Сб, 23.09.2017, 13:58
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Сторінка 6 з 39«12456783839»
Модератор форуму: Ktara, Bandalak, НІКОЛЯ, volevikt 
Форум інформатиків » РОЗДІЛ I: ІНФОРМАТИКА, ПРОБЛЕМИ, ОБГОВОРЕННЯ, ВИРІШЕННЯ » 1.11 Змагання, конкурси, олімпіади » Олімпіада з ІКТ (приклади завдань, критерії оцінювання та інше)
Олімпіада з ІКТ
Ktara Дата: Чт, 18.08.2011, 16:46 | Повідомлення № 1
Перспективна вчителька
Нагороди: 36
Рейтинг: 285
Згідно Наказу МОНмолодьспорт №976 від 15.08.2011 року № 976 від 15 серпня 2011 року
"Про проведення Всеукраїнських учнівських олімпіад і турнірів у 2011/2012 навчальному році"
будуть проведені олімпіади з ІКТ.
Пропоную в цій темі розміщувати приклади завдань, критерії оцінювання завдання та інші матеріали,
які стануть в нагоді вчителям

[admin]Шановні форумчани!!!!!
Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!

Відредаговано: W-w-W - Пт, 08.01.2016, 00:25
sahyc Дата: Ср, 28.12.2011, 15:48 | Повідомлення № 76
Прописаний назавжди
Нагороди: 0
Рейтинг: 6
Quote (pasichov)
Ця олімпіада - давня мрія усієї "похоронної команди" інформатики. Подібних олімпіад НІДЕ в світі немає. Це може бути що завгодно - конкурс, фестиваль, етс... - але це не ОЛІМПІАДА!!!!! На щастя є IOI - саме таким змістом наповнено в світі поняття ІНФОРМАТИКА

Не дивлячись на це, учням сподобалася! Мається на увазі тим учням, які вивчають програмування на ознайомчому рівні.
pasichov Дата: Ср, 28.12.2011, 20:14 | Повідомлення № 77
Наполегливий учасник
Нагороди: 3
Рейтинг: 70
Quote (sahyc)

Не дивлячись на це, учням сподобалася! Мається на увазі тим учням, які вивчають програмування на ознайомчому рівні.

Ніхто не заперечує. Але така олімпіада (особливо, якщо припинять своє існування олімпіади з інформатики, а до того йде - вже зараз реально змагтися можуть окремі школи - 2-3 в області, і то не в кожній)- це буде ВЕЛИЧЕЗНИЙ КРОК НАЗАД у якості та конкурентноздатності нашої освіти.
sahyc Дата: Ср, 28.12.2011, 20:28 | Повідомлення № 78
Прописаний назавжди
Quote (pasichov)
Ніхто не заперечує. Але така олімпіада (особливо, якщо припинять своє існування олімпіади з інформатики, а до того йде - вже зараз реально змагтися можуть окремі школи - 2-3 в області, і то не в кожній)- це буде ВЕЛИЧЕЗНИЙ КРОК НАЗАД у якості та конкурентноздатності нашої освіти.

Це допустити ніяк не можна! Хоча дійсно Ви праві, реально змагатися в олімпіаді з інформатики можуть лише декілька шкіл із кожної області.
mouse Дата: Ср, 28.12.2011, 23:23 | Повідомлення № 79
Ветеран спілкування
Нагороди: 4
Рейтинг: 62
І буде собі такий для віп персон "Олімпіада з інформатики" :)
Пилипчук_О_П Дата: Чт, 29.12.2011, 03:26 | Повідомлення № 80
Ветеран спілкування
Нагороди: 28
Рейтинг: 309
Quote (pasichov)
А якщо нема робіт...то олдімпіада не відбулася. Наче логічно.

Наче... Відбулася чи ні РАЙОННА олімпіада має вирішувати саме район. А якщо на цей рівень "лізе" область, значить їй немає чим зайнятись. На рекомендаційному рівні - згоден. Гарний приклад - досвід Хмельниччини. Область надає завдання, але робить приміитку в такому дусі: "якщо не влаштовують - розробіть свої".
PTetyana Дата: Чт, 29.12.2011, 11:15 | Повідомлення № 81
Прописаний назавжди
Рейтинг: 40
Quote (mouse)
І буде собі такий для віп персон "Олімпіада з інформатики"

