Mo, 23.05.2022, 03:43
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

 
зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Forum moderator: Ktara, Bandalak, НІКОЛЯ, volevikt  
Форум інформатиків » РОЗДІЛ I: ІНФОРМАТИКА, ПРОБЛЕМИ, ОБГОВОРЕННЯ, ВИРІШЕННЯ » 1.11 Змагання, конкурси, олімпіади » Парадокси олімпіад з інформатики (як ви готуєте учнів до олімпіад?)
Парадокси олімпіад з інформатики
IDN Дата: Sa, 28.08.2010, 18:34 | Повідомлення № 1
Новий користувач
Повідомлень: 11
Нагороди: 0
Рейтинг: 0
В школі працюю 4 рік і ніяк не зрозумію олімпіадні парадокси. Допоможіть, будь-ласка, поділіться досвідом.

Опис ситуації:
Інформатика "офіційно" починає викладатися з 9 класу (1 год.) за програмою МОН - теми алгоритмізації та програмування у 9 класі немає. За новими програмами для 10 класу (як академічний рівень так і рівень стандарту) теж 1 год. і теж немає теми алгоритмізація та програмування. Найцікавіше, що нам на обласному семінарі показували можливі варіанти програм 11-х класів на наступний рік - рівень стандарту - 5 год. на тему алгоритмізація та програмування.

Завдання, які приходять з області на районну олімпіаду - це 4 задачі по програмуванню. Із року в рік ми залишаємось з учнями після уроків і готуємось до районної олімпіади.

Парадокс №1. Як районна олімпіада може бути з теми "Алгоритмізація та програмування", яка не вивчається в 9 та 10-му класах? :*

Але, нажаль, на цьому парадокси не закінчуються...

Практично завжди учні нашого ліцею займають 1-ші місця на районній олімпіаді (набравши 5-6 балів із 50 можливих і це не жарт) і тут постає ще більш складна задача - підготовка до обласної олімпіади!

Обласна олімпіада проходить в 2 тури. Перший тур - це тестові питання (20 питань - 5 варіантів відповідей - часу на все 1 год., за кожну правильну відповідь 20 балів). Учні, які наберуть в першому турі 180 і більше балів, проходять до другого туру - 3 задачі на 3 години.

Тепер парадокс №2. В першому турі обласної олімпіади тестові питання далеко не з інформатики... :'(
Із 20 питань - 14 з математики (інколи економіки) , а решта з інформатики (в основному системи числення та лістинги програм). Підтверджую свої слова прикріпленими файлами!!!
В першому турі олімпіади у 2006 році було 25 питань - практично всі з інформатики (19) - додаю файл завдань!
Поступово (2007, 2008) питань з інформатики все менше і менше... І нарешті 2010 рік!
Додаю файл завдань 1-го туру обласної олімпіади в 2010 році - шановні колеги, де ж тут інформатика???

парадокс №3. Спробуйте, будь-ласка, вирішити завдання 1-го туру (20 питань - рівно на 1 год.). Особисто я школу закінчив з срібною медаллю, ХНПУ , фіз/мат - з червоним дипломом (вроді не дурак)- так ось я не встигаю!!! :'( Що говорити про учнів? Учні говорять ми встигли зробити ріно половину (10) і час вийшов - останні питання наугад... Із 10 відповідей було вірно 6... це 120 балів...

Шановні вчителі! Розкажіть будь-ласка чи скрізь так? Як ви готуєтесь до олімпіад? Яка ваша система підготовки?

П.С. На форумі читав, що в інших регіонах на обласній олімпіаді лише 4 задачі по програмуванню. Так може ми ще шикуємо???
[admin]Всі прикріплені файли мають бути заархівовані. Читайте правила[/admin]
Вже все виправив!


[admin]Шановні форумчани!!!!!
Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!
Прикріплення: I_2010-Ukr-.rar(147.2 Kb)


Відредаговано: W-w-W - Fr, 08.01.2016, 18:56
serbor Дата: Su, 29.08.2010, 16:13 | Повідомлення № 16
Наполегливий учасник
Повідомлень: 946
Нагороди: 2
Рейтинг: 46
Quote (TetyanaT)
А може з вчителя інформатики прагнуть зробити ідіота?

