Чт, 24.08.2017, 08:05
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Сторінка 7 з 39«12567893839»
Модератор форуму: Ktara, Bandalak, НІКОЛЯ, volevikt 
Форум інформатиків » РОЗДІЛ I: ІНФОРМАТИКА, ПРОБЛЕМИ, ОБГОВОРЕННЯ, ВИРІШЕННЯ » 1.11 Змагання, конкурси, олімпіади » Олімпіада з ІКТ (приклади завдань, критерії оцінювання та інше)
Олімпіада з ІКТ
Ktara Дата: Чт, 18.08.2011, 16:46 | Повідомлення № 1
Перспективна вчителька
Нагороди: 36
Рейтинг: 285
Згідно Наказу МОНмолодьспорт №976 від 15.08.2011 року № 976 від 15 серпня 2011 року
"Про проведення Всеукраїнських учнівських олімпіад і турнірів у 2011/2012 навчальному році"
будуть проведені олімпіади з ІКТ.
Пропоную в цій темі розміщувати приклади завдань, критерії оцінювання завдання та інші матеріали,
які стануть в нагоді вчителям

[admin]Шановні форумчани!!!!!
Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!

Відредаговано: W-w-W - Пт, 08.01.2016, 00:25
pasichov Дата: Пн, 02.01.2012, 16:37 | Повідомлення № 91
Наполегливий учасник
Нагороди: 3
Рейтинг: 70
Quote (Пилипчук_О_П)
Я, наприклад, багато разів брав участь у роботі журі районних та обласних олімпіад і жодного разу мені учасники не пропонували винагороди за непорядне "суддівство", а керівники (голова журі і т.п.) не намагались вплинути на мене з цією метою.

+100% Із свого досвіду. На всіх рівнях, до найвищих.

Quote (mul44)
Так что готовь ребенка не готовь, но найдется тот кто заплатит больше или вообще просто заплатит...

Це (у білшості випадків) просто спроба виправдати неуспіхи власних учнів та небажання чи невміння їх підготувати до олімпіади. А якщо таке трапляється (значно рідше, ніж про це говорять), то ініціюють це самі ж учителі, які все ж таки, попри небажання та невміння, хотять "слави", а інколи і батьківських грошей, або корумпований чиновник, який хоче своїй (начальниціькій) дитині "пробити дорогу". Боротися з цим ВАЖКО, АЛЕ МОЖЛИВО, є ВЕЛИКИЙ, і успішний досвід.
Quote (Bandalak)
Потім навчаю їх в позаурочний час алгоритмізації та програмуванню на паскалі. Таке навчання і є підготовкою до олімпіад та конкурсів зв'язаних з програмуванням.

Все вірно. Це, на жаль, єдиний, але дуже вірний шлях. Він, хоч і потребує неоплачуваних зусиль та часу, але дає учителю можливість заявити про себе, як про спеціаліста, а це "повертається" до нього як матеріальними, так і нематеріальними "девідентами". З іншого боку (ГОЛОВНЕ!) для багатьох дітей отакі заняття і така БЛАГОРОДНА учительська поведінка - ЄДИНИЙ СПОСІБ РЕАЛІЗУВАТИ СВОЇ ЗДІБНОСТІ. Я не знайомий з автором цитати і не знаю, в якій школі він працює, але точно впевнений, що немало його учнів заробляють свій шматок "хліба з маслом" інтелектуальною працею завдяки отаким заняттям обравши свій майбутній шлях у житті.
sahyc Дата: Пн, 02.01.2012, 20:13 | Повідомлення № 92
Прописаний назавжди
Нагороди: 0
Рейтинг: 6
Quote (pasichov)
Це (у білшості випадків) просто спроба виправдати неуспіхи власних учнів та небажання чи невміння їх підготувати до олімпіади. А якщо таке трапляється (значно рідше, ніж про це говорять), то ініціюють це самі ж учителі, які все ж таки, попри небажання та невміння, хотять "слави", а інколи і батьківських грошей, або корумпований чиновник, який хоче своїй (начальниціькій) дитині "пробити дорогу". Боротися з цим ВАЖКО, АЛЕ МОЖЛИВО, є ВЕЛИКИЙ, і успішний досвід.

