Сб, 21.10.2017, 14:58
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Сторінка 18 з 39«1216171819203839»
Модератор форуму: Ktara, Bandalak, НІКОЛЯ, volevikt 
Форум інформатиків » РОЗДІЛ I: ІНФОРМАТИКА, ПРОБЛЕМИ, ОБГОВОРЕННЯ, ВИРІШЕННЯ » 1.11 Змагання, конкурси, олімпіади » Олімпіада з ІКТ (приклади завдань, критерії оцінювання та інше)
Олімпіада з ІКТ
Ktara Дата: Чт, 18.08.2011, 16:46 | Повідомлення № 1
Перспективна вчителька
Нагороди: 36
Рейтинг: 285
Згідно Наказу МОНмолодьспорт №976 від 15.08.2011 року № 976 від 15 серпня 2011 року
"Про проведення Всеукраїнських учнівських олімпіад і турнірів у 2011/2012 навчальному році"
будуть проведені олімпіади з ІКТ.
Пропоную в цій темі розміщувати приклади завдань, критерії оцінювання завдання та інші матеріали,
які стануть в нагоді вчителям

[admin]Шановні форумчани!!!!!
Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!

Відредаговано: W-w-W - Пт, 08.01.2016, 00:25
Bandalak Дата: Пн, 12.01.2015, 14:33 | Повідомлення № 256
Лідер форуму
Нагороди: 37
Рейтинг: 247
Цитата ALEKS ()
Завдання розроблені СОІППО

Дякую!
Лише дуже важко скачувати, кожен файл окремо. Щоб усе було запаковано в один архів - було би суперово!
PTetyana Дата: Вт, 13.01.2015, 13:15 | Повідомлення № 257
Прописаний назавжди
Нагороди: 3
Рейтинг: 40
Цитата ALEKS ()
Завдання районні можу скинути у понеділок. Кажіть куди...
Вибачте, не мала доступу до Інтернету, пишіть сюди tpy2007@rambler.ru .
Цитата swetikccc ()
А взагалі ця олімпіада вже іде під конкретні продукти. Наприклад завдання 5, для електронних таблиць, реалізація в офісі 7 і вище.
У нас так 2 останні роки. Тобто робити завдання можна і в іншому офісі, але додається зразок зовнішнього вигляду готового розв"язку, якщо результат не такий самий - знімаються бали. Не всі об"єкти різних офісів виглядають так само  ^_^
Пилипчук_О_П Дата: Вт, 13.01.2015, 16:29 | Повідомлення № 258
Ветеран спілкування
Нагороди: 28
Рейтинг: 329
Пробуйте висловлювати незадоволення, посилаючись на рішення Всеукраїнської науково-практичної конференції «Перспективи платформно незалежної
та Linux-орієнтованої інформатики в Україні»: http://conf.kubg.edu.ua/img/rishennia_konferentsii.pdf
Там зокрема сказано:
...
- У підручниках з інформатики не здійснювати прив'язку викладу матеріалу до власницьких програмних продуктів або ж до конкретного програмного забезпечення
- Навчальне програмне забезпечення, яке є платформно залежним або платним для школи чи учня, виключити з переліку такого, яке є обов’язковим для використання...
swetikccc Дата: Вт, 13.01.2015, 16:41 | Повідомлення № 259
Ветеран спілкування
Нагороди: 25
Рейтинг: 355
Цитата Пилипчук_О_П ()
- У підручниках з інформатики не здійснювати прив'язку викладу матеріалу до власницьких програмних продуктів або ж до конкретного програмного забезпечення
- Навчальне програмне забезпечення, яке є платформно залежним або платним для школи чи учня, виключити з переліку такого, яке є обов’язковим для використання...

Просто цинічно, конкретно з Ваших уст
http://www.aspekt-edu.kiev.ua/download/pidru7.pdf

Відредаговано: swetikccc - Вт, 13.01.2015, 16:42
greg-95 Дата: Вт, 13.01.2015, 21:44 | Повідомлення № 260
Часто заходить...
Нагороди: 1
Рейтинг: 8
Цитата Пилипчук_О_П ()
Пробуйте висловлювати незадоволення, посилаючись на рішення Всеукраїнської науково-практичної конференції «Перспективи платформно незалежноїта Linux-орієнтованої інформатики в Україні»: http://conf.kubg.edu.ua/img/rishennia_konferentsii.pdf
Там зокрема сказано:
...
Це чудово, звісно. Але про які рівні умови може йтися, якщо:
  • у школах все, що пов'язано з офісними додатками, вчать на Microsoft Office;
  • в Україні серед користувачів Microsoft Office користується більшою популярністю, аніж вільнопоширювані аналоги.