Quote (IDN)
Немає гарного результату на обласній олімпіаді - значить немає роботи вчителя

У меня то часов много, но у каждого класса только по 1 часу информатки, а олимпийцев школе, да и городу, ох как хочется.
Вот и получается, что после обычных уроков информатики, в личное время, я должен заниматься с одаренными детьми, делать из них олимпийцев, совершенно бесплатно.
PanPete Дата: Su, 29.08.2010, 17:14 | Повідомлення № 17
Наполегливий учасник
Повідомлень: 797
Нагороди: 1
Рейтинг: 45
Quote (serbor)
в личное время, я должен заниматься с одаренными детьми, делать из них олимпийцев, совершенно бесплатно.

serbor, враховуючи кількість годин курсу інформатики для кожного із класів (починаючи з початкових класів), ви знаходитесь не в найгіршому становищі. На додаткових заняттях ви можете дозволити собі власне підготовку (розвязування задач), а не проходити весь курс, починаючи з основ алгоритмізації.
serbor Дата: Su, 29.08.2010, 21:18 | Повідомлення № 18
Наполегливий учасник
Повідомлень: 946
Нагороди: 2
Рейтинг: 46
Quote (PanPete)
На додаткових заняттях ви можете дозволити собі власне підготовку

Я никак не могу готовить олимпийцев на додатковых занятиях, поскольку использую их для других целей. На них может прийти любой слабый ученик, и они приходят, и их как правило много. Обстановка не та, чтобы олимпиадные задачи с кем-то изучать, приходят ученики готовиться к практическим работам, ставят проблемы, соответствующие урокам. Да и дополнительные занятия у меня для старших классов, а олимпийцев я готовлю с 5 класса.
А было как-то, директор сильно возмущалась, почему ученики 10-Б класса пришли на доп.занятие, выделенное для 10-А класса. Я то ее пригнорировал, и продолжаю делать как считаю нужным, но...


Відредаговано: serbor - Su, 29.08.2010, 22:49
Alextqnik Дата: Su, 29.08.2010, 21:48 | Повідомлення № 19
Новий користувач
Повідомлень: 2
Нагороди: 0
Рейтинг: 0
Для подготовки к олимпиадам нужно внести изменения в программы начиная с 5 кл самим. На это вы имеете полное право, чтобы алгоритмизация и программирование просматривалось четкой линией. В 11 кл. первый семестр поменять местами со вторым, т. к. это дает возможность лучше подготовиться к олимпиадам уч-ся. Выбрать лучших заранее и давать им задачи повыш. трудности. Может это будет Вам подсказкой как решить проблему?
swetikccc Дата: Su, 29.08.2010, 22:34 | Повідомлення № 20
Ветеран спілкування
Повідомлень: 4208
Нагороди: 31
Рейтинг: 387
Quote (serbor)
А было о как-то, директор сильно возмущалась

Да наш был только рад что дети при деле и так школа только часов в восем закрывается.
serbor Дата: Su, 29.08.2010, 22:56 | Повідомлення № 21
Наполегливий учасник
Повідомлень: 946
Нагороди: 2
Рейтинг: 46
Quote (Alextqnik)
Выбрать лучших заранее и давать им задачи повыш. трудности.

Да примерно так я и делаю. Только как-то получается, что приходится действовать вопреки администрации, а не благодаря ей. Вот когда результаты есть, им нравится. Вот если бы еще в школе не сидел и к детям со "своим программированием" не приставал...
pasichov Дата: Su, 29.08.2010, 23:43 | Повідомлення № 22
Наполегливий учасник
Повідомлень: 946
Нагороди: 3
Рейтинг: 70
Эта дискуссия стара, как мир! Учителя информатики никак не хотят понять- НА УРОКАХ НЕ "ДЕЛАЮТСЯ" ПОБЕДИТЕЛИ ОЛИМПИАД НИ ПО ОДНОМУ ПРЕДМЕТУ, естественно - и по информатике. В любом случае олимпиадная работа требует неформальних затрат времени и сил учителя, а главное ЕГО ЖЕЛАНИЯ и СОБСТВЕННЫХ ЗНАНИЙ.