Чому, було б добре - є учні, які мають здібності до програмування, хай беруть участь, ні - не треба зганяти учнів на такі олімпіади. В нас же зробили обов"язковими дві.
Так на олімпіаді з ІКТ були якісь результати, дітям було цікаво і вони щось зробили. Перевірялися і практичні вміння і теоретичні знання. Головне дітям було цікаво. Потрібно дати можливість учням показати свої знання - тому я "за" таку олімпіаду, і я не думаю, що діти які виконали не дуже легкі завдання нашої олімпіади є "тупими", бо вони знають Офіс, а не знають програмування. Хай мене вибачать прихильники програмування, але завдання в офісних програмах можуть бути логічними і там також потрібно думати, а не тільки тиснути на кнопки.
Я не розумію одного: усім, мабуть, зрозуміло, що програмувати може не кожен і таке вміння є часто вродженим. То чому ми повинні заставляти учнів брати участь в таких олімпіадах, бо вони "стануть розумнішими"? Та не стануть. Тут на форумі часто бачу нарікання на те, що вчителі не хочуть готувати, вчити і т.д. Може я поганий вчитель (інформатику правда ніби учні знають), пробували, займалися - на олімпіаді результати в основному не дуже. Школа дає слабкі знання з математики, здібні учні ще в 8 класі йдуть в ліцей. І хоч як "бийся" нічого не виходить.
mouse Дата: Чт, 29.12.2011, 12:51 | Повідомлення № 82
Ветеран спілкування
Нагороди: 4
Рейтинг: 62
Quote (PTetyana)
здібні учні ще в 8 класі йдуть в ліцей.

Оце Ви в точку! Сам бачив. Були 4 учня в 7 класі - натішитись не міг, бачив майбутніх переможців. Але не довго, у 8 клас перейшло тільки трое з них. А до 9 класу дожив лише 1. Інші батьки перевели у ліцеї. Ось як раз ті, які приймають участь в олімпіаді з програмування.

Переконаний, що з ІКТ - вона потрібна. І завдання мають бути різні. Так ми будемо заохочувати тих дітей, які прагнуть дізнатися більше.
І мені так прикро за тих дітей, які не можуть прийняти участь, бо у них 6 ПК в школі (це реальний приклад!), а дітей в класі 18. І проблеми у них зовсім інші.
PTetyana Дата: Чт, 29.12.2011, 13:31 | Повідомлення № 83
Прописаний назавжди
Рейтинг: 40
Quote (mouse)
Так ми будемо заохочувати тих дітей, які прагнуть дізнатися більше.

Дійсно так. Треба ж якось заохочувати учнів до участі в олімпіадах. А програмування - в 9 ще йдуть на олімпіаду, а в 10 - вже не можна переконати. Навіть коли займаються, розв"язати задачу рідко вдається і бажання пропадає.
Quote (mouse)
6 ПК в школі

Це проблема не лише сільських шкіл. В нас в одній школі (місто) також лише 6+1(вч.) ПК. А класи як звичайно в місті є і по 28 учнів.
Ktara Дата: Чт, 29.12.2011, 15:43 | Повідомлення № 84
Перспективна вчителька
Нагороди: 36
Рейтинг: 285
А я считаю, что олимпиада (и все остальные названия, которые можно придумать, если не согласны со словом олимпиада) имеет право на жизнь. Программирование дано не многим, а задачи даже в тех же офисных приложениях можно придумать разные и будет над чем голову поломать :) Я в прошлом году придумывала задания. Ото намучилась - так чтоб интересно было, а не просто кнопочки нажимать. Даже сейчас своих студентов озадачиваю - то тест в Power Point, то в Excel сделать (без программирования и макросов). И там есть над чем подумать.
pasichov Дата: Пт, 30.12.2011, 19:52 | Повідомлення № 85
Наполегливий учасник
Рейтинг: 70
Quote (Пилипчук_О_П)
Відбулася чи ні РАЙОННА олімпіада має вирішувати саме район. А якщо на цей рівень "лізе" область, значить їй немає чим зайнятись.

Та ні, на жаль. Існує "Положення.." (цього року, до речі, прийняли нове, де наше миле міністерство чітко прописло, які олімпіади мусять бути з I по IV етап. За цим положенням кожна область розробляє свій документ (він передбачений положенням), у якому регламентує порядок проведення олімпіад на I - III етапах. В нашій області по всім предметам для районних олімпіад завдання готує область. До цього можна по-різному ставитись, але так є, і було на моїй пам'яті завжди останні 37 років.

Додано (30.12.2011, 17:52)
---------------------------------------------

Quote (PTetyana)
Чому, було б добре - є учні, які мають здібності до програмування, хай беруть участь, ні - не треба зганяти учнів на такі олімпіади. В нас же зробили обов"язковими дві.

