Сб, 16.12.2017, 22:18
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Сторінка 19 з 44«1217181920214344»
Модератор форуму: Ktara, Bandalak, НІКОЛЯ, volevikt 
Форум інформатиків » РОЗДІЛ I: ІНФОРМАТИКА, ПРОБЛЕМИ, ОБГОВОРЕННЯ, ВИРІШЕННЯ » 1.11 Змагання, конкурси, олімпіади » Олімпіада з ІКТ (приклади завдань, критерії оцінювання та інше)
Олімпіада з ІКТ
Ktara Дата: Чт, 18.08.2011, 15:46 | Повідомлення № 1
Перспективна вчителька
Нагороди: 37
Рейтинг: 303
Згідно Наказу МОНмолодьспорт №976 від 15.08.2011 року № 976 від 15 серпня 2011 року
"Про проведення Всеукраїнських учнівських олімпіад і турнірів у 2011/2012 навчальному році"
будуть проведені олімпіади з ІКТ.
Пропоную в цій темі розміщувати приклади завдань, критерії оцінювання завдання та інші матеріали,
які стануть в нагоді вчителям

[admin]Шановні форумчани!!!!!
Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!

Відредаговано: W-w-W - Чт, 07.01.2016, 23:25
swetikccc Дата: Чт, 15.01.2015, 10:40 | Повідомлення № 271
Ветеран спілкування
Нагороди: 28
Рейтинг: 380
Цитата gromko ()
Хто виконав завдання з повідомлення № 267?
Два варіанти
1 Аналогія з чоловічками Шерлока, але тоді відсутній аналіз частоти букв і т. п.
2 Здвиг по кодовій таблиці.
Bandalak Дата: Чт, 15.01.2015, 10:40 | Повідомлення № 272
Лідер форуму
Нагороди: 40
Рейтинг: 260
Там треба набрати увесь текст шрифтом "Wingdings", а потім поміняти шрифт на стандартний?
volevikt Дата: Чт, 15.01.2015, 11:35 | Повідомлення № 273
Перспективна вчителька
Нагороди: 24
Рейтинг: 225
Поки що отримала наступне:

Питання в тому, що далі з цим робити.)))
gromko Дата: Чт, 15.01.2015, 16:37 | Повідомлення № 274
Лінуксоїд
Нагороди: 27
Рейтинг: 357
Цитата volevikt ()
Питання в тому, що далі з цим робити.)))
Ви на крок до розгадки - треба подумати і щось зробити з кожним символом
greg-95 Дата: Чт, 15.01.2015, 18:35 | Повідомлення № 275
Часто заходить...
Нагороди: 1
Рейтинг: 8
Цитата swetikccc ()
Учні повинні знати і працювати, а вчителі ні? ;)На данний момент олімпіада з ІКТ привчає красти(той же Офіс) і Ви пане greg-95 це стимулюєте.
Якось це двулико сажати на голку, а розказувати про боротьбу з нею.
Чим же я стимулюю? Знайдіть в нормативних документах Дистанційного турніру хоч щось про обмеження на офісний пакет. Можна зазначити лише те, що ми свідомо нижньою планкою для завдань використали 2007 офіс. Але працювати в Libre чи OpenOffice ми аж ніяк не забороняємо. В цьому мабуть і полягає змагання - нехай дитина робить в тому офісі, з яким звикла працювати. Будь ласка. А от до організації проведення IV етапу я особисто жодного стосунку не маю. На щастя, чи на жаль - навіть одразу не скажу.
Цитата Пилипчук_О_П ()
Зустрічав досвідчених вчителів інформатики, які були задоволені скасуванням олімпіади з ІТ. Але для "рабів" Microsoft Office конференція теж запропонувала коректний вихід: "Всеукраїнську учнівську олімпіаду з інформаційних технологій замінити конкурсом". Ця ідея знімає основну проблему: конкурс проводиться на тому програмному забезпеченні, яке передбачають умови конкурсу, а участь беруть ті, хто має доступ (законний?) до цих програм, от і все. А "обов'язкова" для всіх шкіл олімпіада має проводитись на доступному для всіх шкіл і учнів програмному забезпеченні.
Свідомо не звертаю увагу конкретно на це рішення конференції. По-перше, вона була зорієнтована на вільопоширюване ПЗ, а в результаті почала пропонувати МОН не конкретні заходи по вдосконаленню олімпіади в цьому руслі, а виключно заміну її конкурсом. По-друге, вважаю за потрібне при розгляді подібних питань запрошувати представників авторського колективу (тим паче, що всі вони добре відомі широкому загалу). Якщо відповідне запрошення було - другий пункт знімаю.
Цитата gry ()
Хоча і не вважаю себе дуже досвідченим, але я - за. Це все-рівно, що проводити олімпіаду з каліграфії. Маючи потужний інструмент (MS Offise, Open..., Libre...) - можна створити все, що завгодно. Питання часу. Друге питання, чи виконуються такі завдання в реальному житті такими засобами , якщо для цього є МАСА програм, які вирішують ОЛІМПІАДНІ задачі за "один клік" ?....Додано (14.01.2015, 07:19)
---------------------------------------------
Незрозуміле обмеження - використовувати тільки !!! офісні програми. ЧОМУ ??? ІНФОРМАЦІЙНО-КОМУНІКАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ - це аж ніяк ні (MS Offise, Open..., Libre...) це тільки їх частина...
Може розділи з PowerPoint і Word включення в змагання зі званням "олімпіада" не варті, проте щодо Excel і Access можу сміливо посперечатися. Школа повинна вчити думати. Як на олімпіаді з інформатики учні переважно розв'язують далекі від повсякдення задачі, так і за цими додатками маємо ту ж саму картину. Але маючи перед собою ті завдання, які зокрема складають колеги з Дніпропетровська, діти повинні шукати нестандартні рішення, маючи перед собою певний обмежений апарат доступних функцій в результаті дійти до того, що вимагається автором задачі.
Щодо Access - пісня, як то кажуть, взагалі окрема. Щодо важливості вивчення баз даних в наш час сперечатися, сподіваюсь, не буде ніхто з тих, хто дописує на цьому форумі. А Access (чи то Base) - це перший крок учнів до майбутньої роботи з більш використовуваними MySQL чи Oracle. Це треба стимулювати і підтримувати.

Написав доволі багато, але в підсумку до всього вважаю за потрібне сказати наступне: питання олімпіади вимагає окремої конференції або принаймні обговорення в онлайн-форматі, до якого в обов'язковому порядку потрібно залучати авторський колектив. Не знаючи його бачення, мети олімпіади в його очах щось вирішувати - марна трата часу. Вони зробили багато і підтримують цю олімпіаду впродовж великого проміжку часу.
swetikccc Дата: Чт, 15.01.2015, 19:04 | Повідомлення № 276
Ветеран спілкування
Нагороди: 28
Рейтинг: 380
Цитата greg-95 ()
Чим же я стимулюю? Знайдіть в нормативних документах Дистанційного турніру хоч щось про обмеження на офісний пакет. Можна зазначити лише те, що ми свідомо нижньою планкою для завдань використали 2007 офіс. Але працювати в Libre чи OpenOffice ми аж ніяк не забороняємо
Виконайте 5 пункт завдання по таблицям з повідомлення 254 в 2003 офісі, або навіть добийтися 100 відповідності в 2007.
Невже при створенні олімпіад з інформатики задіюють наприклад, можливості Студіо від Майкрософт?
В рівних умовах будуть діти з блокнотом і компілятором і з  IDE?
greg-95 Дата: Чт, 15.01.2015, 19:19 | Повідомлення № 277
Часто заходить...
Цитата swetikccc ()
Виконайте 5 пункт завдання по таблицям з повідомлення 254 в 2003 офісі, або навіть добийтися 100 відповідності в 2007.Невже при створенні олімпіад з інформатики задіюють наприклад, можливості Студіо від Майкрософт?
В рівних умовах будуть діти з блокнотом і компілятором і з IDE?
Ви коментуєте частину допису про Дистанційний турнір, а надаєте приклад з районної олімпіади. Чи це якось підтверджує те, що я стимулюю дітей красти MS Office? Не розумію.
Я не сперечаюся з тим, що деякі завдання олімпіади використовують нововведення MS Office відносно 2003 версії (хоча це, наскільки мені відомо, суперечить рекомендаціям ІІТЗО). Я говорю про те, з чим безпосередньо маю справу.
А якщо вже говорити про програмування, то Ви вважаєте, що дитина, яка працює в FreePascal, і інша дитина, яка працює в CodeBlocks - в рівних умовах? Навіть щодо найпростішого - сортування.
volevikt Дата: Чт, 15.01.2015, 20:35 | Повідомлення № 278
Перспективна вчителька
Нагороди: 24
Рейтинг: 225
Цитата gromko ()
Хто виконав завдання з повідомлення № 267?