1. Олимпиада в ее теперешнем виде - чуть ли не единственное "мероприятие", в котором информатика осталсь ИНФОРМАТИКОЙ, и то благодаря программе международных олимпиад (они там, на диком западе, слово ИНФОРМАТИКА понимают правильно). Однако с ужасом понимаю - "щирокий загал" учителей настроен превратить олимпиады по информатике в чемпионат по скорости набора текста.
2. На то есть объективные причины - ОЛИМПИАДЫ ПО ИНФОРМАТИКЕ. а учителя, выподняя программу по информатике, преподают НЕ ИНФОРМАТИКУ. То, что мы преподаем по действующим программам - это какой-то дебилизирующий курс...куда-то "продвинутого" пользователя...
3. Есть наблюдения - скоро все будет так. как вы хотите... Информатику ИМХО, отберут в МОН "из под крыла" математики, создадут отдельый департамент. начнут изучаить со 2-го класса, закончат в 7-8-м, (тут не до математики и программирования ...). И будут олимпиады по информатике с заданиями на предмет рисования в Paint... зато по программе!!!!!!А то, что процесс дебилизации щкольника пойдет еще дальше... не велика беда...! Не навченим бидлом легше керувати...А на межнаре успещно выступят ученики 3-4 школ, и то, пока на пенсию не уйдут десяток всем известных персоналий...

Відредаговано: pasichov - Su, 29.08.2010, 23:47
serbor Дата: Su, 29.08.2010, 23:58 | Повідомлення № 23
Наполегливий учасник
Повідомлень: 946
Нагороди: 2
Рейтинг: 46
Quote (pasichov)
НА УРОКАХ НЕ "ДЕЛАЮТСЯ" ПОБЕДИТЕЛИ ОЛИМПИАД НИ ПО ОДНОМУ ПРЕДМЕТУ, естественно - и по информатике

Уже много лет приходится "делать" УЧАСТНИКОВ олимпиады только в личное время.
А на уроках в основном приходится монотонно и терпеливо работать с дебилами (способные и трудолюбивые ученики работают самостоятельно, наблюдая за этой, казалось бы бездарной, работой).
А от того что у меня учится много классов, пусть по одному только часу, я выявляю учеников - будущих олимпийцев.
swetikccc Дата: Mo, 30.08.2010, 00:37 | Повідомлення № 24
Ветеран спілкування
Повідомлень: 4208
Нагороди: 31
Рейтинг: 387
Радий Вас знову бачити на форумі. ))
І знову Ви зводете інформатику до програмування.)))
TetyanaT Дата: Mo, 30.08.2010, 05:04 | Повідомлення № 25
Тут живе...
Повідомлень: 111
Нагороди: 1
Рейтинг: 12
Quote (pasichov)
Учителя информатики никак не хотят понять- НА УРОКАХ НЕ "ДЕЛАЮТСЯ" ПОБЕДИТЕЛИ ОЛИМПИАД НИ ПО ОДНОМУ ПРЕДМЕТУ, естественно - и по информатике.

С этим никто и не спорит.
Возникли большие противоречия в программе и требованиях администрации в школе любой ценой иметь победителей олимпиады по информатике.

Quote (pasichov)
Однако с ужасом понимаю - "щирокий загал" учителей настроен превратить олимпиады по информатике в чемпионат по скорости набора

Исходя из программы, которую придумали не учителя, а которые обязаны по ней работать, чего только не может быть...
Могут обязать и в школе проводить конкурс Counter Strike...

Quote (pasichov)
То, что мы преподаем по действующим программам - это какой-то дебилизирующий курс...куда-то "продвинутого" пользователя...

Но курс этот есть. И новые учебники в твердых глянцевых обложках тоже есть... Не дешевые учебники...