Це не дуже відноситься до олімпіади з ІКТ, бо вона лише починає торувати собі дорогу.
Звичайно ніхто Вам не доведе факт оплати - бо це корупція. Так само, як доводять лише дуже і дуже мало фактів корупції у ВНЗ, але вони є і у деяких навчальних закладах досить масово! Просто не має бажання її доводити.
Пилипчук_О_П Дата: Пн, 02.01.2012, 20:31 | Повідомлення № 93
Ветеран спілкування
Нагороди: 28
Рейтинг: 299
Quote (Bandalak)
Потім навчаю їх в позаурочний час алгоритмізації та програмуванню на паскалі.

Quote (pasichov)
Це, на жаль, єдиний, але дуже вірний шлях.

Помиляєтесь. Не єдиний. Відгадайте, як називається "профільний позашкільний навчальний заклад, основним напрямом діяльності якого є дослідницько-експериментальний, що передбачає залучення вихованців (учнів, слухачів) до науково-дослідницької, експериментальної, конструкторської та винахідницької роботи в різних галузях науки, техніки, культури і мистецтва, а також виявлення, розвиток і підтримку обдарованої молоді, створення умов для її творчої реалізації та розширення наукового світогляду, організацію змістовного дозвілля"?

Правильно: Мала академія наук. В кожному райцентрі, поряд з музичною школою, художньою школою, ДЮСШ повинна з'явитися МАН. Правова основа для цього є - почитайте діюче з 2006 року положення про МАН. У цьому закладі талановитий учень отримає поглиблену підготовку в галузі наукової творчості. Вихованці ДЮСШ беруть призи на спортивних змаганнях, а вихованці МАН братимуть на предметних олімпіадах. Де у цих міркуваннях помилка?
pasichov Дата: Вт, 03.01.2012, 12:30 | Повідомлення № 94
Наполегливий учасник
Нагороди: 3
Рейтинг: 70
Quote (Пилипчук_О_П)
Мала академія наук. В кожному райцентрі, поряд з музичною школою, художньою школою, ДЮСШ повинна з'явитися МАН. Правова основа для цього є - почитайте діюче з 2006 року положення про МАН. У цьому закладі талановитий учень отримає поглиблену підготовку в галузі наукової творчості. Вихованці ДЮСШ беруть призи на спортивних змаганнях, а вихованці МАН братимуть на предметних олімпіадах. Де у цих міркуваннях помилка?

Вашими би устами мед пити! Все правильно! Але... ЩО ТАКЕ ЗАРАЗ МАН? Можливо, десь по-іншому, а у нас... Кормушка для псевдо-науковців, реально там НІЧОГО НЕ ВІДБУВАЄТЬСЯ! Якщо хтось щось і робить - то це тіж самі учителі працюють із учнами, а оплата - не їх!. Олімпіади у порівнянні з усіма етапами їх конкурсів - взірець чесності і порядності. На обласному етапі перемагають одні, на всеукраїнські їдуть зовсім інші. яких ніхто на обласних етапах не бачив... Ще раз кажу, може десь по-іншому.
Та й олімпіади - це справа школи, у МАН є свої конкурси - наче так задумано.

Відредаговано: pasichov - Вт, 03.01.2012, 12:34
sahyc Дата: Вт, 03.01.2012, 15:37 | Повідомлення № 95
Прописаний назавжди
Нагороди: 0
Рейтинг: 6
Quote (pasichov)
ЩО ТАКЕ ЗАРАЗ МАН? Можливо, десь по-іншому, а у нас... Кормушка для псевдо-науковців, реально там НІЧОГО НЕ ВІДБУВАЄТЬСЯ! Якщо хтось щось і робить - то це тіж самі учителі працюють із учнами, а оплата - не їх!. Олімпіади у порівнянні з усіма етапами їх конкурсів - взірець чесності і порядності. На обласному етапі перемагають одні, на всеукраїнські їдуть зовсім інші. яких ніхто на обласних етапах не бачив... Ще раз кажу, може десь по-іншому. Та й олімпіади - це справа школи, у МАН є свої конкурси - наче так задумано.

Майже все так точно і у нас відбувається! Видно це якось централізовано йде "зверху". Шкода, що це не бачать там "вище", щоправда, вони багато чого не бачать в освіті чи то, не хочуть бачити!
gry Дата: Чт, 05.01.2012, 21:05 | Повідомлення № 96
Наполегливий учасник
Нагороди: 2
Рейтинг: 100
Quote (Ktara)
Power Point, то в Excel сделать (без программирования и макросов). И там есть над чем подумать.