Олімпіади, як і будь-який інший позаурочний захід, НЕ Є ОБОВ'ЯЗКОВИМИ. Школа може не брати у них участь, із зарплати ні в кого не вирахують. Але і рейтинг школі не "нарахують". Та й директор отримає "а-та-та по попі" на черговій нараді. Ось він і зробив для вас їх "обов'язковими.

Quote (PTetyana)
Так на олімпіаді з ІКТ були якісь результати, дітям було цікаво і вони щось зробили. Перевірялися і практичні вміння і теоретичні знання.
Головне дітям було цікаво. Потрібно дати можливість учням показати свої знання

Ось в тому то й проблема, що олімпіада НЕ ПЕРЕВІРЯЄ ЗНАННЯ! Не траба плутати олімпіаду із контрольною роботою, на якій учні ПОВИННІ показувати свої знання! Олімпіада (в її справжньому варіанті) в першу чергу повинна дати можливість ТАЛАНОВИТІЙ, ЗДІБНІЙ, ОБАРОВАНІЙ дитині заявити про себе! Олімпіада повинна бути такою, на якій перемагає не самий ЗНАЮЧИЙ, а самий ОБДАРОВАНИЙ із знаючих та ДОБРЕ НАВЧЕНИХ! Тому завдання повинны бути не "перевіряючими", а творчими. Програмування дуже складний процес. За великим рахунком - знання мови та техніка програмування - це ЗНАННЯ, а ось як це зроити (алгоритм розв'язування задачі- це творчість). І таке поєднання щонайкраще підходить для олімпіади.

Quote (PTetyana)

- тому я "за" таку олімпіаду, і я не думаю, що діти які виконали не дуже легкі завдання нашої олімпіади є "тупими", бо вони знають Офіс, а не знають програмування.

Не тупі ні в якому разі. Дітей взагалі тупих не буває. Це слово придумали учителі, аби виправдати своє невміння їх навчити. (правда, учителі часто в тому не винні, тому що їх примушують вчити усіх однаково і одному й тому ж. А діти різні.). Але в будь-якому випадку, аби тих дітей навчили навичкам програмування та алгоритмічного мислення, то олімпіда з інформатики виявила б серед них тих, хто ДУМАЄ КРАЩЕ. А олімпіада з ІКТ (особливо на ранніх (шкільному, районноу етапах) виявляе тих, хто НАВЧЕНИЙ краще (слава учителю!!!), а не тих хто краще думає. Ось чому я не вважаю змагання з ІКТ (МАЄ ПРАВО НА ІСНУВАННЯ!!!) олімпіадою. Це може бути (як раніше) "конкурс" (були колись конкурси "кращий за професією")-в даному випадку "оператор комп'ютерного набору"). Між іншим, у нас в місті найвищі рейтинги на олімпаді з ІКТ мали (вперше!!!) ПТУ, де є такий фах. І це закономірно.

Quote (PTetyana)

Я не розумію одного: усім, мабуть, зрозуміло, що програмувати може не кожен і таке вміння є часто вродженим. То чому ми повинні заставляти учнів брати участь в таких олімпіадах, бо вони "стануть розумнішими"? Та не стануть.

Так, не кожен. А ось вміння вродженими не бувають. Бувають вроджені здібності. Але якщо дитина не займалася цим у процесі навчання, то вони залишаються НЕРЕАЛІЗОВАНИМИ!!!!!, а дитина потрапляє в розряд "тупих". І таких дітей багато. Приклад із "натури", 100% Поряд 2 села. В кожному школа, в кожному учитель інформатики. Один із "старої гвардії" алгоритмістів, за фахом - учитель лише математики. Другий - сучасний, освічений, дипломований учитель інформатики. Жителі цих двох сіл - майже всі родичі. Так ось, від першого учителя ціла "колонія" працює в софтверній компанії (там моїх учнів теж повно) і має по 8-10 тис. в місяць, а від другого - жодного. А діти 100% однаково здібні. Переконаний.
Bandalak Дата: Сб, 31.12.2011, 23:46 | Повідомлення № 86
Лідер форуму
Нагороди: 37
Рейтинг: 247
Quote (pasichov)
А олімпіада (особливо на ранніх (шкільному, районноу етапах) виявляе тих, хто НАВЧЕНИЙ краще