Я)))

greg-95 Дата: Чт, 15.01.2015, 20:38 | Повідомлення № 279
Часто заходить...
Цитата gromko ()
Хто виконав завдання з повідомлення № 267?
І я ;) .

Відредаговано: greg-95 - Чт, 15.01.2015, 20:39
mul44 Дата: Чт, 15.01.2015, 22:31 | Повідомлення № 280
Наполегливий учасник
Нагороди: 4
Рейтинг: 43
Цитата greg-95 ()
ми свідомо нижньою планкою для завдань використали 2007 офіс. Але працювати в Libre чи OpenOffice ми аж ніяк не забороняємо
у меня встречное предложение давайте сделаем в Либре абсолютно все задание, и не будем запрещать делать задание в любом офисе, как идея?
Пилипчук_О_П Дата: Чт, 15.01.2015, 22:56 | Повідомлення № 281
Ветеран спілкування
Нагороди: 30
Рейтинг: 352
Цитата greg-95 ()
вважаю за потрібне при розгляді подібних питань запрошувати представників авторського колективу (тим паче, що всі вони добре відомі широкому загалу)

Якого авторського колективу? Йдеться про олімпіаду, де не повинно бути штатних авторів задач. Наприклад, мої задачі неодноразово використовувались на районних та обласних олімпіадах, але я не вважаю себе "штатним" автором задач. І не претендую на те, що зі мною узгоджуватимуть порядок проведення наступної олімпіади.

Питання щодо олімпіади на згаданій конференції було "факультативним", але, погодьтесь, що порада не безглузда.

Цитата greg-95 ()
щодо Excel і Access можу сміливо посперечатися

Цитата greg-95 ()
Щодо важливості вивчення баз даних в наш час сперечатися, сподіваюсь, не буде ніхто з тих, хто дописує на цьому форумі.

+100500%
Саме десь тут "лежить" інформатика! І на конференції про це теж згадували. Не занадто багато, бо тема була інша.
mul44 Дата: Чт, 15.01.2015, 23:16 | Повідомлення № 282
Наполегливий учасник
Нагороди: 4
Рейтинг: 43
Мне захотелось немного полуоффтопа, или нет:
Цитата Пилипчук_О_П ()
Цитата greg-95 ()щодо Excel і Access можу сміливо посперечатися

Цитата greg-95 ()
Щодо важливості вивчення баз даних в наш час сперечатися, сподіваюсь, не буде ніхто з тих, хто дописує на цьому форумі.

+100500%
Саме десь тут "лежить" інформатика! І на конференції про це теж згадували. Не занадто багато, бо тема була інша.
вот информатика, приближенная к реальности, реальные задачи, а все что кроме есть "секретарь-машинистка"
Пилипчук_О_П Дата: Пт, 16.01.2015, 00:08 | Повідомлення № 283
Ветеран спілкування
А ось і мій однодумець:
Цитата mul44 ()
у меня встречное предложение давайте сделаем в Либре абсолютно все задание, и не будем запрещать делать задание в любом офисе, как идея?