Прогуглила термин "информатика".
Французский термин образован путем слияния слов “информация” и “автоматика” и означает “информационная автоматика или автоматизированная переработка информации”. В англоязычных странах этому термину соответствует синоним computer science (наука о компьютерной технике).
Действительно, заграницей предмет звучит - computer science. Заграницей ( я не про страны СНГ) в начальной школе постигают основы компьютерной грамотности, а дальше используют полученные навыки при изучении других предметов с помощью компьютера под руководством учителей-предметников или самостоятельно.
А те, кто любят и интересуются программирование, изучают его факультативно.
"Конечно, заграница нам не указ",- говорю с иронией.
Нам указ – наше министерство. Еще с большей иронией…
Однажды со своим учеником я побывала на конкурсе - ICP (International Competition in Programming), который до недавнего времени проводились в чешском городе Брно. На этом конкурсе ( чем-то похож на олимпиаду, но не совсем) от участников требовалось в короткие сроки создать готовый программный продукт, который отвечает определенным критериям.
Мне интересно было пообщаться с преподавателями, которые приехали с учениками, а как у них там с computer science…
Что же получается у нас?
Мало часов, которые постоянно сокращают.
Учитель информатики " и швец, и жнец и на дуде игрец"…
Например, для изучения графического редактора учитель информатики должен знать и композицию рисунка и соотношение цветов и многое другое, чего он может и не знать, не знает, да и не обязан знать...
А текстовый редактор мы изучаем так, что и издатель не знает все тонкостей кеглей и шрифта Bastarda…
А то, что один учитель должен поддерживать технику в кабинете, помогать проводить уроки в компьютерном классе другим учителям… Об этом всем и слушать надоело…
Теперь о любимом (лично для меня) программировании.
Я тоже занимаюсь с учениками, которые проявляют интерес к программированию, на кружке. И позже хочется, чтобы твой ученик (ученики) ( с которым ты решаешь задачки с 6 класса) не ушли в физико-математический лицей, который есть в нашем городе и очень хороший лицей. А как можно не уйти в специализированный лицей, когда с программами то, что мы имеем:… И я бы ушла, будучи ученицей.
А администрация школ ( где 1 час информатики, программирование начинается в 11 классе) требует посылать учеников на олимпиады и побеждать…
В этом ( и не только в этом ) парадоксы системы…

Відредаговано: TetyanaT - Mo, 30.08.2010, 05:16
KulAlex Дата: Mo, 30.08.2010, 05:57 | Повідомлення № 26
Знаток програмування
Повідомлень: 326
Нагороди: 6
Рейтинг: 19
І знов розпочинається суперечка ))))))) В результаті якої знов не буде переможця )))))))))

На мою думку вчителі поділяються а тих хто любить програмувати, і на тих хто не любить. В результаті одні за олімпіаду по юзаню і ворді і т.д., а інші за олімпіаду з програмуванню (міжнародний стандарт). Я за програмування - розвиває мислення, логіку і т.д., а юзати у ворді і мавпа може.

swetikccc Дата: Mo, 30.08.2010, 07:41 | Повідомлення № 27
Ветеран спілкування
Повідомлень: 4208
Нагороди: 31
Рейтинг: 387
Quote (TetyanaT)
Могут обязать и в школе проводить конкурс Counter Strike...

А Вы разве не читали как чествовали победителей данной игры.)))))
Куда там международникам по информатике.
kom_adm Дата: Mo, 30.08.2010, 10:08 | Повідомлення № 28
Ветеран спілкування
Повідомлень: 3767
Нагороди: 19
Рейтинг: 217
Quote (swetikccc)
А Вы разве не читали как чествовали победителей данной игры.)))))
Куда там международникам по информатике.

Якраз подумав про те саме, ще не читавши Вашого поста :)

Пане pasichov, ІМХО Ви помиляєтесь, утотожнюючи інформатику з програмуванням. Так, міжнародні олімпіади відбуваються з програмування і я з цим згоден, це чи не найважливіше в інформатиці, але власне програмування є складовою частиною науки інформатика, яка сама по собі більш обширна.