У нас шкільна олімпіада з програмування та й з ІКТ мабуть теж немає ніякого сенсу. Адже я не маю звідки взяти для навчання програмуванню таку велику кількість дітей, серед яких прийшлося б вибирати кого везти на район. Як правило, набираю групу від 8 по 11 клас, по 1 учневі з паралелі (дуже рідко двох). Вибираю тільки тих що вміють логічно мислити та не ледачі. Виявити дуже просто давши декілька математичних задач із зірочкою. Потім навчаю їх в позаурочний час алгоритмізації та програмуванню на паскалі. Таке навчання і є підготовкою до олімпіад та конкурсів зв'язаних з програмуванням.
Таким чином, 1-й етап олімпіади для загальноосвітніх шкіл, у яких зовсім не вивчається програмування на уроках інформатики, вважаю утопією та формалізмом!!! Якщо є у якійсь школі вчитель-ентузіаст та декілька здібних учнів - веземо на район, якщо немає - то і говорити нема про що!
Хто зі мною не згідний?
argun Дата: Нд, 01.01.2012, 16:01 | Повідомлення № 87
Прописаний назавжди
Нагороди: 1
Рейтинг: 32
Quote (Bandalak)
Таким чином, 1-й етап олімпіади для загальноосвітніх шкіл, у яких зовсім не вивчається програмування на уроках інформатики, вважаю утопією та формалізмом!!!

Quote (Bandalak)
Хто зі мною не згідний?

Згодний на 100%. Є шкільна олімпіада, чи нема, я знаю кого я візьму на міську. І на 95% знаю результат, який майже завжди підтверджується.
sahyc Дата: Нд, 01.01.2012, 20:58 | Повідомлення № 88
Прописаний назавжди
Quote (Bandalak)
Таким чином, 1-й етап олімпіади для загальноосвітніх шкіл, у яких зовсім не вивчається програмування на уроках інформатики, вважаю утопією та формалізмом!!! Якщо є у якійсь школі вчитель-ентузіаст та декілька здібних учнів - веземо на район, якщо немає - то і говорити нема про що! Хто зі мною не згідний?

Майже у всьому з Вами погоджуюсь. Лише додам, що подеколи таких учнів важко знайти, бо їх не має. Тоді приходиться їх якось заохочувати до програмування.
mul44 Дата: Пн, 02.01.2012, 01:57 | Повідомлення № 89
Наполегливий учасник
Нагороди: 2
Рейтинг: 43
Quote (PTetyana)
Я не розумію одного: усім, мабуть, зрозуміло, що програмувати може не кожен і таке вміння є часто вродженим. То чому ми повинні заставляти учнів брати участь в таких олімпіадах, бо вони "стануть розумнішими"? Та не стануть.

Противовес: я совсем не понимаю зачем нужна олимпиада по таким предметам как математика, языки иностранные, биология, химия, и так далее. Ведь ясно же что они не нужны всем (многим)... Это так отступление. Вот выше отписался человек "олимпиада для того что бы ученик смог заявить о себе" - хорошо, ну заявил о себе ученик, дальше что? Проблем больше чем путей их решения. Начальство давит нужны олимпиадники, учителя не хотят работать за просто так. Думаю выходом мог бы быть такой бонус - приготовил победителя района (1-3 место) получи награду (причем хорошую), ну и по аналогии с районом дальше в город, область (страна должна знать героев в лицо). Можно сказать есть МАН, на примере моего города (не знаю у кого как), пишется работа в городе она не получает призового места, а в последствии эта работа. но уже под чужим именем идет на область, прецеденты были. Даже олимпиады у нас продаются, знаю что некоторые городские стоили по 100 вечнозеленых президентов. Так что готовь ребенка не готовь, но найдется тот кто заплатит больше или вообще просто заплатит... Вот так и живем...

Відредаговано: mul44 - Пн, 02.01.2012, 01:59
Пилипчук_О_П Дата: Пн, 02.01.2012, 12:20 | Повідомлення № 90
Ветеран спілкування
Нагороди: 28
Рейтинг: 309
Ви описуєте не олімпіаду, а те, що дехто НАЗИВАЄ олімпіадою. Правильна назва трохи довга, але точна: "Дорослі граються в дитячі ігри" (автор назви - не я). У випадку офіційного розслідування могли б бути дуже ефектні наслідки. А так... Я, наприклад, багато разів брав участь у роботі журі районних та обласних олімпіад і жодного разу мені учасники не пропонували винагороди за непорядне "суддівство", а керівники (голова журі і т.п.) не намагались вплинути на мене з цією метою. А от наслухався від оточення я за цей час багато, зокрема й про ціни на тих олімпіадах, де я був в журі :)
Форум інформатиків » РОЗДІЛ I: ІНФОРМАТИКА, ПРОБЛЕМИ, ОБГОВОРЕННЯ, ВИРІШЕННЯ » 1.11 Змагання, конкурси, олімпіади » Олімпіада з ІКТ (приклади завдань, критерії оцінювання та інше)
Сторінка 6 з 39«12456783839»
Пошук:

© Форум інформатиків України, 2007-2017.