Процитую своє повідомлення №262

Цитата Пилипчук_О_П ()
Так і я ж про те саме! Пишемо в умовах конкурсу Libre Office, готуємо завдання саме під цей пакет (з мінімальною прив'язкою до специфічних елементів) - і маємо спокій.

Ідея справді хороша: робити завдання, які вимагають вільного володіння універсальними засобами. Всіляко уникати речей, специфічних для конкретної версії програмного засобу (бо така прив'язка безглузда: будь яка нова версія того ж офісу приречена колись стати старою...). Це непросто. Звичайно, тут потрібна фантазія. Але ж ми чули, що є авторський колектив. Творчих успіхів, шановні колеги!
Пилипчук_О_П Дата: Пт, 16.01.2015, 00:29 | Повідомлення № 284
Ветеран спілкування
Цитата mul44 ()
вот информатика, приближенная к реальности, реальные задачи, а все что кроме есть "секретарь-машинистка"

Треба уточнити. Це - прикладний рівень. Наведені за посиланням задачі стосуються конкретних програмних засобів. Дуже близько до цьго знаходиться ідея конкурсу Google Code In: https://www.google-melange.com/gci/homepage/google/gci2014. У школі немає часу вивчити особливості всіх-всіх програм, причому з урахуванням відмінності версій. Мусимо обмежитись універсальними речами: уявлення про архітектуру комп'ютера, програмування, моделювання предметних галузей (з реалізацією в базах даних) тощо. Десь у цих межах повинна крутитись шкільна інформатика.

А наразі маємо таку ситуацію: один вчитель навчає особливостям будови комп'ютера, текстового дизайну, верстання, графіки, роботи з мультимедійними матеріалами, програмування і багатьох інших речей. З однієї простої причини: там скрізь задіяний комп'ютер. Якщо це логічно, то так само логічно було б, якби всього, що можна написати ручкою, теж навчав один вчитель. Але ж чомусь уроки української мови, математики і географії проводять різні вчителі? І ми сприймаємо це як норму...
greg-95 Дата: Пт, 16.01.2015, 00:40 | Повідомлення № 285
Часто заходить...
Цитата Пилипчук_О_П ()
Якого авторського колективу? Йдеться про олімпіаду, де не повинно бути штатних авторів задач. Наприклад, мої задачі неодноразово використовувались на районних та обласних олімпіадах, але я не вважаю себе "штатним" автором задач. І не претендую на те, що зі мною узгоджуватимуть порядок проведення наступної олімпіади.
Логічно і юридично все так. Проте у кожної олімпіади є колектив, який організовує IV етап, причому щороку один і той самий. І саме методика проведення цього етапу задає тон для проведення І-ІІІ. Мова не про штатних авторів, як Ви висловились, а про організаторів і власне авторів ідеї самої олімпіади.
Авторським колективом я цю команду назвав тому, що вона сама себе так називає. І зараз вони, до речі, комплектують банк задач для всеукраїнки, до чого я так розумію може долучитися кожен.
Цитата Пилипчук_О_П ()
Ідея справді хороша: робити завдання, які вимагають вільного володіння універсальними засобами. Всіляко уникати речей, специфічних для конкретної версії програмного засобу (бо така прив'язка безглузда: будь яка нова версія того ж офісу приречена колись стати старою...). Це непросто. Звичайно, тут потрібна фантазія. Але ж ми чули, що є авторський колектив. Творчих успіхів, шановні колеги!
Цю ідею готовий донести до колег по Дистанційному турніру. А от з олімпіадою - це сюди olymp_it@dnepredu.dp.ua.

Відредаговано: greg-95 - Пт, 16.01.2015, 00:42
Форум інформатиків » РОЗДІЛ I: ІНФОРМАТИКА, ПРОБЛЕМИ, ОБГОВОРЕННЯ, ВИРІШЕННЯ » 1.11 Змагання, конкурси, олімпіади » Олімпіада з ІКТ (приклади завдань, критерії оцінювання та інше)
Сторінка 19 з 44«1217181920214344»
Пошук:

© Форум інформатиків України, 2007-2017.