Нд, 22.10.2017, 14:54
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Сторінка 3 з 12«123451112»
Модератор форуму: Ktara, Bandalak, НІКОЛЯ, volevikt 
Форум інформатиків » РОЗДІЛ I: ІНФОРМАТИКА, ПРОБЛЕМИ, ОБГОВОРЕННЯ, ВИРІШЕННЯ » 1.11 Змагання, конкурси, олімпіади » Олімпіада з інформаційних технологій (про зміст олімпіадних завдань)
Олімпіада з інформаційних технологій
LVV Дата: Нд, 11.11.2012, 09:49 | Повідомлення № 1
Прописаний назавжди
Нагороди: 5
Рейтинг: 107

Вчора у нас (Херсонська область) пройшов ІІ тур олімпіади з ІТ.
Для учнів олімпіада продовжувалась 5 годин (хіба це нормально?)
Олімпіада складалась з теоретичного(1 година) і практичного турів.
Деякі теоретичні завдання були відверто не ІТ-ичного змісту. Наприклад: вказати властивості алгоритмів.
Розбаловка (вимоги) практичних завдань, скажімо для презентації, була дуже детальна (ледве не до кожного слайду, напису, малюнку).
З одного боку - це добре, бо майже було виключено суб'єктивну складову при оцінюванні учнівських робіт, але з іншого - учням важко було не заплутатись у дотриманні усіх вимог, а для творчості зовсім не було місця. До того ж , членам журі знадобилось іще 5 годин, щоб перевірити і оцінити роботи 20 учасників

А як у Вас?

[admin]Шановні форумчани!!!!!
Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!
sergey1979 Дата: Нд, 02.12.2012, 21:15 | Повідомлення № 31
Прописаний назавжди
Нагороди: 1
Рейтинг: 18
LVV, в Голій Пристані теж зачитували такі періоди часу, а реально всіх так підганяли що мій учень повернувшись був незадоволений бо не вистачило часу(все для галочки).
Вимоги санстанції напевне не поширюються на олімпіади ^_^

Відредаговано: sergey1979 - Нд, 02.12.2012, 21:21
novachok Дата: Нд, 02.12.2012, 22:26 | Повідомлення № 32
Прописаний назавжди
Нагороди: 0
Рейтинг: 9
Сьогодні у нас була олімпіада з ІТ
Теоретичний тур: тест (55 питань), на комп’ютері
Практичний тур:
Ексель: записати дану дату в різних календарях (єврейський, японський, китайський, арабський). Правила переводу дані.
Поверпойнт: анімація руху Землі навколо Сонця і одночасно Місяця навколо Землі.
Ворд: автоматизована перевірка кросворда.

Тест запустився не на усіх машинах.
Більшість не знала як прпцювати з макросами у Ворді.
Анімація була досить проста.
Календарі - це було "щось".

[warning]Прикріплення файлів на форумі виключно в архівному вигляді![/warning]
Прикріплення: calend.rar(77Kb)
Ttatka Дата: Нд, 02.12.2012, 22:44 | Повідомлення № 33
Новий користувач
Рейтинг: 6
novachok

Дякую за інформацію, можливо десь ще прошла олімпіада з ІКТ, БУДЬ ЛАСКА скиньте. У нас буде на наступні вихідні.
swetikccc Дата: Нд, 02.12.2012, 23:08 | Повідомлення № 34
Ветеран спілкування
Нагороди: 25
Рейтинг: 355
Quote (novachok)
Ексель: записати дану дату в різних календарях (єврейський, японський, китайський, арабський). Правила переводу дані.
Поверпойнт: анімація руху Землі навколо Сонця і одночасно Місяця навколо Землі.
Ворд: автоматизована перевірка кросворда.

