові назви файлів знімається ... відсотків балів".
KulAlex Дата: Ср, 05.12.2012, 07:56 | Повідомлення № 52
Знаток програмування
Нагороди: 6
Рейтинг: 19
Quote (Пилипчук_О_П)
знімається ... відсотків балів

Не допоможе, всеодно будуть робити посвоєму, а потім будуть подавати апеляцію.

Додано (05.12.2012, 06:56)
---------------------------------------------

Quote (Пилипчук_О_П)
Беріть приклад з автоматичних перевірялок

Беру, вхідні і вихідні файли, не та одна буква і в результаті 0 балів
sergey1979 Дата: Ср, 05.12.2012, 10:18 | Повідомлення № 53
Прописаний назавжди
Рейтинг: 18
Пробачте за флуд, але...
У нас в районі проводять схожий конкурс і в положені один з пунктів "творчі роботи виконують ДЕРЖАВНОЮ мовою", а потім на самому конкурсі махають рукою (і так сойдет). Самі не дотримуємося вимог

Відредаговано: sergey1979 - Ср, 05.12.2012, 12:10
sl Дата: Вт, 11.12.2012, 01:01 | Повідомлення № 54
Новий користувач
Рейтинг: 0
В минулому році був в журі, разом з нами був викладач з університету. За помилкові назви він знимав декілька балів, але наголошував, що на ОБЛАСНОМУ етапі (де він є членом журі) за неправильно названий файл - 0 балів.
serbor Дата: Вт, 11.12.2012, 19:21 | Повідомлення № 55
Наполегливий учасник
Нагороди: 2
Рейтинг: 46
Quote (sergey1979)
на ОБЛАСНОМУ етапі (де він є членом журі) за неправильно названий файл - 0 балів.

Если на областном уровне "тупой" ученик не в состоянии точно дать имя файлу, значит он не на тот уровень попал!
Я поддерживаю жюри!
Donbasstaxis Дата: Вт, 11.12.2012, 22:31 | Повідомлення № 56
Новий користувач
Рейтинг: 2
Quote (serbor)
"тупой" ученик

Зачем так грубо...))
alex Дата: Ср, 12.12.2012, 10:41 | Повідомлення № 57
Активний учасник
Рейтинг: 17
Quote (Ковальчук_Олександр)
Я підняв це питання тому, що мій учень виконав всі завдання на районній олімпіаді (звісно далеко не ідеально, але намагався дотримуватись умов), а от в імені файла зробив помилку (назвав файл source.doc замість instr_ua.doc як вимагалося). І помилка вийшла тому, що він подивився при збереженні вгору сторінки де було написано: відкрийте файл source.doc, зробіть з ним якісь там зміни... А в кінці внизу: збережіть файл з іменем inst_ua.doc в свою папку. Ну а він виконав "Файл - Сохранить как..." і вказав свою папку, а ім’я задав source.doc
Невже ця помилка варта того, щоб навіть не перевіряти завдання по Ворд і ставити за нього 0 балів, що автоматично гарантує не перше місце на олімпіаді, а 4-5?

А може якраз
не перше місце на олімпіаді, а 4-5

за 30 хв до закінчення перевірки робіт спонукало члена жюрі підняти питання про зміну правил перевірки.
Хоча до початку перевірки завдань всі члени жюрі мали єдину точку зору.
Коней на переправі не міняють.
Безбородько Дата: Пт, 14.12.2012, 01:13 | Повідомлення № 58
Тут живе...
Рейтинг: 4

Я стикався з такими випадками. Це робили для того, щоб "продвинути" іншого учня уверх на призове місце. Дійсно, якщо взяти олімпіаду з програмування, то там тестуються програми за конкретними вхідними файлами. Якщо учень зробив помилку в імені файла, то програма не пройде тест.
gry Дата: Нд, 16.12.2012, 23:12 | Повідомлення № 59
Досвідчений учасник
Нагороди: 3
Рейтинг: 120
Що на це скажете ??? /Сьогодні проводилася олімпіада/ . Пропоную теоретичний тур...
Прикріплення: 8926943.rar(198Kb)

Відредаговано: gry - Нд, 16.12.2012, 23:16
gry Дата: Нд, 16.12.2012, 23:26 | Повідомлення № 60
Досвідчений учасник
Нагороди: 3
Рейтинг: 120
+++
Прикріплення: 8-9_.rar(346Kb)
Форум інформатиків » РОЗДІЛ I: ІНФОРМАТИКА, ПРОБЛЕМИ, ОБГОВОРЕННЯ, ВИРІШЕННЯ » 1.11 Змагання, конкурси, олімпіади » Олімпіада з інформаційних технологій (про зміст олімпіадних завдань)
Сторінка 4 з 12«1234561112»
Пошук:

© Форум інформатиків України, 2007-2017.