І знову ж нас "підсажують" на Microsoft. Хто буде витрачати 2-3 години, щоб скласти тести в Power Point, або в Excel, який нормальний "продвинутий" знавець ІКТ буде редагувати малюнки у Word, якщо для цього є масса програм в яких це можна зробити за 5 хв?
Не зрозуміле мені обмеження - використовувати тільки один продукт (MS Office).
ЗАВДАННЯ НА ЦЮ "ОЛІМПІАДУ" ПОВИННІ БУТИ КОМПЛЕКСНІ /НА ОТРИМАННЯ КІНЦЕВОГО РЕЗУЛЬТАТУ/ , НЕ ЗАЛЕЖНО ВІД ТОГО ЯКІ ПРОГРАМИ ВИКОРИСТОВУЮТЬСЯ, БУДЬ ТО ФОТОШОП, GIMP, VBA, LIBRE OFFICE... А заборона використання Інтернету - взагалі не зрозуміла. (Інтернет - об’єктивна реальність існуюча незалежно від нас...). :Q
Щось подібне було минулий рік , коли проводився моніторинг рівня компетентності випускників /якщо пам’ятаєте/ .
А створення відеороликів за допомогою Power Point ? Простіше взяти Corel R.A.V.E або Flash...
Якщо не так, то теба цю "олімпіаду" називати - "Олімпіада володіння продуктами Білла".
Прикріплення: 9004433.jpg(65Kb)

Відредаговано: gry - Чт, 05.01.2012, 21:30
Пилипчук_О_П Дата: Чт, 05.01.2012, 21:34 | Повідомлення № 97
Ветеран спілкування
Quote (gry)
А заборона використання Інтернету - взагалі не зрозуміла.

Це якраз добре зрозуміло: через інтернет можна переслати завдання команді підтримки... Далі - зрозуміло. :)
Ktara Дата: Чт, 05.01.2012, 21:53 | Повідомлення № 98
Перспективна вчителька
gry, на тест в Power Point надо явно меньше 2-х часов (если знаеш что делать). И никто не говорит что это профессиональный тест (если честно, то разве кто-то помнит науку тестологию и пользуется ней на 100%) и точно так же можно сделать в бесплатном аналоге. Никто не привязывается к ПО (я пробовала что в Офисе что в Опен Офисе все работает). У нас на работе продукты Майкрософта, на них и работаем.
А сейчас мне ситуация в этой ветке напоминает народную сказку - пойди туда, не знаю куда, принеси то, не знаю что :)
Когда была олимпиада по программированию кричали о том, что где взять толковых детей, чтоб туда отправлять. Хорошо, нате олимпиаду по ИКТ. Так снова не то. А когда-то можно угодить, если наш менталитет по принципу - а Бага Яга против (т.е. чтобы не было придумано - все равно не то)
И если придумают так как пишется - с Корелом (и еже с ним) - то снова начнется, что программой не предусмотрено и опят надо искать детей. Ну прям как в фильме - "Хочу такой же, но с перламутровыми пуговицами" :)
ИМХО
gry Дата: Чт, 05.01.2012, 21:58 | Повідомлення № 99
Наполегливий учасник
Нагороди: 2
Рейтинг: 100
Quote (Ktara)
А сейчас мне ситуация в этой ветке напоминает народную сказку - пойди туда, не знаю куда, принеси то, не знаю что

ЗГОДЕН 100 %
Ото ж і в голові таке... Не тільки нв форумі :) :) :)

Відредаговано: gry - Чт, 05.01.2012, 22:00
Ktara Дата: Чт, 05.01.2012, 22:01 | Повідомлення № 100
Перспективна вчителька
Ой начитавшись этой ветки так и хочется напомнить "Кто хочет - ищет возможности, кто не хочет - ищет причину" :) (никого не имела в виду, так абстракция)