Quote (pasichov)
2. На то есть объективные причины - ОЛИМПИАДЫ ПО ИНФОРМАТИКЕ. а учителя, выподняя программу по информатике, преподают НЕ ИНФОРМАТИКУ. То, что мы преподаем по действующим программам - это какой-то дебилизирующий курс...куда-то "продвинутого" пользователя...

Я з цим не згоден і ось чому:
1. Олімпіади з програмування.
2. Вчителі виконують програму з інформатики, в якій нажаль відсутнє програмування. Тому що інформатика - це наука про інформацію і засоби та методи її обробки. По-іншому: інформатика - наука про інформацію і технологію її обробки (опрацювання). Інформаційні технології якраз передбачають можливість автоматизованої обробки інформації за допомогою комп’ютерної техніки та програмного забезпечення. Те, що ми вчимо дітей кнопконатискання без сумніву є неправильним, знайти той чи інший пункт меню або кнопку учень може самостійно, а навчити застосовувати ту чи іншу технологію ми зобов’язані.
3. На форумі говорилось, що програмуваня теж технологія, оскільки мета створення програм - щоб замість нас ту чи іншу роботу виконувала машина, тобто автоматизована обробка інформації і тут ми прийшли до пункту 2.
4. Весь парадокс заключається в тому, що вчителів зобов’язують готувати учасників олімпіад з програмування, коли його 1% в програмі (вважати, що не має). При цьому у молодого вчителя не має ніякого стимулу. Тому що для цього він має пройти курс молодого програміста (вивчити досконало Паскаль або С++, вивчити методи побудови і аналізу алгоритмів, вивчити матаналіз, математичну логіку, теорію графів і ще багато чого), взяти кількох 5-6 класників і регулярно з ними позайматись до кінця школи і вуаля результат - призове місце на районній і можливо обласній олімпіаді. Потрібно для цього не менше 5 років важкої неоплачуваної праці і ще не гарантія, що учні протримаються до кінця. Стимул даний вчитель отримає хороший без сумніву - підвищать категорію до першої (з перспективою до вищої), директор кілька разів похвалить на педраді, премію 50 грн. випишуть (хоча враховуючи інфляцію може й більше :) ). ІМХО цим мають займатись фанати своєї справи, які мають безмежний запас ентузіазму і готові собою жертвувати. Таке моє бачення.
5. Оскільки в програмі відсутнє програмування, вважаю, що потрібно НЕ ЗАСТАВЛЯТИ вчителя приймати участь в олімпіаді (ця справа повинна бути добровільною, а не так як зараз - не повіз учнів на олімпіаду, значить ти поганий вчитель, нічому дітей не навчив, престиж школи опустив, на тобі усну догану). А також ВИКЛЮЧИТИ олімпіаду з програмування з рейтингу шкільних олімпіад і не прив’язувати її до рейтингу вчителя - не має результату олімпіад, не має категорії, звання і т., виходить, що вчитель інформатики працює в школі тільки заради олімпіад. І якщо є результати олімпіад, то ніхто не контролює і нікого не цікавить, як він при цьому навчає основний загал учнів, вважається, що причудово, але чи завжди це так?
6. Якщо в новій програмі появиться програмування і достатній кількості для вивчення (не ознайомлення), то мабуть варто буде вести мову про обов’язкову участь вчителя в олімпіадах з інформатики (програмування).

Quote (pasichov)
3. Есть наблюдения - скоро все будет так. как вы хотите... Информатику ИМХО, отберут в МОН "из под крыла" математики, создадут отдельый департамент. начнут изучаить со 2-го класса, закончат в 7-8-м,

Ваші б слова МОНУ в вуха, тенденція поки що зовсім в протилежну сторону.
Quote (pasichov)
И будут олимпиады по информатике с заданиями на предмет рисования в Paint... зато по программе!!!!!!А то, что процесс дебилизации щкольника пойдет еще дальше... не велика беда...!