Насильницьки привчати учнів до OpenOffice чи LibreOffice за місяць до олімпіади? Чи змусити приймаючі сторони встановлювати всі версії Microsoft Office?
Про рівність різних версій (як і про рівність різних мов програмування на олімпіаді з інформатики) можна дискутувати дуже довго. І можна зрозуміти обидві сторони.
Тим паче, що розробка завдань під усі пакети - невдячне діло. Тому або задовольнятися тим, що є, або змінювати власноруч. Висловлювати незадоволення - не той час, вибачайте.

Додано (13.01.2015, 20:44)
---------------------------------------------
Скарги можуть спричинити скасування змагання. Не думаю, що цього хочуть освітяни і, насамперед, діти.

Цитата PTetyana ()
У нас так 2 останні роки. Тобто робити завдання можна і в іншому офісі, але додається зразок зовнішнього вигляду готового розв"язку, якщо результат не такий самий - знімаються бали. Не всі об"єкти різних офісів виглядають так само
Другий рік працюю в журі Дистанційного турніру. Можу сказати одне: це проблема як автора, так і журі, що ці роботи оцінює. Не всі знають як виглядає той чи інший елемент у різних версіях (ба навіть у різних додатках).
Тому такі ситуації часто стають предметом апеляційних заяв. І звісно, що по подібним пунктам вони зазвичай задовольняються.
З іншого боку рівняння на 2007 офіс не позбавлене підґрунтя: якщо школи переважно забезпечені 2003 офісом, то вдома в учнів переважають більш нові версії. Як казала мені колись наш вчитель інформатики, "на 12 учень повинен вміти працювати в будь-якій версії програми". Тим паче, якщо в школі на різних комп'ютерах вони різні.
Пилипчук_О_П Дата: Вт, 13.01.2015, 22:29 | Повідомлення № 261
Ветеран спілкування
Цитата swetikccc ()
Просто цинічно, конкретно з Ваших уст
http://www.aspekt-edu.kiev.ua/download/pidru7.pdf

Чекав на подібну реакцію від найспостережливіших :)

А в чому проблема? Адже, як кажуть колеги,:
Цитата greg-95 ()
у школах все, що пов'язано з офісними додатками, вчать на Microsoft Office;

Отже на даному етапі для вчителів і учнів наш підручник буде дуже доречним.

Разом з тим я вважаю, що майбутнє - за вільним програмним забезпеченням. У школі на частині комп'ютерів - Edubuntu. Учнів намагаюсь скерувати на користування різними пакетами. Активно перекладаю інтерфейси вільних програм (між іншим, завершив переклад Sweet Home 3D, готую до опублікування). Тому мені було цікаво взяти участь у згаданій конференції, виступити щодо проблеми локалізації програм, дискутувати з приводу кожного пункту згаданого рішення...

Цитата greg-95 ()
Скарги можуть спричинити скасування змагання. Не думаю, що цього хочуть освітяни і, насамперед, діти.

Зустрічав досвідчених вчителів інформатики, які були задоволені скасуванням олімпіади з ІТ. Але для "рабів" Microsoft Office конференція теж запропонувала коректний вихід: "Всеукраїнську учнівську олімпіаду з інформаційних технологій замінити конкурсом". Ця ідея знімає основну проблему: конкурс проводиться на тому програмному забезпеченні, яке передбачають умови конкурсу, а участь беруть ті, хто має доступ (законний?) до цих програм, от і все. А "обов'язкова" для всіх шкіл олімпіада має проводитись на доступному для всіх шкіл і учнів програмному забезпеченні.

Відредаговано: Пилипчук_О_П - Вт, 13.01.2015, 22:30
Пилипчук_О_П Дата: Вт, 13.01.2015, 22:35 | Повідомлення № 262
Ветеран спілкування
Цитата greg-95 ()
Як казала мені колись наш вчитель інформатики, "на 12 учень повинен вміти працювати в будь-якій версії програми"

Так і я ж про те саме! Пишемо в умовах конкурсу Libre Office, готуємо завдання саме під цей пакет (з мінімальною прив'язкою до специфічних елементів) - і маємо спокій.
swetikccc Дата: Ср, 14.01.2015, 01:05 | Повідомлення № 263
Ветеран спілкування
Цитата greg-95 ()
Другий рік працюю в журі Дистанційного турніру. Можу сказати одне: це проблема як автора, так і журі, що ці роботи оцінює. Не всі знають як виглядає той чи інший елемент у різних версіях (ба навіть у різних додатках).