Цікаво, що всі задачі вже були на олімпіадах, але ж обласного рівня, а тут на район ^_^
volevikt Дата: Нд, 02.12.2012, 23:22 | Повідомлення № 35
Перспективна вчителька
Нагороди: 24
Рейтинг: 199
novachok, мабуть, ми з Вами з однієї області. Бо в нас були точно такі ж завдання.
Quote (novachok)
Тест запустився не на усіх машинах.

Аналогічно. Але здогадалися встановити флеш-програвач і все запустилося.
Quote (novachok)
Більшість не знала як прпцювати з макросами у Ворді.

Використання макросів у Ворді було не обов'язковим. Задачу можна було розв'язати з використанням форм та полів.
Quote (novachok)
Анімація була досить проста.

Згодна. Але не всі учні здогадалися згрупувати об'єкти і використати анімацію обертання одночасно із заданням анімації шляху переміщення (коло).
Quote (novachok)
Календарі - це було "щось".

Розібралася лише з 2 календарями. Текстовий опис цього завдання (на 4 ст.), як на мене, є важким для сприйняття і прослідковується надлишковість інформації. Але це моя думка.
swetikccc Дата: Нд, 02.12.2012, 23:36 | Повідомлення № 36
Ветеран спілкування
Нагороди: 25
Рейтинг: 355
Quote (volevikt)
Розібралася лише з 2 календарями. Текстовий опис цього завдання (на 4 ст.), як на мене, є важким для сприйняття і прослідковується надлишковість інформації. Але це моя думка.

Нічого дивного, рік назад в Одеській кажись на області з учасників ніхто не зробив жодного календаря.
Ось мій китайський
Інші робив аналогічно, крім мусульманського, от там не розібрався :)

Додано (02.12.2012, 21:36)
---------------------------------------------
Якщо можна то скиньте умови, а то мені легше найти інфу в неті, ніж у себе на компах)))

[warning]Прикріплення файлів на форумі виключно в архівному вигляді![/warning]
Прикріплення: calend-china.rar(14Kb)

Відредаговано: swetikccc - Нд, 02.12.2012, 23:40
volevikt Дата: Пн, 03.12.2012, 00:39 | Повідомлення № 37
Перспективна вчителька
Quote (swetikccc)
Якщо можна то скиньте умови

Скидаю завдання по Excel:
Задача «Перетин цивілізацій»
(Завдання виконується виключно засобами MS EXCEL, результат роботи учасника зберегти у файл calend.xls)
Прагнення хоч би до деякої міри погоджувати між собою добу, місяць і рік привело до появи трьох календарних систем: сонячного, місячного та місячно-сонячного календарів. Кожна з цивілізацій створювала свій календар на основі національних звичаїв, культури, релігії та відповідних природних спостережень.
Учасник олімпіади повинен узгодити з григоріанським календарем дати мусульманського, китайського, японського, єврейського календарів. У файлі Перетин цивілізацій завдання.doc надані інструкції для опрацювання дат за правилами переводу з системи обліку часу григоріанського календаря у інші. Учасник, використовуючи виключно засоби MS Excel, повинен внести вхідні дані та формули-розв’язки у комірки відповідно до вимог на аркушах файла calend.xls.
Прикріплення: Excel.rar(164Kb)
PTetyana Дата: Пн, 03.12.2012, 10:45 | Повідомлення № 38
Прописаний назавжди
Нагороди: 3
Рейтинг: 40
Завдання олімпіади з ІКТ - Волинь. Трошки зменшила кількість файлів, щоб був невеликий архів. До папки "Допоміжні матеріали" ще додавалися картинки планет і відеофільм з рухом планет навколо сонця.
Прикріплення: it2.rar(495Kb)