Якщо інформатика буде з 2 класу, то не можна буде вивчати всі ці роки тільки ІТ, без програмування тоді ніяк, а може в МОНУ зроблять 2 предмети: 1. Інформатика та ІКТ. 2. Програмування. Гадаю, такий розклад би задовільнив всіх, адже ми живемо в інформаційному суспільстві, в усьому світі роблять ставку на розвиток інформаційних технологій та програмування.
Ковшун Дата: Mo, 30.08.2010, 11:28 | Повідомлення № 29
Досвідчений учасник
Повідомлень: 1462
Нагороди: 1
Рейтинг: 25
Quote (Ковальчук_Олександр)
Весь парадокс заключається в тому, що вчителів зобов’язують готувати учасників олімпіад з програмування, коли його 1% в програмі (вважати, що не має). При цьому у молодого вчителя не має ніякого стимулу. Тому що для цього він має пройти курс молодого програміста (вивчити досконало Паскаль або С++, вивчити методи побудови і аналізу алгоритмів, вивчити матаналіз, математичну логіку, теорію графів і ще багато чого), взяти кількох 5-6 класників і регулярно з ними позайматись до кінця школи і вуаля результат - призове місце на районній і можливо обласній олімпіаді. Потрібно для цього не менше 5 років важкої неоплачуваної праці і ще не гарантія, що учні протримаються до кінця. Стимул даний вчитель отримає хороший без сумніву - підвищать категорію до першої (з перспективою до вищої), директор кілька разів похвалить на педраді, премію 50 грн. випишуть (хоча враховуючи інфляцію може й більше ). ІМХО цим мають займатись фанати своєї справи, які мають безмежний запас ентузіазму і готові собою жертвувати. Таке моє бачення.

Повністю Вас підтримую!
dpi Дата: Mo, 30.08.2010, 21:12 | Повідомлення № 30
Досвідчений вчитель
Повідомлень: 1438
Нагороди: 1
Рейтинг: 39
Quote (pasichov)
и то, пока на пенсию не уйдут десяток всем известных персоналий...

А разве они уже не на пенсии. Но и там энтузиастам не сидится...

Quote (Ковальчук_Олександр)
програмування є складовою частиною науки інформатика

И где же это так? Сделайте ее составляющей информатики. Перевернули даже с ног на голову информационно-технологический профиль!!! Вместо Каравановой кучу курсов за выбором!!!???

Quote (Ковальчук_Олександр)
Потрібно для цього не менше 5 років важкої неоплачуваної праці

Пару лет, а дальше он сам...

Quote (Ковальчук_Олександр)
Оскільки в програмі відсутнє програмування, вважаю, що потрібно НЕ ЗАСТАВЛЯТИ вчителя приймати участь в олімпіаді (ця справа повинна бути добровільною, а не так як зараз - не повіз учнів на олімпіаду, значить ти поганий вчитель, нічому дітей не навчив, престиж школи опустив, на тобі усну догану).

Не ужели хороший учитель и правда откажется подготовить олимпиадника?

Quote (Ковальчук_Олександр)
ІМХО цим мають займатись фанати своєї справи, які мають безмежний запас ентузіазму і готові собою жертвувати. Таке моє бачення.

Совершенно верно!

Quote (Ковальчук_Олександр)
І якщо є результати олімпіад, то ніхто не контролює і нікого не цікавить, як він при цьому навчає основний загал учнів, вважається, що причудово, але чи завжди це так?

Конечно так, если он энтузиаст и фанат информатики. (См. пред. ц.)

Quote (Ковальчук_Олександр)
Якщо інформатика буде з 2 класу, то не можна буде...

Она уже со второго класса, вопрос в том, что Вам или Вашему руководству она не нужна. При чем здесь МОН?
Форум інформатиків » РОЗДІЛ I: ІНФОРМАТИКА, ПРОБЛЕМИ, ОБГОВОРЕННЯ, ВИРІШЕННЯ » 1.11 Змагання, конкурси, олімпіади » Парадокси олімпіад з інформатики (як ви готуєте учнів до олімпіад?)
Search:


© Форум інформатиків України, 2007-2022.