ИМХО
alex Дата: Чт, 05.01.2012, 22:17 | Повідомлення № 101
Активний учасник
Нагороди: 1
Рейтинг: 17
Згоден З п. Gry. При такому підході до олімпіади ми будемо перевіряти наченність
використання продуктів дяді Біла. А потрібно перевіряти вміння мислити. І не має різниці
яким інструментом реалізовувати свої задуми. Іменно такі підходи і попагувалися на попередніх
олімпіадах з інформатики. Вони перевіряли зовсім не вміння кодувати, а побудувати
оригінальну логіку ( алгоритм ). Вибір Паскаля як інструменту кодування мотивований
його відносною простотою.
PS. Попробуйте виконати Практичну роботу №11 Підручник Ривкінда Й.Я. в середовищі
Делпфі і Паскалі. Логіка однакова а часу на кодування зовсім не однаковий. Цікаво скільки вчителів
поклавши руку на серце напишуть проект цієї роботи за 45 хв на Делпфі. От і навчаємо кнопкодавству
замість вміння мислити.
Пилипчук_О_П Дата: Чт, 05.01.2012, 22:40 | Повідомлення № 102
Ветеран спілкування
Quote (Ktara)
"Кто хочет - ищет возможности, кто не хочет - ищет причину"

Хотіти мають організатори олімпіади. На олімпіадах з програмування (принаймні тих, де я мав нагоду співпрацювати в журі) учасник на етапі формування заявки замовляв собі середовище програмування або отримував комп'ютер, на якому були встановлені всі заявлені організаторами середовища. У другому випадку дозволялось різні задачі виконувати в різних середовищах. Якщо на олімпіаду з ІКТ, на доповнення до 2003\2007... MS Office, встановити ще й вільне ПЗ - це не додасть багато мороки організаторам і не вимагатиме додаткових матеріальних витрат. А от якщо вони цього не розуміють або не хочуть - це проблема...

Quote (alex)
Вибір Паскаля як інструменту кодування мотивований його відносною простотою.

;)
mouse Дата: Чт, 05.01.2012, 23:20 | Повідомлення № 103
Ветеран спілкування
Нагороди: 4
Рейтинг: 62
Була сьогодні педрада. На четвертій годині почав читати журнал "К в школі та с".
Людина порівнює Паскаль та С#, та й каже, що його краще використовувати за Паскаль ну і т.д. (у порівнянні були дані різні алгоритми)
До чого це я? Та бачили б ви наскільки просто це виглядає на Паскалі, і неповоротно на С#.
Яка ж думка, що стосується ІКТ?
Якщо це олімпіада, то не важливо, що за ПЗ використовується. Завдання мають бути творчі, мають мозги вмикатися при їх розв*язуванні. Сам бував на них, олімпіади для здібних. Це був такий собі холодний душ - коли практично не розумієш як це вирішувати...
Ktara Дата: Чт, 05.01.2012, 23:25 | Повідомлення № 104
Перспективна вчителька
Пилипчук_О_П, просто когда у нас была олимпиада, то не было проблем с ПО. Поэтому я и не понимаю возмущений. мы все собрались месяца за 2 до начала олимпиады и обсудили все моменты. Поэтому когда я ехала с ребенком я знала все, кроме заданий. И никаких накладок не возникло. Все было хорошо. Организацией я довольна на все 100%.
А нет, вспомнила чего я еще не знала, я не знала что по приезде на место олимпиады мне объявят, что я буду в жюри :) Но даже то, что я с трудом успела на последний автобус в свой город (так как все разъехались, а нам проверять работы надо было) не омрачило впечатлений от олимпиады :)
Пилипчук_О_П Дата: Пт, 06.01.2012, 15:40 | Повідомлення № 105
Ветеран спілкування
Там, де оргкомітет "на місці", для дітей накладок не виникає. А от на глобальному рівні можуть бути закладені недоречності. Наприклад, прив'язка до конкретного програмного засобу там, де цього можна і бажано уникнути. Оскільки немає жорсткої регламентації, яку версію якого ПЗ вивчати у школі, то й олімпіада має бути максимально гнучка в цьому плані.
Форум інформатиків » РОЗДІЛ I: ІНФОРМАТИКА, ПРОБЛЕМИ, ОБГОВОРЕННЯ, ВИРІШЕННЯ » 1.11 Змагання, конкурси, олімпіади » Олімпіада з ІКТ (приклади завдань, критерії оцінювання та інше)
Сторінка 7 з 39«12567893839»
Пошук:

© Форум інформатиків України, 2007-2017.