Цитата greg-95 ()
Як казала мені колись наш вчитель інформатики, "на 12 учень повинен вміти працювати в будь-якій версії програми".
Учні повинні знати і працювати, а вчителі ні?  ;)
На данний момент олімпіада з ІКТ привчає красти(той же Офіс) і Ви пане  greg-95 це стимулюєте.
Якось це двулико сажати на голку, а розказувати про боротьбу з нею.
gry Дата: Ср, 14.01.2015, 08:19 | Повідомлення № 264
Досвідчений учасник
Нагороди: 3
Рейтинг: 105
Цитата Пилипчук_О_П ()
Зустрічав досвідчених вчителів інформатики, які були задоволені скасуванням олімпіади з ІТ.
Хоча і не вважаю себе дуже досвідченим, але я - за. Це все-рівно, що проводити олімпіаду з каліграфії. Маючи потужний інструмент (MS Offise, Open..., Libre...) - можна створити все, що завгодно. Питання часу. Друге питання, чи виконуються такі завдання в реальному житті  такими засобами , якщо для цього є МАСА програм, які вирішують ОЛІМПІАДНІ задачі за "один клік" ?....

Додано (14.01.2015, 07:19)
---------------------------------------------
Незрозуміле обмеження - використовувати тільки !!! офісні програми. ЧОМУ ??? ІНФОРМАЦІЙНО-КОМУНІКАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ - це аж ніяк ні (MS Offise, Open..., Libre...) це тільки їх  частина...

gromko Дата: Ср, 14.01.2015, 15:26 | Повідомлення № 265
Лінуксоїд
Нагороди: 26
Рейтинг: 333
Щодо олімпіад і конкусів з інформаційних технологій (вже майже рік я досить далеко від школи :( , але дозвольте додати і свої п’ять копійок) - треба оцінювати не те, ЯКИМ програмним засобом виконано завдання, а те наскільки результат роботи ВІДПОВІДАЄ , тому що потрібно (знайти, обчислити, побудувати,тощо).
Із власного досвіду - 99% завдань наших олімпіад з ІТ можна виконати у будь-якому офісному пакеті
swetikccc Дата: Ср, 14.01.2015, 15:35 | Повідомлення № 266
Ветеран спілкування
Цитата gromko ()
Із власного досвіду - 99% завдань наших олімпіад з ІТ можна виконати у будь-якому офісному пакеті
Ну люблять у нас  отой 1% задіяти, а процентів ще з 10, щоб зробити в 2003 треба попотіти, а от в 2010 одною функцією, наприклад.
gromko Дата: Ср, 14.01.2015, 19:39 | Повідомлення № 267
Лінуксоїд
Таємничий текст
1899 рік. Острів Сен-Мало. Франція. Детектив Ераст Фандорін разом з Шерлоком Холмсом
перебувають у  замку Во-Гарні. З ранковою поштою вони отримали конверт
з таємничим листом, авторка якого писала, що вона знайшла зашифроване
послання в паперах відомого російського письменника, та має надію, що
прославлені детективи допоможуть розшифрувати його. Як не дивно, але
Ераст Фандорін, знайомий нам хоча б по "Турецькому гамбіту",
зустрічався з Шерлоком Холмсом та доктором Ватсоном у оповіданні
Бориса Акуніна "Полонянка вежі, або Короткий, але чудовий шлях трьох
мудрих".
Завдання розраховане на використання Microsoft Word, Microsoft Excel
та Microsoft Powerpoint.
gromko Дата: Ср, 14.01.2015, 19:41 | Повідомлення № 268
Лінуксоїд
У долученні - сам таємничий текст, для коректного відображення потрібний стандартний шрифт Wingdings
Розшифруйте!
Прикріплення: UnknownText.doc(475Kb)
mul44 Дата: Ср, 14.01.2015, 20:36 | Повідомлення № 269
Наполегливий учасник
Нагороди: 2
Рейтинг: 43
Цитата swetikccc ()
Учні повинні знати і працювати, а вчителі ні?
Ні. Якщо в мене немає коштів щоб чесно купити МС то як я можу навчитися вправно працювати в їхньому офісі?
gromko Дата: Чт, 15.01.2015, 11:11 | Повідомлення № 270
Лінуксоїд
Хто виконав завдання з повідомлення № 267?
Форум інформатиків » РОЗДІЛ I: ІНФОРМАТИКА, ПРОБЛЕМИ, ОБГОВОРЕННЯ, ВИРІШЕННЯ » 1.11 Змагання, конкурси, олімпіади » Олімпіада з ІКТ (приклади завдань, критерії оцінювання та інше)
Сторінка 18 з 39«1216171819203839»
Пошук:

© Форум інформатиків України, 2007-2017.