Відредаговано: PTetyana - Пн, 03.12.2012, 17:34
Ttatka Дата: Пн, 03.12.2012, 20:39 | Повідомлення № 39
Новий користувач
Рейтинг: 6
Завдання дійсно повторюються за минулий рік. Так це ж ІІ етап. Календар ми з учнем зробили, але робили десь тиждень(для себе). Навколо сонця презентація не важка для тих, хто знає рух за траекторією.
Bandalak Дата: Пн, 03.12.2012, 23:34 | Повідомлення № 40
Лідер форуму
Нагороди: 37
Рейтинг: 247
У нас було таке:
Прикріплення: -2.rar(281Kb)
Ковальчук_Олександр Дата: Вт, 04.12.2012, 00:09 | Повідомлення № 41
Ветеран спілкування
Нагороди: 17
Рейтинг: 192
Просте питання. Хочу почути думки шановних колег. Якщо у олімпіадному завданні сказано зберегти, наприклад, файл, створений в Ворді в свою папочку з таким то іменем, а учень зберігає файл, але дає дещо інше ім’я (помилково). Чи приймається така робота до перевірки, чи дискваліфікується (0 балів), незважаючи на те, що в даному файлі присутній розв’язок поставленого завдання? Питання стосується ІІ (районного) етапу.
Наперед вдячний за ваші відповіді.
Bandalak Дата: Вт, 04.12.2012, 00:22 | Повідомлення № 42
Лідер форуму
Нагороди: 37
Рейтинг: 247
100% робота приймається.
У нашій області такий випадок передбачений.
Перший завданням стоїть саме створити власну папку та зберегти туди порожні файли додатків з якими потрібно буде працювати. За це ставиться якась невелика кількість балів.
Ось наприклад:
Завдання №1
Створити папку на робочому столі. Назву папці дати - Shifr та без пропусків ввести номер свого шифру.
Наприклад
Ваш шифр 007, тоді назва Вашої директорії буде - Shifr007
Зберегти у власній папці файли Derevo.ppt., Zytkul.xls
(5 балів)
Завдання №2. Фруктове дерево
Зберегти у власній папці файл Derevo.ppt.
Для цього у середовищі програми PowerPoint створити слайд з з анімаціями, які зображують дозрівання фруктів на дереві. Додайте продовження анімації дозрілі фрукти впали їх збирає їжак і відносить у схованку на зиму.
(25 балів)
Для виконання завдання використовуйте допоміжні матеріали з файлів:
Файл демонстраційний derevo_demo.pps
Файл з матеріалами derevo_material.ppt
volevikt Дата: Вт, 04.12.2012, 00:25 | Повідомлення № 43
Перспективна вчителька
В нас в районі, якщо дитина неправильно назвала файл, знімають 1 бал.
Ковальчук_Олександр Дата: Вт, 04.12.2012, 01:02 | Повідомлення № 44
Ветеран спілкування
Нагороди: 17
Рейтинг: 192
Дуже вдячний за коменти volevikt та Bandalak.
А в нашому районі мало не допустились на мою думку жахливої помилки, яка б призвела до дискваліфікації близько 25% робіт учасників - якщо файл з розв’язком створено, але його ім’я відрізняється від того, що було у вимогах, робота не приймається до перевірки.
На щастя, жюрі усвідомило цю помилку і вчасно виправили (доперевіряли роботи). Хоча прийшось нервів попортити чимало.
Повністю згоден з тим, що при неправильно названому файлі, потрібно знімати бал.
KulAlex Дата: Вт, 04.12.2012, 05:14 | Повідомлення № 45
Знаток програмування
Нагороди: 6
Рейтинг: 19
А я би зняв багато балів, зараз пропустили в районі, а потім що на області і на Україні теж закривати очі. І я як член журі, чому я маю перевіряи якісь файли, які не зазначені в умові. Це не урок інформатики, це ОЛІМПІАДА.
Форум інформатиків » РОЗДІЛ I: ІНФОРМАТИКА, ПРОБЛЕМИ, ОБГОВОРЕННЯ, ВИРІШЕННЯ » 1.11 Змагання, конкурси, олімпіади » Олімпіада з інформаційних технологій (про зміст олімпіадних завдань)
Сторінка 3 з 12«123451112»
Пошук:

© Форум інформатиків України, 2007-2017.